یادداشت رئیس شورای اصولگرایی رامهرمز:

اردوکشی خیابانی، قانون شکنی است/هیئت های اجرایی و نظارت مواظب اعتماد مردم و نظام باشند/قدرت واقعی در دستان مردم است

89

سرویس سیاسی-یاران ۳۱۳؛ کمال مطوری رئیس شورای اصولگرایی رامهرمز در یادداشتی ارسالی برای یاران ۳۱۳ با موضوع «اردوکشی خیابانی، قانون شکنی است» نسبت به کاندیداها، هیئت نظارت و مردم مطالبی را مطرح کرد.

متن یادداشت:

 

به نقل تاریخ روزی جناب خلیفه دوم به قصد بازدید از مرزهای اسلام به شام سفر کرد. معاویه که از نزدیک شدن خلیفه به شام مطلع شد با خدم و حشم و سربازان و محافظان بسیار به استقبال خلیفه ای رفت که با الاغ و همراه تنها غلام خود از مدینه تا شام را طی مسیر کرده بود. در گذر موکب معاویه از کنار خلیفه همراهان معاویه، خلیفه را نشناختند لذا با بی اعتنائی از وی گذر کردند و پس از گذر فاصله ای معاویه که خلیفه را شناخته بود با پای پیاده دوان دوان به سمت خلیفه آمد و از وی استقبال کرد. خلیفه به وی گفت می بینم که خدم و حشم بسیار برای خود جمع کرده و مانند قیصر و کسری حکومت داری می کنی.

معاویه پاسخ داد جناب خلیفه ما در مرز اسلام با کفر هستیم و برای نشان دادن شوکت اسلام به کفار باید چنین زندگی کرد تا از ما حساب ببرند و خلیفه گفت اگر راست می گوئی تدبیری به نهایت هوشمندانه بکار بسته ای و اگر دروغ می گوئی مکری به غایت زیرکانه است و از این مطلب به سادگی عبور کرد. عبور آن روز خلیفه و عدم برخورد با این رویه بلاهای آینده را بر سر اسلام و مسلمین آورد. هر چند که قیاس فرزندان و محبان امیرالمومنین علیه السلام با معاویه قیاس مع الفارق است اما باید از تاریخ عبرت گرفت.

در هفته گذشته نام نویسی از نامزدهای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی آغاز گردید و داوطلبان محترم جهت نامزدی ثبت نام کردند. اما در یک سنت سازی غلط دیده شد که تعدادی از نامزدها با راه انداختن کارناوال و به همراه داشتن افراد بسیاری و نیز ارسال پیامک انبوه مبنی بر تعیین زمان ثبت نام خود و سخنرانی درب فرمانداری، اقدام به نام نویسی کردند که در این بین گفتنی هائی فراوانی است.

  • ابتدا از خود داوطلبان محترم که قرار است بر کرسی قانونگذاری و نظارت بر حُسنِ اجرای آن تکیه بزنند می پرسیم چگونه خود اقدام به عملی نمودند که خلاف قانون بوده و به نوعی تبلیغ زودهنگام می باشد و نیز می پرسیم که آیا سخن معروفِ «اولین قانون شکن خود قانون گذار می باشد» در مورد آنها صدق می کند؟ و نیز می پرسیم چه هدفی را از این عمل غیر قانونی خود دنبال می کردند؟ قدرت نمائی یا نمایش شوکت خود در انظار عمومی؟ و نیز می پرسیم حال که قدرتی ندارید چنین کردید اگر فردا روزی احیانا برنده انتخابات شدید و قدرت یافتید چه خواهید کرد و چگونه می خواهید جلوی امیال نفسانی خود را بگیرید؟ و به این عزیزان عرض کنیم که مطمئنا این حرکت هیچ خدمتی برای نظام اسلامی در بر نداشته و ندارد و به یقین می توان گفت به نوعی ضربه به نظام می باشد. البته نامزدهائی راکه قانون و اخلاق انتخاباتی را در این مورد رعایت کردند از این نوشته استثنا می کنیم و بر آنها احسنت می گوئیم.
  • سخنی با مسئولین امر در هیئت های محترم اجرائی و نظارت. اولاً اینکه شما بر مسندی نشسته اید که اعتماد نظام به شما می باشد و ثانیاً بدانید که پایه های این مسند استوار به خون هزاران شهید و جانباز و آزاده و مفقودالاثر است و هر گونه عملکرد امروز خود را در فردای قیامت باید به همین شهدا پاسخگو باشید. لذا لازم است این گونه مسائل را با دقت رصد کرده و در بررسی صلاحیت نامزدهای محترم لحاظ کنند. نامزدهائی که اکنون چنین می کنند وای به حال فردای ما.
  • سخنی با اهالی محترم و مظلوم شهرهای رامهرمز و رامشیر، عزیزان بدانید قدرت واقعی در دستان شماست عزت و شوکت حقیقی با آرای شماست، شور و شعور حقیقی را شما باید بیافرینید، حماسه سازان اسفندماه امسال شمائید و این شمائید که با حضور و انتخاب آگاهانه خود با توجه به معیارهای مصرح در قانون می توانید راهگشای آینده خود باشید و آبادانی شهر و استان و مملکت خود را رقم بزنید. بدانید آنها که امروز به انواع لطایف الحیل، بدنبال تحمیل خود بر شمایند همان کسانی خواهند بود که در آینده سود خود و اطرافیان خود را در نظر خواهند گرفت پس عبرت بگیریم و آگاه باشیم و حواس خود را جمع کنیم تا با انتخاب هوشمندانه خود راه تعالی و پیشرفت شهرهای خود را هموار سازیم لذا چنین عملکردهائی را در تصمیم خود برای انتخاب لحاظ کرده تا پاسخ کوبنده ای باشد برای آنها که گمان می کند عقل مردم در چشم آنها است.

کمال مطوری سوم دیماه نود و چهار

این خبر را به اشتراک بگذارید :