×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۹ تیر - ۱۳۹۸  
false
false

سخنگوی یاران انقلاب اسلامی رامهرمز در گفتگو با یاران ۳۱۳:

برنامه ای برای حمایت از هیچ یک از کاندیداها نداریم/ رسالت ما گفتمان سازی است/ مردم باید از کاندیدای قومیت گرا و وابسته به مراکز ثروت و قدرت پرهیز کنند

به گزارش یاران ۳۱۳- سید امین کشاورز قائم مقام و سخنگوی مجموعه ی یاران انقلاب اسلامی شهرستان رامهرمز در گفتگوی کوتاهی با پایگاه خبری یاران ۳۱۳، برخی مواضع یاران انقلاب اسلامی شهرستان را در خصوص مسائل درون شهرستانی اعلام کرد.

ایشان مهم ترین وظیفه ی این مجموعه را در شرایط فعلی گفتمان سازی دانست و افزود: تا همین حالا هم بنای یاران انقلاب حمایت از هیچ شخصی در انتخابات پیش رو نیست و بنا نداریم از کاندیدای خاصی حمایت کنیم. شاید در آینده تحولاتی رخ دهد که ما مجبور به اعلام موضع شویم که احتمال آن بسیار بسیار ضعیف است. البته با کاندیداهای مختلف جلسه خواهیم گرفت و از نزدیک با همه ی آنها آشنا خواهیم شد و افکار و نظرات آنها را دقیق تر به مردم معرفی می کنیم.

کشاورز ادامه داد: ما وظیفه داریم تا کاندیداهای اصلی را بدون هیچ جانبداری به مردم معرفی کنیم و انتقادات خود را نیز اعلام می کنیم همچنین شاخص های کلیدی به مردم معرفی می شود تا خود مردم انتخاب کنند.

کشاورز به مشکلات و معضلات گفتمانی و فرهنگی اشاره کرد و گفت: مهم ترین مشکل شهرستان های کوچک خاصاً رامهرمز، قومیتی عمل کردن مردم در انتخابات است. مهم ترین شاخص ما نیز عدم قومیت گرایی است. مردم ما که مردمی مظلوم و رنج دیده ای هستند باید به گذشته نگاه کنند که آیا تا حال خیری از قومیت گرایی دیده اند؟ قطعاً عملکرد نامطلوب نمایندگان گذشته و حال و همچنین برخی از اعضای شورای شهر ریشه در همین انتخاب قومیتی دارد. ما باید این گفتمان را جا بیندازیم و این مسئله را با عنوان کلیدی ترین شعار امسال مطرح کنیم. انتخاباتی با شعارِ “کمرنگ کردن مرزهای قومیتی” قطعاً می تواند به نفع مردم رامهرمز باشد

سخنگوی هیئت یاران انقلاب اسلامی همچنین شاخص فساد ستیزی و دوری از منابع ثروت و قدرت را شاخص مهم دیگری معرفی کرد و گفت: در کنار دوری از مسائل تعصبی که تا حال هیچ سودی به شهرستان نرسانده است می بایست مردم دقت کنند که نامزدهایی که به مراکز ثروت و قدرت و تیم های پیمانکاری وابسته هستند را انتخاب نکنند. برای مردم نیز مشهود است نیاز به اسم آوردن و معرفی کردن نیست. مردم خود بهتر از همه ی ما می دانند که چه نامزدهایی به مراکز ثروت و قدرت متصل اند. دو شاخص کمرنگ کردن مرزهای قومیتی و فساد ستیزی می تواند در این انتخابات سرنوشت ساز باشد. نخبگان، اساتید، معلمان، فرهیختگان، دانشجویان، فعالان فرهنگی و سیاسی و همه ی اقشار باید روی این دوشاخص سرمایه گذاری کنند؛ گفتمان سازی کنند.

ایشان در پایان ضمن تأکید بر همدلی و هم زبانی با مسئولین محترم افزود: همدلی و همزبانی و هماهنگی تنها راه پیشرفت شهرستان است. اینکه بین نماینده و شهرداری و یا دیگر دستگاهها اختلافی باشد قطعاً به سود مردم نیست و نکته آخر ما نباید مسائل را خلط کنیم. همدلی و همزبانی نباید چماق عده ای از مسئولین باشد که بر سر منتقدین بکوبند و منتقدینی را که نقدهای منطقی و دلسوزانه ای دارند را به هر بهانه بکوبند.

false
false
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد