مدیرعامل کشت و صنعت نیشکر دهخدا:

۹۷ درصد از نیروهای شرکت کشت و صنعت دهخدا بومی هستند/خوزستان ۶۰ درصد شکر کشور را تولید می کند

یاران ۳۱۳ به نقل از رهیاب نیوز: مهندس کریمی زند: در سال گذشته ۱ میلیون و پنجاه هزار تن نیشکر تولید کردیم که ۹۲ هزار تن شکر خام بوده است.

 

۵۷۲۵

به گزارش رهیاب به نقل از باوی نیوز: مهندس فریبرز کریمی زند مدیر عامل شرکت کشت و صنعت نیشکر دهخدا اظهار داشت: کشت و صنعت نیشکر دهخدا هفتمین شرکت از مجموع کشت و صنعتهای تابعه شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی است که در راستای تحقق اهداف کلان اقتصادی و اجتماعی کشور، بمنظور تأمین بخشی از شکـر مورد نیاز کشور و سایر محصولات مـورد استفاده در زنجیره ای از تولیدات صنایع پائین دستی نیشکر و ایجاد اشتغال پایدار که در سال ۸۹ فعالیت های اجرایی پروژه را شروع کردیم و بعد از مدتی که متوقف بود در سال ۹۱ در یک مدت کوتاهی که در پروژه های مشابه رخ نداده بود ظرف مدت ۱۵ ماه کارخانه به بهره برداری رسید.

مدیر عامل شرکت کشت و صنعت دهخدا گفت: ما سومین بهره برداری را پشت سر گذاشتیم، در بهره برداری گذشته شرکت کاملاً از لحاظ سطح زیر کشت و تولید نیشکر و خرد کردن و عصاره گیری از نیشکر در کارخانه به ظرفیت کامل رسیدیم و بالاتر از ظرفیت اسمی کار می کنیم.

وی ادامه داد: در سال گذشته ۱ میلیون و پنجاه هزار تن نیشکر تولید کردیم که از این مقدار ۹۲ هزار تن شکر خام تولید شده و با شکری که اضافه از کشت و صنعت های دیگر گرفتیم مقدار ۱۳۶ هزار تن شکر سفید تولید کردیم در حالی که ظرفیت تولید ما و شرکت های دیگر خیلی پایین تر از این ارقامی است که ما تولید کرده ایم.

مهندس کریمی بیان داشت: در شرکت توسعه و نیشکر دهخدا ۲ هزار و صد و هشتاد و سه نفر مشغول بکار هستند که ۹۷ درصد آنان بومی و از این ۹۷ درصد تعداد ۸۵۳ نفر صرفاً از روستاهای اطراف شرکت می باشند فکر می کنم که یک زمینه آرامش برای افرادی که بیکار بودند فراهم کردیم.

وی تصریح کرد: خوزستان ۶۰ درصد شکر کشور را تولید می کند که شامل توسعه و نیشکر، کارون و هفت تپه می شود و از این ۶۰ درصد حدود ۴۵ درصد آنرا شرکت توسعه و نیشکر تأمین می کند که از این مقدار حدود یک چهارم آنرا فقط شرکت توسعه و نیشکر دهخدا تولید می کند.

مدیر عامل شرکت توسعه و نیشکر دهخدا گفت: در شرکت دهخدا کارخانه تولید شکر خام، کارخانه تصفیه شکر و کارخانه تولید شکر سفید در حال فعالیت هستند که واحد زغال اکتیو در حال برنامه ریزی می باشد که بزودی با سرمایه گذاری بخش خصوصی فعالیت خود را شروع می کند.

وی خاطر نشان کرد: ۱۱ هزار و دویست و بیست و دو هکتار زمین زیر کشت داریم.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :