یادداشت مدیر مسئول یاران۳۱۳ در آستانه سال ۹۵:

مردم رامهرمز و رامشیر سال های سختی را پشت سرگذاشتند/پیروز ۷ اسفندماه ۱۰۰ هزار رامهرمزی و رامشیری بودند/نماینده منتخب باید نقاط قوت نمایندگان قبلی را داشته باشد و نقاط ضعف آنها را نداشته باشد/خیلی از مدیران اجرایی دستگاه ها ناکارآمدند مردم منتظر تغییر و تحول اند/ یاران۳۱۳ فریاد رسای مردم رنجدیده و انقلابی است/هیچ تهدید و تطمیعی یاران۳۱۳ را از مردم نمی تواند جدا کند.

سرویس سیاسی – یاران۳۱۳؛ داود مدرسی یان مدیر مسئول پایگاه خبری یاران۳۱۳ در پایان سال ۹۴ و آستان سال ۹۵ طی یادداشتی با عنوانِ «ایامی که گذشت و ایامی که می آید»، نکات مهمی را خطاب به مردم و مسئول مطرح کرد.

IMG_4791

به گزارش پایگاه خبری یاران۳۱۳، داود مدرسی یان مدیر مسئول پایگاه خبری یاران۳۱۳ در یادداشتی کوتاه به مسائل سال ۹۴ و برنامه های سال ۹۵ اشاره کرد.

متن یادداشت:

بسمه تعالی

ایامی که بر رامهرمز و رامشیر گذشت و ایامی که باید بگذرد

سال ۹۴ با همه شیرینی ها و تلخی هایش به پایان رسید و یک سال دیگر معادل ۳۶۵ روز از عمر ماه کاسته شد. با گذر زمان، عمر انسان ها رو به پایان حرکت می کند. خط پایان همه ی ما روزی خواهد رسید. اما شهرها و آبادانی ها لزوماً روبه پایان نمی روند. هرچند این جهان نهایتاً پایان می یابد اما گذر زمان باعث پیشرفت ها و آبادانی ها خواهد شد. اگر در یک سرزمینی پیشرفت نباشد آن سرزمین دچار پسرفت و یا نهایتاً درجا زدن می شود. مسئولین محترم شهرستان های رامهرمز و رامشیر در طول این سال ها خاصاً سال ۹۴ زحمات زیادی متحمل شده اند. اما نکات مهمی را باید با مردم عزیز و شریف رامهرمز و رامشیر در میان بگذاریم.

  1. شهرهای رامهرمز و رامشیر با مردمان رنجدیده و محرومش؛ با جوانان بیکار و خوشرویش؛ با دانشجویان با نشاط و بی پولش؛ با کودکانِ مهربان و زیبارویش؛ با مردان با غیرت و دست چروکش؛ با زنان قانع و محجوبش؛ با مسئولین دوست داشتنی و کم کارش؛ با خیابان های پر از چاله و چوله اش؛ با زمین های خشک و مرغوبش؛ با جاده های پر از کشتارش؛ با کوه های گچ و بی ثمرش؛ با چاه های نفت و بی سودش؛ با منابع طبیعی مفصل و خرابش؛ با محیط زیست سرشار و نابودش؛ بیمارستان های قشنگ و بی تخصص و بی تجهیز و شلوغش؛ یکسال دیگر را سپری کرد. اگرچه در برخی زمینه ها شاهد حرکات مفیدی بوده ایم در زمینه لوله گذاری آب شرب رامهرمز و تجهیزات سی تی اسکن و ام آر آی؛ هر چند همه دم انتخابات انجام شد و آن شخص به مقصودش نرسید اما باید اذعان کرد که ما روبه پیشرفت حرکت نکرده ایم. ما در برخی زمینه پسرفت داشته ایم. نباید به تجهیز اورژانس یک بیمارستان و دودستگاه سی تی و ام آر آی و غیره قانع شد. این ها نیازهای اولیه هستند. ما باید شاخص های پیشرفت را نگاه کنیم که در شاخص ها چقدر پیشرفت کرده ایم. در شاخص های بهداشت و درمان، امید به زندگی، بیکاری، اشتغال، درآمد خانوارها وهزینه ها، آموزش و پرورش، گرایش به ارزش ها و آرمان ها، حجاب و مقولات پوشش، معضلات اجتماعی، امنیت اجتماعی، امنیت روانی، امنیت جانی، امنیت اقتصادی، توسعه شهری، خدمات عمومی، فرهنگ عمومی، منابع طبیعی، محیط زیست و غیره به کجا رسیده ایم؟ کجای داستان قرار داریم؟ شایسته نیست که ما لیست امور روزانه و روزمره ادارات را گرفته و به عنوان رزومه کاری و پیشرفت به مردم نشان دهیم! شایسته این مردم دلشکسته و محروم نیست که ما به اتکای گزارش های نادرست و ناقص شهر را گل و بلبل بدانیم و مردان را راضی! چه باید کرد؟
  2. مردم رامهرمز و رامشیر در ۷ اسفندماه به برخی جریانات اقتصادی و پیمانکاری و قومیتی و سیاسی نظیر جریان اصلاحات نه گفتند. مردم رامهرمز و رامشیر در انتخابات ۷ اسفندماه به دنبال تحول و تغییر بودند. به دنبال «ادامه راه نبودند!» و به دنبال «چرخش به دهه ۷۰ و ۸۰ نبودند!». با کمال احترام به جریانات حاکم بر رامهرمز و رامشیر ار سال ۶۶ تا ۹۴ همه را نخواستند و به دنبال تغییر و تحول و اصلاح امور بودند. با انتخاب فردی با ویژگی های فعالیت عمرانی و آبادی و گرایش به ارزش های اصولگرایی یک پرچم را بالا بردند و آن هم پرچم پیشرفت و آبادانی و مبارزه با تبعیض و پیمانکاریها و باندهای اقتصادی و سیاسی منحرف! البته باید تأکید کرد پیروز واقعی ۱۰۰ هزار مردم رامهرمز و رامشیر بوده اند. هواداران و طرفداران همه نامزدها مأجورند. صفوف مردم بعد از انتخابات رفاقت و روابط خوب و مهربانانه است. مردم را با جریانات اقتصادی و پیمانکاری و سیاسی منحرف را نباید قاطی کنیم. مردم رامهرمز و رامشیر به دنبال بازگشت به اصول و به دنبال تحول و تغییر و به دنبال تغییر لایه مدیریتی ناکارآمد بر دستگاههای اجرایی شهرستان هستند. بی تردید برای حل معضلات امنیتی، اقتصادی، بیکاری، اشتغال، فرهنگی و اجتماعی می بایست تغییر جدی در لایه مدیریت دستگاههای اجرایی شهرستان را شاهد باشیم. با کمال احترام به همه مدیران باید عرض کرد که برخی مدیران اجرایی می بایست تغییر کنند و جای خود را به مدیران تازه نفس بدهند به شرط اینکه مدیران جدید شاخص سلامت اقتصادی، سلامت سیاسی، شایستگی فردی و مقبولیت را داشته باشند. تغییر مدیران جدید برای پیشرفت وآبادانی شهرستان یک راهبرد جدی سال جدید باید باشد اما با لحاظ شاخص مهم سلامت اقتصادی و سیاسی و شایستگی فردی و کارآمدی اجتماعی. انتظاراتی که مردم رامهرمز و رامشیر از نماینده منتخب دارند در همین جملات بالا نهفته است. نماینده منتخب می بایست نقاط قوت نماینده های قبلی را داشته باشد بدون ضعف های آنها. نماینده منتخب باید ضعف های دوره های قبلی را شناسایی کرده و رفع کند. که إن شاءالله در مطلبی جداگانه به آنها اشاره خواهیم کرد. اما بهر شکل باید بدانیم مردم رامهرمز و رامشیر در ۷ اسفند رأی دادند که تحول و رشد چشمگیری در شاخص های ذکر شده در بند ۱ این مطلب را شاهد باشند وگرنه بازهم همان آش است و همان کاسه.
  3. مجموعه یاران انقلاب اسلامی و پایگاه خبری یاران۳۱۳ همانند سال های گذشته در صف مردم قرار دارند و در کنار مردم، حقوق مردم را مطالبه می کنند و در جهت ایفای نقش مطالبه گری، روشنگری، بصیرت پراکنی و تعمیق ارزش ها و فرهنگ سازی و گفتمان سازی همین خط صراط مسقیم را با سرعت بالا طی خواهند کرد. نه تهدید، نه تحریم، نه تطمیع و نه هیچ عامل دیگری نمی تواند ما را از مردم جدا کند. ما با مردم خواهیم ماند و درد مردم را فریاد خواهیم زد. یاران۳۱۳ فریاد رسای مردم رامهرمز و رامشیر خواهد ماند و در برابر تمامی ناملایمت ها خواهد ایستاد. إن شاءالله روزی را خواهیم دید که شهرهای رامهرمز و رامشیر و حومه بر فراز قلل پیشرفت و سعادت قرار خواهند گرفت و نقطه ای مهم و ژئوپلوتیک در شرق استان سرافراز خوزستان ایفای نقش خواهد کرد.
  4. در پایان یاران۳۱۳ از همه ی جریانات و گروه ها و شخصیت ها و نامزدهای انتخاباتی و نمایندگان قبلی و فعلی و منتخب رامهرمز و رامشیر می خواهد با روابط و تعامل صمیمانه و با وفاق و اتحاد و استفاده از تجارب همدیگر سعی کنند رامهرمز و رامشیر را در سال ۹۵ و سال های آتی به جایگاهی که حق اوست، برسانند. دعواهای جناحی و سیاسی و انتخاباتی را فراموش کرده و با تعامل با همدیگر مشکلات و معضلات را مرتفع نمایند. یاران۳۱۳ سال جدید را به همه مردم، مسئولین، نخبگان وفعالان فرهنگی و سیاسی تبریک عرض کرده و سالی پر از برکات معنوی و مادی را برای همه عزیزان از خداوند متعال مسئلت می نماید.

 

والسلام

داود مدرسی یان

۲۸ اسفندماه ۱۳۹۴

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :