🔴 چرا منشی رئیس دانشگاه آزاد به جای وی در جلسات اداری شرکت می‌کند؟

 

🔹شورای اداری در هر شهر، بالاترین رکن تصمیم‌گیری اداری و تشکیلاتی جهت حل مسائل و مشکلات شهرستان در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، علمی و اجتماعی محسوب می‌شود. چنانچه شورای اداری یک شهر با حضور همه مسئولین دستگاه‌ها، ادارات، دانشگاه‌ها و حوزه‌ به ریاست فرماندار بعنوان بالاترین مقام دولتی در شهرستان به صورت مستمر تشکیل جلسه داده و برای اجرای تمام مصوبات خود جدیت و نظارت به خرج دهند آن شهر پیشرفت جدی خواهد داشت.

🔹اما چنانچه شورای اداری بعنوان بالاترین رکن تصمیم گیری تشکیلاتی اداری در شهرستان جلسات مستمر و مفیدی با حضور اعضا نداشته باشند و اعضا در جلسه شرکت نکرده و یا معاون و منشی خود را به جلسات بفرستند جایگاه شورای اداری قطعاً تضعیف خواهد شد.

⭕️ ماجرای شورای اداری رامهرمز طی سالهای گذشته متاسفانه جدی گرفته نشده و تاثیر آنچنانی در روند مدیریتی و اداری شهرستان نداشته است.

⭕️ یکی از دلایل این ضعف را می‌توان در عدم شرکت مسئولین ادارات و دستگاه‌ها در این جلسات دانست. بطور مثال مشاهده شده در جلسات اخیر شورای اداری، منشی رئیس دانشگاه آزاد رامهرمز بجای رئیس حضور می یابد! این در حالی است که منشی به هیچ شانیت حضور در جلسات شورای اداری را نداشته و به لحاظ قانونی نمی‌تواند در دانشگاه دستوری صادر کرده یا تصمیمی بگیرد!

🔹پایگاه خبری یاران۳۱۳ انتظار دارد فرماندار جدید نسبت به حضور مسئولین دستگاه‌ها و ادارات در جلسه شورای اداری اهتمام ورزیده و هیچ شخص حقیقی یا حقوقی را به جای رئیس ادارات در جلسه نپذیرد چرا که حضور هر فردی غیراز رئیس اداره در جلسه شورای اداری باعث تضعیف جایگاه شورا خواهد شد.

پایان گزارش/

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :