پاسخی درخور و شأن به اهانت کانال تلگرام هاشمی رفسنجانی:

آقای هاشمی، این ادبیات زیبنده نیست/ما از اینکه خود و حامیانتان را اسب می نامید ناراحتیم/ آیا ماجرای تأیید روحانی و عارف در سال ۹۲ و ردصلاحیت خودتان مشمول این ضرب المثل اسب و قاطر می شود؟/ آیا ۴۷۰۰ نفر نامزد تأیید شده(۴۰ درصد)، قاطرند و هم قطاران شما اسب؟/مطابق با کدام منطق ریاضی ۲۶ درصد ردصلاحیتی یعنی ردصلاحیت گسترده؟! شما و حامیانتان برای فرار از شکست قطعی در انتخابات مجلس، به رمز «ردصلاحیت گسترده» متوسل شدید.

 

  1. فارغ از اینکه موضوع تأیید صلاحیت هر فردی برای رسیدن به جایگاههای شغلی اعم از معلم، استاد دانشگاه، کارمند عادی، کارمند بانک، خلبان، نیروهای نظامی اعم از سپاه و ارتش و نیروی انتظامی و غیره می بایست از سوی دستگاه های مسئول و قانونی احراز شود، این اصل در تمام نظام های دنیا وجود دارد و اساساً یک امر منطقی و عقلی است. در تمام دنیا هیچ نظامی به افرادی که آن نظام را قبول نداشته باشند، اجازه ورود به مناصب کلیدی و تصمیم سازی و تصمیم گیری را نمی دهد.
  2. بعد از اعلام اسامی نهایی نامزدهای تأیید صلاحیت شده از سوی هیئت نظارت و مرکزی انتخابات مجلس دهم، رسانه های داخلی و خارجیِ وابسته به یک طیف خاص، همه با تیتر مشترک «ردصلاحیت گسترده» سعی کردند اذهان و محاسبات ذهنی عموم ملت و مسئولین را با رمز «ردصلاحیت گسترده» تغییر دهند. رمز «ردصلاحیت گسترده» دقیقاً همان رمز «تقلب گسترده» در سال ۱۳۸۸ است که توسط بی بی سی اعلام و رسانه های اجاره ای زنجیری مکرر در مکرر تکرار شده و سرانجام آن اتفاقات تلخ را بوجود آورد و کشور را تا لبه پرتگاه پیش برد.
  3. در جریان انتخابات مجلس دهم چند نکته مهم مطرح است؛ اول اینکه، مراحل بررسی و احراز صلاحیت کاندیداها چهار مرحله است. هیئت اجرایی شهرستان، هیئت نظارت استان، هیئت مرکزی تهران و شورای نگهبان. نتیجه اخیر توسط هیئت نظارت استان یعنی مرحله دوم اعلام شده است و هنوز تا اعلام نظر نهایی شورای نگهبان فرصت باقی است. دوم اینکه، از ۱۲هزار نفر داوطلب این انتخابات ۲۶درصد ردصلاحیت شده و صلاحیت ۲۸درصد نیز احراز نشده است. به عبارتی از ۱۲ هزار و ۱۲۳ نفر ثبت نامی، ۴ هزار و ۷۲۰ نفر تأیید صلاحیت شده و ۳۱۵۱ نفر ردصلاحیت شده و ۳۳۳۹ نفر عدم احراز صلاحیت و ۵۱۸ نفر انصراف داده اند. از طرفی احتمال تأیید همه احراز نشده ها یا بخشی از آنان در مراحل بعد وجود دارد. حتی احتمال تأیید برخی از ردصلاحیت شده ها وجود دارد. باید پرسید معنای «ردصلاحیت گسترده» چیست؟ سوم اینکه، دلایل ردصلاحیت این ۲۶ درصد متفاوت و زیاد است. از عدم اعتقاد و التزام عملی به اسلام و ولایت فقیه و عدم التزام به قانون و قانون اساسی تا فساد اقتصادی، محکومیت کیفری، قضایی، موارد اخلاقی و ده ها دلیل دیگر می تواند دلایل این ردصلاحیت باشد. بطور مثال ۶۴ نفر از این ۱۲ هزار نفر موارد فساد اخلاقی اعم از مشروب خواری، زنا و قماربازی دارند.
  4. رسانه های مدعی اصلاحات از همان صبحِ فردای اعلام نظر هیئت نظارت با تیترهای بزرگ «ردصلاحیت گسترده» سعی کرده با دروغ پردازی و فتنه انگیزی از کاه، کوهی ساخته و مردم را به نظام وچارچوب قوانین بدبین نماید. البته سابقه این بدبینی در پرونده این جریان دو دهه است که نمایان و روشن است و سردمداران این جریان نانجیب همیشه سعی دارند با جنگ روانی و دروغ پردازی اذهان و محاسبات مردم را مهندسی کنند تا نتیجه آن را در روز رأی گیری مشاهده کنند. همه این رسانه ها به تبعیت از رسانه های خارجی جا انداخته اند که: «از ۳۰۰۰ نفر نامزد اصلاح طلب فقط ۳۰ نفر تأیید شده اند!». حال آنکه هیچ حزبی در ایران آمار بیشتر ۱۰۰ نفر عضو هم ندارد، چه برسد به ۳۰۰۰ نفر!! این ۳۰۰۰ نفر کجا بودند؟ آیا می شود اسامی این ها را منتشر کنند؟! مطابق با کدام منطق ریاضی، به ۲۶ درصد ردصلاحیت ها، «ردصلاحیت گسترده» می گویند؟ البته ما شک نداریم که شما و آمریکا و انگلیس به دنبال فتنه ای جدید با رمز «ردصلاحیت گسترده» هستید. با این شعار می خواهید هم از زیر شکست در انتخابات مجلس فرار کنید و هم قلوب مردم را نسبت به نظام بی اعتماد کنید. با این شعار دو هدف را دنبال می کنید. در صورت شکست در انتخابات برای خودتان لابد دلیل قانع کننده ی «ردصلاحیت گسترده» را دارید و در صورت پیروزی نیز که با این جنگ روانی مجلس را به دست آورده اید.
  5. کانال تلگرامی رسمی سایت آقای هاشمی رفسنجانی در اقدامی عجیب با اشاره به رمزِ «ردصلاحیت گسترده» نوشته است: «اگر اسب ها اجازه مسابقه نداشته باشند، هر قاطری به خط پایان خواهد رسید!». حال باید از آقای هاشمی پرسید آیا ۴۷۰۰ نفر نامزد تأیید شده الاغ یا قاطرند و تنها شما و حامیانتان اسب هستید؟ آیا جناب آقای روحانی و عارف که در سال سال ۹۲ تأیید شدند قاطر بودند و شما که ردصلاحیت شدید اسب بودید؟ خود شما بهتر می دانید که عموم مردم به آدم های زبان نفهم، اسب می گویند. و ما از اینکه شما خود و دوستانتان را اسب معرفی می کنید حقیقتاً ناراحتیم. آقای هاشمی با این ادبیات به دنبال چه هستید؟ با نشر تخم نفاق و فتنه به دنبال چه هستید؟ والله قسم اگر چکمه آمریکای محبوب شما به این کشور راه پیدا کرد اولین کسی که سربریده می شود شخص شما هستید. آیا فکر می کنید با تضعیف قانون و نظام اسلامی آمریکائیها به شما رحم خواهند کرد؟! آیا بهتر نیست این ادبیات ناصحیح و غلط را کنار گذاشته و اگر نقدی هم دارید با ادبیات محترمانه بیان کنید؟
  6. همانطور که می دانید در چند حالت، انسان عاقل از اسب استفاده نمی کند. در تمام تاریخ بشر ، اسب ، مَرکَبِ بهتری به نسبت الاغ بوده است. ولیکن تجربه نشان داده است که مردم در سه حالت سواری با الاغ را به اسب ترجیح می دهند :
  • زمانی که اسب بیمار و رنجور باشد و امکان داشته باشد که سوار را در نیمه راه رها کند .
  • زمانی که پیر شده باشد و نفس حرکت کردن نداشته باشد.
  • زمانی که نااهل و سر_کش باشد و امکان داشته باشد که سوار خود را به زمین بکوبد.

در این سه حالت مردم عطای اسب را به لقایش می بخشند و با الاغ سفر می کنند که دیرتر میرسد ولی جا نمی گذارد حال تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل!

والسلام

داود مدرسی یان

این خبر را به اشتراک بگذارید :