۞ امام علی (ع) می فرماید:
آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خوزستان » ویژه ها
  • شناسه : 2815
  • ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۰

سرپرست مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز از اولین زایمان طبیعی بدون درد در خوزستان خبر داد.

دکتر کامبیز معصومی، سرپرست مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز گفت: با توجه به اهمیت و مزیت های زایمان طبیعی و راه اندازی واحد زایمان طبیعی بدون درد در این بیمارستان، اولین زایمان بی درد در زایشگاه بیمارستان امام(ره) اهواز انجام شد.

اولین زایمان بدون درد در خوزستان:

سرپرست مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز از اولین زایمان طبیعی بدون درد در خوزستان خبر داد.

 

دکتر کامبیز معصومی - بیمارستان امام اهواز - زایمان طبیعی بدون درد

به گزارش پایگاه خبری یاران۳۱۳؛ دکتر کامبیز معصومی، سرپرست مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز در گفتگو با یاران۳۱۳ گفت: با توجه به اهمیت و مزیت های زایمان طبیعی و راه اندازی واحد زایمان طبیعی بدون درد در این بیمارستان، اولین زایمان بی درد در زایشگاه بیمارستان امام(ره) اهواز انجام شد.

 وی ادامه داد: در این عمل مادر باردار با بی حسی از ناحیه کمر، فرزند پسر خود را در نهمین ماه بارداری با سلامتی از طریق زایمان طبیعی بدون درد به دنیا آورد. این دومین زایمان این مادر بوده است.

سرپرست مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز همچنین گفت: اکنون حال عمومی مادر و نوزاد خوب گزارش شده و عمل زایمان بسیار رضایت بخش بوده است.

معصومی با بیان این موضوع که زایمان طبیعی بدون درد به روش بی حسی اپیدورال انجام می شود. تزریق داروهای بی حسی درد مداوم در قسمت تحتانی بدن مادر را کاهش می دهد و این امکان را به فرد می دهد که در حالت هوشیاری درد خود را احساس نکند و شاهد تولد فرزند خود باشد.

وی افزود: از مزایای استفاده از بی حسی اپیدورال در زایمان طبیعی علاوه بر کاهش درد می توان به کاهش فشارخون به خصوص در مادران باردار دارای فشارخون بالا، هوشیار بودن مادر و احساس تولد نوزاد و ارتقای سلامت مادر و نوزاد با روی آوردن به زایمان طبیعی اشاره کرد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.