تحلیل آرای انتخابات مجلس:

پیروزی اصولگرایان در ماراتن مجلس دهم/ آمار مستند تسنیم از سهم اصولگرایان، اصلاح‌طلبان، اعتدال‌گرایان و مستقل‌ها

 
صندلی مجلس شورای اسلامی / صحن علنی مجلس شورای اسلامی

گروه استان‌ها ــ براساس آخرین آمار منتشر شده از اسامی منتخبان ملت در مجلس دهم شورای اسلامی، تاکنون اصولگرایان با کسب حداقل ۹۵ کرسی نسبت به اصلاح‌طلبان پیشتاز هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیمگروه استان‌ها، دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی هفتم اسفندماه برگزار شد و ۲۲۱ منتخب ملت ایران مشخص شدند.

براساس این گزارش تاکنون اصولگرایان با ۹۳ نامزد نسبت به اصلاح‌طلبان با ۸۶ نامزد پیشتاز ورود به بهارستان بوده‌اند، در این بین نامزد‌های اعتدال‌گرا ۸ کرسی و مستقل‌ها ۳۴ کرسی در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به‌دست آوردند.

گفتنی است برخی از نامزد‌هایی که در دور اول منتخب ملت ایران شده‌اند، گرایش سیاسی‌شان مستقل با گرایش اصولگرایی است درحالی که در این جدول به‌عنوان مستقل ذکر شده‌اند که اگر این افراد را هم به آمار منتخبان اصولگرا در بهارستان دهم اضافه کنیم، تعداد اصولگرایان بیش از آمار فعلی خواهد شد.

از سوئی دیگر ۵۵ نامزد اصولگرا، ۳۸ نامزد اصلاح‌طلب، ۴ نامزد اعتدال‌گرا و ۲۶ نامزد مستقل به دور دوم انتخابات راه یافتند که براین اساس مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی بعد از تأیید نتایج نخستین مرحله از سوی شورای نگهبان و با اعلام شورا در در ۵۵ حوزه انتخابیه برگزار خواهد شد.

توضیح: در جدول زیر نمایندگان منتخب اصولگرا با رنگ زرد، نمایندگان منتخب اصلاح‌طلب با رنگ آبی، نمایندگان منتخب اعتدال‌گرا با رنگ بنفش و نمایندگان مستقل بدون رنگ مشخص شده است.

ردیف حوزه انتخابیه نام و نام خانوادگی گرایش‌های سیاسی
۱ تبریز، آذرشهر و اسکو احمدعلیرضا بیگی

مسعود پزشکیان

 

” انتخاب نفرات سوم، چهارم، پنجم و ششم به مرحله دوم کشیده شد.”

 

اصولگرا

اصلاح‌طلب

———-

———-

———-

———-

۲ مراغه و عجب‌شیر حسین زاده

دواتگری

“انتخابات به مرحله دوم کشیده شد.”

اصولگرا
۳ مرند و جلفا شافعی

حسن‌نژاد

دور دوم
۴ اهر و هریس حسینیان

عبدالهی

دور دوم
۵ میانه یعقوب شهویاری

فردین فرمند

اصولگرا

مستقل

۶ سراب نصیر پور

داوودی

دور دوم
۷ بناب اعزازی اصولگرا
۸ شبستر علیلو

آقاپور

دور دوم
۹ ملکان سلمان خدادادی اصولگرا
۱۰ کلیبر، خداآفرین و هوراند ولی‌ الله قلی‌زاده اصولگرا
۱۱ بستان‌آباد محمد وحدتی مستقل
۱۲ هشترود و چاراویماق سید حمزه امینی مستقل
۱۳ ورزقان رضا علیزاده اصولگرا
۱۴ ارومیه قاضی‌پور

“انتخاب نفر دوم و سوم به مرحله دوم کشیده شد.”

اصولگرا

———-

———-

۱۵ بوکان قسیم عثمانی اعتدال‌گرا
۱۶ پیرانشهر و سردشت رسول خضری مستقل
۱۷ خوی و چایپاره تقی کبیری اصولگرا
۱۸ سلماس رسول جلایر

شهروز برزگر

دور دوم
۱۹ ماکو، چالدران، پلدشت و شوط شریف‌پور

اکبرزاده

دور دوم
۲۰ مهاباد محمودزاده مستقل
۲۱ میاندواب و شاهین‌دژ و تکاب عیسی‌زاده

هاشمی

میرزایی

محبی‌نیا

دور دوم
۲۲ نقده و اشنویه عبدالکریم حسین‌زاده اصلاح‌طلب
۲۳ اردبیل، نمین و نیر صدیف بدری

رضا کریمی

“انتخاب نفر سوم به دور دوم کشیده شد.”

اصولگرا

اعتدال‌گرا

———-

۲۴ پارس‌آباد و بیله‌سوار ایرج بیگدل‌لو

شکور پورحسین

دور دوم
۲۵ خلخال و کوثر بشیر خالقی اصولگرا
۲۶ گرمی سیدحمایت میرزاده اصلاح‌طلب
۲۷ مشگین‌شهر ولی ملکی مستقل
۲۸ اصفهان حمیدرضا فولادگر

احمد سالک

ناهید تاج‌الدین

مینو خالقی

حیدر علی‌عابدی

اصولگرا

اصولگرا

اصلاح‌طلب

اصلاح‌طلب

اصلاح‌طلب

۲۹ نائین و خور و بیانک عباسعلی پوربافرانی مستقل
۳۰ نطنز، بادرود و قمصر مرتضی صفاری اصولگرا
۳۱ فلاورجان موسوی لارگانی اصولگرا
۳۲ اردستان سیدصادق طباطبایی‌نژاد اصولگرا
۳۳ نجف‌آباد و تیران و کرون ابوالفضل ابوترابی اصولگرا
۳۴ مبارکه زهرا سعیدی مستقل
۳۵ خوانسار و گلپایگان بختیار اصلاح‌طلب
۳۶ شاهین‌شهر، میمه و برخوار حسین‌علی حاجی‌دلیگانی اصولگرا
۳۷ فریدون شهر، فریدن و چادگان اکبر ترکی اصولگرا
۳۸ شهرضا و دهاقان حجت‌الاسلام آقایی

سمیه محمودی

دور دوم
۳۹ لنجان محسن کوهکن اصولگرا
۴۰ سمیرم سلیمی

جعفری

دور دوم
۴۱ کاشان، آران و بیدگل سید جواد ساداتی‌نژاد اصولگرا
۴۲ خمینی‌شهر سید جواد ابطحی اصولگرا
۴۳ کرج، اشتهارد و فردیس عزیز اکبریان

محمد جواد کولیوند

اصولگرا

مستقل

۴۴ ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان محمود بهمنی اصولگرا
۴۵ ایلام، ایوان، شیروان و چرداول و مهران جلال میرزایی

لطیف صادقی

سلام امینی

سارا فلاحی

دور دوم
۴۶ دهلران، دره‌شهر و آبدانان شادمهر کاظم‌زاده

علی محمد احمدی

“انتخابات به مرحله دوم کشیده شد.”

مستقل
۴۷ بوشهر، گناوه و دیلم حجت‌الاسلام عبدالحمید خدری اصلاح‌طلب
۴۸ دشتی و تنگستان سید کمال‌الدین شهریاری اصولگرا
۴۹ کنگان، دیر و جم سکینه الماسی اعتدال‌گرا
۵۰ دشتستان محمدباقر سعادت اعتدال‌گرا
۵۱ تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس محمدرضا  عارف، محمدرضا  بادامچی، کاظم جلالی، سهیلا جلودار‌زاده، الیاس حضرتی، غلامرضا حیدری، فاطمه ذوالقدر، علی نوبخت‌حقیقی، علیرضا  رحیمی، عبدالرضا ‌هاشم‌زائی، محسن علیجانی‌زمانی، ابوالفضل سروش، فاطمه سعیدی، پروانه سلحشوری، فاطمه حسینی، مهدی شیخ، محمود صادقی، طیبه  سیاوشی شاه‌عنایتی، محمدجواد فتحی، فریده اولاد‌قباد، مصطفی کواکبیان، احمد مازنی، پروانه مافی، علیرضا محجوب، داوود محمدی، علی مطهری، سیدفرید موسوی، محمدرضا نجفی، بهروز ‌نعمتی،  محمدعلی وکیلی اصلاح‌طلب
۵۲ پاکدشت محمد قمی اصلاح‌طلب
۵۳ دماوند و فیروزکوه سید احمد رسولی‌نژاد

قاسم میرزایی نیکو

دور دوم
۵۴ رباط‌کریم و بهارستان حجت‌الاسلام نوروزی

ابراهیم نکو

دور دوم
۵۵ شهریار، قدس و ملارد حسین گروسی

محمد محمودی شاه‌نشین

دور دوم
۵۶ ورامین، پیشوا و قرچک سید حسین نقوی‌حسینی اصولگرا
۵۷ شهرکرد اردشیر نوریان اصلاح‌طلب
۵۸ اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار علی کاظمی

قدرت‌الله حمزه

دور دوم
۵۹ بروجن خدیجه ربیعی

علی نادری‌فرد

دور دوم
۶۰ لردگان محمد خالدی اصلاح‌طلب
۶۱ بیرجند و درمیان حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی اصولگرا
۶۲ نهبندان و سربیشه نظر افضلی اصولگرا
۶۳ قائنات فرهاد فلاحتی اصولگرا
۶۴ فردوس، سرایان و طبس امیر حسنخانی اصولگرا
۶۵ مشهدمقدس و کلات امیرحسین قاضی‌زاده

حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر

حجت‌الاسلام حسین‌زاده‌بحرینی

رضا شیران‌خراسانی

جواد کریمی‌قدوسی

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

۶۶ تربت‌جام و تایباد رحیمی اصلاح‌طلب
۶۷ تربت‌حیدریه و مه‌ولات ابوالقاسم خسروی

باستانی

دور دوم
۶۸ چناران و بینالود محمد دهقان اصولگرا
۶۹ خواف و رشتخوار نگهبان سلامی اصلاح‌طلب
۷۰ درگز حاتمیان اصلاح‌طلب
۷۱ سبزوار، جغتای و جوین مقصودی

سبحانی‌فر

اصلاح‌طلب

اصلاح‌طلب

۷۲ فریمان، سرخس و بخش‌های احمد‌آباد و رضویه احسان قاضی‌زاده اصولگرا
۷۳ قوچان و فاروج هادی شوشتری اصلاح‌طلب
۷۴ کاشمر و خلیل‌آباد و بردسکن بنیادی اصلاح‌طلب
۷۵ گناباد و بجستان حمید بنایی مستقل
۷۶ نیشابور و تخت‌جلگه هاجر چنارانی

حمید گرمابی

اصولگرا

اصلاح‌طلب

۷۷ بجنورد، مانه و سملقان و جاجرم علی اکبری

علی قربانی

اصلاح‌طلب

اصلاح‌طلب

۷۸ اسفراین هادی قوامی اصولگرا
۷۹ شیروان عبدالرضا عزیزی مستقل
۸۰ اهواز همایون یوسفی

جواد کاظم‌نسب

علی ساری

سید شریف حسینی

شکر خدا موسوی

شبیب جویجری

دور دوم
۸۱ آبادان عامر کعبی

جلیل مختار

“انتخاب نفر سوم به مرحله دوم کشیده شد.”

مستقل

مستقل

———-

۸۲ اندیمشک فریدون حسن‌وند اصولگرا
۸۳ ایذه و باغملک سید هادی طباطبایی

هدایت‌الله خادمی

دور دوم
۸۴ بهبهان محمودرضا ضرغامی

حبیب‌الله کشت‌زر

“انتخابات به مرحله دوم کشیده شد.”

اصلاح‌طلب
۸۵ خرمشهر عبدالله سامری مستقل
۸۶ دزفول پاپی اصولگرا
۸۷ دشت‌آزادگان و هویزه قاسم ساعدی اصولگرا
۸۸ رامهرمز و رامشیر اقبال محمدیان اصولگرا
۸۹ شادگان مجید ناصری‌نژاد اصولگرا
۹۰ شوش سید راضی نوری اصولگرا
۹۱ شوشتر و گتوند سهراب گیلانی اصولگرا
۹۲ مسجدسلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا علی عسگر ظاهری

علیرضا ور ناصری

دور دوم
۹۳ ماهشهر و امیدیه حبیب آغاجری

گل‌مرادی

دور دوم
۹۴ زنجان و طارم فریدون احمدی

سید افضل موسوی

علی وقف‌چی

کریم خان‌محمدی

دور دوم
۹۵ ابهر و خرمدره محمدرضا خان‌محمدی

محمد عزیزی

“انتخابات به مرحله دوم کشیده شد.”

اصولگرا
۹۶ خدابنده سید البرز حسینی

احمد بیگدلی

دور دوم
۹۷ ماهنشان و ایجرود، دهستان‌های بوغداکندی و قلتوق سید مرتضی خاتمی مستقل
۹۸ سمنان و مهدی‌شهر احمد همتی اصلاح‌طلب
۹۹ دامغان ابوالفضل حسن بیگی مستقل
۱۰۰ شاهرود سید حسن حسینی شاهرودی اصولگرا
۱۰۱ گرمسار غلامرضا کاتب مستقل
۱۰۲ زاهدان حسینعلی شهریاری

علیم یارمحمدی

اصولگرا

اصلاح‌طلب

۱۰۳ ایرانشهر، سرباز، دلگان، بخش‌های فنوج و لاشاروبنت و آشار محمدنعیم امینی‌فرد مستقل
۱۰۴ چابهار، نیک‌شهر و کنارک ایران‌نژاد اصولگرا
۱۰۵ خاش و بخش‌های نصرت آباد، میرجاوه و کورین علی کرد اصولگرا
۱۰۶ زابل، زهک و میانکنگی حبیب‌الله دهمرده

احمدعلی کیخا

اصولگرا

اصلاح‌طلب

۱۰۷ سراوان، سیب و سوران و زابلی در ازهی مستقل
۱۰۸ شیراز بهرام پارسایی

فرج‌الله رجبی

مسعود رضایی

“انتخاب نفر چهارم به دور دوم کشیده شد.”

اصلاح‌طلب

اصلاح‌طلب

اصلاح‌طلب

———-

۱۰۹ فیروزآباد کرم‌پور اصلاح‌طلب
۱۱۰ نورآباد ممسنی مرادی

گودرزی

دور دوم
۱۱۱ مرودشت محمدمهدی برومندی اصولگرا
۱۱۲ خرامه داریوش اسماعیلی اصولگرا
۱۱۳ آباده زارع اصولگرا
۱۱۴ جهرم محمدرضا رضایی اصولگرا
۱۱۵ لارستان جمشید جعفرپور اصولگرا
۱۱۶ لامرد علوی اصلاح‌طلب
۱۱۷ فسا جمالی نوبندگانی اصولگرا
۱۱۸ اقلید سید حسین افضلی اصلاح‌طلب
۱۱۹ سپیدان خادم اصلاح‌طلب
۱۲۰ داراب عسگری

انصاری

دور دوم
۱۲۱ کازرون رضازاده مستقل
۱۲۲ نی‌ریز و استهبان فرهاد طهماسبی

اصغر مسعودی

دور دوم
۱۲۳ قزوین، آبیک و البرز سیده حمیده زرآبادی

داوود محمدی

اصلاح‌طلب

مستقل

۱۲۴ بوئین‌زهرا بابایی اصلاح‌طلب
۱۲۵ تاکستان بهمن طاهرخانی اصلاح‌طلب
۱۲۶ قم احمد امیرآبادی‌فراهانی

علی لاریجانی

حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

۱۲۷ سنندج، دیواندره و کامیاران سید مهدی فرشادان

“انتخاب نفر دوم به دور دوم کشیده شد.”

مستقل

———-

۱۲۸ بیجار حمدالله کریمی مستقل
۱۲۹ سقز و بانه محسن بیگلری مستقل
۱۳۰ قروه و دهگلان علی‌محمد مرادی مستقل
۱۳۱ مریوان و سروآباد منصور مرادی

امید کریمیان

“انتخابات به دور دوم کشیده شد.”

مستقل
۱۳۲ کرمان و راور محمدرضا پورابراهیمی

محمدمهدی زاهدی

اصولگرا

اصولگرا

۱۳۳ بافت بختیاری اصلاح‌طلب
۱۳۴ بم و ریگان نیکزادی اصلاح‌طلب
۱۳۵ جیرفت و عنبر‌آباد کمالی‌پور اعتدال‌گرا
۱۳۶ رفسنجان محمد انارکی اصلاح‌طلب
۱۳۷ زرند و کوهبنان حسین امیری‌خامکانی اصلاح‌طلب
۱۳۸ سیرجان و بردسیر شهباز حسن‌پور بیلگری اعتدال‌گرا
۱۳۹ شهر بابک علی اسدی اصلاح‌طلب
۱۴۰ کهنوج و منوجان و رودبار جنوب و قلعه گنج حمزه‌ای اصلاح‌طلب
۱۴۱ کرمانشاه عبدالرضا مصری

سید قاسم جاسمی

 “انتخاب نفر سوم به دور دوم کشیده شد.”

اصولگرا

اصولگرا

———-

۱۴۲ اسلام‌آباد غرب و دالاهو حشمت‌الله فلاحت‌پیشه اصولگرا
۱۴۳ پاوه،  جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر شهاب نادری اصولگرا
۱۴۴ سنقر و کلیایی حجت‌الاسلام سید جواد حسینی‌کیا

محمد رستگار

دور دوم
۱۴۵ قصرشیرین و سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب فرهاد تجری اصولگرا
۱۴۶ کنگاور، صحنه و هرسین حسین سلیمانی اصولگرا
۱۴۷ بویراحمد و دنا غلام‌محمد زارعی اصلاح‌طلب
۱۴۸ کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده عدل هاشمی اصولگرا
۱۴۹ گچساران و باشت غلامرضا تاجگردون اصلاح‌طلب
۱۵۰ گرگان و آق‌قلا سید علی طاهری

عبدالغفور امان‌زاده

نورمحمد تربتی‌نژاد

نبی‌زهرا جریبی

دور دوم
۱۵۱ رامیان و آزادشهر ابراهیمی اصولگرا
۱۵۲ علی‌آباد قره‌خانی مستقل
۱۵۳ کردکوی و ترکمن و بندرگز رحمت‌الله جلالی

رامین نور قلی‌پور

دور دوم
۱۵۴ گنبدکاووس قره‌جه طیار اصلاح‌طلب
۱۵۵ مینودشت و کلاله و مراوه تپه نجیب حسینی

شهرام کوسه‌غراوی

دور دوم
۱۵۶ رشت غلامعلی جعفرزاده

“انتخاب نفر دوم و سوم به دور دوم کشیده شد.”

اصلاح‌طلب

———-

———-

۱۵۷ آستارا داداشی مستقل
۱۵۸ آستانه اشرفیه محمدحسین قربانی اصولگرا
۱۵۹ بندرانزلی خسته‌بند اصولگرا
۱۶۰ رودبار صمد مرعشی

منوچهر جمالی

دور دوم
۱۶۱ رودسر و املش اسدالله عباسی اصولگرا
۱۶۲ صومعه‌سرا دلخوش اصولگرا
۱۶۳ تالش، رضوانشهر و ماسال محمود شکری اصولگرا
۱۶۴ لاهیجان و سیاهکل ذبیح نیک‌فر اصولگرا
۱۶۵ فومن و شفت مهدی افتخاری اصلاح‌طلب
۱۶۶ لنگرود لاهوتی اصلاح‌طلب
۱۶۷ بروجرد علاءالدین بروجردی

هادی مقدسی

عباس گودرزی

قاطمه مقصودی

دور دوم
۱۶۸ الیگودرز محمد خدابخشی اصولگرا
۱۶۹ پلدختر حمیدرضا کاظمی اصولگرا
۱۷۰ خرم‌آباد و دوره محمد بیرانوند

مرتضی محمودوند

محمدرضا ملک‌شاهی‌راد

اعظم محمدنیا

دور دوم
۱۷۱ دلفان و سلسله علی رستمیان مستقل
۱۷۲ دورود و ازنا حسین گودرزی

مجید کیان‌پور

دور دوم
۱۷۳ کوهدشت اله‌یار ملکشاهی اعتدال‌گرا
۱۷۴ ساری و میاندورود یوسف‌نژاد

دامادی

اصلاح‌طلب

اصلاح‌طلب

۱۷۵ بهشهر علی محمد شاعری اصولگرا
۱۷۶ قائم‌شهر عبدالله رضیان

“انتخاب نفر دوم به دور دوم کشیده شد.”

اصلاح‌طلب

———-

۱۷۷ بابل علی نجفی‌خوشرودی

“انتخاب نفر دوم به دور دوم کشیده شد.”

اعتدال‌گرا

———-

۱۷۸ آمل یوسفیان ملا مستقل
۱۷۹ نور و محمودآباد علی اسماعیلی اصلاح‌طلب
۱۸۰ چالوس و کلاردشت قاسم احمدی‌لاشکی اصلاح‌طلب
۱۸۱ بابلسر و فریدونکنار ولی‌الله نانواکناری اصولگرا
۱۸۲ تنکابن، عباس‌آباد و رامسر شمس‌الله شریعت‌نژاد اصلاح‌طلب
۱۸۳ اراک، کمیجان و خنداب علی‌اکبر کریمی

“انتخاب نفر دوم به دور دوم کشیده شد.”

اصولگرا

———-

۱۸۴ تفرش و آشتیان سید محمد حسینی مستقل
۱۸۵ خمین ابراهیم رضایی اصولگرا
۱۸۶ ساوه و زرندیه شهلا میرگلو بیات

محمدرضا منصوری

دور دوم
۱۸۷ شازند غفاری

ابراهیمی

دور دوم
۱۸۸ محلات و دلیجان سلیمی اصولگرا
۱۸۹ بندرعباس، حاجی‌آباد، قشم، ابوموسی و بندر خمیر حسین هاشمی تختی

محمد آشوری

احمد مرادی

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

۱۹۰ میناب، رودان، سیریک، جاسک و بشاگرد مصطفی ذوالقدر اصلاح‌طلب
۱۹۱ بندرلنگه، بستک و پارسیان و کیش احمد جباری

خالد زمزم‌نژاد

دور دوم
۱۹۲ همدان حمیدرضا حاجی‌بابایی

امیر خجسته

اصولگرا

اصولگرا

۱۹۳ اسدآباد رنجبرزاده اصولگرا
۱۹۴ بهار و کبودرآهنگ محمدعلی پورمختار اصولگرا
۱۹۵ تویسرکان محمدمهدی مفتح اصولگرا
۱۹۶ رزن حسن لطفی

عطا‌الله سلطانی صبور

دور دوم
۱۹۷ ملایر محمد کاظمی

“انتخاب نفر دوم به دور دوم کشیده شد.”

اصلاح‌طلب

———-

۱۹۸ نهاوند حسن بهرام‌نیا اصولگرا
۱۹۹ یزد و اشکذر ابوالفضل موسوی اصلاح‌طلب
۲۰۰ اردکان محمدرضا تابش اصلاح‌طلب
۲۰۱ مبید و تفت کمال دهقانی اصلاح‌طلب
۲۰۲ مهریز، بهاباد، خاتم، ابرکوه و بافق محمدرضا بابایی

صباغیان

دور دوم
۲۰۳ زرتشتیان اسفندیار اختیاری مستقل
۲۰۴ کلیمیان‌ مره‌صدق مستقل
۲۰۵ مسیحیان آشوری و کلدانی بت‌کلیا مستقل
۲۰۶ مسیحیان ارمنی شمال ایران کارن‌خانلری مستقل
۲۰۷ مسیحیان ارمنی جنوب ایران ژرژیک آبرامیان مستقل

انتهای پیام/

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :