نطق انقلابی و دقیق اقبال محمدیان؛ نماینده رامهرمز و رامشیر:

اعضای هیات دولت برای درک وضعیت گرمای شدید و آلایندگی هوا به خوزستان سفر کنند/قصه استان مظلوم خوزستان قصه‌ای تکراری است که گوش شنوا برای آن وجود ندارد

نماینده رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی گفت:  از  اعضای هیات دولت تقاضا دارم در این ماه های گرم به استان خوزستان سفر کنند تا مشکلاتی مانند گرمای شدید، آلایندگی هوا و گردوغبار در هوای استان خوزستان را از نزدیک احساس کنند.

اقبال محمدیان

به گزارش یاران۳۱۳ به نقل از رامهرمزنیوز، در طول دو دهه اخیر استان خوزستان بطور عامل و شهرستان رامهرمز و رامشیر به طور خاص، از نماینده ای که بتواند در مجلس نطق انقلابی و مطالبه گرانه داشته باشد بی بهره بوده و تقریباً ناامید شدند. مردم خوزستان و رامهرمز و رامشیر آرزو داشتند که اگر نماینده نمی تواند برای آنها کاری کند حداقل زبانی داشته باشد تا بتواند حرف دل آنها را مطالبه گرانه بیان کند.اقبال محمدیان نماینده رامهرمز و رامشیر امروز با این نطق انقلابی و دقیق خود توانست درد دل مردم محروم و مظلوم خوزستان و رامهرمز و رامشیر را بیان کند.

اقبال محمدیان در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس گفت: بیکاری نسل تحصیلکرده باید هرچه سریعتر ساماندهی شود و در این بخش پیشنهاد می‌شود دولت ضمن اجرای کامل قانون بازنشستگی، سازمان امور استخدامی کشور شرایط استخدام جوانان تحصیلکرده دانشگاهی را در سمت‌های خالی اداری فراهم آورد و در اجرای اقتصاد مقاومتی بخش خصوصی را برای سرمایه‌گذاری مورد حمایت ویژه قرار دهد.

وی افزود: جامعه می‌تواند در مسیر توسعه قرار گیرد و مراحل پیشرفت را با سرعت طی نماید که ضمن توجه به مسائل اقتصادی مبنا را بر توسعه مسائل فرهنگی بگذارد و این میسر نمی‌شود مگر آنکه به مشکلات فرهنگیان که رسالت خطیر تعلیم و تربیت را بر عهده دارند رسیدگی شود.

نماینده رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به پیام مجلس دهم پس از تغییر ۷۶ درصدی نسبت به دوره قبل، تصریح کرد: پیام انتخابات این بود که مردم به مجلس چشم امید دوخته‌اند و این مجلس باید در راستای فرمایشات رهبری ضمن تاکید بر اجرای اقتصاد مقاومتی با جدیت و با برنامه مسیر خدمتگزاری را برای دولت ریل‌گذاری کند و با نظارت قوی جلوی سوء مدیریت‌ها را بگیرد.

محمدیان گفت: استان خوزستان نیاز به آوردن امکانات ویژه برای این مردم سختکوش و مقاوم دارد و باید با عزم ملی این اتفاق رخ دهد. قصه استان مظلوم خوزستان قصه‌ای تکراری است که گوش شنوا برای آن وجود ندارد و اگر دستاورد سفر رهبری در سال ۷۵ نبود شاهد هیچ اتفاق مثبتی در این استان زرخیر نبودیم.

وی در پایان گفت: با وجود پدیده ریزگردها هنوز طرح انتقال آب از خوزستان مطرح می‌شود که در صورت اجرای آن در آینده شاهد معضلات زیست محیطی فراوانی خواهیم بود. همچنین محرومیت منطقه رامهرمز در بخش درمان نیز یکی از اصلی‌ترین مشکلات مردم این منطقه از خوزستان است و بیمارستان امام رامهرمز با قدمتی ۳۰ ساله با بی‌تدبیری وزارت بهداشت به حالت نیمه تعطیل در آمد و در شهرستان رامشیر وضع از این بدتر است و بیمارستان رامشیر با ظرفیت ۶۴ تخت فقط ۳۰ تخت فعال دارد.

محمدیان افزود: دولت باید با بازنشسته کردن افرادی که به لحاظ قانونی باید بازنشسته شوند، زمینه استخدام و به کارگیری جوانان را در دستگاه های اداری فراهم و نکته دیگر اینکه باید در راستای اقتصاد مقاومتی از بخش خصوصی حمایت کند.

وی ضمن بر حق دانستن استفاده مردم خوزستان از خودروهای اروندی  گفت: لازم به ذکر است در ادبیات سیاسی، توهین به مقامات اجرایی سیاسی کشور قابل قبول نیست و نکته دیگر اینکه از اعضای هیات دولت تقاضا دارم در این ماه های گرم به استان خوزستان سفر کنند تا مشکلاتی مانند گرمای شدید، آلایندگی هوا و گردوغبار را در هوای استان خوزستان را از نزدیک احساس کنند.

نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر طرح ۸۵۰ هزار هکتاری سفر مقام معظم رهبری در سال ۷۵ نبود، کدام طرح مهم در این استان اجرایی می شد، بنابراین انتظار می رود طرح مذکور که به کندی پیش می رود، به سرانجام برسد و نکته دیگر اینکه باید به موضوع انتقال آب از سرشاخه های کارون رسیدگی شود.

وی گفت: وزیر بهداشت باید به موضوع کمبود تخت های بیمارستانی در شهرستان های رامهرمز و رامشیر رسیدگی کند و مشکلاتی که درخصوص کمبود پرسنل برای مراکز درمانی وجود دارد را حل کند. همچنین مسئولان مربوطه مسائل مربوط به موقوفه بودن زمین های کشاورزی و مسکن را در منطقه رفع کنند و وزیر جهاد کشاورزی به موضوع احیای طرح ۳۰۳۰ هکتاری دیمه رسیدگی کند تا زمینه اشتغال هزاران جوان در منطقه شود.

محمدیان با بیان اینکه جاده های شهرستان های رامهرمز و رامشیر به جاده های مرگ تبدیل شده اند، افزود: وزیر راه و شهرسازی دستور دو بانده کردن و بهسازی جاده ها را در منطقه صادر کند و همچنین وزیر نفت زمینه انتقال دفاتر مرکزی شرکت های حوزه انتخابیه ام را به مرکز شهرستان فراهم آورد تا از تردد مردم در جاده های ناامن جلوگیری شود و وزیر ورزش و جوانان دستور رسیدگی به کمبود امکانات ورزشی در حوزه انتخابیه ام را صادر کند.

پایان خبر/

این خبر را به اشتراک بگذارید :