تغییری به فال نیک در دانشگاه پیام نورِ رامهرمز:

آیا آمدن اردشیری، عقب ماندگی های ۴ سال اخیر را جبران می کند؟/شمیل پور رفت و اردشیری آمد

IMG_6561

IMG_6576

IMG_6584

سرویس دانشگاهی – یاران۳۱۳؛ کرسیِ ریاست دانشگاه پیام نور رامهرمز این هفته نیز دچار تغییر و تحولاتی شد و هادی شمیل پور تودیع و محمد اردشیری که سابقه ی مدیریت در دانشگاه های امیدیه، اهواز، بندر امام خمینی (ره) و هفتکل را پیش از اینها داشته است معارفه شد.

به گزارش پایگاه خبری یاران۳۱۳ دانشگاه پیام نور رامهرمز طی سه – چهار سال اخیر سال های سختی را پشت سرگذاشته و با مشکلات عدیده ای روبرو بوده است طوریکه اکثریت دانشجویان این دانشگاه عملکرد مسئولین محترم دانشگاه ناراضی بوده و بارها عدم رضایت خود را از تریبون های مختلف اعلام می کرده اند.

دانشگاه پیام نور که تحتِ نفوذ شدیدِ نماینده سابق رامهرمز و رامشیر قرار داشته و حتی واگذاریِ کرسی های تدریس با اجازه منصوبان نماینده انجام می شد طی این سه چهار سال، به فضای دگم و بسته سیاسی دچار بود که فعالان سیاسی و فرهنگی این دانشگاه، از آزادی عمل کامل جهت فعالیت برخوردار نبوده و رکود علمی بر دانشگاه حاکم شده و فضای نشاط و شور انقلابی و دانشجویی برچیده شده بود.

اقدام به خرید رأی توسط  “برخی” از اساتید و مدرسین با سطح پائین علمی در این دانشگاه با وعده هایی نظیر کم کردنِ شهریه و یا بخشیدنِ آن، یکی از ده ها مواردی بود که در انتخابات گذشته پایگاه خبری یاران۳۱۳ توانست آن را افشا کند و تا حدی جلوی آن گرفته شد.

جو سیاست زدگی حاکم بر دانشگاه، اساتید سفارشی با بنیه ضعیف علمی، مشکلات صنفی، مدیریت ضعیف، عدم نظارت بر فضای خوابگاههای دانشجویی و غیره، از جمله مشکلاتی بود در این سه چهار سال به چشم خورده و خیلی از دانشجویان را ناامید ساخته بود.

حال آیا با آمدن محمد اردشیری که ظاهراً از سابقه مدیریتی نسبتاً موفقی نیز برخوردار است، این مشکلات رفع می شوند؟ آیا ضرباتی که در سه چهار سال اخیر به پیکره دانشگاه وارد شده و عقب ماندگی ها و ضعف های مدیریتی چندین سال دانشگاه را عقب نگه داشته است جبران می شوند؟

امید است محمد اردشیری بتواند با تکیه به تجارب خود، دوراندیشی و تدبیر، استفاده از نیروهای مجرب و متعهد، استفاده از اساتید با سطح علمی بالا و همچنین دور کردنِ برخی عناصر نامطلوب از درون دانشگاه، زمینه پیشرفت و تعالی این دانشگاه را فراهم آورده و جایگاه دانشگاه پیام نور رامهرمز را به عنوان قطب شرق خوزستان بالا ببرد. اردشیری می تواند به خوبی و با مدیریت صحیح و انقلابی ضربات گذشته و عقب ماندگی ها را جبران کند هرچند راهی طولانی است.

حال باید منتظر ماند و مدیریت جدید را با دقت نگریست که آیا می تواند تغییر و تحولی بنیادین در این دانشگاه بوجود بیاورد؟

انتهای گزارش/

این خبر را به اشتراک بگذارید :