گلایه از هیئت اجرایی رامهرمز و دست مریزاد به شجاعت هیئت نظارت و مرکزی انتخابات؛

هیئت اجرایی با عدم رعایت حق الناس، زمینه حمله به شورای نگهبان را فراهم کرد/چرا نامزدهای ردصلاحیتی را همین جا رد نکردند؟!

بعد از کلی کش و قوس و انتظار کشیدن بالاخره تأیید صلاحیت های کاندیداهای مجلس شورای اسلامی به منزل آخر رسید. و تکلیف رهیافتگان به کورس رقابت «تقریبا» مشخص شد و عده ای هم از قطار انتخابات پیاده شدند. در شهرستان رامهرمز هم بعد از اینکه عده ی زیادی به راحتی از فیلتر هیئت اجرایی شهرستان که مثلاً معتمدین مردم هستند، به صورت فله ای عبور کردند، در هیئت نظارت استان از قافله عقب ماندند و نتواستند از صافی بگذرند.

اما نکته ای که در این میان تعجب همگان را برانگیخت و جای بسی سوال و تأسف داشت این بود که چطور افرادی که در هیئت نظارت استانی رد صلاحیت شده اند بدون دردسر از فیلتر هیئت اجرایی شهرستان عبور کرده بودند؟ این نوع تفاوت در بررسی صلاحیت ها حاوی پیامی مهم است که حاکی از عدم قاطعیت معتمدین شهرستان در رد صلاحیت عده ای از کاندیداها می باشد. از آن جائیکه هیئت نظارت استان جایگاه و مرجع بالاتر از شهرستان می باشد و قدر مسلم قضاوت آنها به دلیل عدم سوگیری، منصفانه تر و به واقعیت نزدیک تر می باشد و هیئت اجرایی اکثریت قاطع از طیف متمایل به دولت و نماینده قعلی رامهرمز هستند می توان حدس زد که چرا همه را فله ای تأیید کرده اند!

در واقع معتمدین دولت به دلیلِ قصور و کوتاهی که در ارزیابی افراد داشته اند حق الناس را رعایت نکرده اند! مطابق آنچه که رهبر حکیم انقلاب فرموده اند:«تأیید صلاحیت افرادی که صلاحیت ورود به انتخابات را ندارند حق الناس است»، انتظار می رفت حق الناس رعایت شود. انتظار می رفت افرادی که دولت آنها را به عنوان معتمدین مردمی منصوب کرده است، وظایف خود را بدون اغماض و به دور از هر گونه جناح بندی انجام می دهند. زیرا این روند به حیثیت و آبروی خودشان لطمه وارد می کند!

هیئات اجرایی دولت تدبیر متأسفانه با تأیید فله ای افراد زمینه حمله دشمنان داخلی و خارجی را به شورای نگهبان فراهم آوردند. بطور مثال وقتی هیئت اجرایی رامهرمز به وظایف قانونی خویش در خصوص رد صلاحیت برخی از نامزدهای مورددار عمل نکرد هیئت نظارت و مرکزی انتخابات مجبور به ورود قاطعانه شد که دولت همین را ملعبه دست خویش قرار داده تا از آن بهره برداری سیاسی کند!

هرچند از نیروهای انقلابی همانند انتخابات های قبل از نیروهای انقلابی استفاده نشده است اما حال امید می رود که این افراد وظایف خود را در انتخابات و شمارش آراء به نحو احسن انجام بدهند چرا که عملکرد آنها کاملاً زیر نظر مردم و رسانه های انقلابی است.

جا دارد در همین مطلب به هیئت نظارت استانی و مرکزی خداقوت گفته شود که با شجاعت تمام و بدون هیچ گونه ملاحظه ای مقابل افرادی که حالا به هر دلیلی مشکل داشتند ایستاد و رد صلاحیت شان کردند. و آخرت خودشان را برای دنیای دیگران تباه نکردند.

والعاقبه للمتقین

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :