۞ امام علی (ع) می فرماید:
آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » ویژه ها
 • شناسه : 1094
 • 29 اکتبر 2015 - 9:49

اجرای احکام اسلامی نظیر اعدام، تبعید، قطع انگشت و غیره، درمانِ درد قتل های زنجیره ای و انواع جرم در رامهرمز

بازهم قتل پسر توسط پدر در رامهرمز اجرای احکام اسلامی نظیر اعدام، تبعید، قطع انگشت و غیره، درمانِ درد قتل های زنجیره ای و انواع جرم در رامهرمز سرویس اجتماعی یاران ۳۱۳: قتل های دو سه سال اخیر در رامهرمز ظاهراً تمامی ندارد؛ دیشب پدری در رامهرمز با دو گلوله فرزند پسر خود را به […]

بازهم قتل پسر توسط پدر در رامهرمز

اجرای احکام اسلامی نظیر اعدام، تبعید، قطع انگشت و غیره، درمانِ درد قتل های زنجیره ای و انواع جرم در رامهرمز

1437748453-661x328

سرویس اجتماعی یاران ۳۱۳: قتل های دو سه سال اخیر در رامهرمز ظاهراً تمامی ندارد؛ دیشب پدری در رامهرمز با دو گلوله فرزند پسر خود را به کام مرگ فرستاد تا زنجیره ی قتل های سه سال اخیر رامهرمز قطع نشود.

به گزارش خبرنگار یاران ۳۱۳ و به نقل از منابع آگاه، دیشب –شب پنج شنبه ۷ آبان ۹۴- پدری با شلیک دو گلوله پسر ۲۸ ساله خود را به کام مرگ می فرستد و به زعم خود، بر مشکلات داخلی خود با پسرش سرپوش می گذارد اما غافل از اینکه بر مشکلات یک شهرستان با جمعیت ۱۲۰ هزار نفر، می افزاید.

روند قتل های پی در پی و نزاع های دسته جمعی، خود کشی های متعدد نشان از رخنه فرهنگ منحط غربی در جامعه ایرانی است. برخی از روشنفکرمآبان این قتل ها، جنایت ها و خودکشی ها را نشانه حرکت رامهرمز به سوی پیشرفت می دانند! همانطور که به تمدن غرب و دولت های جنایتکار غرب دلبسته شدند و آنجا را بهشت موعود می دانند حرکت جامعه ایرانی را به سمت تمدن و فرهنگ غربی، به فال نیک می گیرند و حتی در این مسیر با تمام قوا می تازند! علیه احکام اساسی اسلام که برای حفظ حیات جامعه و امنیت کشور از سوی خداوند متعال جاری شده است، می ایستند! علیه قصاص می شورند غافل از آنکه قصاص مایه حیات جامعه است و امنیت عموم جامعه را در پی خواهد داشت.

اتفاقات نگران کننده در سطح شهرستان رامهرمز قلب هر انسانی را آزار می دهد و آرامش روانی مردم را دچار اختلال کرده است. اما شاید بتوان گفت یکی از دلایل اصلی این قضایا تعطیل شدنِ احکام اساسی اسلام برای ادامه حیات جامعه است. اسلام دین جامعی است در کنار رأفت و مهربانی، از خشونت و قتل و اعدام نیز سخن رانده است. در طی این سه سال که چندین قتل، قتل چند نفره، نزاع های دسته جمعی، خودکشی و غیره را شاهد بوده ایم اما هیچ برخورد قاطع و قانونی و اسلامی را شاهد نبوده ایم.

آیا این قتل ها به معنای از بین بردنِ نظم عمومی نیست؟ آیا آتش زدنِ خانه و ماشین و مغازه مصداق برهم زدن نظم عمومی نیست؟ آیا قتل های دسته جمعی نشان از عدم امنیت نیست؟

آیا اسلام قصاص و اعدام، تبعید، قطع انگشتان دست و شلاق در انظار عموم را مایه ادامه حیات و تحقق امنیت جامعه ندانسته است؟ آیا جزا و حکم هیچکدام از قتل ها و نزاع های دسته جمعی در طول این سه سال، اعدام نبوده است؟

فعالیت فرهنگی و برنامه های فرهنگی وظیفه دستگاههای نظیر آموزش و پرورش و دانشگاه ها و حوزه ها و اداره ارشاد و غیره است که قطعاً به وظیفه عمل نکرده اند اما وظایف دستگاه های امنیتی و قضایی چیز دیگری است؛ پیشگیری از جرم و مقابله با جرم وبرخورد قاطع با مجرمین چیزی نیست که با کار فرهنگی درست شود!

ترویج فرهنگ منحط و اخلاق ازهم پاشیده جوامع غربی از طریق رسانه ها و ماهواره ها و شبکه های مجازی ریشه این معضلات است اما آیا اسلام و قانون در این خصوص دستوراتی ندارند؟ نباید به بهانه رأفت اسلامی و یا فشار دشمنان و یا هر بهانه ی دیگری احکام اسلام تعطیل شوند. به جرأت می توان گفت اجرای احکام صریح و قاطع اسلام می تواند جلوی این روند را بگیرد. اگر ۲۰،۳۰ پرونده قتل و نزاع های دسته جمعی این سه سال زودتر به نتیجه می رسیدند و نتیجه هم احکامی نظیر اعدام، تبعید، شلاق در ملاً عام می بود شاید امروز خبر قتل دیگری به گوشمان نمی رسید.

پایان خبر/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

۱ دیدگاه

 1. درود بر این سایت احسنت

  رامهرمز شهر قتل شهر خودکشی

  رامهرمز در حال حرکت با قطاری که سوت خاموش میکشد

  رامهرمز شهری که فقط انتخابات را میشناسد و مسولین و خواص بی بصیرت برای ان کار میکنند

  رامهرمز من خداحافظ
  رامهرمز از داغ تو و این کار ها خداحافظ

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.