۞ امام علی (ع) می فرماید:
آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اندیشه دینی » سیاست خارجی
  • شناسه : 29
  • 27 ژوئن 2014 - 18:42

همایش افراطی گرایی فرقه ای، تهدیدی برای بشریت

در اهواز برگزار شد: همایش افراطی گرایی فرقه ای، تهدیدی برای بشریت سدیدنیوز: افراطی گری فرقه ای ، مذهب نیست بلکه ژنوم دستکاری شده از مذهب است/ طبق آیین نامه اداره جلسات مجلس خبرگان رهبری با نواب اول و دوم مجلس است/ گروه های تکفیری هیج سنخیتی با اسلام ندارند./ داعش نسل سوم القاعده و […]

در اهواز برگزار شد:

همایش افراطی گرایی فرقه ای، تهدیدی برای بشریت

سدیدنیوز: افراطی گری فرقه ای ، مذهب نیست بلکه ژنوم دستکاری شده از مذهب است/ طبق آیین نامه اداره جلسات مجلس خبرگان رهبری با نواب اول و دوم مجلس است/ گروه های تکفیری هیج سنخیتی با اسلام ندارند./ داعش نسل سوم القاعده و گروهی ترکیبی از القاعده منطقه ای است./ داعش پیاده نظام امریکا و اسرائیل است/ از شهدای مبارزه با افراطی گری فرقه ای تقدیر شد./ گروه های تکفیری مثل داعش سگ دست آموز شکارچی های صهیونیستی هستند/

همایش افراطی گرایی فرقه ای، تهدیدی برای بشریت در اهواز برگزار شد

همایش افراطی گرایی فرقه ای، تهدیدی برای بشریت در اهواز برگزار شد. این گردهمایی با هدف بررسی تحولات عراق و سوریه و واکاوی گروه های افراطی و تکفیری بویژه داعش و همچنین تبار شناسی این جریان ها برگزار گردید. این همایش با حضور جمعی از فعالان فرهنگی خوزستان، ساعت ۱۷   پنج شنبه ۵ تیرماه در تالار آفتاب اهواز برگزار شد.

این برنامه به همت کانون مشکات الهدی اهواز و مرکز مدافعان حقوق بشر برگزار گردید که در آن آیت الله دکتر حیدری امام جمعه موقت اهواز و نماینده مردم اهواز در مجلس خبرگان، حجت الاسلام و المسلمین علی نژاد مسوول دفتر آیت الله جزایری ، حجت الاسلام والمسلمین غریب رضا مدیر موسسه گفنگوی دینی وحدت قم و نایب رئیس مرکز مدافعان حقوق بشر جناب آقای حیدری حضور داشتند که به واکاوی جریان های تکفیری پرداختند.

 

حیدری : افراطی گری فرقه ای ، مذهب نیست بلکه ژنوم دستکاری شده از مذهب است.

حیدری نائب رئیس مرکز مدافعان حقوق بشر درهمایش افراطی گرایی فرقه ایی، تهدیدی برای بشریت که روز پنج شنبه در تالار آفتاب اهواز برگزار شد، گفت: آنچه امروز تحت عنوان افراطی گری فرقه ای تحت عنوان تروریسم مذهبی مطرح است، دروغی بزرگ و جفای بزرگ در حق مذهب و دین است.

ایشان در ادامه گفتند: افراطی گری فرقه ای ، مذهب نیست بلکه ژنوم دستکاری شده از مذهب است. امروزه در دنیا وجدانهای بیدار نقص بنیادین حقوق بشر را ظلم در حق توحید و مذهب می دانند و این جنایات را محکوم می کنند.

ایشان در مورد مرکز مدافعان حقوق بشر گفت: این مرکز متشکل از جمعی از حقوقدانان متعهد به انقلاب اسلامی هستند که در عرصه ملی و بین الملل فعالیت می کند.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری: طبق آیین نامه اداره جلسات مجلس خبرگان رهبری با نواب اول و دوم مجلس است.

آیت الله دکتر حیدری عضو مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با تسنیم خوزستان درباره حال عمومی آیت الله مهدوی کنی افزودند: ایشان همچنان در حالت کما هستند ولی از همه مردم می خواهیم برای سلامتی ایشان دعا کنند.

ایشان در مورد اداره جلسات مجلس خبرگان رهبری افزودند: مجلس خبرگان آیین نامه دارد و طبق آیین نامه در صورت غیبت رئیس مجلس خبرگان رهبری، اداره جلسه با نواب مجلس خواهد بود.

 

 

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اهواز: گروه های تکفیری هیج سنخیتی با اسلام ندارند.

حجت الاسلام والمسلمین سعادتی نیا عضو شورای شهر اهواز در حاشیه این همایش در مصاحبه با تسنیم خوزستان گفتند: افراط و تفریط نشانی جهل است که هر دوی اینها در امور دینی و در امور جامعه مشکل ایجاد می نمایند. اسلام و تعالیم حیات بخش آن قویاً افراط و تفریط را مردود دانسته و رد کرده است.

ایشان افزودند: در دین اسلام معیار تنها تقوای الهی است. قوم و قبیله و رنگ هیچ نشانه ای از برتری نیست. هر کس در خلاف این مسیر قدم بردارد چون مسیرش رنگ و بوی خدایی ندارد قطعا شکست خواهد خورد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اهواز در انتها افزود: صحنه گرداننان اصلی این گروه های تکفیری کشورهای مستکبر هستند. این کشورهای مستکبر که نفوذ و اقتدار خود را در خطر می بینند دست یه دامان این گروه ها می شوند. این گروه ها هیچ سنخیتی با دین مبین اسلام ندارند چرا که دین ما و پیامبر ما، مروج مهر و مهربانی هستند و این گروه های تکفیری هیچ جایگاهی در جامعه اسلامی ندارند.

 

داعش نسل سوم القاعده و گروهی ترکیبی از القاعده منطقه ای است.

حجت الاسلام و المسلمین غریب رضا مدیر موسسه گفتگوی دینی وحدت قم در همایش افراط گرایی فرقه ای، تهدیدی برای بشریت که روز ۵ شنبه در تالار آفتاب اهواز برگزار گردید، به تبارشناسی جریانهای تکفیری و وظیفه ما در قبال این گروهها پرداخت.

ایشان برخی به اشتیاه تصور می کردند که تحولات سوریه همان دنباله بیداری اسلامی در مصر و تونس است که این چنین نبود . چرا که تحولات سوریه هیچ بک از مختصات بیداری اسلامی را نداشت. تکفیری ها در سوریه با شعار اینکه باید مسیحیان را به بیروت بفرستیم و شیعیان را گورستان، وحدت و یکپارچی ملت سوریه را مورد هدف قرار دادند.

مدیر موسسه گفتگوی دینی فم در ادامه به تبارشناسی این جریان های تکفیری پرداختند. ایشان گفتند که امروز در جهان ۳ مدل تکفیری براساس فلسفه سیاسی داریم.

۱-         جریان های سلفی و وهابی از نوع حکومتی: که این گروه معتقدند هر کسی به هر طرقی به حکومت رسید واجب الاطاعه است و ولی امر است.و کسی حق قیام علیه او ندارد.مثل وهابی های مکه و مدینه

۲-         جریان های سلفی تکفیری: نماینده این جریان القاعده النصره و داعش است. اینها رسالتی بین المللی برای خود قائلند. معتقدند هر کسی و حکومتی که شریعت اسلامی را پیاده نکرد باید کشته شود.

۳-         گروه های وهابی اصلاح طلب: که نه حکومتی هستند و نه تکفیری ، بلکه حکومت را قبول دارند و علیه آن خروج نمی کنند ولی هر از گاهی انتقادهای هم به حکومت می کنند.

ایشان در مورد گروه های تکفیری گفتند اینها به ۳ نسل دسته بندی می شوند نسل اول همان بن لادن و ایمن الظواهری بود. اینها با همکاری امریکا داستان ۱۱ سپتامبر را ایجاد کردند تا زمینه حضور امریکا در خاورمیانه را فراهم کنند. اینها نگاه جهان وطنی داشتند. نسل دوم این جریان تکفیری استمرار القاعده در کشورهای منطقه بود و نسل سوم این گروه داعش است. این گروه از ترکیب دو نماینده منطقه ای عراق و سوریه ایجاد شده است.

وی گفت : داعش فرزند دستگاه های تروریستی امریکااست . این گروه وحشی از حمایت مالی و لجستیکی قطر و ترکیه برخوردار است. این گروه امروزه به خاطر دسترسی به چاه های نفت و منابع بانکی عراق یکی از گروه های تروریستی پردر آمد دنیاست.

وی در انتها گفت: پروژه داعش در سوریه شکست خورده است و تکفیریها در حال برگشت به کشورهابشان است. در عراق هم در حال کنترل است و اعلام جهاد مراجع تقلید موجب تقویت وحدت گروه های عراقی شده است. همانطور که رهبری فرمودند خود مردم عراق این گروه ها را از بین خواهد برد

 

مسوول ستاد امر به معروف و نهی از منکر خوزستان: داعش پیاده نظام امریکا و اسرائیل است

سید حمزه حسینی در افتتاحیه همایش افراطی گرایی فرقه ایی، تهدیدی برای بشریت گفت: شاکله زندگی بشر بصورت گروهی تدوین شده است. حفظ این شاکله نیازمند زیرساختهای چون امنیت است. عوامل سودجو که لشگرهای لباس شخصی امریکا و اسرائبل هستند امروز امنیت جهان را نشانه رفته اند. داعش و گره های تکفیری پیاده نظام امریکا و اسرائیل هستند که اسلام را نشانه گرفته اند.این گروه ها با راهبری ضد بشری تحت لوای امریکا دنبال ایجاد شکاف و اختلاف بین مسلمانان هستند. ما با بهره گیری از توصیه های بزرگان دین باید عوامل پشت صحنه ی این مسایل را بشناسیم.

ایشان در ادامه گفت: امنیت نعمت بزرگی است که باید از آن حفاظت و دفاع کنیم و در استمرار آن تلاش کنیم که یکی از راهبردها و زیرساختهای حفظ امنیت بحث امر به معروف و نهی از منکر است.

مسوول ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان در انتها افزود: بهترین راه ایجاد امنیت پایدار این است که دین را در جامعه نهادینه کنیم و مردم و جوانان را به سمت دین سوق و تقویت نماییم. یکی از موارد دیگری که امنیت را استمرار می بخشد قانونگرایی است. قانون باعث ایجاد هنجارهای مناسب می گردد.

 

 

از شهدای مبارزه با افراطی گری فرقه ای تقدیر شد.

همایش افراطی گرایی فرقه ای، تهدیدی برای بشریت در اهواز برگزار شد. در حاشیه این همایش با حضور آیت الله دکتر حیدری امام جمعه موقت اهواز از شهدا و جانبازان عرصه مبارزه با افراطی گرایی قومی تقدیر و تجلیل بعمل آمد.

در این همایش از مقام شامخ شیخ نشان سیمری که نقش موثری در مبارزه با جریان های فرقه ای در اهواز داشت تقدیر بعمل آمد و لوح تقدیری به فرزند ایشان اهدا گردید. همچنین در این همایش از حاج آقا دورکوندی جانباز عرصه مبارزه با وهابی گری در استان با اهدا لوح تقدبر به عمل آمد.

همچنین در حاشیه این همایش شیوخ عشایر عرب استان نیز حضور داشتند. این شیوخ آمادگی عشایر خوزستان را برای حضور در عراق و نابودی داعش برای همیشه در صورت حکم جهاد رهبری اعلام نمودند.

 

 

امام جمعه موقت اهواز: گروه های تکفیری مثل داعش سگ دست آموز شکارچی های صهیونیستی هستند.

آبت الله حیدری درهمایش افراطی گرایی فرقه ایی، تهدیدی برای بشریت گفتند: گروه های تکفیری بطور عموم ۳ خصوصیت بارز دارند که وجه مشترک همه این گروه ها هستند. این گروه ها ۱- گرایش به اسلام اموی دارند.۲- اخلاق خارجی گری دارند.۳- همپیمانان صهیونیست ها هستند.

امام جمعه موقت اهواز در ادامه افزودند: گروه تکفیری وهابیت در استان خوزستان مثل ترکش های موقتی هستند که هیچ سابقه ی قبلی در استان ندارند. چرا که خوزستان به تعبیر رهبری مرز ورود تشیع به ایران بوده است .تشیع به نوعی وام دار دو منطقه جبل عامل و خوزستان است. وهابیت در خوزستان با عقبه سیاسی ضدانقلابی و براندازی ایجاد شد و جایگاهی در بین مردم ندارد.

آبت الله حیدری در مورد وهابیت در خوزستان گفتند: وهابیت در خوزستان با حمایت سعودی ها و انگلیسی ها با استفاده از بسترهای فرهنگی و اقتصادی شکل گرفت و عده ای معدود از افراد جاهل را دور خود جمع کردند. این گروه ها افرادی چون شیخ سیمیری را به شهادت رساندند . امروزه به برکت خون این شهدا وهابیت در استان رسوا شده است .که حضور باشکوه مردم در تشیع جنازه این شهید خود موید این امر است.

عضو مجلس خبرگان در مورد داعش در انتها گفتند: ما داعش را دشمن درجه یک خود نمی دانیم . این گروه های تکفیری از جمله داعش مثل سگ دست آموزی هستند که در اختیار شکارچی های صهیونیستی قرار دارند.

 

___________________________________________________________________

 

 

 

 

تاریخ : جمعه ۶ تیر ۱۳۹۳

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.