۞ امام علی (ع) می فرماید:
آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » رامهرمز » سیاست خارجی
  • شناسه : 357
  • 25 می 2015 - 15:19

زمانش برسد آمریکا همان بلایی را سر آل سعود می آورد که برسر صدام آورد/

زمانش برسد آمریکا همان بلایی را سر آل سعود می آورد که برسر صدام آورد/ یاران ۳۱۳ – یادداشت از امید حاجی زاده دبیر سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز و فعال فرهنگی شهرستان رامهرمز/ گذر لحظه لحظه زمان به شمار صفحات تاریخ افزوده و پندهایی برای اهل خرد باقی می گذارد که […]

زمانش برسد آمریکا همان بلایی را سر آل سعود می آورد که برسر صدام آورد/

یاران ۳۱۳ – یادداشت از امید حاجی زاده دبیر سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز و فعال فرهنگی شهرستان رامهرمز/

گذر لحظه لحظه زمان به شمار صفحات تاریخ افزوده و پندهایی برای اهل خرد باقی می گذارد که می تواند مایه شناخت سنت های الهی شده و روشن کننده چراغ راه برای اهل فکر وخرد باشد. بطوریکه خداوند بارها در قرآن داستان های تاریخی ذکر می کند و می فرماید “در این داستان ها عبرت هایی است برای اهل خرد”.

حوادث اخیر در منطقه و حمله ی همه جانبه جاهلیت مدرن به سردمداری عربستان سعودی به یمن و سایر دخالت های دولتهای ارتجاعی منطقه در سوریه و عراق ولبنان باعث شد ازاین باب نگاهی به حافظه تاریخ کنم.

وقتی شن های خدا مانع از اجرای کودتایی دوباره در ایران شده بود، آمریکا ماموریت نابود کردن نظام اسلامی رابه صدام سپرد وصدام چه خوشخدمتی هایی که در این ماموریت از خود نشان نداد .شهریور سال ۵۹ صدام با همکاری وهمراهی غرب و آمریکای رو به اضمحلال حمله همه جانبه خود را به کشور عزیزمان بقصد تصرف سه روزه آغاز کرد و باعث هزینه های مالی و جانی زیادی شد بطوریکه جمع کثیری از بهترین جوانان غیور ملت، با ثبت دلاوری ها ورشادتهای وصف ناپذیر به شهادت رسیدند.

البته حمایت آمریکا و غرب هم در این ماموریت، تمام قد بود.از حمایت لجستیکی و دادن تجهیزیات پیشرفته و بمب های شیمیایی گرفته تا حمایت ها و پشتیبانی های اطلاعاتی، وآموزش ها و مشاوره های نظامی. بماند که در اواخر جنگ خودآمریکا مستقیما وارد عمل شد و باموشک هدایت شونده هواپیمای مسافربری مارا سرنگون کرده و باعث شهادت حدود ۳۰۰ غیر نظامی شد.

اما تمام خوش خدمتی هایی که صدام برای آمریکا کرد نه تنها مانع از تروریست خواندن حزب حاکمش نشد، بلکه اتفاقاهمان بمب های شیمیایی و تجاوز به کشورهای همسایه، دلیل و بهانه ی سرنگون کردنش شدو همان خوشخدمتی ها افکار عمومی دنیا را برای حمله به عراق (تقریبا) ارضا کرد. صدام که سگ هار منطقه بود تماما گوش بحرف آمریکا نبود. حمله خودسرانه به کویت و عربستان که با مخالفت آمریکا همراه بود دلیلی براین مدعاست.اما اکنون در دوره پسا صدام،اقدامات دیوانه وار، کورکورانه و غیرانسانی دولت سعودی از جمله اعزام نیروبرای سرکوب تظاهرات مردم بحرین،حمایت همه جانبه از تروریسم در عراق و سوریه وحمله به یمن (به بهانه جلوگیری از نفوذ ایران) نشان می دهد صدام کنونی آمریکا، آل سعود است.صدام سگ هار بود اما دادن لقب سگ هار به آل سعود هم اجحاف در حق صدام است هم در حق سگ! بلکه این خائنین به اسلام، مانند الاغی هستند که هرکه را آمریکا بگوید لگد می کنند و با نعل هایی که آمریکا به سم هایشان بستند هر آبادی و مزرعه ای را که او بگوید ویران می کنند.

بطوریکه با حمله به یمن به نیابت از آمریکا، خوشخدمتی را به نهایت رساندند. البته همانطور که ملت ایران با حمله نظامی قوی تر و منسجم تر شد، ملت یمن هم با توکل برخدا، استقامت و حرکت در مسیر مولا علی (ع) وانطباق قیام خود با قیام عاشورا، در پایان این جنگ پیروز خواهد بود.این وعده تاریخ است .تاریخ می گوید زمانش برسد آمریکا همان بلایی را سر آل سعود می آورد که برسر صدام آورد. خیلی راحت تر و کم هزینه تر، نه اینکه آمریکا شکست ناپذیر باشد خیر بلکه ارتش سعودی بسیار ضعیف تر و جنگ ندیده تر از ارتش صدام است.

از دلایل و بهانه های حمله به عراق و نابودی صدام، عدم وجود آزادی های اجتماعی، ترورمخالفان و سرکوب های داخلی و تجاوز به کشور های همسایه بود که دولت سعودی تمامی این بهانه ها را در بسته ای جامع تر و با خویی وحشیانه تر نظیرِ سرکوب مخالفان داخلی بخصوص شیعیان، بازداشت و صدور حکم اعدام آیت ا.. باقرالنمر، دیکتاتوری پادشاهی و عدم وجود فرصت انتخابات، حمایت از جنایات داعش و حمله نظامی به یمن و کشتار زنان وکودکان آن هم به افکار عمومی داده است هم به آمریکا. البته دعا می کنیم خود ملت عربستان، شیعه و سنی، طومار این دودمان نحس را در هم پیچیده و پس از ملحق شدن یمن به پازل مقاومت، این پازل را تکمیل تر نمایند اما چه خوب است که دعا کنیم: “اللهم أشغل ظالمین بظالمین” خدایا ظالمین را با دست خود ظالمین نابود فرما.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.