۞ امام علی (ع) می فرماید:
آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » ویژه ها
  • شناسه : 705
  • 23 آگوست 2015 - 3:59

۶ ماه قبل از انتخابات باید تمامی عزل و نصب ها متوقف شوند

هشدار به دفتر شورای نگهبان در شهرستان رامهرمز و رامشیر و مسئولین مربوطه ۶ ماه قبل از انتخابات باید تمامی عزل و نصب ها متوقف شوند در سال جدید که سال انتخابات مجلس است، شنیده می شود قطار عزل و نصبی که ریل آن را تیم مشاوران برخی حضرات، هدایت می کنند، به راه افتاده […]

هشدار به دفتر شورای نگهبان در شهرستان رامهرمز و رامشیر و مسئولین مربوطه

۶ ماه قبل از انتخابات باید تمامی عزل و نصب ها متوقف شوند

در سال جدید که سال انتخابات مجلس است، شنیده می شود قطار عزل و نصبی که ریل آن را تیم مشاوران برخی حضرات، هدایت می کنند، به راه افتاده است. حذف سید خداکرم میرسالاری که همانند حذف متکی توسط احمدی نژاد بود، چند پیام داشت. اول اینکه تشکیلات حضرات به دیگر مسئولین هشدار دادند که در صورت عدم تمکین در مقابل درخواست ها و برنامه ها، حذف خواهند شد؛ در ثانی، نشان از برنامه ریزی جدی حضرات برای انتخابات است که می تواند شائبه جدی داشته باشد.

اخیراً بعد از عملکرد ضعیف آقای درویس ریاست اداره آب شهرستان رامهرمز، که ایشان خود یکی از نیروهای آقای بهمئی نماینده محترم شهرستان بوده است، آقای بهمئی و اطرافیان به این نتیجه می رسند که ایشان عزل شود تا شاید از مطالبات و اعتراضات شدید مردمی نسبت به اداره آب و بالتبع نماینده محترم شهرستان کاسته شود.

هرچند عزل آقای درویشی می بایست همان اوایل صورت می گرفت لکن هم اکنون در بحبوحه ی انتخابات، عزل یک مدیر و انتصاب یکی دیگر از نیروها و آن هم از امیدیه چه معنایی می تواند داشته باشد؟ آیا ما باید شاهد نیروهای ستاد انتخاباتی ۸ سال پیش آقای نماینده در امیدیه، که با عدم استقبال مردم امیدیه موجه شد و مردم امیدیه به ایشان نه گفتند، هم اکنون در رامهرمز به کار برده شوند؟ چرا آقای درویشی زودتر عزل نشده است و در این مدت مدید به اعتراضات مردمی توجه نشد؟ آیا بهتر نبود در وضعیت فعلی برای اینکه اذهان عموم منحرف نشود ایشان را حفظ و یک تیم قوی در کنار ایشان مستقر می کردند تا مردم به مسائل حاشیه ای فکر نکنند؟

چرا به جای آقای درویشی که از مدیران ناموفق شهرستان بوده است از نیروی بومی استفاده نشده است؟ قطعاً همه ی ما این شاخص را قبول داشته و داریم که اگر دو نفر بومی و غیر بومی برای مسئولیتی کاندیدا باشند هر کس را که دارای تقوا و تعهد بالاتر و تخصص بیشتر داشته باشد انتخاب می کنیم، خواه بومی باشد یا نباشد. اما اگر در شهرستان، نیروهای بومی قوی هم داشته باشیم دیگر نیاز به استفاده از نیروهای غیربومی نداریم. باید اولویت با نیروهای ساکن شهرستان باشد. سؤال اینجاست که آیا شهرستان رامهرمز با ده ها هزار نیروی تحصیل کرده، هیچکدام شایستگی مدیریت اداره آب را نداشتند؟ منظور از بومی نیز شخص و فردی است که حداقل سه چهار سال مطابق قوانین کشوری در این شهرستان زندگی کرده باشد و به جوانب شهر آگاه باشد به درد مردم این شهر محروم آشنا و آگاه باشد ظرفیت ها، فرصت ها و تهدیدها را بشناسد از نقاط قوت و نقاط ضعف شهرستان خبر داشته باشد.

آیا باید این اصل را بپذیریم که اکثر مسئولین رده اول شهرستان افراد محترمی باشند که خانه و کاشانه شان در شهرستان نباشند و نیمی از هفته یا آخر هفته را در خارج از شهرستان به سر ببرند؟ آیا این نقد و درخواست منصفانه ای نیست که آقایان مسئول، عزل و نصب ها را تا قبل از انتخابات متوقف کنید و یا اگر نصبی صورت می گیرد سعی بشود در صورت وجود نیروی مستعد و متعهد و متخصص بومی از غیربومی استفاده نشود؟! هرچند برخی دستگاه ها همانند دستگاه قضایی و امنیتی شاید استفاده از نیروهای غیربومی به حق باشد اما برای دستگاه های اجرایی این اصل پذیرفته نیست.

عقل و منطق و قانون اقتضا می کند که تمامی عزل و نصب ها، ۶ ماه قبل از برگزاری انتخابات، متوقف شده تا شائبه و حواشی انتخاباتی مطرح نگردد. عزل و نصب فقط و فقط در صورت ضرورت و آن هم در صورتی که مسئولی دچار تخلف محرز شده باشد و در دادگاه محکوم شده باشد و یا اینکه مسئولی بازنشسته شود و امکان ابقای او به مدت ۵،۶ ماه میسر نباشد آن وقت در صورت صلاحدید دستگاه های امنیتی و ناظر و با نظارت دفترشورای نگهبان در شهرستان صورت بگیرد. در غیر اینصورت شائبه و شبهه افکنی است جهت اینکه برخی افراد به دنبال مهندسی انتخابات هستند.

انتخابات مجلس همانند انتخابات ریاست جمهوری نیست. چرا که در انتخابات ریاست جمهوری امکان تخلف به میزان بسیار پائینی می رسد اما در انتخابات مجلس در هر دوره شاهد ابطال آرای برخی از حوزه های انتخاباتی در سراسر کشور هستیم که به دلیل تخلف یا تقلب، توسط شورای نگهبان ابطال می شوند و در بسیاری از شهرها شاهد برگزار مجدد انتخابات بوده ایم.

شنیده شده است که قطار عزل و نصب ها که لوکوموتیوران آن برخی آقایان هستند چندین مسئول اداره و دستگاه دیگر را در کوپه ها یدک می کشد. حتی شایعه ی جابجایی برخی دیگر از مسئولین ادارات نیز در اذهان پیچید. یاران ۳۱۳ به لیست افراد در صف حذف آقایان دست یافته است؛ لذا دستگاههای مسئول و مربوطه، خاصاً دفتر شورای نگهبان در شهرستان بیش از پیش هوشیاری به خرج داده و جلوی عزل و نصب های سیاسی و انتخاباتی بایستند و اخبار و گزارش های دقیقی را در این زمینه، به مسئولین استانی و کشوری ارجاع دهند. همچنین صلاحیتِ آن دسته از کاندیداها که بدنبال عزل و نصب مسئولین اجرایی شهرستان هستند را مورد بررسی جدی قرار دهند.

پایان /

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.