۞ امام علی (ع) می فرماید:
آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » خوزستان » خوزستان » ویژه ها
  • شناسه : 3666
  • 04 دسامبر 2020 - 23:28
  • منبع : یاران313
در پاسخ به مطلب یاران313

جوابیه مطلب «سردستگی نزاع خیابانی توسط یکی از مدیران فرهنگی رامهرمز!»

در روزهای گذشته پایگاه خبری یاران313 مطلبی را با عنوان فوق درباره درگیری خیابانی یکی از مدیران فرهنگی رامهرمز منتشر کرد و در آن مطلب اصلاً به جزئیات و انگیزه های آن درگیری و اینکه کدام طرف مقصر است، هیچ قضاوتی نکرد. مجدد هم تأکید می شود که یاران313 درباره جزئیات درگیری یا اینکه چه کسی مقصر است یا انگیزه درگیری چه بوده و یا تعداد نفرات چند نفر بودند، هیچ قضاوتی نکرده، به هیچ عنوان قصد لطمه زدن به آبروی آن مدیر محترم و قصد دخالت در امور شخصی وی را نداشته اند؛ منظور آن مطلب این نکته بود که شایسته نیست یک مدیر فرهنگی در خیابان درگیر شود.

جوابیه مطلب «سردستگی نزاع خیابانی توسط یکی از مدیران فرهنگی رامهرمز!»

در روزهای گذشته پایگاه خبری یاران۳۱۳ مطلبی را با عنوان فوق درباره درگیری خیابانی یکی از مدیران فرهنگی رامهرمز منتشر کرد و در آن مطلب اصلاً به جزئیات و انگیزه های آن درگیری و اینکه کدام طرف مقصر است، هیچ قضاوتی نکرد. مجدد هم تأکید می شود که یاران۳۱۳ درباره جزئیات درگیری یا اینکه چه کسی مقصر است یا انگیزه درگیری چه بوده و یا تعداد نفرات چند نفر بودند، هیچ قضاوتی نکرده، به هیچ عنوان قصد لطمه زدن به آبروی آن مدیر محترم و قصد دخالت در امور شخصی وی را نداشته اند؛ منظور آن مطلب این نکته بود که شایسته نیست یک مدیر فرهنگی در خیابان درگیر شود.

لینک آن مطلب:

https://yaran313.ir/nezaa/

بعد از انتشار خبر، آن مدیر فرهنگی طی تماس با مدیران یاران۳۱۳ نکات دیگری را از درگیری مطرح کرده، از جمله اینکه: اولاً مسئله خانوادگی بوده. ثانیاً درگیری کوچکی بود و نباید بزرگ می شد. ثالثاً وی از خودش دفاع کرده. رابعاً همراهی نداشته و تنها بوده است.

در ادامه مکالمات، آن مدیر فرهنگی جوابیه ای به یاران۳۱۳ ارسال کرده که به جهت رعایت قانون و اخلاق منتشر می شود؛

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام و عرض احترام خدمت مردم شریف شهرستان رامهرمز

با توجه به درج خبری در یاران۳۱۳ و یکی دو رسانه شهرستان رامهرمز در هفته گذشته راجع به درگیری رئیس یکی از ادارات فرهنگی، نکات و مطالبی را به سمع و عرض شما مردم شریف رامهرمز در این خصوص می رسانم.

نکته اول

اینکه این مساله، مساله ای خانوادگی و شخصی بوده و فارغ از صحت و سقم و کم و کیف آن، انتشارش در فضای مجازی و رسانه ای شهرستان و تشویش و درگیر کردن ذهن مردم شریف شهر به یک موضوع شخصی و خانوادگی نه تنها ارزش و ضرورتی نداشت بلکه زیبنده و شایسته نبود

نکته دوم

درگیری بین من و شخصی از بستگان دور بر سر اختلاف خانوادگی(که ربطی به آنها هم نداشت) اتفاق افتاد که برای بار پنجم در حالی که در قسمت پایین منزل خود چسبیده به زمینهای کشاورزی در حال پیاده روی بودم به بنده حمله کرده و بنده هم بدون استفاده  از هیچ ابزار و وسیله ای، بدون اینکه جمعی همراهم باشد از خود دفاع و درگیری مختصری بین ما دو نفر صورت گرفت و غیر از این درگیری دو نفره آنچه که در رسانه ها ذکر شد به هیچ وجه صحت و واقعیت ندارد.

نکته سوم

فارغ از نگاه و کینه شخصی، صرفا حسب وظیفه انسانی، اخلاقی خود و رسالت اداریم رسانه های شهرستان را به رعایت اخلاق رسانه ای، تحقیق و کسب اطلاعات دقیق در مورد حقایق قضایا (کاری که لازمه اصلی حرفه خبرنگاری است ولی کمتر مورد توجه قرار می گیرد) و عدم افراط و تفریط و مبالغه ناصالح در تنظیم و نشر خبر دعوت می کنم و خاضعانه از این عزیزان تقاضامندم جهت رعایت مصالح عمومی شهر، از نشر اخباری که در جامعه و نزد افکار عموم اثر منفی و مخرب دارد و التهاب و حاشیه لاینفع ایجاد می کند خودداری نمایند.

 به کسانی هم که این اطلاعات غلط و نادرست را غیرمسوولانه به رسانه ها دادند خاطرنشان کنم در پیشگاه اقدس الهی مسوولیت، خسران و مواخذه لطمه زدن به آبروی مومن بسیار سنگین است و ماهم شکوه خود را به درگاه احدیتش احاله می دهیم.

در پایان اگر به هر نحوی از انحا بواسطه تقصیر یا قصور بنده، احساسات مردم فهیم و بصیر شهرمان جریحه دار و عزیزی مورد تالم و تاذی قرار گرفت، در کمال خضوع و خشوع از همه همشهریان عذرخواهی و حلالیت می طلبم و از رسانه مذکور تقاضامندم و خواهشمندم مستندات و مدارکی که دال بر ادعاهای خود و رد ادعاهای بنده دارد به هرنحوی که صلاح می داند در اختیار افکار عمومی قرار دهد و بنده بتمامه رخصت این کار را می دهم.

ان العزه لله جمیعا و هوالسمیع العلیم

والسلام علی من اتبع الهدی

والسلام علی من اتبع الحق و الانصاف

والسلام علی جمیع المصلحین والذاکرین بالخیر

همون مدیر اداره ای که بدون تحقیق و تبین مورد لطف کریمانه دوستان رسانه ای شهرمون قرار گرفت.

 

انتهای خبر/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.