۞ امام علی (ع) می فرماید:
آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » انتخابات 98 » رامهرمز » ویژه ها
  • شناسه : 3520
  • 08 دسامبر 2019 - 10:56
  • منبع : یاران313
بعد از 8 سال برگزار شد:

نخستین جلسه شمس اله بهمئی با رسانه های انقلابی رامهرمز/بهمئی: مردم رامهرمز و رامشیر لایق بهترین ها هستند

به گزارش یاران313؛ در چهارمین جلسه از سلسله جلسات هم اندیشی جمعی از رسانه‌های انقلابی شهرستان با کاندیداهای انتخابات مجلس رامهرمز، رسانه های یاران313، رامهرمزنیوز و سلمان دیار، میزبان شمس‌اله بهمئی نماینده‌‌ی سابق مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی بودند.

بعد از ۸ سال برگزار شد:

نخستین جلسه شمس اله بهمئی با رسانه های انقلابی رامهرمز/بهمئی: مردم رامهرمز و رامشیر لایق بهترین ها هستند

به گزارش یاران۳۱۳؛ در چهارمین جلسه از سلسله جلسات هم اندیشی جمعی از رسانه‌های انقلابی شهرستان با کاندیداهای انتخابات مجلس رامهرمز، رسانه های یاران۳۱۳، رامهرمزنیوز و سلمان دیار، میزبان شمس‌اله بهمئی نماینده‌‌ی سابق مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی بودند.

به گزارش پایگاه خبری یاران۳۱۳، سرانجام بعد از ۸ سال شمس اله بهمئی، دعوت رسانه های انقلابی رامهرمز را پذیرفت تا در جمع آنان به پرسش و پاسخ نشسته و انتقادها و پیشنهادهای آنها را بشنود. مهم ترین محورهای این جلسه، نقد و بررسی دوره ۴ ساله نمایندگی بهمئی و نقد و بررسی وضعیت فعلی کشور و شهرستان رامهرمز و ارائه راهکارهای مناسب برای حل مشکلات و معضلات بود.

 

دوره من اوج تحریم ها بود

شمس اله بهمئی با اشاره به شرایط کشور در دوره‌‌ی چهارساله‌ی خود گفت: سال ۹۱ در بدو ورود من به مجلس تحریم‌ها به اوج خود رسید. فروش نفت کاهش پیدا کرد و نرخ ارز سه برابر شد. قدرت خرید مردم و دولت بعنوان بزرگترین خانواده، سه برابر کاهش یافت و اعتبار برای اجرای پروژه ها سه برابر افزایش پیدا کرد در صورتی که درآمد دولت بشدت کاهش یافته بود.

حضور بیشتری در مجلس داشتم تا بین مردم!

وی افزود: با توجه به اینکه دوره‌ی اولم بود و تجربه‌ی لازم را نداشتم، مجبور بودم بیشتر در مجلس باشم تا جایگاهی در مجلس پیدا کنم و به همین دلیل کمتر میتوانستم در حوزه‌ی انتخابی باشم و همین باعث ناراحتی بخشی از مردم شده بود که فلانی کجاست. ولی در آن مجلس وارد کمیسیون انرژی شدم و جزء هیئت رییسه آن کمیسیون شدم. توانستم رییس کمیته نفت و گاز شوم. سپس عضو کمیسیون تلفیق بودجه و عضو کمیسیون برنامه ششم توسعه اقتصادی انتخاب شدم. و از قِبل آنها توانستم کارهایی برای شهرستان رامهرمز و رامشیر انجام دهم.

وضعیت بهداشت و درمان در دوره من متحول شد

بهمئی در ادامه گفت: در رابطه با رامهرمز، آن دوره با اینکه وعده‌ای نداده بودم ولی توانستم بیمارستان مادر رامهرمز را که یک خرابه بود تکمیل کنیم. هرچند افتتاح آن در اواخر دولت نهم بود و آن افتتاح را عجولانه میدانستم و در صحن مجلس با آن مخالفت کردم ولی ساخت و تکمیل آن بیمارستان، خود قدم مثبتی بود. توانستیم سی‌تی اسکن و ام.آر.آی با کیفیت بالا وارد شهر کنیم. مجتمع آموزشی سلامت را بعنوان اولین شاخه‌ از دانشگاه دولتی(علوم‌پزشکی جندی شاپور) در رامهرمز  را به این شهر آوردیم. آیا این قدم های مثبت ادامه یافت؟ شما باید قضاوت کنید.

پروژه آبرسانی را من کلید زدم اما به کجا رسید!

نماینده‌ی سابق شهرستان اظهار کرد: در حوزه‌ی آب شرب پروژه‌ی شمال شرق خوزستان را تعریف کردیم تا خوزستان را به یک منبع جدید آبی وصل کنیم. پروژه‌ای که در آن رامهرمز، هفتکل، ایذه و باغملک به حوزه‌ی کارون ۳ وصل میشوند. و با نفوذی که داشتیم توانستیم پروژه را از مقصد شروع کنیم. قدمی برداشته شد که البته باید بررسی کرد که آن پروژه به کجا رسید.

وضعیت دانشگاه آزاد زمان من بهتر بود

در حوزه‌ی آموزش عالی ۱۲ رشته‌ی کارشناسی ارشد و دکتری برای دانشگاه آزاد آوردیم که اگر دانشگاه آزاد را منهای این رشته‌ها کنید چیزی از آن باقی نمی‌ماند. الان وضعیت دانشگاه آزاد در چه شرایطی است؟

رودزرد، ابوالفارس و سلطان آباد را به بخش تبدیل کردم

وی در ادامه گفت: شهرستان رامهرمز یک هتل یا مسافرخانه هم نداشت و باعث می شد برخی برنامه ها در رامهرمز اجرا نشود، اما توانستیم در آموزش و پرورش شهرستان، یک مجتمع خدمات رفاهی بسازیم. کار مرحوم موسوی برای اصلاح ساختارها در رودزرد و ابوالفارس و سلطان آباد را تکمیل کردم و هر سه به بخش تبدیل شدند که طبیعتا برای اخذ بودجه و پیشرفت آنها و در ادامه شهر شدن آنها حرکت خوبی بود.

رامهرمز رکورددار گازکشی در روستاها بود

بهمئی افزود: در حوزه‌ی گازرسانی رامهرمز در استان اول بود و خیلی از روستاها گازکشی شدند و روستاهای باقی مانده را هم بودجه‌ها و مجوزها لازم را اخذ کردیم حتی قراردادهایی با پیمانکارها بستیم و تعدادی از روستاها در زمان من و تعدادی هم بعد از من به بهره‌برداری رسید.

در حوزه راه و جاده سازی پیشرفت داشتیم

شمس الله بهمیی در حوزه‌ی راه و جاده سازی عملکردش را اینگونه توضیح داد که در حوزه‌ی راه‌ها نیز محور رامهرمز به سمت رودزرد را اصلاح کردیم. راه به سمت بهبهان قرارداد بسته شد و کار شد ولی الان چه وضعیتی دارد؟ پل جدید انتهای کیمه تا یک حدی پیشرفت کرده بود، آیا در این چهارسال تغییری کرد؟ جاده اهواز به رامشیر را تا شاوه‌ها کشیدیم و بودجه‌ی آن را از نفت گرفتم و در این چهار سال یک متر هم جلو نرفت!

در حوزه زیرساخت های ورزشی رامهرمز تحول ایجاد کردیم

بهمئی در ادامه گفت: در حوزه‌ی ورزش، زمین چمن جدید ایجاد کردیم، زمین چمن قدیمی را اصلاح کردیم، امکانات خوابگاهی  و تجهیزات ورزشی گرفتیم. برای ساخت وتکمیل استخر با اینکه مخالف ساخت استخر با بودجه دولتی بودم ولی با عدم وجود سرمایه‌گذار خصوصی بودجه‌ی لازم را اخذ کرده و آن را راه‌انداختیم‌. طی توافقی که با امور مالیاتی انجام دادم نیز در نهضت‌ها یک استخر جدید زدیم و البته در آنجا زمین را دادیم و در این چهارسال ندیدم اتفاقی  در آنجا رخ دهد. در طالقانی۳ یک مجتمع ورزشی ساختیم که اعتبارش را از نفت گرفتیم‌.

اشتباهاتم را می پذیرم

شمس الله بهمئی در ادامه افزود: مردم رامهرمز و رامشیر لایق بهترین ها هستند و در آن چهار سال تمام تلاشم را کردم که برای آنها خدماتی ارائه کنم. چون اعتماد و رضایت آنها بزرگترین سرمایه برای هر کسی است. با این حال اشتباهات و نواقصی هم داشتم که منکر نمیشوم.

استخدام نفت نشدم

وی در پاسخ به این سوال که چرا به استخدام وزارت نفت درآمدید گفت: من استخدام نفت نشدم و هنوز استخدام دانشگاه هستم و در نفت مامور هستم‌. با توجه به اینکه در کمیسیون انرژی بودم و تجربه‌ و تخصص لازم را هم داشتم از بنده خواسته شد تا در قسمتی از نفت که مربوط به آموزش مدیران است مشغول شوم و احساس میکنم در اینجا بهتر میتوانم خدمت کنم حتی برای شهرم مفیدتر واقع شوم.

لاریجانی میگفت برجام تصمیم نظام است

وی در پاسخ به این سؤال که چرا با برجام موافقت کردید، گفت: طرحی که در مجلس تصویب کردیم طرح خوبی بود. حق غنی سازی ایران را به رسمیت شناخته، حق واکنش ایران را نسبت به عدم اجرای تعهدات طرف مقابل تصویب کردیم. ضمن اینکه آقای لاریجانی مدام می گفت تصمیم نظام است. حضور برخی افراد در جلسات مجلس هم مؤید حرف لاریجانی بود.

به ارتباطم با رسانه ها ادامه می دهم

نماینده سابق رامهرمز در پاسخ به چرایی عدم ارتباط قوی و سازنده با رسانه ها گفت: من آدم رسانه ای نبودم و البته کوتاهی خود را می پذیرم. بنا دارم ارتباط خود را با رسانه ها تقویت کنم.

باید به قانون پایبند باشیم

وی در پایان تأکید کرد: من بیشتر دنبال مسائل اجرایی و قانونگذاری هستم تا مسائل سیاسی. قانون پایبند بودم. هرکس در انتخابات رأی نیاورد باید قانون را بپذیرد. در دوره فعلی هم وقتی آقای محمدیان انتخاب شد نماز شکر خواندم و از همه برگزار کنندگان انتخابات و کاندیداها با روی خوش خداحافظی کردم.

 

تصاویر حضور شمس اله بهمئی در جلسه با اصحاب رسانه:

 

پایان خبر/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

۱ دیدگاه

  1. ارتباط نماینده سابق با اهل رسانه علی الخصوص پایگاه یاران۳۱۳ را به فال نیک میگیریم، کار هر دو طرف زیبا و ستودنیست. احسنتم، فتبارک الله احسن الخالقین

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.