۞ امام علی (ع) می فرماید:
آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » رامهرمز » ویژه ها » یادداشت
 • شناسه : 2071
 • 22 فوریه 2016 - 8:52

رهاسازی شرکت عظیم ملی حفاری توسط حاج حیدر و حضور خانه به خانه برای جمع آوری رأی، حیرت انگیز است/آیا بازهم قومیت گرایی سرنوشت رامهرمز و رامشیر را رقم می زند یا عقلانیت و تدبیر؟

قطعا بزرگان و خواص شهرستان رامهرمز هم از این قائده مستثنی نخواهند بود و انتخاب ها و تصمیم ها و سکوت ها و فریاد های آنها میتواند در سعادت و پیشرفت و تعالی شهر و مردمش و یا بدبختی و عقب ماندگی و فقر شهر و مردمش نقش اساسی داشته باشد.

محمدمتین نجف زاده در یاران۳۱۳ نوشت:

رهاسازی شرکت عظیم ملی حفاری توسط حاج حیدر و حضور خانه به خانه برای جمع آوری رأی، حیرت انگیز است/آیا بازهم قومیت گرایی سرنوشت رامهرمز و رامشیر را رقم می زند یا عقلانیت و تدبیر؟

IMG10125800

نقش نخبگان و خواص یک جامعه و تاثیرگذاری آنها در مولفه های مختلف زندگی دنیوی و حتی اخروی بر کسی پوشیده نیست.به گونه ای که خواص و بزرگان و نخبگان یک جامعه می توانند با تصمیم های به موقع خود و یا با انتخاب ها و کنش ها و زمان شناسی های خود ، با حضور ها و عدم حضور های خود،با حمایت ها و عدم حمایت های خود، با حب و بغض های خود، با دوستی ها و دشمنی کردن های خود، سعادت جامعه و یا عقب ماندگی آن را رقم بزنند و قطعا سهم آنها در این سعادت ها و فلاکت ها بیشتر است ومتناسب با آن سهم اجر ویا جزا دارند.به گونه ای که خداوند هم در قرآن علت انحراف برخی اقوام و مذاهب را دنیاپرستی بزرگان آنها معرفی کرده است.و درمقابل آن هم، در تاریخ بزرگانی که در سعادت جامعه نقش اساسی داشتند به وفور یافت میشود چه در تاریخ جهان اسلام و چه به طور خاص ایران اسلامی.

قطعا بزرگان و خواص شهرستان رامهرمز هم از این قائده مستثنی نخواهند بود و انتخاب ها و تصمیم ها و سکوت ها و فریاد های آنها میتواند در سعادت و پیشرفت و تعالی شهر و مردمش و یا بدبختی و عقب ماندگی و فقر شهر و مردمش نقش اساسی داشته باشد. ما در تاریخ شهرستان در همین تاریخ پس از انقلاب نمونه های زیادی از این نقش آفرینی ها داریم. دفاع مقدس یکی از این آزمون های نخبگان بود که خیلی از بزرگان در آن سربلند بودند. نمونه دیگری از آزمون های نخبگان صحنه انتخابات است و فضای انتخابات هم فضایی است که بزرگان و نخبگان در جهت دهی آرا و نظرات مردم نقش بسزایی دارند.این بزرگی میتواند در حد بزرگ یک طایفه،مسئولین کشوری و استانی و شهرستانی، و یا نخبه سیاسی ،فرهنگی و یا علمی شهر و یا دیگر تاثیر گذاران باشد.و متاسفانه خیلی از این بزرگان در تاریخ انتخابات این شهر فضایی را ثبت کردند که این فضا بشدت مسموم شده است و خیلی از این عقب ماندگی ها برگرده آنهاست. حاج فلانی و شیخ بهمانی ها و دکتر کیک و مهندس چیک ها با تصمیم های که بر اثر منفعت شخصی و زیرگروهی خود گرفتند باعث جاماندن شهرستان از شهرهایی مانند دزفول و بهبهان شده اند.

و یکی از این خواص که در بین برخی از مردم شهرستان بخصوص طایفه منتسب به خود تاثیر زیادی دارد شخصی به نام حاج حیدر بهمئی است که این روز ها مسئولیت خود در شرکت ملی و حفاری را رها کرده و در میتینگ ها و جلسات انتخاباتی جناب نماینده شرکت می کند.

توصیه دلسوزانه ما به ایشان این است که شخصیت خود را خرج نماینده کنونی نکند. ایشان محبوبیتی که بین برخی مردم دارد را با نزدیکی و حمایت شدید از نماینده فعلی می سوزاند. این نماینده ای که اگر نزدیکی شما به ایشان نبود قطعا در کورس رقابت بازندگان برای کسب عنوان سومی هم هیچ شانسی نداشت.گشتن منزل به منزل شما برای تحمیل دوباره ایشان برای درمان زخم عمیق مردم باتوجه با ناتوانی ایشان اشتباهی است که دودش اول بار در چشم جنابعالی می رود و مردم شهر را همچنان در وضعیت ناگوار موجود نگه می دارد.

چند کلام به حاج حیدر شخصیت عزیز خودمان:

این حمایت شما با این وضع بد آراء آقای بهمیی به ضررتان شده است ومحبوبیت شما را بازبین خواهد برد قطعا انتخاب شما برای عده ای مهم است لکن منتظر عواقب این انتخاب و پیامد های اجتماعی آن باشید از صد در صد مردم این شهرستان شاید ۲۰-۳۰ درصد مردم با نماینده فعلی باشند یعنی شما حداقل علیه ۷۰-۸۰ درصد مردم ایستاده اید و جایگاه و شخصیت خود را ذبح می کنید ضمن اینکه خیلی از این ۲۰-۳۰ درصد نیز با شما مشکلاتی دارند و فعلاً فقط برای دشمن مشترک با شما گرد آمده اند. شما با عملکردتان به جایگاه خودتان ضربه زده اید چرا که از ۱۰۰ درصد، قریب به ۲۰-۳۰ درصد به این نماینده رأی خواهند داد(شاید هم کمتر از ۲۰ درصد) و بخشی مهم قریب به نصف این ۲۰-۳۰ درصد نیز فقط و فقط برای دشمن مشترک با شما یکی می شوند.

از طرفی چرا شرکت ملی حفاری به این عظمت، رها شده و شما چندین روز یا ماه منزل به منزل بچرخید تا فردی رأی بیاورد؟ اگر به شما هم مرخصی داده باشند آیا این مسئله پایمال کردن حقوق بیت المال و پرسنل فداکار شرکت ملی حفاری ایران نیست؟ آیا حضور شما به مدت چندین روز یا چندین ماه با اجازه سران دولت و وزیر وزرا در روستاهای دوره افتاده رامهرمز صورت گرفته است؟ شاید هم شرط حضور شما در آن مقام کمک به حضور آقای شمس الله بهمئی در مجلس باشد تا باز هم برای آقای بیژن زنگنه در مجلس پادویی کند! آقای بیژن زنگنه به عنوان متهم بزرگ کرسنت و وزیری که هر وقت وزیر شده است قیمت نفت را به یک سوم یا یک چهارم رسانده است به طوریکه قیمت یک بشکه نفت در ۱۲ تا ۱۶ سال وزارت ایشان از قیمت یک بشکه آب معدنی یا یک بشکه دوغ نیز کمتر شده است اما آقای نماینده محترم رامهرمز ایشان را پاک ترین وزیر دانسته است!

201951_orig

ش

به نظر می رسد شما باید به عنوان یک شخصیت کشوری از دخالت در امور رامهرمز و رامشیر بپرهیزید و تصمیم گیری راجع به سرنوشت آنها را به خودشان واگذار کنید و با وعده های استخدام فرزندان آنان در شرکت ملی حفاری این مردم داغدیده را مدیون نکنید. آیا شما باید هر چهار سال یکبار رامهرمز را تحت تأثیر تصمیمات قومیتی و طایفه ای قرار دهید؟ و با تفرقه و وحدت شکنی بازهم قومیت را در سرنوشت رامهرمز دخیل کنید؟ امید است و از شما به عنوان یک شخصیت محترم دعوت می شود که باعث اختلاف در شهرستان نشوید.

پایان

والسلام

محمدمتین نجف زاده

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

۱۷ دیدگاه

 1. سلام
  انسانهایی مثل حاج حیدر در دنیا بی مثال هستند ایشان بارها نشان داد ه اند که در لحظه خطر و از جان گذشتگی برای کشور و ملت هیچ ترسی ندارند
  اینکه شما اینطور حرف می زنید و حقتان هم هست نظرات خودتان است و شاید طرح نظریه ایی مثل بحث شما کار ادم عاقلی نباشد که مثلا فلانی خانه نشین شود و از هیچ کاندیدی حمایت نکند تا …
  ثانیا کوچولوهایی مثل شما که ادعای بلند پروازی می کنید و الان مثلا ارزشی هستید یاد شهیدانی بیافتید که دست در دست حاجی حیدر یودند و هدف تیر مستقیم دشمن قرار گرفتند و رفتند تا من و شما قدر امثال این آقا رابدانیم پس خودتان را ارزشی تر از امثال این آقا ندانید
  به ذهنتان رجوع کنید که رهبر فرزانه ما درباره ایشان به ریس دفترشان چه فرمدند که در هروقت ایشان آمدند بدون وقت قبلی با من ملاقات کنند/
  حاج حیدر را شهید الماسی چاه ۵۰ شهید سلطانی چاه منطقه فکه و شهدای دیگری در دل صنعت نفت می شناسند و باور دارند نه شما که رنج ۱۲ ساله این مردم را در پس جناح بازی های سیاسی گم کرده ایی.
  شما می دانی ابوالفارس کجاست می دانی این مردم به امید ا ار ای و سی ی اسکن شبها شکر خدا می کنند می دانی آب استارت خورد یعنی چه می دانی بیمارستان مادر یعنی چه می دانی پزشک متخصص شهر در بیمارستان تخصصی یعنی چه می دانی پاک یعنی چه
  اینها یعنی حاج حیدر یعنی شهید همت یعنی اسلام یعنی قرص شدن دل این مردم
  پس خودتان را بیشتر ازاین ضایع نکنید

  • آقای نوکر ……..
   میدونی امنیت یعنی چی
   میدونی استخدام غیر بومی یعنی چی
   میدونی اخراج کارمند بومی یعنی چی
   میدونی استفاده از بودجه نماینده قبل یعنی چی
   میدونی تغییر سهمیه آب رامهرمز یعنی چی
   اصلا تو از رامهرمز خبر داری- کوچولو خودتو به شهدا نبند شهدا مقام والایی دارند که تو مطمئنن از درک آن ناتوانی

   • حاج حیدر رامهرمزی

    آقای رومز………
    میدونی استخدام ۴۰۰۰رامهرمزی در شرکت ملی حفاری یعنی چه؟
    میدونی سه تا نشان شجاعت از ریاست جمهوری یعنی چه؟
    میدونی خاموش کردن شعله های سربه فلک کشیده آتش یعنی چه؟
    میدونی نخبه ای که قلبش همیشه برای شهرش میتپه یعنی چه؟
    میدونی مدیر عامل ملی حفاری بودن و احتیاجی به پست نداشتن یعنی چه؟
    مطمئنم نمیدونی یعنی جه، مثل بقیه اطلاعاتی که غلط به خوردت دادن نمیدونی ……..

    • آهان خوب که گفتی فکر کردی نمیدونم نه برادر خیلی خوب هم میدونم حتی خیلی بیشتر از این که تو نوشتی
     اگه نمیدونی بدون افتخارات حاج حیدر خیلی بیشتر از این هست که میگی
     اخوی هرکسی وبا عمل خودش می سنجن اینجا بحث شمس الله است لطفا از حاج حیدر مایه نذار که حسابش جداست
     هی من از شمس الله میگم شما از حاج حیدر بگید مگه حاجی کاندید نمایندگی مجلس شده ؟؟؟؟
     اطلاعات غلط…..!!!!! یکمی بیشتر تحقیق کن بعد در مورد هرکدوم ازچیزایی که گفتم شک کردی یا به نتیجه نرسیدی بگو تا با دلیل ومدرک بهت ثابت کنم
     منتظرتم بگو آدرس میدم برو تحقیق کن و بپرس
     اما بهت ثابت شد مرد نیستی چشمتو بر روی حقیقت ببندی
     لطف کن دیگه هم از حاج حیدر خرج نکن بگو خودت چی تو چنته داری
     یا علی

     • حاج حیدر رامهرمزی

      اخوی تو اصلأ با خودت چند چندی…؟خبر رو خوندی؟ همه نمونه تهمت رو به حاج حیدر بهمنی زده، اگه خیلی میشناسیش چرا بجایی که ازش دفاع کنی، در جواب اون همشهری عزیزی که از حاجی دفاع کرد، ضعف های مدیریتی شمس اله بهمنی رو با لحن تحقیرانه جوابش دادی؟، پیامی که گذاشتی یعنی مسئول کارهای شمس اله رو حاج حیدر میدونی.
      همه ما ضعف ها و کمبودهای شمس اله رو قبول داریم ، چون نه معصومه ونه هم میتونه معجزه کنه، ولی اجازه نمیدیم به نخبه هایی مثل حاج حیدر اینطوری توهین بشه،

      اصلا این محمدمتین نجف زاده فکر میکنه کیه که اینجوری تهمت و دروغ به هم میبافه وبه خودش اجازه میده به نخبه های شهر توهین کنه؟ عجیبه یاران۳۱۳ ادعای اصولگرایی میکنه ولی عملکردش هیچ شباهتی با اصول اسلامی و اخلاقی نداره….

      • خبرو خوندم!!! ببخشید فکر کردم این وب سایت سازمان ملله بحث هم درباره انرژی هسته ای ایرانه نه وب انتخابات رامهرمز
       داداش تو گودی یا داری پنالتی میزنی ؟؟؟؟؟؟؟مخلص حاج حیدرم هستیم اشتباه نگیر
       اما بدون اگه حاج حیدر نمیخواست البته وصد البته بدون خواست وحکمت خدا شمس الله نماینده نمی شد که اونم لطف خدا بوده که مردم بیدار بشن
       چطور کارای شمس الله به حاجی ربطی نداره؟؟؟؟؟ چطور زمانی که میخواست بیاد حاجی اومد پشتش؟؟؟؟؟
       چرا جواب اطلاعات غلط وندادی منتظرت بودم !!!!!!! خب حتما پرسیدی بهت ثابت شد دوس نداشتی وقت ما رو هم بگیری
       خبر هیچ گونه تهمتی درش نیست آقای محمد متین نجف زاده بنده خدا داره حقیقت ومیگه

    • برو بابا شمس الله بهمئی چه کرد که حاج حیدر باز ابروشو گذاشته وسط
     مگه غیر از لج ولجبازی باسید ناصر موسوی چیزی هست که باز اومده پشت شمس الله بهمئی
     حاج حیدرم به فکر شهر نیست به فکر لج ولجبازی خودشه
     بیخیال بابا کی به کیه یکی میره مجلس ۱۰ نفر دورو بریاش به یه نو نوایی میرسن بقیه مردمم بدبخت میشن میره

 2. بنظر شما حاجی حیدر محتاج نماینده است
  چقدر شما ساده هستید
  دنیا به خدمات این آقا نیاز دارد
  توصیه می کنم دست از جناح بازی بردارید قدر ایشان را بهتر بدانید

  • دست بوس اگه به اندازه یه نخود عقل داری بگو ببینم اگه محتاج نماینده نیست پس اینجا چکار میکنه؟؟؟؟؟؟
   حالا فهمیدی کی ساده است!!!

 3. تو اصلا کی هستی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟تو کی هستی که خود را عقول عقلای جامعه فرض کردی!!!!!!!!! و فکر میکنی هرچه تو انتخاب میکنی و دوست داری همان صحیح است؟؟؟؟؟؟؟/مگر تو وزارت اظلاعات هستی؟ مگر تو حراست شرکت نفت هستی؟مگر تو بازرسی تخلفات اداری هستی؟ همه این ادارات که ذکر شد خودشون وظیفه دارند در صورت صلاحدید پیگیری کنند!!!!!!!!!!!تو چکاره هستی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/تو دلواپس اقبال محمدیان بازمانده همان جریان انحرافی هستی……همان جریانی که احمدی نزاد را برای منافع قدرت طلبی خود ذبح کرد و در مقابل جایگاه ولایت و حضرت آقا قرار داد………تو دلواپس منافع و مطالبات خود هستی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟جایگاه تو در ارکان این نظام کجاست که احساس تکلیف اون فقط برای امثال حیدر بهمئی میکنی……………برادر من بازیچه قدرت طلبی افراد سرکش و انگلیسی مسلک نشو……….تنها راه راه ولایت هست……….همان راهی که میدان عرضه استعدادها را با حفظ اصول و شریعت به همه افراد در ایران اسلامی داده…………….با حب و بغض نه جذب شو نه دفع کن

 4. همینطور بسوزین،حال میکنیم که امثال شماها عذاب میکشین

 5. جناب تحلیلگر استدلال کاهش قیمت نفت رو خودت بهش رسیدى یا با کمک کارشناسان خبره رسیدى؟!!!
  سواى عملکرد ضعیف آقاى زنگنه، ولى برادر من کاهش قیمت نفت که جهانیه، چه ربطى به وزیر داره

  • می خواد تو و امثال تو را سر عقل بیاره
   تو اگه فهم داشتی می دیدی که ایشون دوره سید ناصر دوره خاتمی دوره احمدی نژاد چون مدیر توانمندی هست سر کارش هست
   ضمنا اینها بزرگان هستند نباید براحتی یک سایت درپیتی به خودش اجازه بده با اینها توهین کنه
   شما که می گید مردم طرفدار شمس اله و حاجی نیستن چرا دیگه می ترسید
   ترستون احتمالا دلیلی داره
   امثال شما با این متن های توهین آمیزتون سید ناصر و محمدیان را هم بین مردم خراب می کنند
   یکم گستره تحمل سیاسیت راببر بالا

 6. ی طوری میگی حاج حید محتاج نمایندس پ نیست پ اگر نماینده باش نباشه پ چطور میکننش مدیر عامل نماینده وزیر انتخاب میکنه

  • جناب، این دوره که بهمئى که مورد وثوق حاج حیدر بود نماینده شد، پس سالهاى قبل که ایشون مدیرعامل ملى حفارى بودن کى حمایتش کرد تا مدیرعامل شد؟
   دوستان بخاطر چند روز انتخابات یه فرد ارزشمند شهرمون رو خراب نکنیم، ایشون از مفاخر شهرمان هستند، ایشون بخاطر خدماتشون از جمله خاموش کردن چندین چاه در ایران و کشورهاى همسایه سه مدال شجاعت از ریاست جمهورى دریافت کردند.

 7. دوستان بزارین امثال این حضرات تا میتونن مطلب بزنن آخه دکتر به امثال اینها باج نمیده مجبورن تلاش کنن برا کسانی که تحویلشون میگیره

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.