۞ امام علی (ع) می فرماید:
آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » رامهرمز » ویژه ها
  • شناسه : 2455
  • 21 آوریل 2016 - 13:58

واکنش شبکه بهداشت رامهرمز به انتشار خبر «ضرب و شتم یک جانباز در اداره مذکور»/یاران۳۱۳ به علت شهادت شاهدان عینی و بی طرفِ ماجرا، صحت این تکذیبیه را تأیید نمی کند و صرفاً به علت اخلاق رسانه ای متن تکذیبیه را منتشر می کند.

جوابیه ای که خطاب به یاران۳۱۳ بود اما برای یاران۳۱۳ ارسال نشد! واکنش شبکه بهداشت رامهرمز به انتشار خبر «ضرب و شتم یک جانباز در اداره مذکور»/یاران۳۱۳ به علت شهادت شاهدان عینی و بی طرفِ ماجرا، صحت این تکذیبیه را تأیید نمی کند و صرفاً به علت اخلاق رسانه ای متن تکذیبیه را منتشر می […]

جوابیه ای که خطاب به یاران۳۱۳ بود اما برای یاران۳۱۳ ارسال نشد!

واکنش شبکه بهداشت رامهرمز به انتشار خبر «ضرب و شتم یک جانباز در اداره مذکور»/یاران۳۱۳ به علت شهادت شاهدان عینی و بی طرفِ ماجرا، صحت این تکذیبیه را تأیید نمی کند و صرفاً به علت اخلاق رسانه ای متن تکذیبیه را منتشر می کند.

سرویس اجتماعی – یاران۳۱۳؛ روابط عمومی شبکه بهداشت شهرستان رامهرمز نسبت به انتشار خبر ضرب و شتم یک جانباز در اداره مذکور واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه خبری یاران۳۱۳ بعد از انتشار خبری مبنی بر ضرب و شتم یکی مدافعان حرم توسط پزشک اورژانس و ضرب و شتم یک جانباز در اداره مذکور، روابط عمومی آن اداره متنی را تحت عنوان جوابیه و خطاب به یاران۳۱۳ در فضای مجازی واتساپ منتشر کرد. حال آنکه اخلاق رسانه ای و قوانین مطبوعات حکم می کرد جوابیه را برای این پایگاه ارسال کنند در صورتیکه این پایگاه از انتشار جوابیه خودداری می ورزید آن وقت می توانستند جوابیه را در فضای مجازی منتشر کنند.

یاران۳۱۳ هرچند قانوناً و اخلاقاً در قبال این حرکت وظیفه ای ندارد اما جهت دسترسی مخاطبین خویش به جوابیه شبکه بهداشت، آن را منتشر می کند.

لازم به توضیح اینکه، این پایگاه به دوعلت صحت این جوابیه را تأیید نمی کند؛ اول اینکه شاید این متن اساساً از طرف اداره شبکه بهداشت صادر نشده باشد! و دوم اینکه برخی از شاهدان عینی و بی طرف ماجرا که حاضرند شهادت دهند، این جوابیه را تأیید نمی کنند و در توضیحات جداگانه ای نکاتی را خطاب به مردم عزیز رامهرمز ارائه خواهد کرد.

9b632ab0d5452ed9e103b1b02eccfdfe_resized

متن جوابیه:

پایگاه اطلاع رسانی(سایت) یاران۳۱۳

سلام علیکم

احتراما در پاسخ به انتشار مطلبی با عنوان ضرب و شتم جانباز ۵۵ درصد در شبکه بهداشت و درمان جوابیه ای جهت تکذیب موارد مطرح  شده و تنویرافکار عمومی حضورتان ارسال میگردد.

خواهشمند براساس قوانین رسانه نسبت به انتشار جوابیه روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان رامهرمز در همان سایت اقدام لازم را بعمل آورید.

باطلاع عموم مردم شریف رامهرمز میرساند آقای دکتر رحیم براتی مدیر شبکه بهداشت و درمان رامهرمز در ساعت ۵ بعد از ظهر مورخ ۳۰ ام فروردین ماه ۹۵ در حین ترک محل کارش نگهبان شبکه و نیروی زیر مجموعه بنام  آقای علیرضا عباسی شوشتری  از باز کردن درب خروجی شبکه ممانعت بعمل آورد و با تهاجم به سمت ماشین مدیر شبکه، ایشان را مورد هتک حرمت قرار داد.

در این حین آقای دکتربراتی شیشه ماشین را پایین آورده و  گفتند  آقای عباسی  چی شده و علت این عمل را پرسیدند ناگهان ایشان بطرف دکتر حمله ور شد و با گرفتن گردن و پیراهن  و بکار بردن کلمات و جملات بسیار زشت،رکیک و توهین آمیز اظهار داشت چون اضافه کارم پرداخت نشد باید شما را بکشم  چرا اضافه کارم را پرداخت نمیکنید.

حدود ۱۰ دقیقه با مدیر شبکه گلاویز بود تا اینکه دو نفر از بیرون وارد اداره شدند و ایشان را جدا کردند اما بعد از اینکه جدا شد همچنان و بیشتر از قبل  دشنام، فحاشی و توهین میکرد و توسط سایر افراد مانع از حمله فیزیکی و بکار بردن چوب و سنگ توسط وی به دکتر براتی شدند.

از آنجا که آقای دکتر براتی مدیر اداره بوده و از طرفی پزشک هم هست بدلیل جایگاه حقوقی هیچگونه عکس العملی  علیه آقای عباسی شوشتری  از خود نشان نداده است (نه برخورد فیزیکی و نه برخورد لفظی)،و  اتفاقا آقای دکتر براتی از این بابت خدای متعال را شکرگزار است که در آن لحظه بسیار دردناک و غم انگیر با صبر،تحمل و از خودگذشتگی موفق شد خود و شرایط را کنترل کند و کوچکترین برخورد و واکنشی از خود نشان ندهد.

یکی از همکاران بنام آقای سعید کاویانفر که در دفتر کارش حضور داشت پس از شنیدن نعره ها و فحاشی ها وارد صحنه شد که دکتر براتی  از ایشان خواست با پلیس  ۱۱۰ تماس بگیرند.

حدود ۱۵ دقیقه بعد مامورین نیروی انتظامی وارد شدند و پس از سوال و جواب  هم از مدیر شبکه وهم از آقای عباسی شوشتری  خواستند که به کلانتری مراجعه کنند، آقای دکتر براتی  پذیرفت اما هر کاری کردند آقای عباسی شوشتری حاضر به همراهی با مامورین نشد و متاسفانه مامورین نیروی انتظامی را هم مورد ضرب و شتم قرار داد بطوریکه سرباز نیروی انتظامی از ناحیه بینی مورد آسیب قرار گرفت(  براساس اطلاعات واصله سرباز وظیفه بعدا به  اورژانس مراجعه کرد و پس از گرفتن عکس رادیوگرافی احتمال شکستگی بینی برای ایشان مطرح شد)

در نهایت پس از گذشت بیش از یک ساعت از شروع درگیری با وساطت افرادی که در محل حضور داشتند آقای عباسی به کلانتری منتقل شد.

مدیر شبکه  هم باتفاق مسئول حراست و رابط حقوقی و تعداد دیگری از همکاران بنا به دستور مامور نیروی انتظامی  به کلانتری مراجعه نمودند و مورد بازجویی قرار گرفت و صورت جلسه تنظیمی را هم امضا کردند.

آقای عباسی به دستور مقام محترم قضایی ۲۴ ساعت تحت  بازداشت بود و امروز صبح مورخ ۳۱ فروردین ماه با وثیقه و ضمانت آزاد شد در حال حاضر هم منتظر رای قاضی محترم هستیم.

بدلیل اینکه ایشان خودش را منتسب به جانبازان می داند آقای دکتر براتی با حفظ حرمت جانبازان سرافراز از نظر حقیقی و شخصی از شکوایئه ای از ایشان به مراجع قضایی ارائه نکرد اما از نظر حقوقی و اداری موضوع در حال بررسی و اقدام است که حراست از حرمت اداره و جایگاه مدیریت از وظایف قانونی هر مدیری است.

و اما در خصوص اینکه ایشان جانباز است

اولا خود آقای دکتر براتی رزمنده و بسیجی و نیروی جبهه و جنگ هست و از نظر رعایت حرمت ها و اخلاق اسلامی هم زبان زد خاص و عام استدو ثانیا از سایت یاران ۳۱۳ انتظار می رفت که  بصورت یکطرفه و بدون هیچگونه تماس و یا ارتباطی با مسولین شبکه بهداشت و درمان اقدام به انتشار یکطرفه و سراسر کذب اظهارات آقای عباسی شوشتری نمیکرد ثالثا این دلیل نمیشود که اگر کسی رزمنده و یا  جانباز ست از قداست جانبازی سوء استفاده کند و دست به هر کاری بزند مانند کاری که آقای عباسی شوشتری کرد.

امروزه جانباران عزیز و سرافرازی در جای جای کشور عزیزمان ایران اسلامی حضور دارند  که همراه با آلام روحی و جسمی و بدون هیچ چشم داشتی زندگی خود را به سختی سپری می کنند و هیچگاه کسی را و اداره ای را مورد حمله و ضرب و شتم قرار نمیدهند.

انتظار می رود افراد رسانه ای با رعایت انصاف موضوع را به جامعه سرافراز جانبازان منتسب نکنند.

درخواست به حق و جدی شبکه بهداشت و درمان از پایگاه اطلاع رسانی یاران ۳۱۳ و همه افراد حقیقی و حقوقی که اقدام به باز انتشار کردند  این است که  با رعایت اصل امانت داری نسبت به انتشار جوابیه و تکذیبیه شبکه بهداشت و درمان اقدام نماید

از همکاران رسانه ای ما انتظار می رود بجای تخریب مدیران و اشخاص اداری که باعث تحریک اذهان و سوظن مردم نسبت به مدیران و ایجاد مواردی مشابه می گردد به دنبال حقیقت و ایجاد بستر مناسب در افکار عمومی در راستای پیشرفت شهرمان باشیم.

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان

              رامهرمز

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

۱ دیدگاه

  1. با سلام و عرض ادب حضور محترم برادران ۳۱۳ . کاش برادران عزیز یکسری به انبارهای غذایی در سطح شهر بزنند تا کثافتی که در انبارهای عمده فروشان درسطح شهر هست . این افراد نود درصدشون رشوه گیر ‌هستند. استدعا دارم یکبار به، عنوان خریدار برید در انبارها ببینید مار وموش و عقرب و سوسک و….. موجود دیگه توی این مواد غذایی که میدن مردم چطور لول میخورن .

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.