۞ امام علی (ع) می فرماید:
آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » خوزستان » ویژه ها
  • شناسه : 2437
  • 19 آوریل 2016 - 11:36

از ضرب و شتم مدافع حرم توسط پزشک اورژانس رامهرمز و ضرب و شتم جانباز ۵۵درصد در شبکه بهداشت/گفت وگوی یاران۳۱۳ با مدافع حرم و جانباز و فریاد های عجیب و شبیه پزشک اورژانس و رئیس شبکه بهداشت!

دو هفته پیش یکی از جوانان مدافع حرم رامهرمز توسط پزشک اورژانس مورد ضرب و شتم قرار گرفت و دیروز نیز کارمند جانباز ۵۵ درصد شبکه بهداشت با برخورد بد رئیس شبکه بهداشت و برخی مأمورین مواجه شد.

گزارش حزن انگیز یاران۳۱۳:

از ضرب و شتم مدافع حرم توسط پزشک اورژانس رامهرمز و ضرب و شتم جانباز ۵۵درصد در شبکه بهداشت/گفت وگوی یاران۳۱۳ با مدافع حرم و جانباز و فریاد های عجیب و شبیه پزشک اورژانس و رئیس شبکه بهداشت!

سرویس اجتماعی – یاران۳۱۳؛ در دو هفته اخیر دو برخورد بسیار ناپسند از سوی برخی پزشکان رامهرمز با مخاطبین خود اتفاق افتاده است.

به گزارش پایگاه خبری یاران۳۱۳؛ دو هفته پیش یکی از جوانان مدافع حرم رامهرمز توسط پزشک اورژانس مورد ضرب و شتم قرار گرفت و دیروز نیز کارمند جانباز ۵۵ درصد شبکه بهداشت با برخورد بد رئیس شبکه بهداشت و برخی مأمورین مواجه شد.

ماجرای اول؛ از زبان آقای هرمزی

دو هفته پیش جوان مدافع حرم آقای هرمزی(قیصری) بعد از مراجعه به اورژانس به عنوان همراه بیمار وارد اتاق پزشک اورژانس آقای دکتر س می شود و بعد از رد و بدل شدن چند لفظ بین پزشک و همراه بیمار، پزشک اورژانس در اقدامی عجیب با مشت به صورت همراه بیمار می زند. جوان مدافع حرم از آنجایی که قاعده ی «اشداء علی الکفار و رحماء بینهم» را می داند در برابر جسارت و توهین و ضرب وشتم دکتر کوتاه می آید اما باز این پزشک هتاک است که ضرب و شتم را ادامه می دهد. مردم آقای هرمزی که اتفاقا اخیرا از سوریه برگشته است را از دست و چنگال دکتر می رهانند اما این دکتر است که فریاد می زند: «بگذارید تا او را بکشم!».

هرمزی می گوید: «کوچکترین اهانت و یا بی احترامی به آن دکتر نکرده ام فقط از وی درخواست کردم که حال بیمار وخیم است و اورژانسی که متأسفانه با برخورد عجیب دکتر مواجه شدم».

کوبیدن مشت به صورت همراه بیمار باعث کبودی و لگدها به شکم او باعث استفراغ می شود! همه آن مردم و مأمور مستقر در اورژانس آقای هرمزی را همراهی می کنند و او را نجات می دهند. آقای هرمزی پیگیر شکایت از دکتر می شود و ادامه ماجرا!

پایگاه خبری یاران۳۱۳ماجرا را از سوی شبکه بهداشت و ریاست بیمارستان شهرستان پیگیری می کند. تلفن همراه رئیس بیمارستان که خاموش بود و رئیس شبکه بهداشت نیز در مطلبی کوتاه اقدام پزشک مذکور را محکوم می داند و به خبرنگار ما می گوید این پزشک دیگر در محل کار حاضر نمی شود و بعید می دانم در رامهرمز بماند! حال آنکه جناب آقای رئیس می بایست هرچه سریعتر آن پزشک را بخواهد و یا بصورت قانونی پیگیری ماجرا شود تا پزشک مورد مؤاخذه قرار بگیرد اما متأسفانه این کار صورت نمی گیرد. آقای هرمزی خود پیگیری مراحل قانونی پرونده خویش است.

IMG-20160412-WA0002

اما ماجرای دوم؛ از زبان جانباز ۵۵ درصد آقای عباسی شوشتری

آقای عباسی شوشتری کارمند شبکه بهداشت و نگهبان اداره مذکور، جانباز ۵۵ درصد است. جانباز شیمیایی که روزانه بیش از ۱۰ قرص مصرف می کند و چندین فرزند دانشجو و دانش آموز دارد و از عهده مخارج خود برنمی آید. وی که بیش از ۶ ماه اضافه کارش پرداخت نشده، دچار مشکلات متعدد مالی است. قبل از پایان سال قبل شبکه بهداشت به وی وعده پرداخت مطالبات را می دهد. دیروز ۳۰ فروردین، یک ماه پس از وعده ی مذکور با مسئول حسابداری اداره خود صحبت می کند که مسئول حسابداری جواب درست و حسابی به او نمی دهد.

جانباز عباسی شوشتری دیروز ساعت ۱۷ عصر که به عنوان نگهبان در محل کار خود حاضر است متوجه می شود که ماشین رئیس شبکه بهداشت آقای دکتر رحیم براتی پشت درب قرار دارد. خود را به او می رساند و محترمانه از وی می پرسد: «آقای دکتر، من مشکل دارم چرا مطالبات من پرداخت نمی شود؟». دکتر پاسخ می دهد: «معلوم نیست شاید هفته بعد پرداخت شود!». عباسی ادامه می دهد: «پس چرا جواب درست به من نمی دهید و وعده دروغ می دهید؟». اینجا بود که آقای پزشک عصبانی می شود و به جانباز ۵۵ درصد با الفاظ ناشایست توهین می کند و  او را دیوانه می خواند!

دکتر از ماشین پیاده می شود و دست به یقه می شوند. مردم خیابان و کارمندان آنها را از هم جدا می کنند. اینجا بود که برخی از کارمندان با ۱۱۰ تماس می گیرند و یک افسر نیروی انتظامی و سرباز به محل اعزام می شوند. در چنین مسائل و مواقعی که نیروی خدوم و محترم نیروی انتظامی باید کار را به مسئولین نگهبان اداره شبکه بهداشت و حراست آن اداره واگذار کنند، خود وارد شبکه می شوند!

عباسی می گوید: «من را کتک زدند. با پا به کمرم زدند و افتادم. به جهت اینکه جانباز و شیمیایی بودم دهانم کف کرد. خواستند به چشمانم اسپری فلفل بزنند که به آنها گفتم من شیمیایی ام اگر اسپری فلفل زدید خفه می شوم! دست بند در آوردند که به آنها گفتم چه دلیلی دارد به من دستبند بزنید؟ من مسئول دارم. اینجا وظیفه حراست است که وارد شود شما طبق قانون نباید من را کتک بزنید و به من دست بند بزنید.»

یکی از مردم که از قضا جانباز است و محل کارش روبروی شبکه بهداشت است می گوید:«اگر دعوا کاری است که حراست اداره وظیفه دارد پیگیری کند. نهایت پرونده این کارمند را به تخلفات اداری بفرستند اگر هم شخصی است پس دوطرف دعوا را تک و تنها باید ببرید نه اینکه آقای براتی را چون رئیس است رها کنید و به دست این جانباز دست بند بزنید!».

عباسی دچار مشکل تنفسی می شود و مردم آمبولانس خبر می کنند اما رئیس شبکه آقای براتی به راننده آمبولانس می گوید: «برو مشکلی ندارد!». در اقدامی عجیب رئیس شبکه بهداشت که خود یک پزشک است و سوگندنامه پزشکی را قرائت کرده است، فریاد می زد: «خودم او را تیکه تیکه می کنم! او را می کشم!» شاهدان عینی می گویند با چشمان خود عصبانیت وی را دیده ایم و شنیده ایم که این جمله را بر زبان جاری می کرد. شباهت فریاد آن پزشک اورژانس که می گوید «بگذارید او را بکشم» با فریاد رئیس شبکه بهداشت که باید حافظ سلامتی مردم باشد، شباهت عجیبی دارد!

جانباز بیچاره را به کلانتری می برند و جناب رئیس نیز با هیئت همراه جداگانه می رود! ساعت ۱۱ شب که عباسی دوباره دچارمشکل تنفسی و کمر درد می شود او را به اورژانس اعزام می کنند تا به او سرم وصل کردند. اما در کلام ناباوری دوباره وی را به بازداشتگاه برگردانده و فردا صبح سریعاً دادگاه وی تشکیل شده و قرار ۱۰۰ میلیون تومان برای او می گذارند! با التماس و زاری قرار آزاد او ۵۰ میلیون می شود. یکی از کارمندان و جانبازان بنیاد شهید ضامن آقای عباسی می شود تا او آزاد شده و به آغوش خانواده نگران و چشمان گریان آنان شود.

وقتی با عباسی پشت تلفن صحبت می کردیم صدایش می لرزید و بغض های فروخورده اش هویدا بود. او می گفت آنان حق ندارند با یک فرد عادی اینگونه برخورد کنند چه برسد به اینکه من جانباز ۵۵ درصد هستم و شیمیایی ام و کارت قرمز هم دارم.

این خلاصه ای از دو ماجرای حزن انگیز و ناراحت کننده ای بود که در دوهفته ای اخیر به یاران۳۱۳ گزارش شده است و شاید ماجراهای دیگری نیز وجود داشته باشد و یاران۳۱۳ مطلع نباشد! تا جائیکه یکی از منابع موثق می گوید: «بارها شاهد برخورد ناشایست و سردادنِ الفاظ رکیک از سوی “برخی” پزشکان هستم که به بیماران و همراهان آنها نسبت داده می شود».

بی شک درخواست مردم شریف و عزیز رامهرمز از مسئولین مربوطه درخواست برخورد سریع و صریح و بجا با خاطیان اینگونه حوادث است. شاید عزل رئیس شبکه بهداشت رامهرمز آب سردی باشد بر دردهای فراوان بیماران و خانواده های بیمار دار رامهرمز! چرا که نه عملکرد درخور و شأن مردم رامهرمز داشته است و نه هم اخلاق برخورد محترمانه.

مردم رامهرمز قدردان برخی مسئولین زحمت کش و خدوم خود و پرسنل نیروی انتظامی و فرماندهی محترم آنان هستند اما انتظار دارند با خاطیان برخورد صحیح و صریح شود تا عبرتی شود برای دیگران که بر مردم ظلم روا ندارند.

انتهای گزارش/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

  1. یاران بی تابوت

    یک پیام بسیار واضح برای شما پیروان خط انحرافی و جبهه پایداری می نویسم……….اگه بخواهید با زبان تهمت و افتراء و تاختن به دیگران راه لجن پراکنی را در این شهر با همه مشکلاتش باز کنید و بر حسب منافع حزبی و منافع خود قلم بزنید اونم بر ضد کسانیکه چون دکتر براتی، حاج حسنی و ………..که از اعضای اصلی اصول گرایان استان می باشند………..بخدای واحد قسم بسیجی وار بچه ها از این شهر ، رسانه و فضای مجازی حذف تون میکنند……..پس به صرف داشتن ارتباط فردی با چند نفر در برخی نهادهای نظارتی و امنیتی فکر نکنیدبرای هتاکی ها و لجن پراکن های خود در حصار امن قرار دارید و هر چه دوست دارید باید بدون سند بیان کنید…………خرد و دلیت میشد

  2. این اراجیف و مزخرفات به شخصیت والای افرادی چون دکتر براتی که همیشه در هر حال و وضعیت مطالبه گر و پیگیر کارهای بهداشت درمان ان شهرستان بوده لطمه ای وارد نمیکند . ایشان یک انسان نمونه و والاسرشت هستند . این نوشته بر اساس غرض ورزانه . بی اساس و واهی است . چرا به امکانات و خدماتی که دکتر براتی به شهرستان رامهرمز اورده نمیپردازید .

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.