۞ امام علی (ع) می فرماید:
آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » رامهرمز » ویژه ها
  • شناسه : 3468
  • 26 سپتامبر 2019 - 11:07
گزارش یاران313 از وضعیت بهداشت و درمان رامهرمز:

قرار بود رامهرمز قطب درمان شرق استان شود/گزاش تصویری از مطالبات مردمی در اورژانس شهرستان

به گزارش پایگاه خبری یاران313 - کمبود پزشک عمومی و تخصصی و تجهیزات پزشکی و امکانات اورژانسی همواره یکی از مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان رامهرمز بوده که طی دوره های مختلف تحرک آنچنانی از سوی مسئولین شهرستان جهت بهبود آن دیده نمی شود.

گزارش یاران۳۱۳ از وضعیت بهداشت و درمان رامهرمز:

قرار بود رامهرمز قطب درمان شرق استان شود/گزارش تصویری از مطالبات مردمی در اورژانس شهرستان

به گزارش پایگاه خبری یاران۳۱۳ – کمبود پزشک عمومی و تخصصی و تجهیزات پزشکی و امکانات اورژانسی همواره یکی از مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان رامهرمز بوده که طی دوره های مختلف تحرک آنچنانی از سوی مسئولین شهرستان جهت بهبود آن دیده نمی شود.

در دوره نماینده سابق، در اواسط دوره نمایندگی وی علی رغم راه اندازی ناقص بیمارستان مادر اما در اقدامی عجیب، پرسنل و تجهیزات بیمارستان امام به بیمارستان مادر منتقل شد تا بیمارستان مادر با اهداف سیاسی زودتر از موعد، افتتاح شود. اگرچه شمس اله بهمئی نماینده سابق رامهرمز و رامشیر می گفت با آن افتتاح صوری مخالف است اما نتوانست مانع افتتاح شود و بیمارستان مادر راه اندازی اما بیمارستان امام خمینی(ره) رامهرمز نیمه تعطیل شد!

در دوره جدید که در حال اتمام است از جمله شعارهای اصلی اقبال محمدیان نماینده فعلی، تبدیل رامهرمز به قطب پزشکی شرق خوزستان بود. شعار و وعده ای که نه تنها به واقعیت نپیوست بلکه میزان تحولش از دوره سابق نیز کمتر است. اگرچه در دوره فعلی نیز اقداماتی جهت حل مشکل حوزه بهداشت و درمان شهرستان صورت گرفته اما کماکان مشکلات زیرساختی این حوزه پابرجاست. در حال حاضر مهم ترین مشکلات حوزه بهداشت و درمان رامهرمز عبارتست از: کمبود تخصص زنان و زایمان، چشم، گوش، ارتوپد، جراحی، مغز و اعصاب، گوارش و کبد، سونوگرافیست زن، ام آر آی، سی تی اسکن، کمبود تخت در اورژانس و بیمارستان ها، کمبود آمبولانس مجهز و … .

حالا هم وعده راه اندازی اورژانس جدید، چندماهی است در فضای رامهرمز پیچیده ولی معلوم نیست کی و در چه زمانی این امر محقق می شود!

گزارش های مردمی مبنی بر مشکلات حوزه بهداشت و درمان رامهرمز خاصه اورژانس شهرستان بارها و بارها به این پایگاه ارسال شده و با عنوان صدای مردم و صدای مخاطبین منتشر نیز شده است. پنج شنبه ۲۸ شهریور برخی از مخاطبین با پایگاه خبری در تماس با این پایگاه از وضعیت اورژانس شهرستان گلایه کرده و خواستار پیگیری شدند.

خبرنگار یاران۳۱۳ به اورژانس بیمارستان مادر رفته و از نزدیک با برخی از بیماران و همراهان آنها صحبت می کند و گزارش تهیه می کند که در این فاصله برخی سعی کردند از تهیه گزارش تصویری وی ممانعت به عمل آورند و حواشی برای او بوجود می آید. یاران۳۱۳ به دلایلی از رسانه ای کردن حواشی خودداری می نماید.

یاران۳۱۳ به مسئولین حوزه بهداشت و درمان توصیه می کند ضمن رؤیت گزارش های مردمی سعی کنند بجای حس تقابل یا نگرانی از انتقاد و پریشانی از نقد رسانه ها، مشکلات این حوزه را برطرف نمایند و از رسانه ها نیز دعوت نموده تا تغییرات و تحولات را منعکس نمایند.

همچنین مسئولین دستگاه های نظارتی می بایست جهت دفاع از حقوق مردم ورود کرده و با مسئولین کم کار برخورد نمایند نه اینکه سعی کنند مدافع مسئولین کم کار شوند. پیگیری حقوق عامه بسیار مهم تر از دفاع از مسئولین است.

گزارش تصویری:

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.