۞ امام علی (ع) می فرماید:
آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » خوزستان » رامهرمز » ویژه ها
 • شناسه : 3018
 • 28 نوامبر 2016 - 9:43

تغییر دادستان را به فال نیک می گیریم/ إن شاءالله این تغییر، شامل “برخی” دستگاه های دیگر هم شود!

هر مسئولی نقاط قوت و نقاط ضعفی دارد و هیچ کسی معصوم نیست، اما طوبی به حال مسئولی که بعد از عزل یا جابجایی یا تغییر، مردم برای او دعای خیر کنند و در نبود او حسرت بخورند و بگویند: “کاش بیشتر می ماند”

کوتاه راجع تغییر دادستان شهرستان رامهرمز:

تغییر دادستان را به فال نیک می گیریم/ إن شاءالله این تغییر، شامل “برخی” دستگاه های دیگر هم شود!

%d8%aa%d9%88%d8%af%db%8c%d8%b9-%d9%88-%d9%85%d8%b9%d8%a7%d8%b1%d9%81%d9%87-%d8%af%d8%a7%d8%af%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86-%d8%b1%d8%a7%d9%85%d9%87%d8%b1%d9%85%d8%b2

سرویس اجتماعی – یاران۳۱۳: یکشنبه ۷ آذرماه، برخی رسانه ها از انجام مراسم تودیع و معارفه دادستان شهرستان رامهرمز خبر دادند که خوب است نکاتی را در این زمینه مطرح نمائیم.

 1. هر مسئولی نقاط قوت و نقاط ضعفی دارد و هیچ کسی معصوم نیست، اما طوبی به حال مسئولی که بعد از عزل یا جابجایی یا تغییر، مردم برای او دعای خیر کنند و در نبود او حسرت بخورند و بگویند: “کاش بیشتر می ماند” و البته که رضایت مردم در ۹۰ درصد موارد حقیقی و متناسب بر واقعیات است نه بر اثر اغوای رسانه ها و یا دیگر عوامل. این دعای خیر شامل هر کسی نمی شود. إن شاءالله همه مسئولین ما همین یک شاخص مهم را در نظر بگیرند که بعد از رفتنِ، مردم برایشان چه دعایی می خوانند.
 2. صندلی مسئولیت و امورات دنیوی برای هیچ کس، چه معصوم و چه غیر معصوم و چه دین دار و چه کافر ماندگار نیست. دیر یا زود همه باید بگذاریم و بگذریم و خوشا به حال آن کس که به این مسئله بسیار مهم توجه کند.
 3. چرخش قدرت امری است صحیح. قدرت چه امر و فرمان دادن باشد و چه قضاوت؛ خوب است که بچرخد و در این چرخش خیرهایی نهفته است. ماندنِ یک مسئول برای سال های متمادی در اکثر اوقات ابتکار را سلب می کند و چرخش باعث می شود که مسئولیت همانند آب جریان داشته باشد.
 4. در خصوص دادستان سابق شهرستان –آقای غلامی- نمی خواهیم قضاوت کنیم و عملکرد وی را بسنجیم و آن را به قضاوت افکار عمومی می سپاریم. ولی بنابر رسالت و وظیفه ی قانونی که بر دوش خود داریم و گستره ارتباطات مردمی، در چند سال گذشته نقدهایی در حوزه رسیدگی به پرونده هایی را شاهد هستیم که اساسا نباید به گذر زمان سپرده می شد که متاسفانه این اتفاقات صورت گرفته و در چندسال اخیر شهرمان وضعیت خوبی نداشته است. شاید برخی این پرونده ها را از اختیار دادستان خارج می دانند اما باید توجه داشت که دادستان به عنوانِ مدعی العموم خیلی می تواند مؤثر باشد.
 5. حوادث چندساله شهرستان رامهرمز اعم از حوادث اجتماعی، معضلات اجتماعی، مسائل در حوزه امنیت اجتماعی نظیر قتل، خودکشی، نزاع های دسته جمعی، حمل و توزیع مواد مخدر در سطح شهرستان و حتی روستاها و دیگر مسائل، نشان داده است که علی رغم زحمات مسئولین محترم و شب بیداری ها و دغدغه های آنان، اما تغییر و تحول، اتفاقی است که می تواند در برخی دستگاهها و سازمان های مربوطه مؤثر باشد.
 6. استفاده از ظرفیت های قانونی و قاطعیت در برابر مجرمان و مفسدانِ اقتصادی، اداری، سیاسی، اخلاقی و برخورد قاطع و قانونی با عوامل تهدیدِ امنیت اجتماعی و رأفت اسلامی به همراه تنبیه منطقی در برابرِ مجرمین آفتابه دزد و بی بضاعت، و همسویی و همراهی با جریان انقلابی شهرستان رامهرمز که یار و یاور نظام برای مقابله با هر سد و مانعی هستند و استفاده از ظرفیت قوی حزب الله شهرستان، می تواند دادستان جدید را محبوب کرده و وی را موفق کند. همچنین شنیدنِ انتقاد مردم و نخبگان، عدمِ عکس العمل و سخت گیری در برابر منتقدین، که خواسته رهبر انقلاب است می تواند عامل دیگری برای پیشرفت در امور باشد. در باب اولین صحبت های دادستان جدید در جلسه معارفه، که در فضای رسانه ای نیز انعکاس داده شده است ما به آینده بسیار امیدوار شده و منتظر فضایی امن و آرام در این دیار کهن خواهیم ماند و در این فضا هم ما با تمام قوا آماده همکاری برای هرچه بهتر شدن فضای شهرمان هستیم.
 7. ما اینگونه تغییرات را فارغ از اینکه چه کسی گزینه باشد به فال نیک می گیریم و آن را در راستای بهتر شدنِ امور می دانیم و امیدواریم این تغییرات در “برخی” دستگاهها نیز اتفاق افتاده و “برخی” از حوزه ها که به علت احتمال سوءاستفاده خود آنها و یا دگراندیشان از آنان نام نمی بریم، دستخوش تغییرات نیکو گردد.إن شاءالله

داود مدرسی یان

مدیر مسئول پایگاه خبری یاران۳۱۳

نوشته های مشابه

جوابیه مطلب «سردستگی نزاع خیابانی توسط یکی از مدیران فرهنگی رامهرمز!»
رایزنی عجیب ایزدپناه برای استخدام برادرش در شبکه‌ی بهداشت و درمان رامهرمز!
بزرگترین چالش رامهرمز آب شرب است/نماینده حتی وعده‌ی جایزه به قبولی های کنکور را هم‌ محقق نکرد/ نماینده یک هرارتومنی هم کمک آموزش و پرورش نکرد!
با چهار سطل زباله جمع کردن، نمی‌توان نماینده‌ای موفق بود/برخی تا دیروز پدرشان یک کپر نداشت اما امروز میلیاردر شدند، از کجا آورده اید؟
حسین قاسمی در نشست با اصحاب رسانه: 🔴 اعتماد مردم رامهرمز باید بازگردد/به نفع هیچ کسی کناره گیری نخواهم کرد/ کسی که آب رامهرمز را نخورده درد رامهرمز را نمیداند!
نجف جشنی‌نژاد، مدیر عامل شرکت بین المللی سپاهان گستر: انتخاب های قومی طایفه ای سودی برای مردم نداشت/اگر طی ۴۰ گذشته، هر ۴ سال فقط برای ۲۰۰ نفر شغل پایدار ایجاد می کردند امروز رامهرمهز ۲ هزار شغل مستقیم و چندده هزار شغل غیرمستقیم داشت/به نفع کسی کنار نمی کشم

۲ دیدگاه

 1. واقعا رییس دادگستری رامهرمز فردی مردی و تکریم ارباب رجوع را رعایت و انسان ولایی است

 2. سلام حاجی بیکاری کمرم بریدهرکاری نگهبان ابدارچی هرچی باشد درحال عزاب من وبچه هام

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.