۞ امام علی (ع) می فرماید:
آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » ویژه ها » یادداشت
 • شناسه : 1911
 • 28 می 2015 - 20:25

آیا سیدناصر موسوی تأیید صلاحیت خواهد شد؟

مطلب پیش رو بازنشر مجدد مطلبی است که ۵ ماه قبل یعنی در شهریورماه ۱۳۹۴ توسط نویسنده محبوب یاران ۳۱۳ برادر محمدمتین نجف زاده به رشته تحریر در آمده است.

بازخوانیِ پیش بینی دقیقِ ۵ ماه قبل یاران ۳۱۳ که درست از آب درآمد:

آیا سیدناصر موسوی تأیید صلاحیت خواهد شد؟

مطلب پیش رو بازنشر مجدد مطلبی است که ۵ ماه قبل یعنی در شهریورماه ۱۳۹۴ توسط نویسنده محبوب یاران ۳۱۳ برادر محمدمتین نجف زاده به رشته تحریر در آمده است و ضمن انتقاد منطقی و دقیق به عملکرد۱۲ ساله حجت الاسلام و المسلمین سیدناصر موسوی، نماینده سابق رامهرمز و رامشیر به ردصلاحیت ایشان اشاره شده است. مطلبی که باعث فشار و حتی تهدید مدیران رسانه انقلابی یاران ۳۱۳ گشت و برخی خبر ردصلاحیت ایشان را دلیل اتصال یاران۳۱۳ به منابع موثق ذکر کرده اند.

پیشنهاد می شود مخاطبین و مردم شریف رامهرمز و رامشیر نسبت به خواندن و انتشار این مطلب کوشش نمایند تا اذهان عموم متوجه مسائل شوند.

 IMG-20160116-WA0018

نقدی کلی بر عملکرد نماینده سابق

یادداشت//

 1. جایگاه مجلس شورای اسلامی در نظام اسلامی، بسیار با اهمیت و اساسی است تا جائیکه امام خمینی(ره) می فرمایند:”مجلس در رأس امور است”. رهبر حکیم انقلاب نیز بارها و بارها از تأثیر بسیار بالای مجلس تعریف و تمجید کرده اند. قانون اساسی نیز جایگاهی بسیار مهم برای این نهاد در نظر گرفته است. مجلس شورای اسلامی بالاترین دستگاه قانون گذاری و بالاترین دستگاه نظارتی است که می تواند در تمامی امور کشور از صفر تا صد دخالت کرده و قانون گذاری کند. مجلس می بایست به وزرای دولت رأی اعتماد دهد و یا این اعتماد را سلب کرده و وزرا را عزل کند. مجلس شورای اسلامی می تواند به رئیس جمهور رأی عدم کفایت سیاسی دهد تا رهبری بتواند رئیس جمهور را عزل کند.
 2. هر کدام از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز می توانند به ایفای نقش بپردازند. نمایندگان علاوه بر قانون گذاری می بایست بر عملکرد دولت و دستگاههای اجرایی نظارت داشته باشند. هر نماینده در قبالِ حوزه ی انتخابیه خود وظایف اساسی بر عهده دارد. پیگیری حقوق وکلای خود یعنی مردمی که به او رأی دادند و یا ندادند و پیگیری مشکلات و ارائه طرح های مختلف به دولت و مجلس و همچنین نظارت بر عملکرد دستگاههای اجرایی حوزه ی انتخابیه جزو وظایف اساسی نمایندگان است.
 3. حجت الاسلام و المسلمین سیدناصر موسوی، سه دوره ی پیاپی نمایندگی مجلس شورای اسلامی را بر عهده داشته است و مردم شریف رامهرمز ۱۲ سال به ایشان فرصت دادند تا تمامِ توان خود را در جهت تغییر و تحول شهر به کار برده و وضعیت اقتصادی، عمرانی، سیاسی، فرهنگی، ورزشی و غیره را در شهرستان های رامهرمز و رامشیر اعتلا بخشد.
 4. نقد عملکرد ایشان بصورت منصفانه حق هر شهروند عادی است و کسی نمی تواند به علتِ نقد مسئولین، مردم را مؤاخذه کند. جناب آقای موسوی نقاط قوت و ضعفی داشته است و که ورود دقیق و مفصل به نقد ایشان فرصت دیگری را می طلبد. اما آنچه در این مطلب به آن اشاره می شود بررسی عملکرد کلی ایشان و همچنین پاسخ به این سؤال است که آیا آقای موسوی تأیید صلاحیت خوهند شد یا نه؟
 5. دوره ۱۲ ساله ی نمایندگی سیدناصر موسوی به دو دوره ی ۶ ساله تقسیم می شود. ۶ سال همزمان با دولت اصلاحات و ۶ سال همراه با دولت اصولگرا. قطعاً ضعف و قوت دو دولت در بررسی عملکرد نماینده سابق دخیل خواهند بود. آنچه که مایه ناراحتی و دلسردی مردم عزیزمان همواره بوده است که متأسفانه حضرات نماینده، چه نماینده های قبلی و چه نماینده فعلی، عملکرد تمامی ادارت و سازمان های شهرستان را به عنوان عملکرد خویش مطرح می کنند. به طور مثال نماینده ای پیدا می شود و آسفالت فلان خیابان یا نصب چند پایه برق در فلان روستای دور افتاده را جزو عملکرد خویش لیست می کند و به عنوان کارنامه ارائه می کند. به عقیده ی نگارنده اگر نماینده ای عملکرد مؤثر و متحول کننده داشته باشد برای مردم ملموس خواهد بود و آمارها صرفاً برای کسانی است که در این شهرستان حضور ندارند. رهبر حکیم انقلاب در دیدار با هیئت دولت محترم هم اشاره کردند آمارها، آمارهای خوبی است اما باید آمارهایی را ارائه داد که برای مردم ملموس باشد. بررسی عملکرد نماینده سابق رامهرمز و رامشیر نیز باید برای مردم ملموس باشد.
 6. شعارهایی که عمدتاً از سوی نمایندگان محترم سابق و فعلی عنوان می شد بدین ترتیب اند: اشتغال، عمران و آبادی، عدالت، رفع بیکاری، آب شرب، احیای کشاورزی، تأسیس شرکت های نفتی و پتروشیمی، گرفتن حق رامهرمز محروم، مبارزه با عناصر فرصت طلب و غیره. خب؛ مردم ما حق دارند با نگاه به این شعارها کارنامه ی حضرات را بررسی کنند و به عملکرد آنان نمره دهند. هرچند برخی از این شعارها بیشتر طبلی توخالی بود و اساساً از عهده ی یک نماینده بر نمی آید اما باید گفت چرا حضرات شعار دادند؟
 7. حال با در نظر گرفتنِ این شعارها و شاخص ها چندین سؤال اساسی باید از آقای موسوی که مردم به ایشان ۱۴۴ ماه فرصت مانور دادند پرسید. باشد که جواب بگیریم.
  • آیا مشکل آب شرب رامهرمز را بعد از ۱۲ سال حل کرده اید؟
  • شهررامهرمز با اینکه فاصله ای ۸۰ کیلومتری با کلانشهر اهواز دارد و سرشار از منابع نفت و گاز است چرا نتوانستید هیچ دولتی را متقاعد کنید که شاخه ای از نفت و پتروشیمی یا کارخانه ای مادر را برای حل مشکل بیکاری جوانان شهر و درامدزایی برای سایر مردم این شهر تاسیس کنند؟
  • در رامهرمزی که روزی با باغ های انگور و زیتون و زردآلویش شناخته می شد و اکنون هم یکی از تنهاترین منابع درامدزایی مردمش ، صنعت کشاورزی است ، با توجه به وجود سطح انبوه زمین های حاصلخیز در این شهرستان اکنون می بایست قطب کشاورزی استان می شد. ولی متاسفانه اگر از میوه ها صرف نظر کنیم می بینیم مردم مجبورند خیلی از خوراک های دامی(مانند علوفه و ذرت و..) و نهاده هایی که خود روزی میکاشتند، بدلیل کمبود آب و تغییر کاربری بهترین وحاصلخیزترین زمین ها ، از شهرهایی مثل دزفول و شوشتر و بهبهان وارد کنند. آیا کشاورزی شهرستان های رامهرمز و رامشیر را احیا کردید؟
  • مطمئنا خبرِ افتتاح بیمارستان مادر را که ۱۷ سال نیمه کاره رها شده بود را شنیده اید. آقای موسوی ۱۲ سال یک عمر است. در ۱۲ سال مسئولیت شما چرا این بیمارستان تکمیل و افتتاح نشد؟ هرچند که در اوایل دوره ی نماینده ی فعلی و در پایان دوره دولت دکتر احمدی نژاد نیز با کمترین تجهیزات افتتاح شد و بهتر است بگوئیم که تجهیزات و پرسنلِ بیمارستان امام(ره) رامهرمز-بیمارستان اصلی و قدیمی- به دو قسمت نامساوی تقسیم شد و بیمارستان جدیدی ما نداریم. اکثر تجهیزات و اکثر مطلقِ پرسنلِ بیمارستان مادر همان تجهیزات و پرسنل بیمارستان امام هستند!! اما جناب آقای موسوی شما نتوانستید در ۱۲ سال تحولی در حوزه ی بهداشت و سلامت شهرستان ایجاد کنید!
  • در حوزه دانشگاهی با تشکر از شما بابت کمک برای تاسیس هرچه بهتر دانشگاه های آزاد اسلامی و پیام نور (که البته بخش عمده ای از درامدشان شهریه های جوانان این منطقه است) از شما گله مند هستیم. چرا رامهرمز با اینکه با اهواز یک ساعت فاصله دارد و تردد اساتید هم امکان پذیر است نباید دانشکده یا شاخه ای از دانشگاه های دولتی در اینجا تأسیس می شد؟ چرا نتوانستید وزارت خانه های علوم و بهداشت را مجاب به ساخت واحد هایی برای رشته های زیرشاخه پزشکی و فنی مهندسی کنید؟
  • پروژه مسکن مهر نیز در زمان شما کلید خورد. مسکن مهر یکی از با برکت ترین پروژه های دولت سابق بود که با عنایت دولت فعلی به ورطه ی نابودی کشانده شد. اما در دوران مسئولیت حضرتعالی، آیا نباید این پروژه عظیم در رامهرمز و رامشیر به بهترین و مناسب ترین وجه اجرا می شد؟ انتخاب محل پروژه و مدیریت و پیمانکاری آن که مردم رامهرمز را بسیار بسیار ناراحت کرده است در زمان شما اتفاق افتاده است. اگر شما دخالتی در انتخاب محل و انتخاب پیمانکار و غیره نداشته اید -که بعید می دانیم – چرا جلوی آن روند را نگرفته اید؟ مردم مظلوم و بی مسکن رامهرمز که به امیدِ لطفِ دولت سابق می توانستند صاحب خانه شوند با بی مسئولیتی برخی مسئولین وقت نه تنها صاحب خانه نشدند که پول و سرمایه آنان به یغما رفته است. هرچند دولت فعلی مسکن مهر را به موزه های تاریخ سپرد و نماینده فعلی هم نتوانست قدم مهمی برای احیای این پروژه بردارد اما آیا مقصر اصلی این پرونده شما نبوده اید؟
  • شهرهای دزفول و بهبهان اگر پیشرفت کرده اند بدین خاطر بود که آموزش و پرورش قوی داشتند و دانش آموزان شان از امکانات آموزشی خوبی برخوردار بودند. دوران تحصیل بنده و امثال بنده تماما یا بخش قابل توجه آن در دوران شما بود اما دریغ از یک آموزش و پرورش قوی و بابرنامه در زمان شما! افسوس از عدمِ کلاس های کنکور و آموزش مناسب. البته ما منکر ساختِ ده ها مدرسه در دوران ۸ ساله ی دولت آقای احمدی نژاد نیستیم اما شما چقدر در ارتقاء جایگاه آموزش و پرورش شهرستان در کل استان و در کل کشور تلاش کردید؟ رامهرمزی که اگر امکانات مناسب در اختیار فرزندانش قرار داده می شد الان اکثر اساتید و مسئولین دانشگاه ها و سایر دستگاه های استان رامهرمزی بودند. هرچند در حال حاضر کم نیستند ولی به عقیده بنده ظرفیت رامهرمز چندین برابر وضع موجود است.که اگرتیم شما و نماینده قبل از شما همتی درخور می کردند الان مسئولین کشور، خوزستان را بنام مخبردزفولی ها و ضرغامی ها و رضایی ها نمی شناختند.
  • به شما حدود ۴۳۸۰ شبانه روز فرصت داده شده بود تا برای مردم کار کنید و تحولی اساسی در شاخص های توسعه شهرستان های رامهرمز و رامشیر بوجود بیاورید. اما شما هم به لیست کردنِ فعالیت های روزمره ادارات و دستگاه های اجرایی اقدام کردید حال آنکه نتوانستید تحول بوجود بیاورید! از حضورتان در محافل خانگی و مراسمات فاتحه (که ان شاءلله من باب صله رحم است و بس) شائبه آن می رود که شاید برای انتخابات آتی نام نویسی کنید. اگر این شائبه صحیح است آیا حرف و برنامه ی تازه ای دارید یا جذابیت این کرسی، شما را از خالی کردن میدان برای نیروهای متعهد و متخصص مانع می سازد.
 8. قطعاً سؤالات اساسی دیگری در اذهان مردم است که احتمالاً آقای موسوی جواب هایی هم به آنها خواهند داد. ایشان مطابق با قانون و اخلاق می توانند و مختارند به این سؤالات جواب دهند.
 9. در انتخاباتِ قبل شاهد بودیم که نظام صلاحیت ایشان را برای حضور در انتخابات احراز نکرده بود و به نوعی نظام به ایشان نه گفت و روز آخر قبل از انتخابات، صلاحیت ایشان را تایید کرده بود و هر طور که بود در انتخابات حاضر شد و مردم هم به ایشان نه گفته بودند. اگر شورای نگهبان نهایت نتوانست به ایشان نه بگوید اما مردم رامهرمز در صحنه ی رقابت به ایشان نه گفتند. اما اینکه چرا صلاحیت شان دیر احراز شده بود خود جای تأمل است که صلاحیتِ پرداختن به آن در اختیار شورای نگهبان است. اما امیدواریم این صحبت حضرت آیت الله جنتی این مرد شجاع و انقلابی درخطبه های اولین نماز جمعه ی بعد از آن انتخابات که فرمودند:ˮخدا را شکر می کنیم که آنهایی که در آخرین روز با فشار مجبور به تایید صلاحیتشان شده بودیم مردم در روز انتخابات و در صحنه ی رقابت به آنها نه گفتندˮ، درباره آقای موسوی نبوده باشد. هرچند مردم به او نه گفتند. نه به ایشان، نه به تیم و تشکیلات ایشان، نه به عملکرد و کارنامه ایشان.
 10. اما اگر صلاحیت جناب آقای موسوی نماینده سابق رامهرمز و رامشیر، در دوره ی قبل، انتخابات سال ۹۰، با فشار احراز شده باشد بعید می دانیم نظامی که در انتخابات دو سال پیش حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی را رد صلاحیت کرده است زیر فشار دیگری بشکند و مجددا به مصالحی مجبور به تایید صلاحیتِ کس دیگری شود که نه سابقه ای به اندازه ی هاشمی دارد و نه هم نفوذی به اندازه ی هاشمی. مطمئنیم خدمات ایشان بیشتر از هاشمی نبوده است. همین تحلیل است که احراز صلاحیت سیدناصر موسوی را با مقاومت جدی نهادهای قانونی مواجه خواهدکرد.
 11. لذا با کمال احترام و تشکر از ایشان، بابت زحماتی که برای این شهر کشیده بودند (که البته به عقیده ما و بخش زیادی از مردم، برای این مردم کافی نبوده است) از ایشان می خواهیم دیگر سراغی از انتخابات مجلس برای مردمِ شهر مظلوم و کم امکانات من، نگیرند چون عملکردشان باعث پیشرفت و تعالی درخور این مردم نشده است. هر چند هرکسی، خود بهتر صلاح خود را می داند.
 12. پایگاه یاران ۳۱۳ مطابق با قانون مطبوعات، درج جوابیه ی آقای سیدناصر موسوی را حق قانونی ایشان می داند و نماینده سابق رامهرمز و رامشیر می تواند با ارسال جوابیه ای به ایمیل یاران ۳۱۳؛  info@yaran313.ir به سؤالات و به این مطلب پاسخ دهد. همچنین پایگاه خبری یاران ۳۱۳ به زودی مطلبی راجع عملکرد آقای شمس الله بهمئی نماینده محترم شهرستان های رامهرمز و رامشیر و دیگر کاندیداهای احتمالی مجلس شورای اسلامی منتشر خواهد کرد.

والسلام

محمدمتین نجف زاده

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

۷ دیدگاه

 1. بسیار عالی به امید روزهای طلایی رامهرمز

 2. سید تایید صلاحیتش را گرفته و انشاله دو روز دیگه به رامهرمز و رامشیر میاد برای پیروزی ۷ اسفند

  زنده باد سید ناصر ///////////////////////////////////////////////////// دنیا وسید ناصر /////////////////تاخون در رگ ماست سید نماینده ماست

 3. سلام
  شما میگویید شورای نگهبان نتوانست به سی نه بگوید؟!!
  چرا؟
  آیا معتقید شورای نگهبان ناتوان است.خیر برادر،شورای نگهبان کار خود را بدقت و شجاعت انجام میدهد.واینبار هم مطمئن باشید شورای نگهبان تسلیم اشخاصی مثل شما نخواهد شد و با بررسی کامل قضاوت خواهد کرد و شما هم آماده عذر خواهی از سید ودهها هزار طرفداران و مردم رامهرمز باشید.

 4. سلام ؛نقد منصفانه ای نبود؛آقای موسوی واقعا برای شهرمان زحمت کشیدن؛آقای محترمی که متن را نوشته ای خیلی بی ربط حرف زدی؛اولا به عملکرد خوب ایشان اشاره نکردی؛دوما با حالتی نابخردانه در صورتی که گفته بودید نباید عملکرد مثبت ادارات را به پای نماینده نوشت عملکرد بد ادارات را پای آقای موسوی نوشتید،سوما در افترایی نا بحق ایشان را طوری نشان دادید که انگار مقابل نظام هست در صورتی که ایشان تابع ولایت مطلقه فقیه هستند و این را نشان داده اند؛ چهارما دوره قبل همین تهمت ها را به آقای موسوی زدید که باعث پیروز ی آقای بهمءی شد؛و دید که چه بر سر شهر مان آمد؛پنجما شخصیت آقای موسوی در سطح استان بسیار برجسته است که مدیران استانی از ایشان ترس دارند چون حق شهرش را می گیرد؛((خداوندا هر کس خدمت گذارمردمست سر بلند گردان))

 5. واقعا این سایت ۳۱۳ چه خصومتی با سید دارد همه میدانند شما از حامیان اقبال محمدیان هستید دیگه چرا این همه تهمت و افترا به سید میبندید شما آقای نجفی در پیشگاه خداوند باید پاسخگو باشی چون ما طرفداران سید از شما نمیگذریم هر چند سید آدم بی غل و غشی هست و نامردیها و نامهربانهای شما رو نادیده میگیرد ولی انشاالله حق به حق دار میرسد و ۷ اسفند خواهید دید که چه کسی پیروز میدان میشود مردم دیگر اشتباه ۴ سال پیش را تکرار نمیکنند و به اراجیف شما توجه ایی ندارند گزارشهای باغرض امثال این سایت باعث شد وقفه در روند تبلیغات سید بیفتد ولی زهی خیال باطل که شما به اهداف شومتون برسید چون سید هوادارهای قسم خورده و دو آتیشه داره که به هیچ وجه توجهی به قلم زدن شماها نمیکنن آقای نجفی خدا شما را به راه راست هدایت کند

 6. سلام به سایت خوب یاران ۳۱۳
  لطفا دقت بفرمایید جناب حاج آقا موسوی سال ها قاضی بودند ، رییس دادگستری خرمشهر بودند ، دادیا و…..
  همین الان هم قاضی مشتشار تجدید نظر هستند
  همان طور که مستحضرید شرط قاضی بودن ، عدالت است که به طور قطع در جناب آقای موسوی وجود داشته که توانسته اند سال های سال در این کسوت خدمت کنند
  حال اینکه شرط نمایندگی عدالت نیست
  پس به طریق اولی جناب آقای موسوی اون شروط هم دارا می باشند
  در هر صورت شرط عدالت بر سایر شروط اولی می باشد
  ضمن اینکه برای قاضی شدن شرایط به مراتب بسیار سخت تر از نمایندگی است
  پس جنب آقای موسوی بارها و بارها تایید سایر مراجع را گرفته اند
  در هر صورت حقیر هم به عنوان هوادار حاج آقا موسوی دعا می کنم که سید به فضل الهی تایید بشوند . مطمئن باشید سید هر نظری که شورای محترم نگهبان بدهد، قطع به یقین تمکین خواهند نمود.
  امیدوارم هر اتفاقی که می افتد خیر مردم شریف رامهرمز و رامشیر در آن باشد.
  از سایت خوب شما هم تشکر می کنم.
  در پناه امام زمان (عج) باشید.

 7. بله.من هم موافقم.سید نتوانست مجوز احداث پتروشیمی و پالایشگاه را برای شهرستان ما بگیرد ؛ ولی ما با کسی که به سختی و فقط با عشق به شهر خود رامهرمز ، مجوز احداث« پالایشگاه »را برای شهرمان گرفت چه می کنیم؟همان کاری را انجام می دهیم که سید از روی حسادت و جهالت با این طرح مفید کرد و فرصتی چنین مغتنم را برای اشتغال جوانان شهرمان از کف داد!
  و اینک از کسی حمایت می کنیم که مفیدترین کار اجراییش احداث دو پارک و آن هم نه در خور شأن و ظرفیتهای رامهرمز است!یک کار بشدت ظاهری و زیر خط فقر مهندسی را با یک کار اساسی برای شهرتان مقایسه کنید و فقط کمی بیندیشید.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.