۞ امام علی (ع) می فرماید:
آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » فرهنگی » ویژه ها
  • شناسه : 2611
  • 23 می 2016 - 2:39

بی تدبیری دیگری از شهرداری رامهرمز و شورای شهر:

برگزاری نیمه تمام جشن نیمه شعبان با طعم بی نظمی و اختلاط!/اگر شهرداری توان برگزاری یک جشن را ندارد بی خودی هزینه بیت المال را به هدر ندهد/برگزاری جشن بدین شکل و حقوقِ چندماه عقب افتاده ی کارگران مظلومِ شهرداری، قطعاً دل امام زمان را به درد می آورد+فیلم و عکس

سرویس فرهنگی – یاران۳۱۳؛ شهرداری رامهرمز و شورای شهر با برگزاری نیمه تمام جشنِ نیمه شعبان برگ دیگری از بی تدبیری خود را رقم زدند.

به گزارش خبرنگار حاضرِ پایگاه خبری یاران۳۱۳ در جشن نیمه شعبانِ دیشب از سوی شهرداری و شورای شهر رامهرمز، این جشن با بی تدبیری و بی نظمی نیمه تمام ماند و عده ای از مردم صندلی ها را شکسته و به گوشه و کنار پرتاب کرده و مهمان برنامه را فراری دادند.

موضوع از این قرار است که شهرداری و شورای شهر همانند برخی سال های قبل باز اقدام به برگزاری جشن نیمه شعبان نمودند تا شاید به زعم خودشان دل حضرت صاحب الامر (عج) و همچنین مردم شریف رامهرمز را شاد کنند. هرساله نیز جمعی از دلسوزان شهر طی تذکرات متعددی از شورای شهر و شهرداری خواسته اند که از برگزاری جشن نمیه شعبان خودداری کرده و به وظایف اصلی خود که رسیدگی به مشکلات خیابان ها و کوچه ها و پرداخت کارگران مظلوم آن سازمان است اقدام کند. اما متأسفانه برخی از اعضای شورای شهر و شهردار محترم گویا می خواهند با این کارهای روتین و سطحی و بی محتوا بیشتر امام زمان(عج) و مردم را ناراحت کنند!

جشن درحالی نیمه تمام ماند که مسئولین برگزاری جشن، برنامه ای برای نظم و ترتیب برنامه ها و مدیریت جلسه به این سنگینی نداشته اند. از همان اول برنامه بی نظمی ها کم کم نمود پیدا کرد تا جائیکه مردم مهمان برنامه -گرگعلی- را دنبال کرده و گرگعلی از ترس به خیابان فرار کرد. گرگعلی را وارد خانه ای کرده اند تا شاید مردمی که ظاهراً به گرگعلی علاقه داشتند وی را رها کنند. فیلم های فرار گرگعلی از مردم و ورود به یک خانه در اطراف پارک را می توانید در پائین ببینید. اینکه ایشان چرا و به چه دلیل از مردم فرار می کرد و مردم هم او را دنبال می کردند جای سؤال و ابهام دارد. مگر مردم می خواستند وی را بخورند که به از دست مردم فرار می کرد؟ مسئولین برگزاری چند میلیون به این شخص دادند تا برای رامهرمز برنامه اجرا کند؟

برخی از مردم نیز صندلی ها را شکسته و به گوشه و کنار پارک پرتاب کردند! رئیس شورا احمد پیروز به مردم التماس می کرد! و بین دو عضو شورا هم بگومگویی شد و به گفته شاهدان عینی، طنز اصلی اینجا بود! برخی از اعضای شورا هم اعتراض کردند که چرا شهردار مراسم را ترک کرد و بی نظمی و بی تدبیری به اوج خود رسید. و نهایتاً جشن نیمه تمام باقی ماند و کارگران زحمت کش شهرداری باید تا صبح می ماندند و نتیجه بی تدبیری آقایان را تا صبح جمع کنند!

حال باید از شورای شهر، خاصاً رئیس شورا – آقای احمد پیروز و کمیسیون فرهنگی شورا – خانم سیما کمایی و شهردار- آقای حسینی پرسید آیا اگر جشنی نمی گرفتید سنگین تر و باآبروتر نبودید؟ آیا اگر جشنی نمی گرفتید مسئولین یا مردم شما را مؤاخذه می کردند که چرا جشن نمی گیرید؟ آیا وظایف اصلی خود را انجام داده و عمران و آبادی و زیباسازی شهر و خیابان ها و کوچه ها و چاله چوله ها و حقوق کارگران زحمت کشِ مظلوم شهرداری و غیره را به نحو أتم و أکمل انجام داده و نوبت به برگزاری جشن رسید؟ قطعاً و یقیناً حضرت امام عصر(عج) از همه ما خاصاً مسئولین، انتظار دارد که مسئولیت و وظایف اصلی خود را انجام دهند و به امور و مشکلات مردم رسیدگی کنند. آیا مسئولین اجرای یک جشنِ خلاف شأنِ امام زمان که با بی نظمی و اختلاط دختر و پسر همراه بود، انتظارِ خوشحالی آن حضرت را دارند؟

برگزاری جشن های ولادت و یا مراسمات شهادت ائمه هدی(علیهم السلام) را بهتر است از یک هیئت مسجدی و یا یک پایگاه کوچک بسیج یاد بگیرید؛ مدیریت این مراسمات برای شما خیلی سنگین و سخت است! بهتر است از مراسمات و جشن های کوچکتر شروع کنید. نگاهی به جشن های باشکوه توسط مساجد و هیئات قطعاً برای شما عبرت آموز است.

امیدواریم این تجربه دیگر به کار آید و سال های آتی نبینیم یک مجموعه به جای فعالیت فرهنگی درست در طول سال و همچنین انجام وظایف اصلی و درجه اول خودش، به برگزاری برخی برنامه های سطحی  و روتین روی بیاورد.

می توانید فیلم ها و عکس ها را در زیر مشاهده نمائید:

فیلم اول

فیلم دوم

photo_2016-05-23_02-45-32 photo_2016-05-23_02-46-06 photo_2016-05-23_02-46-11 photo_2016-05-23_02-46-15 photo_2016-05-23_02-46-19 photo_2016-05-23_02-46-22 photo_2016-05-23_02-46-25 photo_2016-05-23_02-46-28 photo_2016-05-23_02-46-32 photo_2016-05-23_02-46-49 photo_2016-05-23_02-46-53 photo_2016-05-23_02-46-56 photo_2016-05-23_02-47-02

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

۱ دیدگاه

  1. اینکه رامهرمز راه زیادی در پیش دارد تا شهری فرهنگی شود برکسی پوشیده نیست و با صرف چند دقیقه وقت و گشتی در شهر زدن واقعیت این سخن برای هر کسی اثبات میشود
    اینکه این مراسمات در رامهرمز قابل اجرا نباشد عجیب نیست در واقع این عجیب است که چنین مراسماتی برگزار شود و اتفاق خاصی پیش نیاید
    بیش از ۱۵ سال است در هفتکل جشن نیمه شعبان و سایر اعیاد با حضور دو سه هزار نفر از مردم برگزار میشود اما تا بحال شاهد کوچکترین بی نظمی حتی در حد سوت و سر صدای بیجا هم نبوده ایم
    جهت اطمینان از حرف بنده میتوانید در یکی از این مناسبت ها شرکت کنید

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.