۞ امام علی (ع) می فرماید:
آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خوزستان » رامهرمز » سیاسی » عکس و فیلم
  • شناسه : 3127
  • 30 ژوئن 2017 - 16:26

شورای تامین بهتر می توانست عمل کند/ریشه نزاع طائفه ای پتک بدون تعارف جهل، ضعف قانون و عدم قاطعیت در برخورد جدی قضایی است/این مسئله با توصیه، موعظه و نصیحت قابل حل نیست بلکه این موضوع فرمانده می خواهد

اولاً باید همه مردم و همه ما از این مسئله اعلام برائت و اعتراض کنیم. اگر کسانی بیگناه کشته شوند و اعتراض اجتماعی نسبت به کشتن بیگناه وجود نداشته باشد آن اجتماع هم شریک جرم است واگر کسانی سخنی بر زبان بیاورند که باعث تحریک بشود و در اثر تحریک یک عده بیگناه کشته شوند آنها هم در روز قیامت مسئول قتل هستند و باید پاسخگو باشند.

آیت الله کعبی، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان در مراسم تألیف القلوب یاران انقلاب رامهرمز:

شورای تامین بهتر می توانست عمل کند/ریشه نزاع طائفه ای پتک بدون تعارف جهل، ضعف قانون و عدم قاطعیت در برخورد جدی قضایی است/این مسئله با توصیه، موعظه و نصیحت قابل حل نیست بلکه این موضوع فرمانده می خواهد

IMG_9513

در مراسم افطاری تألیف القلوب نیروهای انقلاب رامهرمز که به همت مجموعه یاران انقلاب اسلامی شهرستان در مکان مؤسسه بیت الاحزان با حضور آیت الله کعبی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان و امام جمعه رامهرمز حجت الاسلام موسوی و امام جمعه جایزان حجت الاسلام محمدی فخر و سرهنگ متینان فرمانده سابق سپاه رامهرمز و سایر چهره های های استانی و شهرستانی برگزار و مطالبات نیروهای انقلابی در خصوص وضعیت ناامنی و درگیری های طایفه ای در رامهرمز و  باغملک مطرح شد سرهنگ متینان و حجت الاسلام فاضلی در حوزه های وظایف نیروهای انقلابی و وضعیت شهرستان مسائلی را مطرح و در ادامه آیت الله کعبی نکات مهمی را مطرح و قول پیگیری داده اند.

و در ادامه مراسم امام جمعه شهرستان باز بر اهمیت این موضوع تأکید کرده و گفت: ما دست به دامن همه نماینده مردم در خبرگان می شویم و حتی حاضریم دست آنان را ببوسیم. ای داد ای هوار، به داد مردم رامهرمز و باغملک برسید.

در ادامه بیانات آیت الله کعبی را در این زمینه مطالعه نمائید.

آیت الله کعبی در این زمینه اظهار کرد: اولاً باید همه مردم و همه ما از این مسئله اعلام برائت و اعتراض کنیم. اگر کسانی بیگناه کشته شوند و اعتراض اجتماعی نسبت به کشتن بیگناه وجود نداشته باشد آن اجتماع هم شریک جرم است واگر کسانی سخنی بر زبان بیاورند که باعث تحریک بشود و در اثر تحریک یک عده بیگناه کشته شوند آنها هم در روز قیامت مسئول قتل هستند و باید پاسخگو باشند.

وی با اشاره به این که این نزاع های قبیله ای نابود کننده است خاطرنشان کرد: این نزاع ها نه تنها بنیادهای اجتماعی ، اقتصادی، سیاسی ، فرهنگی ، دینی و مذهبی یک شهر بلکه یک استان و حتی ایل و تبار را ازبین می برد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان با بیان اینکه هرکس به هر شکلی باید جلوی این قتل ها ، جنایات و آدمکشی ها را بگیرد و در این قبال همه مسئولند گفت: این نزاع ها از قبل هم بوده و ریشه آن بدون تعارف جهل، کینه، تحریک شیطان، تکبر و لجاجت، خیره سری، ضعف قانون ، عدم قاطعیت در برخورد جدی قضایی  و به میدان نیامدن ریش سفیدان و بزرگان اهل حل و فصل است.

وی عنوان کرد: مسئله این دو تیره که اتفاقا شخصیت های محترم و دینی، پاسدار و مامور انتظامی و معلمان زیادی هم در استان دارند همه آنها را زیر سوال برده ، همه مردم باغملک و رامهرمز با اقوام مختلف بلکه استان خوزستان زیر سوال رفته است. این مسئله از طریق شبکه های اجتماعی و مجازی به ضد انقلاب هم کشیده و مسئله بین المللی شده و حتی نظام جمهوری اسلامی را هم زیر سوال برده است.

آیت الله کعبی با بیان اینکه همه باید تلاش کنیم این مسئله حل شود و این با توصیه ، موعظه و نصیحت قابل حل نیست و یک راه حل جامع می طلبد خاطرنشان کرد: اولا مسئله مقتولین باید حل شود ثانیا التیام خاطر اولیاء دم و مقتولین اتفاق بیافتد و همچنین برخورد قاطع و اسلامی با قاتلان خیره سر که با بی رحمی جنایت کردند بشود زیراکه اگر با سلام و صلوات همه عفو شوند و دیه بدهند دیگرانی هم جری میشوند که در آینده تکرار بکنند.

وی تاکید کرد: اگر بگوییم اینها آزاد شوند و دیه بپردازند و با ریش سفیدی حل شود به نظرم راه حل خوبی نیست. حتما افراد خیره سر جانی که نه به قانون ، نه به عرف ، نه به شرع و نه به بزرگان و سادات توجه کردند و تمام مرزها را شکستند باید محکوم شوند و به سزای جنایتشان برسند و البته برخی هم با پرداخت دیه و جبران خسارات های وارد شده به منازل و احشام انجام شود.

وی ادامه داد: متاسفم که علیرغم حساسیت تمامی مسئولین دوباره قتل اتفاق افتاد و این نشان می دهد که با موعظه و نصیحت قضیه حل نمی شود بلکه این موضوع فرمانده می خواهد که از طرف نظام صاحب اختیار باشد و وارد میدان شود و معتقدم که این ظرفیت وجود دارد که این مسئله حل شود.

وی درپایان با اشاره به اینکه شورای تامین بهتر می توانست عمل کند بیان کرد: راه حل این موضوغ بخشی قضایی ، بخشی امنیتی ، بخشی اجتماعی و بخشی از آن فرهنگی است.

IMG_9460

IMG_9467 IMG_9476 IMG_9488 IMG_9489 IMG_9504 IMG_9507 IMG_9513 IMG_9516 IMG_9519 IMG_9522 IMG_9524 IMG_9527 IMG_9532

انتهای خبر/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.