۞ امام علی (ع) می فرماید:
آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » رامهرمز » ویژه ها
  • شناسه : 3292
  • 05 مارس 2019 - 23:56
  • نویسنده : یاران313
  • منبع : https://yaran313.ir

جلسه ای که در کاخ اغنیا باشد خیری برای محرومین ندارد!

حضور وزیر و نماینده شهرستان در خانه باغ یک پیمانکار میلیاردر شائبه اعطای امتیازات ویژه و رانت‌ را بیشتر به ذهن نزدیک می‌کند تا جلسه ای برای اخذ مجوز یک پالایشگاه در قالب یک نامه دست نویس!

در روزهای گذشته عکسی در فضای مجازی منتشر شد که خبر از حضور رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت دوازدهم در خانه‌باغ ویلایی متعلق به یکی از پیمانکاران سرمایه‌دار شهرستان رامهرمز می‌داد؛ هرچند تب و تاب این ماجرا خوابیده اما این ماجرا قابل اغماض نبوده و باید به نکاتی در این خصوص اشاره کرد.

 

اقبال محمدیان نماینده رامهرمز و رامشیر نیز در کنار وزیر، در این خانه‌باغ حضور داشته و ظاهراً پارافی از وی نیز گرفته است که مطابق این پاراف بناست مجوز طرح جمع آوری گازهای فلر و احداث پالایشگاه صنایع تبدیلی در رامهرمز صادر شود. اقدامی که هرچند تا قرارگرفتن در فاز عملیات فاصله دارد ولی اگر خوشبینانه به آن نگاه کرد قابل تقدیر است.

 

سال ها پیش از این نیز حسن روحانی ، در خانه باغ همین شخص در رامهرمز حضور پیدا کرده است، بدون اینکه در محلی عمومی یا مکانی رسمی در بین مردم حضور پیدا کند.

 

نکته قابل انتقاد ، علت حضور وزیر صنعت و نماینده شهرستان در یک خانه‌باغ متعلق به یک پیمانکار شناخته شده است. مگر این پیمانکار چکاره وزیر ، نماینده و شهرستان است؟

 

گفته شده است ورود جناب وزیر به رامهرمز خارج از برنامه بوده و به دلیل تعطیلی فرمانداری در زمان ورود جناب وزیر، این جلسه در محل فرمانداری تشکیل نشد.

 

باید پرسید اگر مشی این دولت به حضور درکنار هم جنسان خودشان است، چرا وزیر به منزل یک پیمانکار دیگر نرفته؟ و اگر مدعی هم جنسی با مردم را دارند چرا به منزل یک شخص عادی یا خانواده شهید نرفته؟ چرا به جمع خانواده فقرای جامعه نرفته و یا چرا در مسیر خود از شهرک های صنعتی و وضعیت نامناسبشان بازدید نکرده است؟ چرا به اداره صنعت شهرستان نرفته است؟ چرا باید به خانه‌باغ یک پیمانکار سرمایه‌دار برود.

 

برخی افراد مدعی اند حالا مگر چه اشکالی دارد؟ بالاخره یک سودی به شهرستان رسیده؛ بالاخره قرار است یک پالایشگاهی در شهر دایر شود و چند جوان مشغول به کار شوند!

 

باید بگوئیم:

اولاً احداث یک پالایشگاه مسئله‌ای نیست که براحتی به اجرا در بیاید. صدور مجوز و تخصیص بودجه و فراهم آوردن مقدمات احداث این پالایشگاه قطعاً سال‌ها زمان خواهد برد و بالاخره هنوز احداث آن قطعی نیست. هرچند باید بسیار خوشبین بود که از جلسه ای که در باغ اغنیا باشد، خیری به مردم محروم و مستضعفین رسانده شود!

 

ثانیاً مگر کسی با اصل مجوز یا اصل پیگیری پالایشگاه مشکل دارد؟ درد اصلی رفتارهای سیاسیون و ارتباطات آنها با پیمانکاران و سرمایه داران است آن هم سرمایه دارانی که سال ها از طریق نمایندگان ادوار تا حالا و با ارتباط و وام های کلان و گرفتن امتیازات معادن بی شمار به این جایگاه ها رسیده اند. انگار در این مملکت یا این شهرستان دیگر پیمانکاری وجود ندارد که امتیازات معادن و طرح های کلان باید به عده معدودی برسد!

 

ثالثاً مگر حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام به عثمان بن حنیف که عامل او در بصره بود را نخوانده اید؟ وقتى که شنید به مهمانى قومى از مردم بصره دعوت شده و به آنجا رفته است: «اما بعد، اى پسر حنیف به من خبر رسیده که مردى از جوانان بصره تو را به سورى فرا خوانده و تو نیز بدانجا شتافته‌اى. سفره‌اى رنگین برایت افکنده و کاسه‌ها پیشت نهاده. هرگز نمى‌پنداشتم که تو دعوت مردمى را اجابت کنى که بینوایان را از در مى‌رانند و توانگران را بر سفره مى‌نشانند».

 

آقای نماینده و آقای وزیر باید بدانند اینگونه رفتارها اگرچه در دولت سازندگی و این دولت باب شده، رفتاری خلاف گفتمان انقلاب و امام و رهبری است.

 

به هیچ وجه نباید به این رفتار، ساده لوحانه نگریست. حضور وزیر و نماینده شهرستان در خانه باغ یک پیمانکار میلیاردر شائبه اعطای امتیازات ویژه و رانت‌ را بیشتر به ذهن نزدیک می‌کند تا جلسه ای برای اخذ مجوز یک پالایشگاه در قالب یک نامه دست نویس! آیا این شائبه در ذهن مردم بوجود نیامده؟ آیا می‌توانید این شائبه را با هر توجیهی از اذهان عموم پاک کنید؟ مردم امروز هوشیار گشته اند و فضای مجازی این امکان را برای عموم مردم به ارمغان آورده که بتوانند هر مسئولی را در هر رده ای به چالش بکشانند پس چه بسا که مسئولین دست از این رفتارهای حاشیه ساز برداشته و به خدمت مشغول شوند.

 

انتهای خبر/

 

 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.