۞ امام علی (ع) می فرماید:
آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » سیاسی » ویژه ها
  • شناسه : 2241
  • 01 مارس 2016 - 15:53

ارکان‌انقلابی خبرگان‌جدید را شکل می‌دهند؛ از آیات عظام جنتی و مومن تا شاهرودی و کعبی/ آیت‌الله اسلامیان: «نمی‌دانم افرادی که شورای رهبری را مطرح می‌کنند چه دردی دارند که اجازه نمی‌دهند مردم راحت باشند!»

این روزها انگلیسی ها و برخی غرب گرایان داخلی از دستش دق کرده اند! هر کاری می کنند و هر جور صحنه را رقم می زنند، نمی توانند این مرد بزرگ را از سر راه بردارند. آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان است.

این روزها انگلیسی ها و برخی غرب گرایان داخلی از دستش دق کرده اند! هر کاری می کنند و هر جور صحنه را رقم می زنند، نمی توانند این مرد بزرگ را از سر راه بردارند. آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان است. سخنانی از او به این ترتیب منتشر شده:«شکست خورده های سیاسی این روزها صحبت از انتخابات آزاد می کنند و یکی از آنها که از همه گردن کلفت تر است، مدتها قبل این موضوع را مطرح کرده و بقیه هم پشت سر او این خط را دنبال کردند...

بررسی تحلیلی نتایج انتخابات خبرگان – قسمت سوم

ارکان‌انقلابی خبرگان‌جدید را شکل می‌دهند؛ از آیات عظام جنتی و مومن تا شاهرودی و کعبی/ آیت‌الله اسلامیان: «نمی‌دانم افرادی که شورای رهبری را مطرح می‌کنند چه دردی دارند که اجازه نمی‌دهند مردم راحت باشند!»

این روزها انگلیسی ها و برخی غرب گرایان داخلی از دستش دق کرده اند! هر کاری می کنند و هر جور صحنه را رقم می زنند، نمی توانند این مرد بزرگ را از سر راه بردارند. آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان است. سخنانی از او به این ترتیب منتشر شده:«شکست خورده های سیاسی این روزها صحبت از انتخابات آزاد می کنند و یکی از آنها که از همه گردن کلفت تر است، مدتها قبل این موضوع را مطرح کرده و بقیه هم پشت سر او این خط را دنبال کردند…

رجانیوز_ گروه سیاسی: قسمت سوم: بازی را فقط در تهران نباید دید! هاشمی از همان اول هم اساساً این قدر بین مجتهدین کشور جایگاه نداشت که بتواند در کشور لیست ببندد؛ درست از همین رو بود که دست به دامن لیست طرف مقابل شد تا با جا دادن مشترکین در فهرست خود، هم اوضاع نابسامانش را رفو کند و هم با طرح ریزی بازی تهران، ورود غیرمشترکین لیست جامعه مدرسین به خبرگان را دشوار نماید. با این همه و با وجود تمام تلاش هایی که از سوی طرف مقابل شد و با وجود طرح ریزی ضدانقلاب و خارج نشین ها و نیز با وجود اشتباه هایی که توسط آقایان مدعی اصولگرایی در فهم صحنه صورت پذیرفت، در نهایت احمد جنتی به خبرگان راه یافت تا حتی بازی در تهران هم به پایان نرسد. اما اگر از تهران کمی فاصله بگیریم و کاملاً واقع بینانه و بی طرفانه تغییرات نمایندگان در استان ها و نیز مواضع و گرایش آنها را رصد کنیم، بیش از پیش درخواهیم یافت هاشمی چقدر تنهاست!

در ادامه تحلیل پیشین بد نیست نگاهی نیز به برخی چهره های معروف و مطرح خبرگان بیاندازیم که در دوره های که گذشته نیز در خبرگان حضور داشند و اکنون نیز اکثریت آراء مردم را از آنِ خود کرده اند. اینان سرداران خبرگان خواهند بود؛ کسانی که نقش آفرینی شان جایی برای هاشمی باقی نمی گذارد:

آیت الله احمد جنتی

این روزها انگلیسی ها و برخی غرب گرایان داخلی از دستش دق کرده اند! هر کاری می کنند و هر جور صحنه را رقم می زنند، نمی توانند این مرد بزرگ را از سر راه بردارند. آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان است.

سخنانی از او به این ترتیب منتشر شده:«شکست خورده های سیاسی این روزها صحبت از انتخابات آزاد می کنند و یکی از آنها که از همه گردن کلفت تر است، مدتها قبل این موضوع را مطرح کرده و بقیه هم پشت سر او این خط را دنبال کردند. در خارج هم منافقین و سلطنت طلب ها این حرف را می زنند و اعتقاد دارند که با انتخابات آزاد می توانند انقلاب اسلامی را براندازند. کسانی که خود را مرد سیاست می  انند و نقش بالایی در حکومت داشتند، آیا خجالت نمی کشند که حرف دشمنان خارجی نظام را می زنند و حرف بیگانگان را تکرار می کنند؟ شکر خدا مردم ما مردمی با بصیرت هستند و حرکت های شما را دیده اند وهم شما را و هم رؤسا و لیدران فتنه را شناخته اند و می دانند در چه خطی حرکت می کنید؛ لذا شما باید از مردم خجالت بکشید. حالا بعد از گذشتن از فتنه ۸۸ و بعد از بلوایی که فتنه گران به پا کردند، مدعی شده و به میدان آمدند و صحبت از انتخابات آزاد می کنند و می گویند باید انتخابات آزاد باشد تا ما هم بتوانیم بیاییم حالا بعد از فتنه گری منتظر جایزه گرفتن هم هستند!»

آیت الله سید احمد علم الهدی

یک تنه خاری است در چشم معاندان و مخالفان. امام جمعه مشهد است. پایه ثابت همایش های انقلابی در تهران و برخی دیگر استان هاست. او معتقد است:«اگر کسی در حال حاضر از پشت میز انقلاب بلند شود و به سمت مقابل برود نمی‌توانیم این رفتار را نادیده بگیریم و بگوییم که چون روزی در شکل‌گیری انقلاب نقش داشته پس باید از همه اشتباهاتش چشم‌پوشی کنیم… مسأله این است که آقای هاشمی الان موضعی را اتخاذ کرده‌اند که تا دیروز با آن مقابله می‌کردند.» آیت الله علم الهدی تصریح کرد:«درد ما این است که افراد پیشرو دردفاع ازانقلاب ازحمایت انگلیس برائت نمی کنند.»

آیت الله در واکنش به اظهارنظر هاشمی در خصوص شورای نگهبان موضع گرفت:«می گویند فقهای شورای نگهبان صلاحیت خود را از کجا آورده‌اند؟ آیت الله جنتی و یزدی حکم از شخص امام و بقیه از رهبری دارند. صلاحیتی که از امام رسیده را باید زیر سؤال برد؟ دم از امام می‌زنید و این گونه اهانت می‌کنید؟ این دو نفر حداقل حکم از خود امام داشتند و این قابل خدشه نیست. نعوذ بالله مگر امام اهل داد و ستد بود؟ توهین و اهانت در این حد؟ دشمن می‌بیند عجب جاده‌ای باز شده است و سد نفوذ به واسطه به وابستگان نظام شکسته شده است.»

آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی

شخصیتی علمی و انقلابی است که ریاست قوه قضائیه، عضویت در شورای نگهبان، عضویت و نائب رئیسی مجمع تشخیص مصلحت نظام، عضویت جامعه مدرسین، ریاست هیئت عالی حل اختلاف وتنظیم روابط قوای سه گانه و ریاست مؤسسه دائره المعارف فقه اسلامی بر مذهب اهل بیت را در کارنامه دارد. مهم‌ترین‌ و اصلی‌ترین‌ استاد او در درس‌ خارج‌ آیت‌ الله‌ العظمى شهید سید محمد باقر صدر بوده است؛ کسی که کتاب معروف اقتصادانا و حلقات اصول را نیز به رشته ی تحریر درآورده.

او در خصوص ماجرای فتنه ۸۸ می گوید:«در ماه‌‌های آخر مسئولیتم بود. در مرداد ۸۸ دوره من تمام می‌شد. یک جلسه آقای موسوی و آقای هاشمی را به قوه قضائیه دعوت کردیم. آقای موسوی برای تظاهرات اعلامیه داده بود. گفتم آقا! اینکار را نکنید و از این کار دست بکشید. گفتم اگر به نتایج انتخابات اعتراضی دارید، آقا قبول دارند و هیئتی را برای بررسی معین می‌کنند. گفت شرط لغو بیانیه این است که به من اجازه بدهند در صدا و سیما صحبت کنم. گفتم می‌شود این کار را کرد. به دفتر آقا زنگ زدم. آقای جلیلی تازه دبیر شورای امنیت شده بود. به ایشان هم زنگ زدم و گفتم ایشان چنین شرطی دارد. گفتند ما ترتیب کار را می‌دهیم. گفتم باید به صدا و سیما بگویید که زمان بگذارند که ایشان صحبت کند. بعد گفتم آقایان با شرط شما موافقند، شما هم تظاهرات را لغو کنید. آنجا پیش ما قول داد این کار را بکند و آنها هم واقعاً حاضر بودند که به ایشان برای صحبت در تلویزیون وقت بدهند، اما از پیش ما که رفت، نمی‌دانم کدام خنّاسان ذهنش را عوض کردند و کار خودشان را کردند.»

نائب رئیس مجلس خبرگان است و در انتخاباتی که بعد از آیت الله مهدوی کنی برگزار شد، یکی از گزینه های جدی ریاست خبرگان به شمار می رفت. او با این حال او در نهایت از کاندیداتوری انصراف داد تا رقابت بین آیت الله یزدی، آیت الله مؤمن و هاشمی رفسنجانی در بگیرد. به گفته آیت‌الله کعبی دلیل انصراف هاشمی شاهرودی این بود که تعدد کاندیداها را صلاح نمی‌دانست.

آیت الله محمد مؤمن

رقیب هاشمی بود در انتخاباتی که پس از آیت الله مهدوی برای ریاست خبرگان بر پا شد. آیت الله مؤمن علاوه بر عضویت شورای نگهبان، عضویت مجلس خبرگان رهبری، عضویت شورای عالی قضایی، نیابت رئیس مجلس خبرگان رهبری، عضویت شورای عالی سیاستگذاری و ریاست حوزه علمیه قم، عضویت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، عضویت مجمع جهانی اهل بیت(س) و عضویت هیئت امنای دانشگاه قم را در کارنامه دارد.

او در خصوص آقای جنتی و عملکرد شورای نگهبان معتقد است:«من نمی‌خواهم بگویم آقای جنتی معصوم است اما زیر بار زور نمی‌رود و به کسی هم باج نمی‌دهد اما خلافی هم نمی‌کند. اگر خلاف کند مگر آقای خامنه‌ای قبولش می‌کند؟ شورای نگهبان در این سی و چند سالی که تأسیس شده سلامت خود را نشان داده است؛ نه به دنبال پول درآوردن و نه به دنبال خلاف کاری بوده است.»

او از نظارت استصوابی دفاع و به طرح مسئله ی رهبری شورایی انتقاد کرده است. آیت الله مؤمن در خصوص ماجرای شورای رهبری می گوید:«خبرگان یک نفر را باید انتخاب کند و حق این را ندارد که دو نفر را برگزیند. این موضوع در متن اصلاحیه قانون اساسی در سال ۶۸ وجود دارد. اگر ۱۵ نفر یا ۲۰ نفر هم در خبرگان از شورای رهبری حرفی بزنند اهمیتی ندارد، اصلا کلام ایشان مثمر ثمر نیست. شورای رهبری خلاف قانون اساسی است.»

آیت الله مؤمن در مورد عملکرد خواص در فتنه ۸۸ نیز می گوید:«آن کاری که باید انجام می‌دادند انجام ندادند. من از برخی توقع داشتم که درست عمل کنند ولی اینگونه نکردند. خیلی بی انصافی کردند.»

آیت الله عباس کعبی

از چهره های صاحب نظر در باب فقه حکومتی است که عضویت شورای نگهبان، عضویت جامعه مدرسین، عضویت مجلس خبرگان و عضویت شورای سیاست گذاری ائمه جمعه را در کارنامه دارد. در سال ۱۳۶۰ به لبنان رفت و همراه با “شهید سید عباس موسوی”، دبیرکل سابق حزب الله لبنان و “سیدحسن نصرالله” به سازماندهی تشکیلات حزب الله پرداخت.

او با اشاره به اینکه شورای رهبری توسط برخی از افراد ناآگاه پیگیری می‌شود، می گوید:«افرادی که نسبت به شورای خبرگان رهبری نگاه آلوده سیاسی دارند نمی‌توانند به نتیجه برسند، برخی که پای سفره انقلاب اسلامی بزرگ شده‌اند اکنون در اتاق‌های فکر به شیوه‌ای طراحی می‌کنند که نتیجه آن را باید در روزنامه‌های آل‌سعود و برخی از کشورهای غربی مطالعه کنیم که طبق این ادعاهای نادرست پیروزی این جریان بر ولایت فقیه حتمی است. رسانه‌های مذکور به دنبال این هستند که با ایجاد تفرقه، نزاع درونی و نفوذ بگویند که حرکت جریان غرب‌گرا و اشرافیون در شکستن خط‌های رهبر انقلاب اسلامی به نتیجه رسیده‌ است.» او از گسانی که مورد حمایت انگلیس قرار گرفتند خواست تا از این اقدام رسانه ی بریتانیا اعلام برائت کرده و با قاطعیت از انقلاب اسلامی دفاع کنند.

آیت الله آملی لاریجانی

ریاست قوه قضائیه است که این روزها به واسطه ی به زندان انداختن مهدی هاشمی مورد بغض خانواده ی هاشمی قرار دارد. چهره ای علمی است که در باب اصول فقه فعالیت علمی چشم گیری انجام داده است.

او در مقابل انتشار فیلم وداع مهدی هاشمی قبل از زندان رفتن که با هدف مظلوم نمایی منتشر شد، موضع گرفت:«برخی کارهای رسانه ای عجیب درست می کنند و فیلم وداع می سازند که آراء را تخریب کنند و مطلبی زیر آن می گذارند که حکم ظالمانه بوده است، اینجا باید پرسید که این کارها به نفع چه کسی است؟» او گفت:«تخریب نهاد قضایی آنهم بدون دلیل و سند و صرفاً به دلیل اینکه رای علیه بستگان ما صادر شده کاری شرعی و قانونی نیست.» آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به اینکه از هر قشر و طبقه ای در این کشور ممکن است افرادی محکوم شوند، تاکید کرد:«احکام و آرا صادره تنها متعلق به قشر ضعیف و مردم عادی جامعه نیست و نباید فضا را طوری پیش ببریم که هر کسی زمانی مسئولی بوده و حالا علیه او و یا وابستگانش حکمی صادر شده، تمام قوه قضاییه و زمین و زمان را زیر سوال ببرد و برای تخریب قوه قضاییه فیلم وداع درست کند.»

آیت الله موحدی کرمانی

بعد از آیت الله مهدوی کنی، ریاست جامعه روحانیت مبارز را عهده دار شد. او در خصوصجریان فتنه تصریح کرد:«ضدانقلاب در ایام فتنه ۸۸ به نظام اسلامی جسارت کردند. متأسفانه با دیدن این صحنه‌ها گردانندگان این برنامه عقب‌نشینی نکردند؛ برنامه‌های این افراد به گونه‌ای بود که نشان داد با این حرکات زشت همراه هستند. چرا سران فتنه از مواضع خود عقب‌نشینی نکرده و ابراز ندامت نکردند؟ برنامه نظام مقدس جمهوری اسلامی جذب حداکثری و دفع حداقلی است اما متأسفانه برخی بدون توجه به نظام، مردم، انقلاب، قانون و شهدا دهن‌کجی کردند. در فتنه ۸۸ بیگانگان خوشحال شده و به کف زدن می‌پرداختند. ضد انقلاب‌ها در آن سال جسارت بسیاری کردند… گردانندان فتنه ۸۸ برنامه‌ها را به طریقی پیش بردند که موجب خوشحالی دشمنان شد.»

به دنبال درج نام او در فهرست هاشمی، تصریح کرد:«من اصلاً راضی نبودم و نیستم که اسمم در لیست آقای هاشمی باشد و به همین دلیل هم می‌گویم که مردم بدانند، من فقط عضو لیست جامعتین هستم.» وی با اعلام اینکه دشمن از تأثیرگذاری آیات جنتی، یزدی و مصباح وحشت دارد، تأکید کرد:«به عموم مردم توصیه می‌کنم که در انتخابات خبرگان، ضدانگلیسی رأی بدهند و صددرصد در ابتدای برگه رأی نام آیات یزدی، جنتی و مصباح را بنویسند؛ بنده هم قبل از همه در انتخابات خبرگان ابتدا اسم این سه بزرگوار را خواهم نوشت.» این عضو مجلس خبرگان رهبری گفت:«آقایان بدون اینکه اجازه‌ از من بگیرند، نامم را در لیست خود قرار دادند و حالا اعلام می‌کنم که در این لیست (لیست مورد حمایت هاشمی) نیستم.»

آیت الله سید احمد خاتمی

همواره مورد بغض اصلاح طلبان بوده است. امام جمعه موقت تهران است. او تصریح کرد:«فتنه گران ۸ ماه به ادعای دروغ خود ادامه دادند و به کشته و مجروح شدن تعدادی از مردم کشور و ایجاد شورش و التهاب دامن زدند و این در حالی است که یکی از استراتژیست‌های فتنه چند روز قبل از انتخابات گفته بود ما انقدر رأی نداریم که پیروز انتخابات باشیم اما آنقدر رأی داریم که کشور را به آشوب بکشیم. حمله به مساجد، بویژه به آتش کشیدن مسجد لولاگر، حمله به عزاداران حسینی، تبدیل مناسب‌های ویژه دینی به میتینگ علیه نظام، آشوب‌های روز قدس و شعار نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران، شکستن قبح ارتباط با بیگانگان از جمله تحرکات فتنه‌گران پس از انتخابات سال ۸۸ بود که موجب اظهارات اوباما و نتانیاهو در مدح و سنای سران فتنه شد. اجماع‌ گروه‌های ضد‌انقلاب و ورشکسته نظیر منافقین، کمونیست‌ها، استهاله شده‌ها و فراری‌های ملت علیه نظام یکی دیگر از ترفندهایی بود که فتنه‌گران در جریان فتنه از آن علیه ملت ایران استفاده کردند.» آیت الله خاتمی حتی برخی اظهارات عسگراولادی در خصوص سران فتنه را مورد انتقاد قرار داد و از خواست سران فتنه را تطهیر نکند. خاتمی حتی دست به قلم شد تا نامه ی دریافتی از عسگراولادی را به صورت مکتوب پاسخ دهد.

او با صراحت گفت:«موسوی و کروبی و خاتمی صفرهایی بودند که عددشان هاشمی بود.» آیت الله خاتمی همچنین تصریح کرد:«آقایی که مرتبط با امام بود و در خاطراتشان مفصل از این ارتباطات عمیق نوشته اند، این موضوع را مطرح کرده اند که ما به امام نامه نوشته ایم که تا شما زنده اید بیایید مشکل آمریکا را حل کنید و این موضوع در سایت آقایان است. ما سؤال می کنیم که این نامه شما به دست امام رسیده یا نه، نرسیدن نامه به دست امام که محال است، امام نامه شما را خوانده و اگر جواب داده بودند که در سایت می آوردید. پس امام جواب نداده. معنای جواب ندادن یعنی اینکه آمریکا همچنان شیطان بزرگ است و نباید رابطه با آمریکا برقرار شود.»

آیت الله محسن مجتهد شبستری

امام جمعه کنونی تبریز و نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی است. او از قوه قضائیه خواست تا در محاکمه سران فتنه تسریع کند. آیت الله مجتهد شبستری گفت:«همان‌گونه که رهبری فرمودند مخالفان در برابر ملت ایران چیزی نیستند و تودهنی لازم را از ملت دریافت می‌کنند. در حالی عده‌ای غافل و مغرض در روز قدس شعارهای انحرافی دادند که تاکنون از ایران اسلامی چنین شعارهایی شنیده نشده بود، این شعارها موجب یاس و ناامیدی ملت مبارز فلسطین می‌شود.»

او ادامه داد:«کسانی که مدعی پیروی از امام و نزدیکی به ایشان در زمان حیات امام بودند چرا از رفتارها و شعارهایی که مغایر با اهداف و آرمان‌های امام(ره) بود، اعلام برائت نکردند. شواهد و قرائن کافی برای دستگیری سران فتنه به دست آمده است و ما از قوه قضائیه می‌خواهیم تا در محاکمه این افراد که جرمشان محرز شده تسریع کرده و موجب آرامش ملت آزرده از این فتنه‌ها شوند. روزی که دختر فراری را شهید معرفی و برای او مجلس ختم گرفتند و یا روزی که گفتند اگر ۱۶ آذر نشد، ۱۷ و ۱۸ آذر به خیابان بریزید، جرمشان ثابت شد. این افراد در ظاهر اهانت به امام(ره) را محکوم کردند اما شعارهای انحرافی نشان می‌دهد با اصل اسلامیت و ولایت فقیه مشکل دارند.» او معتقد است جریان فتنه سال ۸۸ مثل جنگ جمل بود.

او در خصوص روند تایید صلاحیت در مرحله هیئت های اجرایی در انتخابات اخیر گفت:«هیئت‌های اجرایی متأسفانه به صورت فله‌ای کاندیداها را تأیید کرده‌اند، این عملکرد جای تعجب و سؤال دارد.»

آیت الله علیرضا اسلامیان

کسی است که آیت الله کعبی در خصوص او تصریح کرد:«شهادت شرعی می دهم، آقای اسلامیان از لحاظ علم و تقوا و بینش اجتماعی سیاسی و آشنایی با مسائل روز و هوشمندی و بصیرت و انجام وظیفه و پشتکار واقعاً جزء خبرگان پای کار هستند، خبرگان سنگر و خط اول و اگر جبهه بود می گفتیم خبرگان آرپی جی زن.»

آیت الله اسلامیان عضو جامعه مدرسین است. او با اشاره به فعالیت برخی افراد و اعلام رفع حصر از برخی حامیان آن‌ها می گوید:«برخی از افراد که ضربه‌های زیادی به نظام وارد کرده‌اند تا امروز باید ۱۰۰ مرتبه اعدام می‌شدند.» آِیت الله اسلامیان تصریح می کند:«برخی از افراد مرفه که همه چیز در زندگی خود دارند و از درد و رنج مردم خبر ندارند، حالا رفع حصر از دو نفر را بهانه قرار داده‌اند… امروز هدف دشمن همان مسئله مرگ بر ولایت فقیه است که این نقشه خود را با شعار درود بر ولایت فقیه پیش می‌برد.»

نماینده مردم چهارمحال و بختیاری در مجلس خبرگان رهبری می گوید:«دوستانی که شورای رهبری را مطرح می‌کنند باید بدانند این کار خلاف قانون اساسی است و مجلس خبرگان نمی‌تواند خلاف قانون اساسی عمل کند.» او می افزاید:«نمی‌دانم افرادی که جریان شورای رهبری را مطرح می‌کنند چه دردی دارند که اجازه نمی‌دهند مردم راحت باشند.» او در واکنش به دخالت انگلیس در انتخابات اخیر نیز تصریح کرد:«همانطور که عقل و شرع و امام و رهبری می گویند وقتی دیدید دشمن از شما تعریف می کند درخودتان شک کنید.»

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

۱ دیدگاه

  1. چرا عکس محکم ترین پایه نظام و انقلاب ایت الله هاشمی رفسنجانی رو نزاشتین ؟ چون اصلاحاتی هستند ؟ به گفته رهبر معظم اقای هاشمی از پایه های انقلاب هستند.سایتتون فقط از دید جناح اصولگرایی به سیاست نگاه میکنه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.