۞ امام علی (ع) می فرماید:
آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » رامهرمز » یادداشت
  • شناسه : 2384
  • 05 آوریل 2016 - 10:29

صمیمانه با نماینده منتخب رامهرمز

بدون شک حمایت نیروهای مذهبی، ارزشی شهر و همچنین جریان اصیل اصولگرایی درون شهر از جناب محمدیان که بسیار تاثیرگذار و ملموس نیز بوده، انتظار دارند ایشان همچنان در صراط مستقیم گفتمان انقلابی استوار و ثابت قدم بماند و امید دارد منتخب مردم حامی و یاور واقعی امام امت و بیان کننده ی ولایت مداری مردمان متدین شهرش باشد در عرصه های حساس.

بسمه تعالی

صمیمانه با نماینده منتخب:

انتخاب جناب محمدیان با حضور سه نماینده گذشته، معنادار بود/ایشان باید برخی بدعت های غلط گذشته را بردارد/مردم خواهان تغییر وضعیت موجودند.

13941030130652696941714

با عرض سلام و تبریک نوروز باستانی و سال نو خدمت تمام همشهریان عزیز و آرزوی سالی پر برکت همراه با شادی و سربلندی برای همه مردم دوست داشتنی دیارم.

همچنین عرض تبریک خدمت جناب دکتر حاج اقبال محمدیان منتخب مردم شریف رامهرمز و رامشیر در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و آرزوی توفیق خدمت رسانی برای ایشان.

مردم زجر کشیده و محروم این دو شهرستان که دارای تمدن و اصالت کهن در تاریخ شهر نشینی و همچنین دارای اعتقاداتی پاک و راسخ در دفاع از ارزش های اسلامی، اخلاقی و وطن دوستی دارند با حضور پر شور در صحنه انتخابات، ضمن تجدید پیمان با آرمان های والای انقلاب اسلامی و لبیک گویی به فرمان امام امت، ضمن انجام تکلیف خود، حامل پیامی روشن و واضح به مسئولین و بالاخص منتخب خود در مجلس شورای اسلامی بودند که نگارنده بعنوان جوانی از میان هزاران شهروند این دو شهر محروم به چند مورد از آن پیام اشاره خواهد کرد.

انتخابات و عرصه ی انتخاب دموکراتیک و مستقیم مسئولین توسط مردم فرصت مناسبی برای شناخت ذائقه ی مردم و خواست های عمومی جامعه است که وقتی درصد محدود انتخاب با ملاک های قومیتی، سیاسی و جناحی، منافع طلبی و امثالهم را پالایش کنیم به توده ی عام جامعه و تفکر رایج مردم هر دیار خواهیم رسید.

بدون شک پایان بخشیدن به تفکر استمراری دوره نمایندگان گذشته ی شهر و سلسله ی ۱۲ ساله بودن دوره منتخبین شهر، قبل از هر چیز نشان دهنده ی عدم رضایت اکثریت مردم از روند فعلی و قبلی مدیریت شهر و نوعی اعتراض به وضعیت نه چندان مطلوب شهر خود است که ساده ترین جمله ی پیشنهادی نگارنده، بیان واضح “نـــــــــه بــزرگ” مردم به روند  ۲۸ سال گذشته بوده است.

این فرصت استثنایی ۴ ساله ی پیش آمده، نعمتی بزرگ و باری سنگین بر دوش منتخب مردم است که باید جوابگوی مطالبات عمومی جامعه و معترضین روند گذشته ی شهر باشد.

پیش از هر سخنی باید عرض شود که نماینده ی شهر بعنوان قانون گذار و ناظر اجرای قانون در مجلس شورای اسلامی حاضر خواهد بود و بیشتر بعنوان بازوی مشورتی، نظارتی باید به آن جایگاه نگریست تا عوامل اجرایی، اما آنچه مرسوم است در بین مردم و انتظاری که عوام در جامعه از منتخب خود تعریف میکنند و همچنین روندی که در گذشته شاهدش بودیم، باعث گردید تعریف متفاوت تری از نماینده مجلس (در شهرهای کوچک نسبت به وظایف نمایندگان کلان شهری مثل تهران) داشته باشیم.

نگارنده بعنوان عضو کوچکی از مجموعه ی عظیم نیروههای انقلابی اولین توصیه خود به جناب محمدیان را گفتمانی مطرح میکند:

بدون شک حمایت نیروهای مذهبی، ارزشی شهر و همچنین جریان اصیل اصولگرایی درون شهر از جناب محمدیان که بسیار تاثیرگذار و ملموس نیز بوده، انتظار دارند ایشان همچنان در صراط مستقیم گفتمان انقلابی استوار و ثابت قدم بماند و امید دارد منتخب مردم حامی و یاور واقعی امام امت و بیان کننده ی ولایت مداری مردمان متدین شهرش باشد در عرصه های حساس.

بدون تردید حمایت قشر ارزشی و اصولگرای این دو شهر، مادامی ادامه خواهد داشت که در عرصه ی عملی و بطور نمایانگر شاهد این روند اخلاقی از منتخب خود باشند و از آنجا که پایبندی به این اصول روشن و سعادت بخش، خط قرمز این قشر عظیم و تاثیرگذار است، اعلام میداریم که جریان انقلابی شهر با هیچ شخصی پیمان اخوت دائم نبسته است و امید فراوانی دارد که منتخب مردم بتواند جواب اعتماد این عزیزان را بدهد.

در بخش اجتماعی نگارنده معتقد است که یکی دیگر از فریادهای رسای مردم که بطور واضح در انتخابات شاهد آن بودیم، رد تفکر انتخاب مسئولین شهری با دیدگاه جلب نظر طوایف و یا بر اساس مناسبات سیاسی بوده است.

انتظار مردم محروم این دو شهر که جایگاه امروز آنان در شان و منزلت اصالت هیچ کدام از این دو شهر نمی باشد اینست که منتخب شهر که خود یک نخبه اجرایی و مدیرتی بوده است، با استفاده از ظرفیت های واقعی درون شهر و ضمن بهره گیری از استعدادهای منطقه ای (در وهله اول) مدیرانی شایسته، متخصص و دارای سوابق روشن سیاسی، اقتصادی و اعتقادی انتخاب نماید.

بر همگان مبرم است که دوران انتخاب مدیران نالایق و یا چینش مدیران بر اساس جلب نظر طوایف و گروههای خاص (سیاسی، اقتصادی) گذشته و چشمان تیز بین دلسوزان شهر در حال رصد آن است.

از دیگر انتظارات عموم جامعه، ایجاد ارتباط مستقیم و مستمر منتخب شهر با مردم خود است۰

 حضور در مراسمات شادی و یا عزا بسیار پسندیده و ارزشمند است اما منظور از این ارتباط، ایجاد فرصت برای بیان انتقاد و پیشنهاد مردم، فضای مطالبه گری جامعه و پاسخگویی مسئولین و همچنین شرایط طرح مشکلات اساسی جامعه توسط مردم و نخبگان است.

لذا امید آنست که اشتباهات گذشته در دوره ی پیش رو تکرار نشود و مردم فاصله زیادی بین خود و منتخبشان احساس نکنند.

بطور واضح انتظار مردم به خصوص جوانان و فرهیختگان شهر از آقای محمدیان این میباشد که پس از پایان انتخابات و حضور پرشور مردم دلسوز و متعهد پای صندوق رای (با هر تفکر و گرایش) ، شاهد خط کشی و مرز بندی مردم به دو گروه “همراه خود در انتخابات” و “مخالف خود در انتخابات” نباشیم.

 همانگونه که تا امروز بحمداله شاهد این اخلاق ناپسند در ایشان نبودیم امیدواریم کما فسابق ایشان تمام شهروندان شهر خویش را به چشم یکسان ببینند.

در بخش اقتصادی و صنعتی اولین خواست و انتظار مردم هر دو شهر از ایشان، ایجاد فرصت شغلی مناسب برای جوانان با بهره گیری از پتانسیل های درون شهر (اقتصاد مقاومتی) و همچنین ارتباط گیری با مسئولین کشوری حتی استفاده از تجارب نمایندگان ادوار شهرستان و کاندیداهای صاحب فکر و برنامه برای این امر مهم و اساسی است.

نیاز امروز جامعه ی جوان شهرمان بیش از ایجاد فضای تفریحی و گردشگری، ایجاد شغل و کسب درآمد سالم است که ثمره ی آن قطعا ایجاد امنیت (اخلاقی و اجتماعی) و آرامش (روحی و روانی) خواهد بود.

وجود چندین معدن، منابع زیر زمینی، خاک حاصلخیز، همجواری با رودخانه، نزدیکی به چاههای نفت و گاز و…. و…. فرصت مناسب و البته بکری است برای تحقق این نیاز ابتدایی شهر که تا به امروز بطور کامل و تاثیر گذار حاصل نشده است.

نگارنده که خود عضو کوچکی از جوانان تحصیل کرده ی این شهر است، انتظار دارد ضمن حمایت و پیگیری منتخب عزیز شهر برای رفع مشکلات ورزشی، تفریحی و امثال فضای سبز و…. ایشان بتواند تمرکز اصلی خود را بر رفع مشکل اشتغال و صنعتی کردن شهر بگذارند که نیاز اصلی و ضروری جامعه است.

در بخش فرهنگی یکی از گله های قشر فرهنگی عدم توجه کافی مسئولین و  متولیان امر به این بخش مهم و اساسی جامعه بوده است. عدم حمایت از فعالیت های مذهبی و ارزشی درون شهر، عدم حمایت کافی از هنرمندان و دوستداران فرهنگ و هنر، کمبود بودجه و امکانات، عدم ارتباط مسئولین با اهالی هنر و امثالهم، تنها نمونه ای از گله مندی این قشر با ارزش و فرهیخته ی جامعه از مسئولین گذشته بوده.

بدون شک تا به امروز کارهای خوبی صورت گرفته اما وقتی به اهمیت و تاثیر این نوع فعالیت های (مذهبی ، هنری و فرهنگی) توجه میکنیم، انتظار داریم بخاطر آینده ی کودکان، نوجوانان، جوانان و سلامت خانواده ها در سطح جامعه به این امر بیشتر توجه شود.

در مبحث سیاسی اولین انتظار جامعه از منتخب خود، دوری ایشان از هیاهوی های بی ارزش و اکثرا غیرضروری است، شاید بتوان گفت غالب مردم امیدوارند در دوره ی آینده کمتر شاهد سیاسی کاری و انتخاب مدیران با اهداف سیاسی باشند.

مردمان ولایت مدار این دو شهر در تمام دوران به خصوص این عصر حساس انتظار دارند نماینده خود با حضوری مقتدرانه در مجلس بتواند گوش به فرمان امام امت، در مسیر تعالی جامعه با بهره گیری کامل از رهنمود های معظم له باشد و یک رای بنفع جریان اصیل انقلاب، مصالح اصلی کشور و مدافع ارزش های والای اسلامی ، انقلابی و منافع ملی باشد و تا حد توان سد جلوی نفوذ تفکر لیبرال در بدنه ی حاکمیت کشور باشد.

همچنین در سطح شهرستان نیز امید آنست که بر خلاف روند گذشته ی بعضی مسئولین، ایشان بتواند حامی نیروهای ارزشی و گروههای انقلابی و دلسوز درون شهر باشند. آنچه عرض شد تنها نظر نگارنده و بیانگر بخشی از خواست ها و انتظارات جامعه از نماینده ی منتخب خود است.

بدون شک جناب آقای محمدیان که خود انسانی شایسته و مدیری اجرایی با سوابق مثبت در شهر میباشد، این خواست های بحق را درک و تائید مینماید و با توجه به همین شناخت انتظار اجرایی شدن آن را داریم.

دعای خیر مردم زجرکشیده ی این دو شهر مظلوم و با شرافت بدرقه ی راه ایشان خواهد بود و قطعا این حمایت و پشتیبانی مادامی استمرار خواهد داشت که مردم تغییر را حس و پیشرفت اساسی نیازهای بحق خود را لمس نمایند.

والسلام علی من اتبع الهدی

محمدمهدی مهدوی

   ۹۵/۱/۱۲

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.