۞ امام علی (ع) می فرماید:
آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خوزستان » رامهرمز » سیاسی » یادداشت
  • شناسه : 3004
  • 28 نوامبر 2016 - 8:10

محمدیان راه را کج می رود یا درد منفعت طلبی و شکست در انتخابات است که شما را همچنان می سوزاند/ راه کج آن راهی بود که هرگز ادامه نداشت!/ منطقی که میگوید نماینده نباید از دولت انتقاد کند که شاید بودجه به شهر او ندهند عین بزدلی است.

چند روز قبل رییس محترم جمهور کشورمان در یک سفر یک روزه به استان خوزستان تشریف فرما شدند که با اعتراض نمایندگان استان به علت بی برنامگی و عدم پیگیری مشکلات و مطالبات مردم و نمایندگان مردم در این سفر همراه بود و جناب آقای اقبال محمدیان نماینده مردم شریف رامهرمز و رامشیر نیز یکی از این ۱۸ نماینده ی معترض و منتقد بوده که انتقاد وی در رسانه های استانی و محلی بازتاب گسترده ای نیز به همراه داشت.

محمد متین نجف زاده نوشت:

محمدیان راه را کج می رود یا درد منفعت طلبی و شکست در انتخابات است که شما را همچنان می سوزاند/ راه کج آن راهی بود که  هرگز ادامه نداشت!/ منطقی که میگوید نماینده نباید از دولت انتقاد کند که شاید بودجه به شهر او ندهند عین بزدلی است.

%d9%85%d8%ac%d9%85%d8%b9-%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%af%da%af%d8%a7%d9%86

محمد متین نجف زاده راجع به انتقاد نمایندگان خوزستان به رئیس جمهور و حمله برخی منفعت طلبان به نمایندگان نوشت:

محمدیان راه را کج می رود یا درد منفعت طلبی و شکست در انتخابات است که شما را همچنان می سوزاند/ راه کج آن راهی بود که  هرگز ادامه نداشت!/ منطقی که میگوید نماینده نباید از دولت انتقاد کند که شاید بودجه به شهر او ندهند عین بزدلی است.

 

چند روز قبل رییس محترم جمهور کشورمان در یک سفر یک روزه به استان خوزستان تشریف فرما شدند که با اعتراض نمایندگان استان به علت بی برنامگی و عدم پیگیری مشکلات و مطالبات مردم و نمایندگان مردم در این سفر همراه بود و جناب آقای اقبال محمدیان نماینده مردم شریف رامهرمز و رامشیر نیز یکی از این ۱۸ نماینده ی معترض و منتقد بوده که  انتقاد وی در رسانه های استانی و محلی بازتاب گسترده ای نیز به همراه داشت. محمدیان طی مصاحبه ای به نمایندگی از ۱۸ نماینده استان در مجمع نمایندگان گفته بود: “سفر آقای رئیس جمهور تشریفاتی و بی برنامه بود/قرار بود در این سفر آقای رئیس جمهور دردهای استان و مطالبات مردم و نمایندگان مردم را بشنود اما متأسفانه محقق نشد!”

 

اما موضوعی که اهالی رسانه و مطبوعات را به عنوان دیده بان و منعکس کننده مطالبات جامعه ناراحت میکند اظهارات بزدلانه برخی اشخاص معلوم الحال و منفعت طلب و رسانه های وابسته به اشخاص و جناح های سیاسی است که ملاکشان برای حمایت یا عدم حمایت از اعمال سیاسیون، میزان نزدیکی آن اشخاص به حزب متبوع و منافع جناحی شان است. عده ای که در این استان زندگی می کنند و درد محرومیت شهرها و مناطق استان را می بینند و بیکاری و معضلات اجتماعی و اقتصادی و اخلاقی را در استان مشاهده می کنند اما گویا نابینا هستند و از اینکه نماینده ای این مطالبات را از دولت خواستار شود نگران شده و نماینده را پوپولیسم می خوانند! گویا از اصطلاحات سیاسی چند واژه یاد گرفته اند و تا منتقدی حرفی زد، زود برچسب باران کنند؛ حال آنکه اساساً این روش استفاده از اصطلاحات سیاسیِ بدون سواد سیاسی، خود نوعی عوام فریبانه و پوپولیستی است!

 

در این سفرِ یک روزه و بدون شنیدن حتی یک جمله از دغدغه های خوزستان محروم و مظلوم، ۱۶ نماینده از ۱۸ نماینده طی نامه ای خطاب به رئیس جمهور معترضِ سفر یک روزه ایشان شدند و از ایشان خواستند برای مطالبات به حق مردم خوزستان حتماٌ در سال جاری هیئت دولت را به همراه آورده و مطالبات و دغدغه های مردمی را از نزدیک شنیده و پیگیری نماید. نماینده های اصولگرا و اصلاح طلب و حتی اعضای لیست امید در اهواز نیز این نامه را امضا کرده و نسبت به رفتار دولت معترض اند.
اما عده ای در استان به علت وابستگی به دولت و یک جناح سیاسی خاص به نمایندگان بالاخص نماینده رامهرمز و رامشیر حمله ور شدند. عده ای که اگر نماینده مورد نظرشان از دولت احمدی نژاد در سال ۹۲ و در آخرین روزهای دولت به مخالفت (به حق و درست) از افتتاح زود هنگام بیمارستان مادر انتقاد کند، شجاعت بخرج داده و رسالت نمایندگی را رعایت نموده است. ولی اگر نماینده ای که کاندیدای محبوبشان را در کارزار انتخابات شکست داده به دولت محبوبشان انتقادی کند به ضرر مردم شهرستان است و ممکن است جیره مردم شهر را قطع نمایند.

 

اولاً ای کاش وظایف نمایندگان مجلس در نظارت بر دولت را قبل از نگارش این متن پر از توهین که نگارنده خود آنرا منصفانه می نامد، مد نظر قرار می دادند.
ثانیاً دولتی که بخاطر انتقادِ به قول خودشان منصفانه، امورات شهرستانی را معطل کند و چوب لای چرخ پیشرفت شهرستان بگذارد دولت ظلم و جور است و بس. که البته شاید نگارنده برداشتش از منش دولت تدبیر و امید اینگونه باشد ولی موضوعی که تجربه به ما می گوید این است که  کارها و رفتارها و سیاستهای هر دولتی در مجلس با موافقان و مخالفانی همراه است و وابسته دانستن پیشرفت شهرستان ها به میزان نزدیکی نمایندگان آن شهرستان ها به دولت روی کار ، کوته فکری صرف است. چرا که با تعویض دولت ها و سیاست هایشان نیز آن نمایندگان باید چرخش سیاست دهند و پوست عوض کنند و تصور اینچنینی از یک نماینده یعنی فردی متملق که پاچه خوار دولت هاست.

 

حال اینکه اساسا دلیل ایراد گرفتن های اینچنینی و بهانه های به اصطلاح بنی اسرائیلی ، ناکارامد نشان دادن منتخب اکثریت مردم است. طوری که مثلا اخذ بودجه جهت رفع مشکلات و بازسازی قبور شهدا را مرده پرستی و حل مشکل چند ساله شهر در رفع چاله و چوله های عریض و طویل با رنگ آسفالت را عوام فریبی و شروع تعویض لوله های پوسیده آب شرب را نیز با عباراتی دیگر خوار می کنند و هدف و نیتشان نه برای پیشرفت شهر و حل مشکلات مردم، بلکه انتقام جویی از شکست در انتخابات اخیر  است و راه نماینده را کج می خوانند حال آنکه راه مد نظرشان همانی است که مردم به آن نه گفتند و هرگز ادامه نداشت!

محمدمتین نجف زاده

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.