۞ امام علی (ع) می فرماید:
آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اقتصادی » خوزستان » رامهرمز » ویژه ها
  • شناسه : 2868
  • 21 آگوست 2016 - 13:40

نماینده رامهرمز و رامشیر در دیدار با جمعی از دهیاران:

برای طرح «تبدیل شرایط سنی به سابقه کار در شرایط بازنشستگی شرکت نفت» ۸۰ امضا جمع کرده و بعد از جمع آوری ۱۵۰ امضا تقدیم می کنم/ با این طرح زمینه استخدام ۲۰ هزار خوزستانی فراهم می شود/محدودیت سنی استخدام جوانان باید اصلاح شود/اگر به فکر خودم بودم کمیسیون انرژی جای خوبی بود! اما رامهرمز به عمران و آبادی نیاز دارد

majagh

پایگاه خبری یاران۳۱۳، اقبال محمدیان نماینده مردم شریف رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی در بین جمعی از دهیاران رامهرمز از مسائل کشوری و محلی سخن گفت.

به گزارش پایگاه خبری یاران۳۱۳، اقبال محمدیان نماینده مردم شریف رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی در سلسله جلسات مردمی ویژه روستاها در روستای تغلی آباد گفت:

قصد داریم هر ماه یک جلسه در بخش ها و روستاهای مختلف رامهرمز برگزار کنیم و درد دل و مشکلات مردم را بشنویم وبا آوردن مسئولین اجرایی دولت  برای حل آنها راهکار اتخاذ کنیم.ایشان افزودند دهیار ها و بخشدارها و جوانان خوش فکر و صاحب ایده می توانند در این جلسات حرف ها و مشکلات را رودر روی مسئولین بگویند اگر فرماندار یا رییس بنیاد مسکن یا رییس سازمان برق یا دیگر مسئولین دولتی را کار دارند مستقیما این مشکلات را انتقال دهند.و بدین صورت فاصله بین دولت و مردم کاهش پیدا کند.

ایشان با بیان قصد ادامه ی این جلسات در روستاها و بخش های دیگر بصورت ماهانه  افزودند: تا پایان این چهار سال می شود حدود چهل و شش جلسه اینچنینی برگزار گشته و بخشی از مشکلات مهم مردم در این جلسات حل شود. با توجه به نقش نماینده مجلس که واسط بین مردم و دولت است این جلسات در آینده منشا خیر برای مردم خواهد بود.

نماینده مردم رامهرمز و رامشیر گفت: مشکلات مردم رامهرمز و رامشیر و روستاهایشان اکثرا مشابه بوده و برای ما شناخته شده است. مثلا مشکل راه و تعریض جاده ها در روستاهایی چون ابوالفارس ، بیت حمام و بیت حداد و … مشکلی عمده است. در بحث درمان مشکلات شناخته شده است. در بخش مکان های آموزشی، بخشی از مدارس از نظر طول عمر و فرسودگی مشکل دارند. در بحث آب شرب در جلسه هفته گذسته با وزیر نیرو مجوز سه دستگاه آب شیرین کن با مشارکت بخش خصوصی برای شهرهای رامهرمز و ماهشهر و شادگان اخذ شد. که ظرفیت تولید روزانه ده هزار متر مکعب آب شرب را برای رامهرمز فراهم می کند  و اعتبار کار  ده میلیارد و چهارصد میلیون تومان می باشد.

ایشان نتیجه جلسه با وزیر راه و شهرسازی را این گونه بیان کردند که: برای چهار بخش مشراگه ۳۵هزار تن آسفالت ، برای بخش سلطان آباد ۳۰ هزار تن آسفالت و برای بخش ابوالفارس ۴۰ هزار تن و برای بخش رودزرد ۳۰هزار تن دستور اقدام برای  آسفالت در این بخش ها فراهم شد و نامه های آنها هم داده شد که تحپیل بخشداران بدهند.و برای درون شهر رامهرمز و رامشیر در نامه دومم به وزیر محترم راه و شهرسازی دستور آسفالت به میزان ده هزار تن را گرفتم که از بخش داران محترم و رییس اداره راه جناب طریفی و آقای نوروزی می خواهم تا با پیگیری این موضوعات زمینه آسفالت این مناطق را در همین سال فراهم کنند.

اقبال محمدیان با بیان این نکته که می توانست به کمیسیون انرژی برود افزود:

اگر کسی بخواهد خدای ناکرده به فکر خودش باشد کمیسیون انرژی کمیسیون خوبی است. ولی مشکل رامهرمز در این کمیسیون حل نمیشود. مشکل رامهرمز اشتغال و عمران و آبادانی است. اگر کسی پایش مشکل داشته باشد نسخه پزشک مربوط به دست برایش سودی ندارد. بیماری رامهرمز هم عمران و آبادانی است و اشتغال که در رابطه با اشتغال طرح و برنامه های کلانی در مجلس دارم که عرض می کنم.

در بحث آب شرب روستایی طی دعوتی که از جناب استاندار داشتیم و ایشان دعوت ما را اجابت کردند در این موضوع جناب استاندار به شدت با حفر چاه ها ی جدید مخالف بودند که البته دلایل این مخالفت نیز خالی شدن سفره های زیرزمینی و آسیب پذیر شدن منطقه در برابر زلزله و… می باشد که منطقیست.

ایشان با تشکر از  نمایندگان قبل بخصوص سه نماینده اخیر افزودند: هر یک از این عزیزان به اندازه وسع خود زحمت کشید و ان شاالله خداوند توفیق دهد که بتوانم زحمات این عزیزان را هرچه بهتر تکمیل کنم. در حوزه برق شهر و روستاها با توجه به افزایش سال به سال مصرف ایجاد نیروگاه سیکل ترکیبی را پیگیر هستیم. در مسئله گاز برخی روستاها مثلا تل برمی کارهایی در حال انجام است و پیگیری هایی صورت گرفت که مطمینا ایم موضوع بزودی حل خواهد شد.

ایشان برنامه ها و طرح های خود را در زمینه اشتغال اینگونه بیان کردند که: در بحث اشتغال بنده در مجلس چند ایده دارم و همانطور که قبلا گفتم قصد بر این است که حضور بنده در مجلس حضور پر رنگ و با طرح وبرنامه بوده و در مجلس منزوی نباشم.

یکی از پیشنهادات بنده که تابه حال ۸۰ امضا هم جمع کردم  وقصد دارم تا تعداد امضا ها را به صد و پنجاه برسانم بعد تقدیم هیئت رییسه کنم « تبدیل شرایط سنی به سابقه کار در شرایط بازنشستگی شرکت نفت است» چون شرایط بازنشستگی در نفت سن شصت سال است که با تغییر این شرایط سن بازنشستگی کاهش می یابد که با این طرح در استان خوزستان زمینه اشتغال ۲۰هزار نفر جوان فراهم میشود.

طرح دیگری که در دستور کار دارم افزایش محدودیت سنی برای استخدام جوانان از ۳۲ به ۳۵ سال است که با توجه به حجم بیکاری ها و درخواست های کار جوانان فرصت برای استخدام کمی بیشتر میشود و جوانی که سنش از سی و دو سال گذشت امیدش را برای استخدام ازدست نمی دهد.

ایشان  افزودند در جلسه ای که با حضور آیت الله موسوی جزایری درباره اقتصاد مقاومتی برگزار شده بود نظرشان را برای حل بخشی مشکل بیکاری استان اینگونه بیان کردند که میتوان با برگزاری مناقصات پیمان های کلان در استان خوزستان از ورود پیمانکار های غیربومی و نیروهای غیر بومی شان جلوگیری بعمل آید. متاسفانه شاهدیم یک پیمانکار از آبدارچی تا متخصص و مهندس خود را از خارج از استان می آورد و سودی عاید مردم استان نمیشود.

پیشنهاد دیگری نیز داشتم که برگزاری این مناقصه ها با حضور پیمانکاران بومی است که البته بحث رتبه شرکت های استانی را باید این شرکت ها حل کنند تا این پیشنهاد بتواند عملی شود.

محمدیان به موضوع CSR اشاره کرد: موضوع دیگری که در مجلس پیگیر هستند موضوع  CSR است که طی آن وزارتخانه ها موظفند در محل اجرای پروژه های خود امکانات و خدماتی برای مردم ساکن منطقه اجرای پروژه در نظر گرفته و ارائه دهند.

ایشان در پایان گفت: پیگیر افزایش ساعت کاری درمانگاه تامین اجتماعی شهر تا ساعت ۲۴ هستند تا این درمانگاه بتواند خدمات بیشتری به مردم ارائه کند.

photo_2016-08-21_17-49-41 photo_2016-08-21_17-50-11 photo_2016-08-21_17-50-18 photo_2016-08-21_17-50-21 photo_2016-08-21_17-50-25 photo_2016-08-21_17-50-28 photo_2016-08-21_17-50-32 photo_2016-08-21_17-50-35 photo_2016-08-21_17-50-38 photo_2016-08-21_17-50-41 photo_2016-08-21_17-50-44

انتهای خبر/

نوشته های مشابه

جوابیه مطلب «سردستگی نزاع خیابانی توسط یکی از مدیران فرهنگی رامهرمز!»
رایزنی عجیب ایزدپناه برای استخدام برادرش در شبکه‌ی بهداشت و درمان رامهرمز!
بزرگترین چالش رامهرمز آب شرب است/نماینده حتی وعده‌ی جایزه به قبولی های کنکور را هم‌ محقق نکرد/ نماینده یک هرارتومنی هم کمک آموزش و پرورش نکرد!
با چهار سطل زباله جمع کردن، نمی‌توان نماینده‌ای موفق بود/برخی تا دیروز پدرشان یک کپر نداشت اما امروز میلیاردر شدند، از کجا آورده اید؟
حسین قاسمی در نشست با اصحاب رسانه:  🔴 اعتماد مردم رامهرمز باید بازگردد/به نفع هیچ کسی کناره گیری نخواهم کرد/ کسی که آب رامهرمز را نخورده درد رامهرمز را نمیداند!
نجف جشنی‌نژاد، مدیر عامل شرکت بین المللی سپاهان گستر: انتخاب های قومی طایفه ای سودی برای مردم نداشت/اگر طی ۴۰ گذشته، هر ۴ سال فقط برای ۲۰۰ نفر شغل پایدار ایجاد می کردند امروز رامهرمهز ۲ هزار شغل مستقیم و چندده هزار شغل غیرمستقیم داشت/به نفع کسی کنار نمی کشم

۲ دیدگاه

  1. آقای محمدیان عزیز چرا به سراغ مدیر یک دهه ای مخابرات نمیری اون از عدم تلاش برای دادن خط به منطقه روبروی بیمارستان مادر(البته عده ای با پارتی بازی گرفتن) اون از سرعت بد اینترنت با ارباب رجوع هم بد برخورد میکنه چرا یک نفر باید یک دهه با بی لیاقتی تمام بر مسند کار باشد نیروی جوان با انگیزه بیارید

  2. استعفابده بعدازمرحوم سیدناصر نماینده لایق نیومد

    استعفابده

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.