۞ امام علی (ع) می فرماید:
آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اندیشه دینی » خوزستان » ویژه ها
  • شناسه : 2127
  • 24 فوریه 2016 - 17:47

خرید رأی مصداق رشوه است/رشوه دهندگان و رشوه گیرندگان همه در آتش اند/برخی نامزدها با خرید رأی از صلاحیت افتاده اند.

حجت الاسلام الیا، استاد حوزه و مؤسسه حضرت امام خمینی(ره) قم طی یادداشتی خلاصه و مفید نکات مهمی را تذکر داده اند که جا دارد مسئولین، نخبگان انقلابی، فعالان فرهنگی و سیاسی و مردم به این نکات توجه کنند.

یادداشتی از حجت الاسلام و المسلمین شیخ میثم الیا:

خرید رأی مصداق رشوه است/رشوه دهندگان و رشوه گیرندگان همه در آتش اند/برخی نامزدها با خرید رأی از صلاحیت افتاده اند.

 

سرویس اندیشه دینی – یاران۳۱۳؛ حجت الاسلام و المسلمین شیخ میثم الیا، روحانی خوش ذوق و بابصیرت رامهرمزی طی یادداشت کوتاهی، حاوی نکات مهمی برای مردم شریف رامهرمز و رامشیر در خصوص انتخابات این دوره مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان، به پایگاه خبری یاران۳۱۳ ارسال کرده اند.

photo_2016-02-24_21-08-14

حجت الاسلام الیا، استاد حوزه و مؤسسه حضرت امام خمینی(ره) قم طی یادداشتی خلاصه و مفید نکات مهمی را تذکر داده اند که جا دارد مسئولین، نخبگان انقلابی، فعالان فرهنگی و سیاسی و مردم به این نکات توجه کنند.

متن یادداشت:

بسمه تعالی

ما علینا إلا البلاغ . سوره مبارکه یس – آیه ۱۷

تأیید شورای محترم نگهبان مادامیه است نه دائمیه. یعنی علی وجه الدوام افراد مورد تأیید نیستند. تا مادامی مورد تأیید هستند که خلافی از آنان سرنزده باشد. به تعبیر حضرت آیت الله العظمی بهجت(ره) احراز صلاحیت و اصلح بودنِ افراد و فرد مثل اقتداء به امام جماعت نیست که با «إن شاءالله گفتن» و «اصاله الصحه فی فعل المسلم» بتوان به او اقتدا کرد. بلکه صلاحیت شخص باید احراز شود.

از آنجا که منابع موثق مطلع شدیم افرادی برای أخذ رأی دست به اعطای کمک های نقدی و غیرنقدی زده اند که قطعاً مصداق رشوه است و حرام؛ هم برای دهنده و هم برای گیرنده؛ و طبق روایت نبوی که در منابع معتبر آمده، الراشی و المرتشی کلاهما فی النار. یعنی هم رشوه دهنده و هم گیرنده هر دو در آتش هستند. چند جمله ای با طالبین حق و حقیقت در میان می گذارم.

همین دلیل کافی است برای اینکه افراد صلاحیت آنها سقوط کند. نماینده مردم باید به شهر و مردم قیمت بدهد نه اینکه برای اشخاصی قیمت گذاری کند و به هر قیمتی در پی تصاحب کرسی مجلس باشد.

هزینه عظیمی که با سفره های طویل و خریدن آراء در این ایام انتخابات خرج می شود به جای هزینه در راستای عمران و فقرزدایی، فردا روزی جهت وصول طلب حامیان مالی بدون شک، اعتبارات شهرستان به اینها استرجاع می گردد. و مع الاسف با داشتن منابع عظیم و زمینه برای اشتغال با نگاهی کوتاه به عمران و فرهنگ شهر مواجه می شویم با عقب افتادگی و آمار بالای بیکاری و خودکشی و اعتیاد که اینها خود بسته به رأی مردم می باشد.

خطاب به رشوه دهندگان باید گفت: شاید با دادنِ رشوه بتوانید چند روزی اعتبار مجازی در انظار جلب کنید –که این خود جای بحث دارد- اما بدانید که قلوب قابل ارتشاء نیستند و با رشوه نمی توانید قلوب مردم را تصرف کنید.

و خطاب به مردم شریف، فهیم و حاضر در صحنه که به امر و ندای رهبرعزیز انقلاب لبیک گفتند و در انتخابات شور و شعور ایجاد کردند عرض می نماییم که برای سرنوشت خویش، خودتان تصمیم بگیرید. نه اینکه تحت تأثیر اکاذیب و وعده های دروغی که تا حال محقق نشده و نخواهد شد، قرار بگیرید! همچنین تحت تأثیر مباحث قومیتی قرار نگیرید که قرآن به شدت این امر را مذموم شمرده و طوایف و قبائل را صرفاً جهت «تعارفوا»، یعنی شناختن طوایف از همدیگر قرار داده است نه جهت تفاضلوا و تفاخروا ! و در نهایت فرموده است: «إنّ اکرمکم عندالله اتقاکم».

و خطاب به آنانکه غافلانه به خواب رفته اند(نه آنانکه که خود را به خواب زده اند که موعظه در آنان هیچ تأثیری نخواهد داشت)، توصیه می کنم که به خیل عظیم مردم بپیوندند و در کنار مردم با بصیرت کافی راه درست را انتخاب کنند.

والسلام علی من إتبع الهدی

طلبه حوزه علمیه قم – میثم الیا

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

۱ دیدگاه

  1. درود به مبلغین دین اسلام

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.