۞ امام علی (ع) می فرماید:
آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خوزستان » سیاسی » ویژه ها
  • شناسه : 2565
  • 10 می 2016 - 12:17

اوج تدبیر دولت مدعی تدبیر:

عزل استاندار خوزستان در ساعت ۲ نیمه شب/دولت و اصلاح طلبان از نتایج انتخابات استان راضی نیستند/توقف تغییرات فرمانداری رامهرمز/احتمال لغو تغییرات کل شهرها توسط فرج الله خبیر و نصب عناصر تندرو به فرمانداری ها؛

30433_997

جزئیات ماجرای عزل استاندار را در یاران ۳۱۳ بخوانید:

سرویس سیاسی – یاران۳۱۳؛ دیشب ساعت ۲ نیمه شب در اقدامی عجیب توسط دولت تدبیر و امید استاندار خوزستان با بی احترامی به مردم خوزستان عزل شد.

به گزارش پایگاه خبری یاران۳۱۳ به نقل از منابع آگاه؛ دکتر مقتدایی استاندار خوزستان، در اقدامی عجیب و به دور از تدبیر و با بی احترامی به مردم خوزستان، بدون هیچ اطلاع قبلی از سمت خود برکنار و فرج الله خبیر به عنوان سرپرست استانداری منصوب شد.

این درحالی است که در روزهای اخیر استانداری خوزستان قریب به ۱۰ جابجایی و تغییر آرایش نیروهای خود در سطح معاونین، مشاورین و فرمانداری را در دستور کار قرار داده بود.

به گفته منابع آگاه نارضایتی دولت از نتایج انتخابات استان خوزستان و همچنین عدم پذیرش درخواست کانون اصلاح طلبان خوزستان، بی تدبیری دولت مدعی تدبیر را بیش از پیش نمایان کرد و دکتر مقتدایی در ساعت ۲ نیمه شب عزل شد. فشار کانون اصلاح طلبان خوزستان و عناصر تندروی این جریان در طی دوسه سال گذشته و در طی عزل و نصب های اخیر بر استاندار و عدم اجرای بخشی دستورات آنها توسط آقای مقتدایی سرانجام کار دست استاندار داد. مشارکتی های استان به دنبال سهم خواهی از استاندار بوده و همزمان وزارت کشور خواستارِ کاهش اختیاراتِ استاندار  شده بود! کانون مدعیان اصلاحات خوزستان به دنبال نصب عناصر تندروی خود در سکانداریِ فرمانداری های شهرهای مختلف بوده است و با مقاومت استاندار روبرو شده و سرانجام وی را عزل کرده تا به اهداف سیاسی خود در استان برسند.

ماجرا به همین جا ختم نمی شود و در ادامه فرج اله خبیر به عنوان سرپرست استانداری دستور می دهد که تغییراتِ استان نگهداشته شود. توقف تغییرات فرمانداری شهرستان رامهرمز اولین کاری بود که صبح امروز به دستور خبیر دستور توقف آن صادر شد. امروز در حالی که شورای اداری شهرستان رامهرمز ساعت ۱۰ صبح برای تودیع و معارفه فرماندار جدید دعوت شده بودند به دستور خبیر معارفه لغو شده و مصطفی سمالی فرماندار رامهرمز که به وی حکم فرمانداری شوشتر را داده بودند معلق و پا در هوا مانده است! هیچ معلوم نیست که بالاخره سمالی رامهرمز باشد یا شوشتر و یا هیچکدام! سمالی دیشب جلسه آخر خود را با بخشداران شهرستان رامهرمز و دیگر مسئولین را برگزار و خداحافظی کرده بود.

IMG15313283

خبیر و جریان مدعی اصلاحات خوزستان علاوه بر رامهرمز در نظر دارند تغییرات سایر شهرها را نگهداشته و با رایزنی با مقامات وزارت، تغییرات اخیر را لغو نموده، تا بتوانند در کوتاهترین زمان ممکن و با فراهم شدنِ اوضاع، عناصر تندروی مورد نظر خود را در شهرهای مختلف استان برای اهداف انتخاباتی سال ۹۶ به کار بگمارند.

حال باید از دولت مدعی تدبیر و امید پرسید آیا این تدبیر است که ساعت ۲ بامداد استاندار یک استان بزرگ را عزل کنند و سپس هم سعی کنند که آن را صرفاً یک جابجایی معمولی جلوه دهند؟ باید از مدعیان اصلاحات و دولتمردان پرسید که چرا در سال اقتصاد مقاومتی که باید اقدام و عمل را شاهد باشیم صرفاً به دنبال مقاصد سیاسی و حاشیه سازی هستید؟ چرا مطالبات اقتصادی و معیشتی مردم را وانهاده و به دنبال چیدن عناصر تندرو خود جهت بهره برداری در انتخابات ۹۶ هستید؟

مردم آگاه خوزستان این تغییرات و ارتباطات را در نظر دارند و راضی نخواهند شد که شاهد حضور عناصر تندرو در فرمانداری های شهرستان های مختلف استان باشند. مردم آگاه و شهید پرور خوزستان در انتخابات اخیر به سینه این جریان سیاسی دست رد زدند و انتظار دارند که دولتمردان پیام واضح آنان را درک نمایند. مشکلات زیرساختی، اقتصادی، معیشتی، بیکاری، آلودگی محیط زیست و هزاران مشکل دیگر باید اولویت دولت و نمایندگان دولت در این استان باشد در غیراینصورت با گماشتن عناصر جنجالی و افراطی به فرمانداری های شهرهای مختلف هیچ دردی دوا نمی شود بلکه مشکلات استان چند برابر خواهند شد.

انتهای پیام

Untitled-1

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.