۞ امام علی (ع) می فرماید:
آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » ویژه ها » یادداشت
 • شناسه : 1870
 • 19 ژانویه 2016 - 20:45

هیئت اجرایی با عدم رعایت حق الناس، زمینه حمله به شورای نگهبان را فراهم کرد/چرا نامزدهای ردصلاحیتی را همین جا رد نکردند؟!

مطابق آنچه که رهبر حکیم انقلاب فرموده اند:«تأیید صلاحیت افرادی که صلاحیت ورود به انتخابات را ندارند حق الناس است»، انتظار می رفت حق الناس رعایت شود.

گلایه از هیئت اجرایی رامهرمز و دست مریزاد به شجاعت هیئت نظارت و مرکزی انتخابات؛

هیئت اجرایی با عدم رعایت حق الناس، زمینه حمله به شورای نگهبان را فراهم کرد/چرا نامزدهای ردصلاحیتی را همین جا رد نکردند؟!

بعد از کلی کش و قوس و انتظار کشیدن بالاخره تأیید صلاحیت های کاندیداهای مجلس شورای اسلامی به منزل آخر رسید. و تکلیف رهیافتگان به کورس رقابت «تقریبا» مشخص شد و عده ای هم از قطار انتخابات پیاده شدند. در شهرستان رامهرمز هم بعد از اینکه عده ی زیادی به راحتی از فیلتر هیئت اجرایی شهرستان که مثلاً معتمدین مردم هستند، به صورت فله ای عبور کردند، در هیئت نظارت استان از قافله عقب ماندند و نتواستند از صافی بگذرند.

اما نکته ای که در این میان تعجب همگان را برانگیخت و جای بسی سوال و تأسف داشت این بود که چطور افرادی که در هیئت نظارت استانی رد صلاحیت شده اند بدون دردسر از فیلتر هیئت اجرایی شهرستان عبور کرده بودند؟ این نوع تفاوت در بررسی صلاحیت ها حاوی پیامی مهم است که حاکی از عدم قاطعیت معتمدین شهرستان در رد صلاحیت عده ای از کاندیداها می باشد. از آن جائیکه هیئت نظارت استان جایگاه و مرجع بالاتر از شهرستان می باشد و قدر مسلم قضاوت آنها به دلیل عدم سوگیری، منصفانه تر و به واقعیت نزدیک تر می باشد و هیئت اجرایی اکثریت قاطع از طیف متمایل به دولت و نماینده قعلی رامهرمز هستند می توان حدس زد که چرا همه را فله ای تأیید کرده اند!

در واقع معتمدین دولت به دلیلِ قصور و کوتاهی که در ارزیابی افراد داشته اند حق الناس را رعایت نکرده اند! مطابق آنچه که رهبر حکیم انقلاب فرموده اند:«تأیید صلاحیت افرادی که صلاحیت ورود به انتخابات را ندارند حق الناس است»، انتظار می رفت حق الناس رعایت شود. انتظار می رفت افرادی که دولت آنها را به عنوان معتمدین مردمی منصوب کرده است، وظایف خود را بدون اغماض و به دور از هر گونه جناح بندی انجام می دهند. زیرا این روند به حیثیت و آبروی خودشان لطمه وارد می کند!

هیئات اجرایی دولت تدبیر متأسفانه با تأیید فله ای افراد زمینه حمله دشمنان داخلی و خارجی را به شورای نگهبان فراهم آوردند. بطور مثال وقتی هیئت اجرایی رامهرمز به وظایف قانونی خویش در خصوص رد صلاحیت برخی از نامزدهای مورددار عمل نکرد هیئت نظارت و مرکزی انتخابات مجبور به ورود قاطعانه شد که دولت همین را ملعبه دست خویش قرار داده تا از آن بهره برداری سیاسی کند!

هرچند از نیروهای انقلابی همانند انتخابات های قبل از نیروهای انقلابی استفاده نشده است اما حال امید می رود که این افراد وظایف خود را در انتخابات و شمارش آراء به نحو احسن انجام بدهند چرا که عملکرد آنها کاملاً زیر نظر مردم و رسانه های انقلابی است.

جا دارد در همین مطلب به هیئت نظارت استانی و مرکزی خداقوت گفته شود که با شجاعت تمام و بدون هیچ گونه ملاحظه ای مقابل افرادی که حالا به هر دلیلی مشکل داشتند ایستاد و رد صلاحیت شان کردند. و آخرت خودشان را برای دنیای دیگران تباه نکردند.

والعاقبه للمتقین

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

۶ دیدگاه

 1. شماها مسؤلین این سایت گویا نمیخواهید اخلاق را زمینه کارهای خود قرار دهید.
  شما خجالت نمیکشید که وقتی هنوز تا اعلام نهایی اسامی تیید صلاحیت دو فیلتر دیگر باقی مانده، چنین جسارتهایی میکنید؟
  آیا شما مطمئن هستید که انگهایی که به این برادران زده اند، درست باشد یا نادرست؟
  کمی انصاف هم داشتخ باشید و برای خودتان و اعضای سایتتان دشمن تراشی نکنید.
  چون خیلی خیلی دارید تند میرید.
  بعد هم میگویید چرا در شهرمان یک روزنامه و یا هفته نامه نداریم.
  خب چون جنبه این چیزا رو ندارید.

 2. آقایی که این مطلب را نوشتی شما در پیشگاه خداوند مسیول هستید که با آبروی مومنان بازی میکنید انشاالله فردای قیامت جواب این تهمتهایت را خواهی گرفت

 3. تبارک الله

 4. آقای سید ناصر موسوی با سواستفاده از لباس وموقعیت در پروژه ایکه بنام کوثر در سعادت آباد بدون پرداخت هزینه سه آپارتمان ودر پروژه آفتاب ۲۲ در بزرگراه آزادگاه ۲ آپارتمان گرفته وبخاطذ ندادن هزینه که هرکدام را بنام همسر وپسرش کرده نپرداخته ولی با مقاومت هیئت امنای پروژه کوثر مواجه شده است علیه آنها انواع تهمت وافترا بسته وبا همدستی اکبراعلمی که مانندایشان ردصلاحیت شده قریب ۲ سال است با سوء استفاده از موقعیت خود سعی در رانتخواری می کند.
  البته نامبرده بدون پرداختن هزینه کامل آن واستفاده از موقعیت یک آپارتمان در سعادت آبادخیابان علامه طباطبلیی ۲۵۰متری به ارزش ۴ میلیارد از شهرداری گرفته والبته تعدتدی نماینده نیز همراه ایشان هستند که ردصلاحیت شده اند این کارها ادامه
  هرکس خولست از خلاف کاریهای نامبرده وسوءاستفاده هایش مطلع شوداز مسئولین پروژه کوثر تهران کوهکن نماینده سابق لنجان وندیمی نماینده لاهیجان وبرزگر نماینده سابق بستان آباد سوال کند
  پول های ارزی از مجلس به بهانه مشکل قلبی گرفته وبه انگلستان رفته ودر این مورد خلافهای ارزی بسیار مرتکب شده

 5. با سلام ؛
  در ابتدا با صداقت و راستی بگویم که بنده از هیچ کاندیدایی جانبداری نمی کنم و له یا علیه هیچ کدام از این افراد محترم تبلیغ نمی نمایم و بلکه به وظیفه شرعی و قانونی خودم که همانا شرکت در انتخابات است ، عمل می نمایم ، امیدوارم همه عزیزان با شرکت پرشور و حماسی در انتخابات خاری شوند در چشم دشمنان این مملکت ؛
  واما مدیران محترم سایت ، در مطلب شما نکات ضد و نقیض متعددی وجود دارد ، به عنوان مثال عرض کنم :
  در ابتدا بریده ای از مطلبتان را انتخاب می نمایم که نوشته اید « هرچند از نیروهای انقلابی همانند انتخابات های قبل از نیروهای انقلابی استفاده نشده است »
  ۱- بر اساس این نوشته اگر در ادوار گذشته انتخابات ، نیروهای انقلابی در هیات اجرایی انتخابات نقش مؤثر و مفیدی داشته اند چرا تأیید صلاحیت های انجام شده آنان ، منجر به راهیابی نماینده فعلی و دیگر نمایندگان قبلی به مجلس شورای اسلامی شده است که در این سایت تاکنون در مذمت آنان و عملکرد ضعیفشان مطالب گوناگونی منتشر شده است . آیا فکر نمی کنید با این اشاره شما به نیروهای انقلابی ، جایگاه آنان در افکار عمومی تحلیل رود و یا اینکه فقط با شاخص های شما افراد خاصی انقلابی هستند ؟
  ۲- بریده ای دیگر از این مطلبتان « هیئت اجرایی اکثریت قاطع از طیف متمایل به دولت و نماینده قعلی رامهرمز هستند می توان حدس زد که چرا همه را فله ای تأیید کرده اند! »
  اگر هیات اجرایی انتخابات متمایل به هر طرف باشد چه نماینده فعلی و یا گزینه مورد نظر دولت ، قطعا ًباید به گونه ای عمل نمایند تا عرصه را برای نماینده و یا افراد مورد نظرشان آماده و رقبا را از همان ابتدا دچار چالش نموده و از گردونه رقابت خارج نماید تا فرد و یا افراد مورد نظر با فراغ بال و خیال راحت به کارشان ادامه دهند و بقیه کاندیداهایی که رد صلاحیت و یا عدم احراز صلاحیت شده اند وقت خود را صرف لابی و مذاکره جهت گرفتن تأیید صلاحیت نمایند و به این شکل هیات اجرایی زمان را برای کاندیداهای مورد نظرشان بخرند ولی در عمل می بینیم که هیات اجرایی همه کاندیداهای نام آشنا که به نوعی از گذشته تاکنون چه رای سنتی داشته و یا در ادوار گذشته رای بالایی داشته اند را از گردونه رقابت خارج ننمود و به جزء چند کاندیدای غیرمطرح ، همه را تأیید کردند . شاید بتوان گفت و باز تأکید می کنم شاید و احتمالا ً که هیات اجرایی از بیم اینکه در آینده هر کدام از کاندیداهای مطرح و نام آشنا رأی بیاورد و ردای وکلات مردم را بر تن بپوشد ، در آینده برای آنان و خانواده اشان مشکلات و دردسرهای مختلفی ایجاد نماید ، هر چند برای فردی که مورد اعتماد شهرستان بوده و نام معتمد را قبل از انتخاب به عنوان هیات اجرایی با خود یدک می کشد ، این طرز فکر و عملکرد ، مقبوح ، ناپسند و از لحاظ شرعی و قانونی نادرست می باشد .
  هر چند مباحث دیگری که ضد و نقیض باشند در این مطلبتان نهفته است ، لذا کلام را به درازا نمی کشم و فقط به این موضوع اشاره می کنم که این انقلاب با خون دلها و زحمات تمام اقشار این مملکت اسلامی به دست آمده و با خون های پاک و مطهر جوانان و رزمندگان این مرز بوم حفظ شده است و ارزش و عظمت این انقلاب بسیار زیاد بوده و هست و همچنین بر اساس آیات کلام الله مجید ، احادیث و روایات نقل شده از ائمه معصومین علیهما سلام ، وحدت و برادری رمز پیروزی ، موفقیت و سربلندی جوامع انسانی می باشد ، لیکن بایدحواسمان باشد که با اندیشه ، رفتار و عمل حسنه و درست به اهداف و مقاصد سالم و پاک برسیم نه با ایجاد توهمات و انتشار آن در جامعه ؛ حرف ها و درددل ها زیاد هستند ولی دوستان بیایید با هم درخت محبت و مودت بکاریم تا میوه خوش طعم و مزه وحدت و برادری را بچینیم .

 6. سلام چرا وقتی چیزی نمیدونید الکی داستان میسازید کی گفته هیت اجرایی فله ای رد کرد هیت اجرایی اعلام نکرد ب دلیل اینکه اتفاقی داخل رامهرمز نیفته وگرنه هیت اجرایی بیشتر از اینا رد کرد تازه نظارت بعضی رو ک هیت اجرایی رد کرد تایید کرد

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.