۞ امام علی (ع) می فرماید:
آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خوزستان » ویژه ها
  • شناسه : 2745
  • 23 ژوئن 2016 - 21:00

چرابیمارســتان شفا مانع از خدمات انسان دوستانه یک پـزشک متخـصص شـد؟

برخی بیماران سرطانی تحت درمان در بیمارستان شفای اهواز با امضای طوماری نارضایتی خود را نسبت به محروم نمودن بیماران از خدمات مستمر یک پزشک متخصص و دلسوز ابراز داشتند.

در طومار اعتراض آمیز خانواده های بیماران سرطانی عنوان شد:

چرابیمارســتان شفا مانع از خدمات انسان دوستانه یک پـزشک متخـصص شـد؟

IMG22165240

خانواده های بیماران سرطانی تحت درمان در بیمارستان شفای اهواز با امضای طوماری نارضایتی خود را نسبت به محروم نمودن بیماران از خدمات مستمر یک پزشک متخصص و دلسوز ابراز داشتند.
به گزارش یاران۳۱۳ به نقل از رهیاب برخی بیماران سرطانی تحت درمان در بیمارستان شفای اهواز با امضای طوماری نارضایتی خود را نسبت به محروم نمودن بیماران از خدمات مستمر یک پزشک متخصص و دلسوز ابراز داشتند.
در این طومار آمده است قریب یک هفته است که متوجه شدیم با دستور برخی مسئولان محل اقامت دکتر جاسب (فوق تخصص بیماری های سرطانی) که تنها حلقه وصل بدون واسطه دکتر و بیماران بود را گرفته اند. این خبر قلب ما را به درد آورد و احساس خطری نسبت به جان فرزندانمان می کنیم.
نماینده خانواده های بیماران سرطانی تحت درمان در بیمارستان شفای اهواز که این طومار را به دست ما رساند اظهار داشت: من پدر کیمیا دلفیه هستم که مدت ۴ سال است فرزندم تحت درمان در بیمارستان شفا قرار دارد و در این مدت یک پزشک فوق تخصص هماتولوژی در بیمارستان شفا، خدماتی را به ما و سایر بیماران ارائه می داد که کمتر پزشکی را سراغ دارم که این خدمات را بی چشمداشت انجام بدهد و این هم به واسطه حضور ۲۴ ساعته ایشان در بیمارستان بود.
یوسف دلفیه گفت: دکتر کاوه جاسب تنها پزشکی است که ایثارگرانه حاضر شده بود تمام طول شبانه روز در یک اتاق بیمارستان مقیم شود تا در صورت نیاز بیمارانش در دسترس آنها باشد. از وقت و زندگیش زده بود تا بیماران به دلیل شرایط خاصی که به سبب بیماری سرطان دارند بتوانند در اسرع وقت به ایشان مراجعه کرده و به سختی نیفتند.
وی افزود: این یک امتیاز بزرگ برای ما و فرزندان بیمارمان بود که شب و نصف شب به درب اتاق ایشان می رفتیم و از دکتر کمک می گرفتیم و ایشان هم واقعا دلسوزانه ما را همراهی می کرد و مواردی نیز به خاطر همین سهل الوصول بودن دسترسی به ایشان از خطر مرگ نجات پیدا کردند.
پدر کیمیا ادامه داد: این خدمات انسان دوستانه دکتر جاسب که پیش از این نیز سابقه نداشته، در استان محروم خوزستان با حجم بالای بیماران سرطانی که همزمان بیماران استان های همجوار نظیر کهکیلویه و بویر احمد، لرستان و کرمانشاه و … و کشورهای همسایه را هم پوشش می دهد واقعا جای تقدیر دارد.
دلفیه تاکید کرد: اما متاسفانه اخیرا اتاق محل اقامت دکتر جاسب در بیمارستان شفا را از ایشان گرفتند و همین باعث شد ایشان از بیمارستان نقل مکان کنند و دور شدن ایشان از بیمارستان برای ما مشکلات زیادی ایجاد کرده است.به این خاطر که سطح دسترسی ما را به دکتر پایین آورده و مشکلاتی که برایمان به وجود می آید را نمی توانیم به صورت آنی با پزشکمان مطرح کنیم و مشمول زمان می شود که همین امر تبعاتی در بر دارد.
وی با بیان اینکه بیمارستان پزشکانی را هم تخصص ایشان به عنوان جایگزین معرفی کرده است اظهار داشت: اما هیچ کدام خدماتی را که دکتر جاسب به ما ارائه می کرد مثل در اختیار قرار دادن شماره تلفن همراه برای تماس های ضروری و حتی وقت و بی وقت ما و تعهد نسبت به پاسخگویی و نوع رسیدگی خاصی که به بیماران داشت و سواد و تجربه ای که در این مدت از او دیدیم را ندارد.
این شهروند اهوازی تاکید کرد: به جای اینکه از چنین افرادی که برای نجات جان همنوعان خود با انسانیت و فداکاری از زندگی خود گذشته اند تقدیر و به عنوان نماد و الگو معرفی شوند در کمال ناباوری نه تنها تقدیری صورت نمی گیرد بلکه فرصت این خدمت بشردوستانه نیز از یک پزشک متعهد گرفته می شود دودش اول در چشم بیماران می رود.
دلفیه ادامه داد: با دکتر همایون یوسفی که هم تخصص دکتر جاسب در بیمارستان شفاست و به تازگی به عنوان نماینده مردم اهواز به مجلس شورای اسلامی راه یافته تماس گرفتم و علت را جویا شدم که ایشان گفتند:” به نفع بیمارستان نیست که یک پزشک برای خودش یک اتاق داشته باشد هیچ جای دنیا را هم سراغ نداریم که پزشک در بیمارستان اتاق اختصاصی داشته باشد.” این موضوع برای ما قابل درک نیست که چرا یک پزشک با این سطح از تخصص در این نوع بیماری خاص و حساس نباید یک اتاق اختصاصی داشته باشد؟
وی ادامه داد:  طبقه چهارم بیمارستان شفا یحیائیان تهران یک سوئیت در اختیار پزشک ها برای اقامت قرار داده شده است و اتفاقا این بیمارستان نزدیک به ساختمان مجلس شورای اسلامی است و می توانند از نزدیک رویت کنند.
نماینده خانواده بیماران بیمارستان شفا با بیان اینکه دکتر یوسفی همچنین از ما خواست که در این موضوع دخالتی نداشته باشیم گفت: ما پاسخمان به ایشان این است که چرا نباید دخالت کنیم در حالی که منفعت معنوی و جان فرزندانمان در این موضوع در معرض خطر است. ما مشکلی با دور شدن دکتر جاسب نداریم در صورتی که پزشکی جایگزین و معرفی شود که مثل ایشان پاسخگوی ۲۴ ساعته ما باشد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.