۞ امام علی (ع) می فرماید:
آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » رامهرمز » ویژه ها » یادداشت
  • شناسه : 2085
  • 23 فوریه 2016 - 11:50

اندر احوالات بداخلاقی های انتخاباتی:

نامزدها از لحاف و پتوی هم میگویند زیر این لحاف چه می گذرد؟/ما از این بگم بگم ها خاطره خوشی نداریم/این رفتار بوی فتنه و شلوغی می دهد/کاندیداها مواظب رفتار خود باشند و مردم و شهر را درگیر حاشیه و دچار خسارت نکنند/چرا چهارشنبه را برای شفاف سازی انتخاب کردید/اگر راست میگفتید با مدرک، زود تر اقدام می کردید/برخی رقیب را شیطان اکبر می دانند شیطان اکبر آمریکاست!

یادداشت// از محمدمتین نجف زاده

تخریب

انتخابات های گذشته چه در شهرستان و چه در سایر شهرهای دیگر همیشه همراه با رفتارهای خوب و بد، خاطره های خوش و یا ناگوار همراه بوده است.بطوریکه دربرخی انتخابات برخی کاندیداها با بداخلاقی های انتخاباتی باعث تحمیل هزینه بر مردم و یا آشفته کردن فضای انتخابات شده اند.اما چیزی که در همه ی انتخابات ها مشترک بوده پیروزی و سربلندی مردم در رفراندوم نظام یعنی انتخابات بوده است.طوری که مردم باحضور بموقع و مرشور حماسه هایی بزرگ خلق میکردند.

در مقیاس شهرستانی نیز مردم شهرمان دوشادوش سایر هموطنان و حتی پرشور تر از خیلی شهرها و با مشارکت حداکثری در خلق این حماسه های ماندگار نقش بسیار ویژه ای داشتند.

متاسفانه در گذشته ما شاهد بداخلاقی هایی در شهرستان بودیم که برای شهر هزینه داشته است.بداخلاقی هایی که گرد و غباری بر فضای شهر پاشیده که هنوز هم آثارش درسینه های برخی از مردم مشاهده میشود.بداخلاقی هایی چون قومیتی کردن انتخابات،چون وعده های پوچ و دست نیافتی،شعارهای بدور از عمل،دروغ ها و تهمت ها و فرافکنی ها،از خریدو فروش رای چیزی نگویم که فردا از بنده مدرک نخواهند و شکایتمان نکنند!!!(که این مدت ها کم شکایتمان نکردند).متاسفانه این بداخلاقی ها در این انتخابات نیز گویا می خواهد ادامه داشته باشد.

ما شاهدیم در این روزها برخی کاندیداها بگم بگم انتخاباتی راه انداخته اند از لحاف و پتوی هم میگویند و یکدیگر را تهدید میکنند که فلان روز چه را میگویم و قضیه های فلان پروژه رادعلنی میکنم.اعلام میکنند که چهارشنبه شب درباره برخی کاندیداها شفاف سازی میکنند.

اگر مرد هستید و راست میگفتید دیروز و روز های گذشته میگفتید امروز شفاف سازی میکردید،اگر ریگی به کفش ندارید چرا میخواهید درست در زمانی که فرصت تبلیغات (و جواب رقبا به تهمت ها) به پایان میرسد شفاف سازی کنید!!

این زمان برای به قول خودتان شفاف سازی، زمان بزن و در رو هست نه زمان شفاف سازی. زمان تهمت است و زمان دروغ و شارلاتان بازی است نه زمان بصیرت افزایی. اگر دروغ نمیگویید بنشینید کنار هم و مناظره کنید.ما شرایطش را فراهم میکنیم.این آتشی که شما میخواهید درست کنید دودش در چشم ملت میرود.برای نظام و امنیت و آرامش جامعه خطرناک است.

ما ازین بگم بگم های انتخاباتی خاطره خوشی نداریم. اگر راست میگویید با مدرک سخن بگویید و مدارک را به دست مردم دهید نه اینکه دهان مبارک را باز کنید بدون اینکه بفکر عواقب صحبت هایتان باشید به ایجاد هزینه و پخش غبار فتنه بپردازید.

از شما خواهش میکنیم دست از تخریب و تهمت برداشته به اعلام برنامه هایتان بپردازید.اگر کسی شما را تخریب کرده و تهمتی به شما بزند در فضای منطقی شفاف سازی کنید و مطمئن باشید مردم دروغ گویان و تهمت زنندگان را انتخاب نمیکنند. برخی رقیب را شیطان اکبر می دانند شیطان اکبر آمریکاست!

این رفتارهایی که برخی راه انداخته اند که چهارشنبه فلان میکنند و بهمان میگویند بوی شلوغی و فتنه میدهد.سرنوشت فتنه گران را نصب العین رفتار انتخاباتی خود قرار دهید و برای رسیدن به کرسی که فرصت خدمت است و بندگی خدا، با ناجوانمردی و ظلم به رقبا و مردم ،دنیا و عقبایتان را تباه نسازید.هر انتخابات می تواند بیش از یک پیروز داسته باشد.

 هر کاندیدایی که سلامت خود را از ابتدا تا پایان رای گیری و اعلام نتیجه نهایی حفظ کند پیروز واقعی است و کاندیدایی که با تهمت و دروغ و شلوغی بخواهد فضا را فتنه گون کند منفور مردم خواهد شد و هیچ آینده ی سیاسی ای برای او در نزد مردم و نظام وجود ندارد. از همه ی عزیزانی که به تلطیف فضای انتخابات و آرامش آن کمک کرده و انتخابات را باحضور خود پرشور کرده اند ممنون و سپاسگذاریم. قطعا شما هم در این حماسه ها نقش بی بدیل دارید اجرتان با خدای تبارک و تعالی باشد وان شاءالله که در تمامی مراحل زندگی تان موفق باشید. شما که چه در تبلیغات و چه در سخنرانی ها و چه در تمکین به نظر سورای نگهبان در اعلام نتایج تمکین کرده و خواهید کرد.

والسلام

محمدمتین نجف زاده

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.