رئیس اداره منابع طبیعی رامهرمز خبر داد:

تولید ۴۸ هزار نهال مرتعی در رامهرمز

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری رامهرمز از تولید ۴۸ هزار نهال مرتعی در شهرستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: تولید 48 هزار نهال مرتعی در رامهرمز

 یاران ۳۱۳ به نقل از فارس/سید شریف پورموسوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رامهرمز اظهار کرد: منابع طبیعی از ذخایر مهم و بکری هستند که خداوند در اختیار ما قرار داده و ضروریست که به نحو احسن از این نعمت‌های خداوندی بهره ببریم.

وی ادامه داد: در حال حاضر وسعت جنگل‌کاری در منطقه مربچه رامهرمز و حومه به وسعت هزار و ۱۷۴ هکتار رسیده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری رامهرمز تصریح کرد: در سال‌جاری توسط زنان روستایی مربچه تعداد ۴۸ هزار نهال مرتعی از گونه آتری پلکس تولید شده که در مراتع منطقه کشت خواهد شد.

پورموسوی افزود: در بازدیدی که فرماندار رامهرمز از طرح جنگل‌کاری شهدای مربچه و تولید نهال داشته، خواستار توسعه این گونه طرح‌ها شد.

این مسئول با توجه به وسعت طرح جنگل‌کاری شهدای جهاد سازندگی در منطقه مربچه و به منظور ایجاد امکانات رفاهی در آن محدوده برای مردم گفت: به‌منظور هرس درختان و احداث نمازخانه و سکوهای نشیمن سیمانی، فرماندار رامهرمز قول مساعد داد تا در صورت ارائه طرح توجیهی، اعتبار لازم در این زمینه تامین و در اختیار منابع طبیعی قرار گیرد.

وی در پایان خواستار حفظ منابع طبیعی توسط همه اقشار مردم شد و عنوان کرد: منابع طبیعی متعلق به نسل‌های آینده نیز هست و باید از خسارت رساندن و نابودی آن توسط افراد سودجو جدا جلوگیری به عمل آوریم.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :