۞ امام علی (ع) می فرماید:
آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » رامهرمز » سیاسی » ویژه ها
  • شناسه : 2047
  • 18 فوریه 2016 - 19:25

مسئول مجموعه یاران انقلاب اسلامی رامهرمز:

تحلیل های چهارسال قبل ما درست از آب درآمد/نامزدی که چهارسال پیش، خلاف واقع خود را از سوی جبهه پایداری معرفی کرده بود امسال به نفع شمس الله بهمئی کنار کشیده است!/نامزد دیگر که باعث اختلاف جریان حزب الله شده بود امسال به نفع سیدناصر کنار کشیده است/حال باید فرزند زمان خود باشیم/اقتضایی و متناسب با شرایط تصمیم بگیریم.

چهارسال پیش یک نامزدی، خلاف واقع، خود را به جبهه پایداری منسوب کرد و ما همان زمان سریع واکنش نشان داده و تکذیب کردیم. این آقا پوسترهایی چاپ کرد با این عنوان که از طرف جبهه پایداری معرفی شده است!

همان آقا امسال به نفع کاندیدایی کناره گیری کرد که به سمت اصلاحات گرایش دارد. این تذبذب برای ما از همان اول روشن بود اما برخی دوستان ما فریب آن حرف ها را خوردند و از ایشان حمایت کردند. البته رأی آن آقا تقریباً ۷۰۰ – ۸۰۰ رأی شد. بالاخره ۷۰۰-۸۰۰ رأی هم زیاد بود و باعث شکستِ آرای جریان اصولگرایی شد اما این درد را باید به کجا ببریم که یک عده هیچوقت نمی خواهند حرف منطقی و واقعیات موجود را ببینند. این آقا کسی نیست جز آقای عبدالحسین محبی. من پوستر ایشان را هنوز دارم.

همان سال فرد دیگری به اسم آقای حمدالله بیگدلی مدعی نامزد جریان انقلابی شد که ما و دوستانمان ایشان را شناختیم و از اتحاد وی با آقای سیدناصر موسوی خبر دادیم. ایشان انسان فرهیخته و محترمی است و اما بالاخره سلایق متفاوتی وجود دارد. ایشان متحد آقای سیدناصر موسوی بود و مطمئن بودیم رأی هم ندارد. نظرسنجی ها دقیق بود. به دوستان خودمان گفتیم بیائید برای حفظ جریان به فکر رقابت باشیم. حالا که ما کاندیدای اصلح نداریم و فرد انقلابی رأی آوری هم در چنته نداریم که او را علم کنیم بیائیم نگذاریم جریان مدعی اصلاحات رأی بیاورد. بیائیم به کسی رأی بدهیم که توان رقابت با جریان اصلاحات و جریان پیمانکاری ها را داشته باشد.

خب، با واکنش تکفیری برخی خودی ها مواجه شدیم که آقا، فلانی آدم خوبی نیست! آدم خطرناکیه! اطرافیان خطرناکی داره! و إلی آخر… .

ما به دوستانمان گفتیم که آقا ما هم ضعف های فلانی را می دانیم اما بحث بر سر این است که نباید کاندیدای اصلاحات رأی بیاورد! آن زمان تحت تأثیر یک روحانیِ باتقوا و با اخلاق اما با کمترین اطلاعات سیاسی، جریان حزب اللهی دوشقه شد و همان اختلاف باعث شد تا کاندیدای اصلاحات رأی بیاورد.

این چهارسال تمامی ادارات، مدارس، دانشگاه ها و غیره تحت تأثیر تفکر مدعی اصلاحات قرار گرفته است و بزرگترین ضربه به عمران، آبادی و پیشرفت و فرهنگ و سیاست شهرستان های رامهرمز و رامشیر وارد شده است و تا سال های سال این جریان فکری در شهرستان رخنه کرده است. جریانی که آمریکا را خدا و کدخدا می داند و ذره ای به پیشرفت درونی و خودکفایی اعتقاد ندارد و معتقد است ما باید مطیع غرب باشیم. این جریان درون شهرستان دنبال جریان روشنفکری بیمار سطح کشور است که بالاخره از سابق بوده اما با آمدن آقای بهمئی دوباره جان گرفت و سر برآورد. جان گرفتنِ این جریان خطرناک بوده است. اما باز این دوستان خودی امسال هم نمی خواهند به فکر اصل و کل جریان باشند و مسائل فرعی و ریز باعث شده است تا مسائل اصلی را فراموش کنند! ما نمی توانیم آینده فردی را تضمین کنیم اما بالاخره می توانیم از یک خطر بزرگ واضح و روشن جلوگیری کنیم یا نه؟ آیا می توان خطر اصلی را برای چهارسال عقب نگه داشت یا نه؟

امیدواریم این دوستان اصولگرا، حزب اللهی و انقلابی ما این دوره، اشتباه چهارسال قبل را مرتکب نشوند و برای حفظ جریان از یکسری مسائل بگذرند و اصل را فدای فرع نکنند. هرچند ما چشم بسته از کسی حمایت نمی کنیم اما باید حواسمان را بیشتر جمع کنیم. قطعاً اگر جریان مدعی اصلاحات در این دوره هم رأی بیاورد تا یک دهه دیگر شهر در دستان آنها قبضه خواهد بود. جریان دینی و انقلابی در شهر زیر شدیدترین فشارها قرار خواهد گرفت. همانطوری که در این سالها مورد تهاجم و تخریب شدید قرار گرفته، در سالهای آتی فشارهای بیشتری را باید متحمل بشویم. در کنار اینکه نباید یک کرسی از کرسی های مجلس به جریان مدعی اصلاحات که واقعاً اصلاحات آمریکایی است اضافه شود. ما دغدغه های دوستان خودی را ارج می نهیم و بالاخره باید حواسمان باشد که نامزدِ معرفی شده از سوی ما در آینده چه می شود اما اولویت در زمان فعلی حفظ جریان است. الآن مهم است . ما حال را نباید از دست دهیم. در خصوص جناب آقای احمدی نژاد یک عده از علما و بزرگان(نه همه، یک عده قلیل) در سال ۸۸ از ایشان حمایت نکردند. به علت حضور مشایی در کنار ایشان. اما در مقابل منطق بزرگان و علمای انقلابی این قضیه بود که احمدی نژاد بهتر است از جریان نفاق و جریان آمریکایی اسرائیلی. خب همه قضیه فتنه ۸۸ را دیدیم که یک عده مردود شدند. فتنه ۸۸ اصل نظام را نشانه رفته بود بعضی ها هنوز سر مشایی مشکل داشتند! ما باید فرزند زمان خودمان باشیم. وضعیت فعلی را نگاه کنیم که آرایش چگونه است و متناسب با این شرایط تصمیم بگیریم. إن شاءا… .

والسلام

داود مدرسی یان

انتهای خبر/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

۱ دیدگاه

  1. حالا هر کی اصول گراست خوبه پ اگر این طوره چرا بعضیاشون ک اصلی بودن تایید نشدن یا فساد های مالیشون در اومد

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.