۞ امام علی (ع) می فرماید:
آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خوزستان » رامهرمز » سیاسی » ویژه ها
 • شناسه : 2932
 • 24 اکتبر 2016 - 21:26

گزارش یاران۳۱۳ از ماجرای لغو برنامه خادمی در دانشگاه پیام نور رامهرمز:

ماجرا را ناقص گفته اند!/حامیان نماینده سابقِ اصلاح طلب و مدافع کرسنت، انقلابی شده اند!/این تغییر ۱۸۰ درجه ای از سردرد انقلاب نیست از سردرد شکست در انتخابات است/لغو برنامه نتیجه ناهماهنگی دو طرف بود+عکس

index

عصر روز گذشته خبری در چندین سایت استانی و کشوری و فضای مجازی منتشر شد با این عنوان: “پرچم آمریکا در رامهرمز برافراشته شد!” اما اصل ماجرا چه بود؟

هر مخاطبی که این تیتر را دیده تحریک شده است که لینک سایت را باز کند و محتوا را ببیند. مخاطب خشمگین می شود که مگر می شود در رامهرمز دارالمؤمنین کسی جرأت داشته که پرچم آمریکا یا داعش را بالا برافراشتند؟ پس انقلابیون این شهر، سپاه و بسیج و امام جمعه کجا بودند؟ در همین افکار غوطه ور می شود که در کمال بهت و تعجب وارد صفحه مورد نظر می شود هیچ عکس یا محتوایی را که با این تیتر همخوانی داشته باشد را نمی بیند! نه پرچم آمریکا نه داعش نه … .

نویسنده سعی کرده با یک تیترِ تحریک انگیز و صدالبته غیرواقع، مفهموم و محتوای ذهن خود را در قالب این تیتر بیاورد که بله، به علت لغو یک سخنرانی در دانشگاه پیام نور رامهرمز، به نوعی پرچم آمریکا در رامهرمز برافراشته شده است! ماجرا هم از این قرار است که ظاهراً بنا بوده است سخنرانی آقای مهندس خادمی نماینده ایذه و باغملک در دانشگاه پیام نور رامهرمز با موضوع بررسی قراردادهای جدیدِ نفتی، توسط رئیس دانشگاه لغو گشته و در این مطلب سعی شده است که لغو آن را سیاسی قلمداد کرده و ماجرایی غیرواقعی از درگیری نماینده رامهرمز و رامشیر و نماینده ایذه و باغملک(دو نماینده اصولگرا) نقل کند تا جایی که کار آنها به حراست مجلس کشیده شده است!

یاران۳۱۳ مطابق با رسالت انقلابی و آگاهی بخشی خویش تلاش کرده تا هم از طریق نماینده ایذه و باغملک و هم نماینده رامهرمز و رامشیر و همچنین با ارتباط با برخی منابع اصل و حقیقت ماجرا را دریافته و اطلاع رسانی کند.

 1. با پیگیری از طریقِ نماینده ایذه و باغملک و همراه همیشگی ایشان آقای م، ما مطلع شده ایم که اصل ماجرا و درگیری لفظی دونماینده اساساً صحت ندارد. دو نماینده، صحبت هایی در کمال متانت و صمیمیت باهم داشته اند و اساساً هیچ درگیری و یا دلخوری و یا ناراحتی پیش نیامده است! همچنین آقای خادمی در گفتگو با یکی از شخصیت های اصولگرا و انقلابی استان خبر این دوستان را تکذیب کرده و تأکید کرده است هیچ مشکلی بین ایشان و نماینده رامهرمز و رامشیر وجود نداشته و ندارد. همچنین برخی منابع موثق نیز این مسئله را رد کرده اند.
 2. گفتگوی نماینده شهرستان رامهرمز و رامشیر با خبرنگار صدا و سیما، شبکه دو، ۲۰:۳۰ ، رهیاب، فارس، تسنیم و دیگر رسانه های انقلابی با موضوع انتقاد از برجام، انتقاد به fatf ، انتقاد به ipc و قراردادهای جدید نفتی در آرشیو این رسانه ها موجود و موضع این نماینده انتقاد به این قراردادها صریح و واضح است. حمایت وی از نیروهای انقلابی برای برگزاری سخنرانی آقای کریمی قدوسی در آینده ی نزدیک نیز، حکایت از مخالفت وی با جریان آمریکاپرستان دارد.
 3. دلیل توصیه دوستانه آقای محمدیان به برادر خادمی نیز این مسئله بوده که ایشان در حال پیگیری مجوز دفتر مارون و چندهزار تن قیر از سوی وزارت نفت می باشند و شاید این نشست، حاشیه ای برای این مجوزها بوجود بیاورد وگرنه هرگونه شائبه سیاسی و یا حمایت از وزیر و کرسنت رد می شود. هرچند ما نیروهای انقلابی این تحلیل جناب محمدیان را ناقص و ناصحیح می دانیم و دلیلی ندارد وزارت نفت بخاطر یک سخنرانی در اجرای وظایفش در قبالِ مناطق نفت خیز کوتاهی کند. چرا یک وزیر اینقدر ضعیف باشد که بخاطر یک سخنرانی بخواهد وظیفه خود را در قبال رامهرمز به عنوان دهها حلقه چاه انجام ندهد؟ هرچند جناب نماینده به دوستِ نماینده اش توصیه دوستانه داشته، اما باز برای ما قابل توجیه نیست.
 4. برخی افرادی که به دنبال برگزاری این جلسه در دانشگاه پیام نور بوده اند در جایگاه بسیج دانشجویی قرار داشته اند. ما باید حساب بسیج دانشجویی، این تشکیلات مقدس را از حساب افراد مسئول جدا نمائیم تا انتقاد به عملکرد یک جوان مسئول، به پر و بال بسیج نگیرد و برخی دغل بازان نیز ما را متهم به ضدیت با بسیج نکنند. برخی از مغرضان نباید سعی کنند جایگاه این تشکل والا و مقدس را زیر سؤال ببرند و به خود اجازه جسارت دهند. اما انتقاد به افراد هیچ اشکالی ندارد. مسئول فعلی و سابق این مجموعه در پیام نور، بارها از نماینده سابق رامهرمز که جزو حامیان و سینه چاکان وزیر نفت بوده دفاع کرده اند. نماینده سابق را برای دفاع از دولت و کرسنت و وزیر نفت به دانشگاه کشاندند که صوت آن در اختیار یاران۳۱۳ قرار دارد. فردی که در تجمع مقابل درب دانشگاه به عنوان مسئول بیانیه خوانده است بیش از اینکه درد انقلاب و بسیج را داشته باشد درد شکست در انتخابات را می چشد چرا که وی از حامیان نماینده سابق بوده است(عکس های وی در مراسمات انتخاباتی نماینده سابق در پائین آمده است). به راستی آیا حمایت از نماینده اصلاح طلب حامی کرسنت و زنگنه با این بیانیه خواندن تناقض ندارد؟ اگر هدف انقلاب و انتقاد از قراردادهای ننگین این دولت باشد پس چرا این افراد در طول این سه سال کوچکترین نقدی به این قراردادها نداشته اند؟ امیدواریم مسئولین مربوطه این مسائل را پیگیری کنند.
 5. موافقت و یا مخالفت نماینده شهرستان با این برنامه و یا برنامه های دیگر هرچند سیاسی نبوده و صمیمانه با نماینده ایذه (خادمی) هم مطرح شده است اما به هیچ وجه نباید مبنای مجوز یا عدم مجوز قرار گیرد. نماینده به هیچ وجه قانوناً، اخلاقاً و شرعاً نمی تواند در این مسائل دخالت کند. مسئولین دانشگاه بهتر است محترمانه و همسو با جریان انقلاب و در چارچوب قانون به برنامه ها مجوز داده و نهایت همکاری را داشته باشند. مطابق با قوانین دانشگاه و آئین نامه بسیج، یک نماینده نمی تواند در این مسائل دخالت کند و امیدواریم دیگر شاهد این مسائل نباشیم.
 6. نویسنده این متن و مسئولین سایت مورد نظر که از دوستان دلسوز انقلابی و بسیجی بوده و هستند و ما به آنها ارادت داریم اما در این مسئله به علت اطلاعات ناقص و غلطی که از برخی منابع ضعیف خود در شهرستان گرفته اند راه به خطا رفته اند. این تیتر، نابجا و غلط بود. لغو این سخنرانی به هیچوجه سیاسی نبوده و به معنای حمایت از دولت و یا حمایت از جریان مدعی اصلاحات، نبوده و نیست. بلکه دغدغه این لغو، مسائل اجرایی بوده که باز هم تأکید می کنیم این دلایل نمی توانست دلایل منطقی برای لغو این برنامه باشد و تشکل دانشجویی و مسئولین دانشگاه می توانستند با تعامل بهتر و اقناع و رفتار منطقی به دور از حاشیه و شتابزدگی این برنامه را به درستی برگزار کنند. اما بی تدبیری از یک طرف و لجاجت از طرف دیگر و روحیه عدم تعامل و طلبکاری برخی افراد، جمعاً باعث لغو این برنامه شده است. امیدواریم که دیگر از این مشکلات نداشته باشیم.

امیدواریم همه نیروهای انقلابی هوشیار و متحد و منسجم در برابر برخی از نقشه ها که جریان نفوذ طراحی می کنند درست عمل کرده و دچار اختلال و اختلاف نشوند و با برنامه ریزی های دقیق خط روشنگری در خصوص برجام و fatf و ipc را ادامه دهند اما مواظب برخی مسائل نابجا و شتابزده و مشکوک باشند.

عکس های فردی که بیانیه را در تجمع خوانده است:

426324414_143674 426331839_74573 426111913_11513 426035399_11306 426020945_11307 425622647_179062

انتهای گزارش/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

۶ دیدگاه

 1. درود و رحمت خدا بر روشنگران رامهرمز

 2. به عنوان یک همشهری از توضیح کامل و جامع شما سپاسگزارم. امیدوارم با مشی بی طرفانه در مسیر رضای خداوند و رفع مشکل همشهریان فهیم خود ثابت قدم باشید.

 3. مرد باشید و انتشار دهید…..شماها که اسم خودتون رو گذاشتید یاران ۳۱۳؛ در این یک سال و اندی عملکرد شما در خدمت رسانی به مردم و فرهنگ این شهر چه بوده؟؟؟؟؟بجز تهمت و تخریب دیگران و منفعت طلبی برای خود چه کردید؟؟؟سند نشان دهید تا بقول خودتان روشنگری شود؟؟؟؟همانطور که علیه دیگران سندسازی می کنید اسناد خود را نشان بدهید در فتنه سال ۸۸ و نه دی همان سال کجا بودید و عملکرد شما چه بود؟؟؟؟ کدام بیانیه، سخنرانی ،همایش و روشنگری را در آن سال برای مردم انجام دادید وکی و کجا شما عمار شدید؟؟؟ دقیقا چه زمانی؟؟؟ بگذار مردم بدانند زمانی شما اصولگرا و علیه فتنه گران شدید که فتنه خفه شره بود و حالا فهمیده بودید با پوستین فتنه می توان منفعت طلبی کرد

 4. طوری نماینده اصلاح طلب سابق میگید ک انگار این نماینده فعلی سال ۸۸ بجا آیت الله احمد خاتمی روشنگری و بصیرت زایی میکرد….برید جمع کنید شما خودتون هم سال ۸۸ طرفدار میرحسین موسوی بودید هم تو بهبهان و هم تو رامهرمز….اگه راست میگید اسناد نشان بدید و خلافش رو ثابت کنید…..شما سال ۸۸ بخشی تون طرفدار میرحسین خائن بودید و بخشی هم طرفدار باند منحرف رحیم مشایی ملعون……فکر نکنید اصولگرا اصولگرا کردید سوابق شما پنهان می شوید…..چشمان بیدار سربازان ولایت بیدار و باز است و اسیر غوغاسالاری چپ و راست رو نمی شود…..شما همه منفعت طلبان شخصی هستید که دارید از نام امام خامنه ای هزینه میکنید و دنبال مطامع خود هستید!!!عمار بی طمع باش

 5. سلام .اگه رسالت انقلابی این هست که حتما باید مطیع امر شما باشند که رسالت نمی باشد
  کجای انقلاب گفته یکی که با یکی عکس دارد غیر انقلابی هست

  اگر نقد شما هم صحیح می بود مهر باطل کردنش را خودش شما زدید

  بهتر نیست بجای حواله دادن مثل این دولت برادرانه رفتار شود

  هرچند گویا همه منتظر هستند بقیه دست بیعت با شما دهند.
  انقلابی

 6. یک تار موی دکتر رو به محمدیان نمیدم..فعلا اول راه هستین..البته ما از خدامون هست بدون مسائل جناحی نمایندگان به فکر شهر باشن نه به فکر اشخاص..فعلا که دور و بر محمدیان پر شده از آدمهای نمایندگان قبلی و اونارو بیشتر تحویل میگیره

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.