۞ امام علی (ع) می فرماید:
آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » رامهرمز » سیاسی » ویژه ها
 • شناسه : 2318
 • 22 مارس 2016 - 12:19

رامهرمز، رامشیر و حومه اختلاف ساعت نداشته و همه نیازمند حرکت رو به جلو هستند/ شرط نیل به این امر تنظیم ساعت شخصی جناب محمدیان و دیگر مسئولین با اوقات رامهرمز و رامشیر است/ویژگی های انتخابات ۷ اسفند رامهرمز و رامشیر.

در این روزهایی که ساعت های مردم یک ساعت به جلو برده میشود به جناب محمدیان و همه مسئولین رامهرمز و رامشیر عرض میکنیم که مسئولیت تنظیم ساعت رامهرمز و رامشیر به جلو ،به شما واگذار شده استـ. شرط این کار درک صحیح اولویت ها و مشکلات مردم این حوزه است. پس ساعتتان را به وقت رامهرمز و رامشیر تنظیم کنید که رامهرمز و رامشیر و روستاهایشان اختلاف زمانی ندارند و همه نیازمند پیشرفتند…

اولین یادداشت محمدمتین نجف زاده در سال ۹۵/ همزمان با تغییر ساعت رسمی کشور:

رامهرمز، رامشیر و حومه اختلاف ساعت نداشته و همه نیازمند حرکت رو به جلو هستند/ شرط نیل به این امر تنظیم ساعت شخصی جناب محمدیان و دیگر مسئولین با اوقات رامهرمز و رامشیر است/ویژگی های انتخابات ۷ اسفند رامهرمز و رامشیر.

تغییر-ساعت

پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، اولین انتخابات مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۲۴ اسفند ۱۳۵۸ برگزار شد و اولین جلسه مجلس در تاریخ ۷خرداد ۱۳۵۹ برگزارشد، نماینده مردم رامهرمز و رامشیر ،شهید علیرضا چراغ زاده دزفولی بود که در ساختمان دفتر حزب جمهوری اسلامی توسط منافقین در تاریخ ۷تیر ۱۳۶۰ بشهادت رسید.نماینده جوانی که در زمان شهادتش ۲۸سال بیشتر نداشت.

و پس از ایشان در انتخابات میان دوره ای سال ۶۱ حسین نواب نماینده رامهرمز و رامشیر بودند که ایشان هم قبل از اتمام مجلس دوره اول وفات کردند.و در دوره دوم در سال ۶۳ نیز شهید ابوالقاسم داود موسوی(شهید دامغانی) بعنوان نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند که ایشان نیز در روز یک اسفند ۱۳۶۴ با هدف قرار گرفتن هواپیمای مسافربری حامل ایشان و پنجاه شخصیت کشوری، که به سمت جبهه های اهواز در حال پرواز بود ، توسط جنگنده های بعثی به شهادت رسیدند.

و این سرنوشت سومین نماینده رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی بود ولی پس از ایشان در انتخابات میاندوره ای مجلس دوم مجددا در رامهرمز و رامشیر انتخابات برگزار گردیده که شورای نگهبان نتیجه آن را ابطال کرد.

در دوره های سوم تا پنجم مهندس محمدرضا بهمنی رای آورد که در دوره پنجم سال ۷۵ انتخابات به دور دوم کشیده شد ولی انتخابات توسط شورای نگهبان ابطال گشت و رامهرمز یک سال بدون نماینده بود و در سال ۷۶ انتخابات میان دوره ای همراه با انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد مجددا مهندس محمدرضا بهمنی نماینده شد. و در دوره های ششم و هفتم و هشتم حجت الاسلام والمسلمین سید ناصر موسوی در مجلس شورای اسلامی نماینده مردم رامهرمز و رامشیر بوده است.در دوره کنونی(مجلس نهم) که روزهای آخر آن را پشت سر میگذاریم جناب شمس اله بهمئی نماینده مردم رامهرمز و رامشیر انتخاب شده بود.( که البته تا روز آخر نمایندگی یعنی تا ۷خرداد ایشان باید برای مردم شهرش تلاش کند و نپندارند که کارشان در مجلس برای رامهرمز به پایان رسیده که مطمئنا همینگونه میباشد).و منتخب مردم در مجلس دهم در انتخابات اخیر نیز جناب اقبال محمدیان بوده است.

 انتخابات اخیر ویژگی های زیادی داشت که از انتخابات های قبل متمایز میشود.

یکی از این ویژگی های این انتخابات شکستن تابوی حضور نماینده در دوره های متوالی مجلس بود. مردم نشان دادند اگر از عملکرد نماینده ای ناراضی باشند فرصت دوباره ای به وی نخواهند داد.

ویژگی دیگر تاثیر گذاری مستقیم رای شهر رامشیر در رای نیاوردن دو کاندیدا بود.و رامشیر نشان داد اگر نتواند یک کاندیدای رامشیری را به مجلس بفرستد قطعا میتواند مانع ورود برخی کاندیداها به مجلس شود.رامشیر همیشه در انتخاب نماینده تاثیر مستقیمی داشت ولی تاثیرگذاری رای شهرستان رامشیر در این انتخابات مشخص تر از گذشته بوده است.

یکی دیگر از ویژگی های مهم این انتخابات “نه” گفتن مردم به سه نماینده اسبق ،سابق و فعلی بود که نشان از نارضایتی مردم از عملکرد و یا جهت گیری های سیاسیشان داشت که صحنه ۷ اسفند را برای رامهرمز و رامشیر بیاد ماندنی تر کرد.

این نارضایتی از نماینده های ۲۸سال رامهرمز و رامشیر(البته با تشکر از تمام زحماتشان) نشان از نارضایتی مردم از وضع موجود دارد و انتخاب جناب محمدیان نشان از اعطای فرصت جدید به یک شخص اجرایی تر توسط مردم شهرستان های رامهرمز و رامشیر داردواین انتخاب که با حضور نمایندگان هفت دوره مجلس همراه بود می تواند این معنی را دهد که مردم از وضع کنونی ناراضی اند.

این نارضایتی میتواند ناشی از مقایسه رامهرمز و رامشیر با شهر های اطراف باشد .میتواند ناشی از عدم استفاده از فرصت ها و پتانسیل هاو استعداد های شهرستان باشد.

شهرهایی که چه از نظر استعداد کشاورزی و زمین های حاصلخیز و سد جره، چه از نظر ظرفیت دامپروری(صنعتی و سنتی) و عشایر، چه از نظر معادن مختلف سیمان و گچ و ذخایر نفتی و گازی، در امر اشتغال و رفاه مردم مشکلات فراوانی دارد.درکشاورزی و دامپروری، بهداشت و درمان،در آموزش و پرورش و آموزش عالی،در خیلی از زمینه های دیگر عقب است و از استعداد های انسانی و طبیعی این شهر در راستای توسعه شهرستان های رامهرمز و رامشیر استفاده مطلوب نشده است.

چرا نباید دانشگاه دولتی و بیمارستان مجهز و کارخانه های مادر در شهر باشد که برادران و خواهرانمان مجبور به مهاجرت و یا تردد شبانه روزی در جاده ها با خطر مرگ و میر و تصادف مواجه باشند.

هرچند افتتاح ساختمان بیمارستان تجهیز نشده مادر و خرید دستگاه های ام آر آی و سیتی اسکن از کارهای خوب انجام شده مسئولین قبل است و مجتمع آموزشی سلامت نیز اقدام امیدوارکننده ایست و نماینده جدید میبایست با ادامه و تکمیل این کارهای خوب و بعضا نیمه کاره، مردم را از ثمرات آنها بهرمند گرداند.

باید دراین شرایط به جناب محمدیان گفت که انتظارات از شما زیاد است و با تاثر از نقاط قوت و پوشش نقاط ضعف نمایندگان قبل راه پیشرفت را برای حوزه انتخابیه خود فراهم کنید.جنابعالی و سایر مسئولین مرتبط شهرستان های رامهرمز و رامشیر می بایست اولویت بندی هایتان را در ارتباط با امور اقتصادی،با توجه به شعار سال،که توسط مقام معظم رهبری “اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل” نامگذاری شده است را سرلوحه قرار داده و زمینه رونق اقتصادی با فراهم کردن شرایط تولید بخصوص در بخش کشاورزی و دامپروری فراهم نموده و از دیگر پتانسیل های موجود شهر بهره بگیرید.

میان مردم بودن و مردمی زیستن به حضور در مراسمات فاتحه نیست! مردمی بودن یعنی در مراسمات ملی، مذهبی و محلی مردم حضور پیدا کنی و درددل های مردم را بشنوی. مردمی بودن یعنی یک دفتر مشخص با مسئولین پاسخگو داشته باشی. مردمی بودن یعنی در زمان های مشخص در دفتر خود حضور پیدا کنی تا مردم به شما مراجعه کنند. مردمی بودن یعنی جلسات پرسش و پاسخ با عموم مردم و نخبگان شهر مرتباً برگزار شود. برخی حضور در مراسمات فاتحه را مردمی بودن می دانند و در دوره مسئولیت خویش در هیچ برنامه پرسش و پاسخ و عمومی با مردم شرکت نکرده اند. راه درک مشکلات مردم حضور دربین آنان است. از فرصت های موجود و پتانسیل ها و استعداد های این منطقه نهایت استفاده را کنید که رامهرمز عقب تر است از آن جایی که حق مردمانش می باشد.

در این روزهایی که ساعت های مردم یک ساعت به جلو برده میشود به جناب محمدیان و همه مسئولین رامهرمز و رامشیر عرض میکنیم که مسئولیت تنظیم ساعت رامهرمز و رامشیر به جلو ،به شما واگذار شده استـ. شرط این کار درک صحیح اولویت ها و مشکلات مردم این حوزه است. پس ساعتتان را به وقت رامهرمز و رامشیر تنظیم کنید که رامهرمز و رامشیر و روستاهایشان اختلاف زمانی ندارند و همه نیازمند پیشرفتند…

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

۴ دیدگاه

 1. یا خدا
  هم ای کلو شروع که و نوشتن
  جان خوت محمدیان رو فعلا نزنی تا بینیم چه ایکنه

  • کاش فقط کلو بود. کلو راهش مشخصه ولى این نوچه کلوهاست و شده آلت دست اونا.
   هر روز گوشش توى دست یک نفره.
   مگر با این گستاخیها خودشو معروف کنه، چون از راه صحیح محاله

  • جناب آقاى نجف زاده کمى آهیته تر برادر.
   شب دراز است و قلندر بیدار.
   چندین بار به شما تذکر داده بودیم و خدمتتون عرض کردیم اون برادر نماینده اى که در مراسمات مردم شرکت میکرد و میکند یک سنتى است که همه مردم و على الخصوص ایشون از بدو طلبگى همراه خودشون داشته اند.
   دوماً چشمهاتونو بهتره خوب بسویید. هیچ نماینده اى به اندازه سید نه در بین مردم حاضر بود و نه کسى به اندازه ایشون در مراسمات ملى و کشورى حضور داشته است. البته هر چقدر که دلت میخواهد از این بزرگوار بدگویی کن.
   سوماً مردم همانطور که دیدید به ایشون نه نگفتند و خود شما و امثال شما هم خوب میدانید که تقلبهاى آشکارى در این انتهکخابات صورت گرفت که امثال شما خودتون رو زدید به اون راه.
   چهارم سید کسى بود که تا ساعت ۴:٣٠ صبح شنبه نفر اول و با اختلاف سه الى چهار هزار رأى پیشتاز بودند و حتى شخص فرماندار هم به ایشون تبریک و پیروزى اش را مجدداً تبریک گفت. البته بهتره بروید و از ایشون سؤال کنید البته اگر اعتقادى به خداى سبحان داشته باشند.
   پنجم اینکه ساعتها میگذرند ، چه بخواهى و چه نخواهى . فقط همین قدر بهتون بگم که قبرى که بر روى آن گرین میکنى مرده توش نبست.
   کسى که بدهى ١٢ میلیاردى براى این شهر به یادگار گذاشت را نمیشود گفت یک فرد اجرایی موفق بوده است.
   ششم باز هم براى شما متأسفم که تا این حد فشار هنوز روته که نتونستى اونو فروکش کنى.
   جهت اطلاعتون هم عرض کنم از جناب محمدیان سؤالکمید سما بارها خودتون رو کاندیداى مستقل اعلام کردید، در صورتى که نام شما را بعنوان یک چهره اصولگرا میشناسند. البته مردم رامهرمز و رامشیر ایشون را اصولگرا جبهه پایدارى و از طیف رحیم مشایی میشناسند . ! بگید حالا که به کمک فرماندار محترم و چند تن از مسئولین بعنوان نماینده انتخاب شدید، لااقل شجاعت داشته باشد و به دو سؤال جواب دهد … اول اینکه هویت شخصى خودشون رو به مردم اطلاع دهند که آخرش لُر هستند یا عرب؟ هر چند این دو قوم از بزرگترین اقوام تاریخى و کشورى ما میباشد و دوم اینکه ایشون خط سیاسیشون رو بصورت واضح اعلام کنند.

   جناب آقاى نجف زاده همانطور که ۴ سال مثل باد آمد و رفت ، صحبتها و نظرات شما رو هم در همین تاریخ در سال٩٨ خواهیم دید و خواهیم شنید، البته اگر خداوند سبحان عمرى به ما افزوده کنند.

   باز هم بهتون هشدار و یا نصیحت میکنم که کمى آهسته تر قلم بزن و براى خودت بیشتر از این دشمن تراشى نکن .! البته نقد کن، نظر بده و بحث کن .،،، ولى نقد سازنده و بحثهاى معقول و قلم صحیح و علمى و کارشناسى بزن، نه از روى غرض و مرض بلکه از روى انسانیت قلم بزن.

   به امید سالى پر از نشاط و پر از برکت.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.