۞ امام علی (ع) می فرماید:
آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خوزستان » سیاسی » ویژه ها
  • شناسه : 2738
  • 22 ژوئن 2016 - 10:47

مقتدایی: شخص روحانی مرا برکنار کرد/ معاون وزیر: برکناری استاندار توسط رییس جمهور بی اساس است

تودیع و معارفه استاندار خوزستان به جدال دولتی ها در ساختمان استانداری خوزستان تبدیل شد.

انتقاد بی سابقه مقتدایی معزول به دولت:

مقتدایی: شخص روحانی مرا برکنار کرد/ معاون وزیر: برکناری استاندار توسط رییس جمهور بی اساس است

تودیع و معارفه استاندار خوزستان به جدال دولتی ها در ساختمان استانداری خوزستان تبدیل شد.
به گزارش یاران۳۱۳ به نقل از رهیاب، جلسه تودیع و معارفه استاندار خوزستان امروز در سالن شهید هاشمی استانداری خوزستان برگزار شد.

فرج الله خبیر در این جلسه با اشاره به سرپرستی ۴۰ روزه خود در استانداری اظهار داشت: تمام تلاش پر کردن خلاء عبدالحسن مقتدایی بود.

وی با بیان اینکه اقای مقتدایی در ۳ ساله مدیریت خود کوتاهی نکرد، گفت: در این دوره ۴۰ روزه سعی بر پیگیری مطالبات دولت در حوزه اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید تا زمان معرفی استاندار بود.

انتقاد از بی توجهی مسئولان ارشد دولت یازدهم به خوزستان

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین مجید ناصری نژاد در جلسه تودیع معارفه استاندار خوزستان با تقدیر از زحمات قائم مقام وزیر کشور اظهار داشت: آقای امیری از چهره های خدمت گذار به خوزستان بوده و هست ولی گله مندیم که معاون اول رئیس جمهور و یا خود وزیر کشور باید در این جلسه حضور پیدا می کردند.

وی با انتقاد از بی توجهی مسئولان ارشد دولت یازدهم و کم سفر کردن آنها به خوزستان گفت: بار مسئولیت سنگین است و هرکس که آن را به دوش می گیرد باید دعا کند که توفیق خدمت پیدا کند.

رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان با بیان اینکه مشکلات استان خوزستان قابل شمارش نیستند، عنوان کرد: امیدواری استاندار جدید مسیر استاندار سابق را در رفع مشکلات دنبال کند.

مقتدایی: شخص روحانی مرا برکنار کرد

در ادامه مقتدایی با بیان اینکه فضای جلسه را باید عوض کرد تا خنده بر لب حضار بنشیند، اظهار داشت: در دوران کودکی ۲ گروه طالب من بودند؛ یک گروه پیرزن ها بوند که نامه برای  فرزندان سربازشان می نوشتم و گروه دوم بچه های هم سن و سال بنده که برایشان انشا می نوشتم.

وی افزود: هدف مانند دو امدادی است باید دست به دست هم دهیم و مشکلات را حل کنیم در نظام اسلامی ما هرکسی که بر مسندی نشست به دنبال رفع مشکلات است.

استاندار سابق خوزستان با بیان اینکه به شریعتی گفتم مانند برادر به تو کمک می کنم، گفت: استاندار جدید یک لحظه را بدون من تجربه نخواهد کرد و من برای کمک به او حاضرم معرفت مردم خوزستان قابل تقدیر است و این لطف را فراموش نخواهم کرد.

مقتدایی با بیان اینکه خوشبختانه بعد از ۶ ماه دادگاه رفتن یک خوش غیرتی خبر خوبی به مردم نداد، عنوان کرد: ۶ بار مرا به دادگاه های مختلفی کشاندند و آخر سر در دادگاه رسیدگی به تخلفات کارکنان دولت، اولین قاضی حکم به برائت صادر کرد ولی اعتراضی به حکم صادر شد ولی روز گذشته با قاضی تماس گرفتم و اعلام کرد که حکم برائت صادر شده و این پرونده مختومه اعلام شد.

وی تصریح کرد: من به دوستان بازرسی اعلام می کنم که دیگر کسی حق اعتراض به این حکم را ندارد و این لایحه مصوب شد. من از دادستانی اهواز می خواهم حقوق مردم را حفظ کند و هیچ کس خارج از محدوده اروند حق ندارد برای استان تصمیم بگیرد  هیچ منطقه آزادی حق ندارد خود را با منطقه آزاد اروند و خوزستان مقایسه کند.

استاندار سابق خوزستان با اشاره به بحث مبادلات مرزی گفت: وزیر صنعت در این باره شکایت کرد اما دوباره اقای ترکان و معاون رئیس جمهور رای برائت من را صادر کردند.

مقتدایی با اشاره به مصوبه خرید از تولیدات داخل استان عنوان کرد: امروز تمام کارهای بازرسی فنی نفت و حفاری توسط نیروی بومی انجام می شود و تعداد کارگران این شرکت از ۱۷ نفر سال ۹۳ به ۲۰۴ نفر رسیده است.

وی اظهار داشت: در یکم آذرماه بازنشسته می شوم و استفاده از عنوان بازنشستگی برای بنده اشتباه است. حکم تغییر مرا وزیر دیگری صادر کرد و قضیه به اراده آقای روحانی و رئیس یک دفتر بر میگردد
وی عنوان کرد: اختلافات استراتژیک زیادی با آقای روحانی دارم و از دوران نمایندگی وی را می شناسم.

مقتدایی بیان کرد: علی رغم اینکه به برخی از رفتارهای دولت گله مندم اما بهترین خدمات دولت در استانها توسط مقتدایی صورت گرفته است.

وی افزود: دولت اگر در بخش خارجی به وزارت ظریف می نازد باید مجسمه طلایی مقتدایی را در کنار درب ورودی وزارت خانه ها بگذارد تا وزرا به احترام مقتدایی کلاه از سر بردارند.

مقتدایی عنوان کرد: پای من روی گردن اژدها و پدرخوانده هایی بود که در ۳۷ سال گذشته بر منابع استان چنبره زده بودند و برکناری بنده به این دلیل است.

وی افزود: تخصص اقای روحانی کلید سازی است اما برخی از قفل های استان زنگ زده بود و در استان به جای حسن کلید ساز به حسن قفل بر نیاز بود که این مشکلات را رفع کند.

مقتدایی اظهار داشت: برای ثبت تاریخ می گویم که قرار بود تیرماه سال گذشته من برکنار شوم و بهمن ماه از طریق یکی از دوستان پیغامی از وزیری آمد که در جمع نمایندگان به من توهین کردی اما من گفتم انقدر شهامت دارم که رو در رو به تو بگویم  در زمان دولت اصلاحات ۱۱ روز جواب تلفن وزیر را ندادم.

وی افزود: در ۸ استان دیگر این جا به جایی ها شد ولی فقط به انتصابات واکنش نشان داده شد ولی بنده با سزارین سیاسی بچه را به دنیا آوردم و برکنارم کردند.

مقتدایی گفت: چون جلسه نشست خبری من را لغو کردند فردا در خانه مطبوعات نشست خبری برگزار می کنم.

معاون وزیر: برکناری استاندار توسط رییس جمهور بی اساس است

حسینعلی امیری در جلسه تودیع معارفه استاندار خوزستان اظهار داشت: علاقمند بودم که به صورت مشروح سیاست های دولت در خوزستان را بیان کنم.

وی افزود: بنا نداشتم این صحبت ها را مطرح کنم اما برای جلوگیری از ضایع شدن حق مسئولان ارشد این حرف ها را مطرح می کنم.

وی بیان کرد: اقای مقتدایی استاندار پاکدستی است ولی حس کردم صحبت های امروز ایشان نشات گرفته از ذهنیتی غلط است.

سخنگوی وزارت کشور گفت: اینکه فکر کنیم مقتدایی توسط رئیس جمهور برکنار شد، بی اساس است.

وی افزود: مقتدایی در استان خوزستان تلاش های زیادی کرد اما تعامل وی با برخی از وزرا و معاونان کم بود. ما مایل به همکاری بودیم اما به استناد نامه مقتدایی وزیر کشور حکم بازنشستگی را صادر کرد.

وی افزود: از زمانی که حکم بخشداران زن در استان صادر شد ناهماهنگی ها آغاز شد  عزل و نصب های اخیر هم تاثیر گذار بود. مقتدایی در آن برهه جواب معاون سیاسی وزیر را نداد و این اعتراضات از طریق بنده به وی منتقل شد. بنده به او گفتم که تغییر فرمانداران توسط شما به صلاح نیست و وزیر کشور ناراضی است برخی از معاونان استاندار هم هم نظر دولت بودند.

وی بیان کرد: مقتدایی گفت ابلاغ ها را بر نمی گردانم اما تغییرات جدید را انجام نمی دهم. وزیر کشور می گفت این کار لطمه به مدیریت کشور است و از من خواست دوباره برای تغییر نظر مقتدایی تلاش کنم.

امیری اظهار داشت: وزیر کشور گفت اگر این موضوع اصلاح شود بنده توان مدیریت کشور را از دست می دهم و اینگونه وزیر حکم بازنشستگی را صادر کرد و مقیمی را برای تودیع مقتدایی راهی اهواز کرد.

وی بیان کرد: آنچه که برای دولت اهمیت دارد احساس موفقیت و جلب اعتماد عمومی مردم است.

سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه نظام اسلامی نگاه ویژه ای به خوزستان دارد، گفت: خوشبختانه خوزستان شخصیت ها و علمای بزرگ و دلسوزی دارد و سرمایه های اجتماعی استان برای دولت اهمیت دارد.

وی گفت: توجه به سرمایه های انسانی و استفاده از ظرفیت اقوام خواسته دولت از استاندار جدید است.

امیری عنوان کرد: به نیابت از وزیر کشور توصیه هایی به آقای شریعتی دارم، اجرای منویات مقام معظم رهبری، مطالبات دولت، دسترسی مردم به استاندار و پیگیری مصوبه های دولت در سفر استانی است.

وی اظهار داشت: شریعتی باید برنامه ریزی های لازم جهت تحقق اقتصاد مقاومتی را دنبال کند و البته ترکیب فراجناحی دولت با خط مش معتدل را حفظ کند.

وی افزود: تعامل ضابطه مند با نمایندگان مجلس، روحانیت، نخبگان خوزستان و قوه قضاییه از دیگر خواسته های دولت از شریعتی است. حل مشکل ریزگردها با برنامه استانی و منابع ملی و رفع حاشیه نشینی اهواز هم در برنامه های استاندار خوزستان قرار گیرد.

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

۱ دیدگاه

  1. درود بر مقتدایی مرد بزرگ اصلاحات در خوزستان
    بزرگمردی که دلیل حضورش خدمت بود
    اگر خبری میگذارید بدون سانسور باشد ایشان گفتن در زمات دولت خاتمی نه اصلاحات
    بهتر به آرشیو خود برید و انتقادات غیرمنصفانه خودتون از استاندار را پاک کنید

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.