۞ امام علی (ع) می فرماید:
آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اقتصادی » خوزستان » ویژه ها
  • شناسه : 3627
  • 25 می 2020 - 10:45
انتظار تشکیل پرونده برای #استاندار_خوزستان

آیا دادگاه بررسی به اتهامات شریعتی برگزار می شود؟

چند نکته مهم درباره ارتباط استاندار خوزستان با پرونده #امید_اسدبیگی و اطلاعیه دادسرای تهران:

انتظار تشکیل پرونده برای #استاندار_خوزستان

آیا دادگاه بررسی به اتهامات شریعتی برگزار می شود؟


چند نکته مهم درباره ارتباط استاندار خوزستان با پرونده #امید_اسدبیگی و اطلاعیه دادسرای تهران:
.
دادسرای تهران طی اطلاعیه ای اعلام کرده: « پرونده اتهامی در خصوص استاندار خوزستان، در دادسرای تهران مطرح نبوده و بر همین اساس وارد کردن اتهام به وی غیرموجه و فاقد مشروعیت قانونی است و هنوز برای ایشان تصمیم قضایی گرفته نشده است».
.
و اما چند نکته:
.
۱٫این پرونده، ۲۱ متهم کلان ارزی دارد که مهم ترین آنها امید اسدبیگی، مدیرعامل نیشکر #هفت_تپه، متهم به قاچاق ۱٫۵ میلیارد دلار ارز است. یکی از بندهای اتهامی اسدبیگی، آلوده سازی مسئولین و رشوه به آنان است. در جلسه دوم دادگاه علنی، نماینده دادستان از روی کیفرخواست قرائت کرده که همسر استاندار خوزستان اقرار کرده که هزینه مسافرت شریعتی و خانواده اش را اسدبیگی پرداخت کرده است و مبلغ ۲۰۰ هزار دلار آقای علی اکبر میرزایی به عنوان عامل اسدبیگی به همسر استاندار پرداخت کرده است.
.
۲٫ همچنین دادستانی تهران در اطلاعیه قبلی خود (۳۱ اردیبهشت ۹۹) اطلاعیه ای صادر کرده: «در جریان تحقیقات آقای امید اسد بیگی عنوان داشته که مبالغی را در خصوص مسافرت استاندار خوزستان و خانواده وی هزینه کرده است که این مطالب صورتجلسه و در پرونده موجود است».
.
۳٫ حالا در اطلاعیه جدید و عجیب، اگرچه محتوا و جزئیات دادگاه تکذیب نشده، بلکه اعلام هم نکرده است که استاندار باید دادگاهی شود! چرا؟ مگر این همه اسناد در دادسرا و دادگاه ارائه نشده؟ تأمین بلیط های مسافرت استاندار و خانواده وی، پرداخت ۲۰۰ هزار دلار به همسر استاندار، فشار و توصیه به مسئولین بانک کشاورزی برای پرداخت ۲۰۰ میلیون دلار به اسدبیگی؛ این ادعاها تماماً در دادگاه علنی مطرح شده است.
.
۴٫ ما بعنوان خبرنگار، هر آنچه را در جلسه دوم دادگاه علنی مشاهده کرده و شنیده ایم منتشر کرده ایم. کسی را محکوم و تبرئه هم نکرده ایم. فقط اظهارات نماینده دادستان و اظهارات متهمین را منتشر کرده ایم. لذا منتظر می مانیم تا بزودی پرونده مجزا برای آقای استاندار تشکیل شود. ان شاءالله! این وظیفه و رسالت مدعی العموم است.
.
۵٫ ما از اول هم مطالبه کردیم که این دادگاه علنی و با حضور رسانه ها برگزار شود. باتوجه به اینکه برخی از اطلاعیه جدیدِ دادسرای تهران برداشت سوءکرده و مسائلِ مطرح شده درباره غلامرضا شریعتی و همسرش را از اساس منکر شده اند، از قاضی مسعودی مقام بعنوان قاضی پرونده استدعا داریم دستور داده تا فیلم کامل جلسات اول تا سوم جلسات منتشر شود

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

۱ دیدگاه

  1. استاندار خوزستان ی باج گیر و باج ده حرفه ای ست و باعث تمام عقب مانده گی خوزستان این آقا و کسایی هستن ک این استان رو در فقر و محرومیت رها کردن و ب فکر خودشونن
    اون تسبیح بشه حلقه دار دور گردنت مردک ریا کار

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.