۞ امام علی (ع) می فرماید:
آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خوزستان » سیاسی » ویژه ها
  • شناسه : 1747
  • 09 ژانویه 2016 - 4:23

دفتر آقای رضایی چه چیزی را تکذیب می کند؟/بعد از انتقاد یاران ۳۱۳ به بخشی از صحبت های بی اساس، مجبور به تکذیب شدند

بعد از انتشار برخی از سخنرانی سرلشگر محسن رضایی در گردهمایی گردان جعفر طیار خوزستان، دفتر ایشان تکذیب کرد.

تکذیبیه های همیشگی دفتر آقای رضایی:

دفتر آقای رضایی چه چیزی را تکذیب می کند؟/بعد از انتقاد یاران ۳۱۳ به بخشی از صحبت های بی اساس، مجبور به تکذیب شدند.

سرویس سیاسی-یاران ۳۱۳؛ بعد از انتشار برخی از سخنرانی سرلشگر محسن رضایی در گردهمایی گردان جعفر طیار خوزستان، دفتر ایشان تکذیب کرد.
به گزارش یاران ۳۱۳؛ برخی صحبت ها و عملکرد سرلشگر همیشه حاشیه سازی می کنند. همین چند ماه قبل بود که آقای رضایی در گفتگو با المیادین گفته بود: «در صورت حمله به عربستان، از این کشور دفاع خواهیم کرد / سلاح‌های ما برای دفاع از عربستان، قطر و امارات است».
پس از انتشار این مصاحبه؛ آقای شریعمتمداری در کیهان با انتقاد از ایشان نوشته بود:« درباره اظهارات عجیب و تأسف‌آور آقای محسن رضایی گفتنی است؛ اظهارنظر دبیر مجمع تشخیص مصلحت‌ نظام در حالی است که رژیم دست‌نشانده آل‌سعود علاوه بر خیانت‌های فراوانی که در طول حیات ننگین خود نسبت به اسلام و ملت‌های مسلمان مرتکب شده است، این روزها با قتل عام وحشیانه مردم مظلوم یمن و به خاک و خون کشیدن زنان و کودکان مسلمان و بی‌پناه، روی تمام جنایتکاران تاریخ را سفید کرده است. آیا جناب رضایی این جنایات هولناک و ضدبشری رژیم‌ آل‌سعود را انکار می‌کند؟ اگر پاسخ منفی است- که نمی‌تواند مثبت باشد- ایشان با چه انگیزه‌ای و از کدام جایگاه انسانی و اسلامی – قانونی‌ پیشکش!- از این جنایات بی‌شرمانه دفاع می‌کند؟! تا آنجا که می‌گوید «سلاح‌های ما برای دفاع از عربستان است»! ایشان به عنوان یک مسلمان و بر اساس آموزه‌های اسلامی، حق حمایت شخصی از جرثومه‌های فساد و تباهی آل‌سعود را هم ندارد، چه رسد به آن که از جانب نظام اسلامی و ملت مسلمان ایران، سخن بگوید و بی‌آن که متوجه باشد از عزت و شرف مثال‌زدنی ایران اسلامی برای حمایت از جنایتکاران وحشی آل‌سعود مایه بگذارد! دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌گوید «من اطمینان دارم اگر کسی به مرزهای عربستان تعرض کند، ما از ملت این کشور دفاع می‌کنیم»! که باید پرسید آیا از نظر جنابعالی مردم مظلوم یمن که طی دهها روز و شب گذشته زیر بمباران بی‌وقفه جنگنده‌های آل‌سعود قرار دارند و همه روزه، انبوهی از آنان به خاک و خون کشیده می‌شوند، «ملت مسلمان» نیستند؟! اگر هستند- که هستند- چرا در مصاحبه اخیر خود حتی یک کلمه به حمایت از آنان سخن نگفته‌اید؟ و مثلا؛ نفرموده‌اید که « من اطمینان دارم اگر کسی به مرزهای یمن تعرض کند، ما از ملت این کشور دفاع می‌کنیم».
پس از انتقاد منطقی و شفاف شریعتمداری به نظریه شاذ آقای رضایی، این بار حاج محسن در نامه خطاب به شریعمتداری با تندرو خواندن ایشان اصل صحبت ها را تکذیب کرد و حرف های خودش را پس گرفت و آن مصاحبه مذکور را تحریف شده دانست!
سال ۹۲ هم در اظهار نظری جالب گفته بود: مذاکره با آمریکا شکست بخورد، به ایران حمله نظامی خواهد شد.
در سال های ۸۴، ۸۵ نیز پیش بینی کرده بود که :«تا یک ماه دیگر آمریکا به ایران حمله می کند!»
اما این بار سرلشگر رضایی در جمع بسیجیان استان خوزستان و گردهمایی گردان جعفر طیار ضمن سخنرانی انقلابی برای بسیجیان نکاتی را گفته اند که به نظر می آید ایشان در این جایگاه نمی بایست این مسائل پیش پا افتاده را عموماً بیان کند. سایت ارزشی رهیاب استان خوزستان به نقل از ایشان آورده است:« سعودی‌ها به سمت درگیری با ایران حرکت می‌کنند/تحرکات سعودی‌ها شبیه کارهای صدام قبل از جنگ است/عربستان برای مخالفین جمهوری اسلامی در برخی استان ها پول می‌فرستد».
همچنین ادامه داد: «صدام هم قبل از آغاز جنگ با ایران ایت الله صدر و خواهرش را اعدام کرد‌«.

محسن رضایی محسن رضایی2

در برخی شبکه های مجازی نیز به نقل از ایشان توسط برخی شاهدان حاضر در جلسه اشاره شده است: «خودتان را برای مقابله با عربستان آماده کنید موضوع جدی است؛ جنگ آغاز شود دشمن در همان روزهای اول سیلی محکمی خواهد خورد.»
بعد از انتشار این اخبار و انتقاد کوتاه کانال رسمی پایگاه خبری یاران ۳۱۳(@yaran313news) به سخنان ایشان، دفتر آقای رضایی از طریق کانال تلگرامی تکذیبیه ای صادر کرده است.
متن تکذیبیه:
بسم تعالی
اخیرا خبری با محتوای “سخنان سرلشکر محسن رضایی در گردهمایی گردان جعفرطیار خطاب به بسیجیان اهواز” در شبکه های اجتماعی منتشر شده و در حال انتشار در گروه های مختلف میباشد.
دفتر سرلشکر پاسدار محسن رضایی ضمن تکذیب چنین سخنانی از سوی ایشان، از کاربران محترم شبکه های اجتماعی در خواست دارد از بازنشر این اخبار از کانال های غیر رسمی خودداری و تنها اخبار صحیح و مورد تایید در مورد ایشان را از پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی و یا کانال خبری فرمانده دفاع مقدس (سرلشکر محسن رضایی) نقل نمایند.
همچنین این دفتر پیگیری منشاء نشر این اخبار دروغین را از طریق مراجع قانونی برای خود محفوظ می دارد.
دفتر سرلشکر پاسدار محسن رضایی
حال چند سؤال مطرح می شود؛ دفتر آقای رضایی چه چیزی را تکذیب می کند؟ کدام بخش از صحبت های ایشان را تکذیب می کند؟ آیا آن بخش که گفته بود: «صدام هم قبل از حمله به ایران، آیت الله صدر و خواهرش را اعدام کرده بود» را تکذیب می کند؟ یا آن بخش که گفته بود:« سعودی‌ها به سمت درگیری با ایران حرکت می‌کنند» ؟ و یا بخش دیگری که گفته بود: «تحرکات سعودی‌ها شبیه کارهای صدام قبل از جنگ است » ؟ و یا اینکه گفته بود: «خودتان را برای مقابله با عربستان آماده کنید موضوع جدی است» ؟
آیا بهتر نیست جناب آقای رضایی که سابقه درخشان دوران دفاع مقدس را در کارنامه دارد در اظهارنظرهایی که ممکن است جریان ساز باشند بیشتر دقت کند و با در نظر گرفتنِ واقعیات موجود سخن برانند؟
آن چیزی که بیانات راهگشای رهبر حکیم انقلاب بر می آید این است که دشمن اصلی و درجه یک ما آمریکا است. دشمن اصلی ما غرب است. بله این کشورهای حاشیه خلیج فارس دشمنی می کنند اما دشمن اصلی نیستند و در حد و اندازه مقابله با جمهوری اسلامی نیستند و رهبری بارها فرموده اند خود را برای مبارزه با استکبار آماده کنید. نگفتند خود را برای مبارزه با عربستان آماده کنید!
بله؛ ما می بایست احتیاط کنیم و حسابی تدبیر داشته باشیم تا با عربستان و امثال ذلک شاخ به شاخ نشویم اما اینکه فردی با مسئولیت و جایگاه و سابقه فرماندهی سپاه می آید و از جنگ با عربستان سخن می راند و انتظار دارد همه خودشان را آماده کنند باعث تغییر محاسبات برخی مسئولین و مردم خواهد شد. و بهتر است بجای تکذیبیه صادر کردن های متناوب، در اظهار نظر دقت بیشتری نمایند./
پایان خبر/

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.