در حاشیه آیین بزرگداشت نویسنده رامهرمزی در سالن ارشاد:

برنامه خوب اداره ارشاد رامهرمز با یک اقدام نابجا به حاشیه رفت/ شاهنامه خوانی زن فعالیت فرهنگی نیست بلکه ضدفرهنگ اسلامی است/ شاهنامه خوانی زن چه دردی از دردهای رامهرمز را دوا می کند؟

گروه فرهنگی – یاران ۳۱۳ : آیین بزرگداشت نویسنده رامهرمزی دکتر قدمعلی سرامی یکشنبه ۱۹ مهرماه در تالار اداره ارشاد شهرستان رامهرمز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار یاران ۳۱۳ آیین بزرگداشت نویسنده رامهرمزی دکتر قدمعلی سرامی در تالار اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی در حالی برگزار شد که از حواشی به دور نماند.

شاهنامه خوانی زن که به نوعی تک خوانی زن محسوب می شود برای اولین بار در رامهرمز برگزار می شود که احتمال نفوذ ابتذال سازمان یافته از مرکز را افزایش می دهد؛ مسئله ای است که مسئولین محترم شهرستان نباید به سادگی از کنار آن بگذرند.

  1

آیین گرامیداشت بزرگان رامهرمزی که در سراسر کشور مسئولیت دارند فعالیت مهم فرهنگی به حساب می آید که توسط اداره ارشاد رامهرمز کلید خورده است و هدف آن نیز معرفی الگوهای فرهنگی مناسب به جامعه و جوانان است که اقدامی شایسته تقدیر می باشد اما مسئولین محترم فرهنگی می بایست در نظر داشته باشند اینگونه فعالیت های خوب فرهنگی را با برخی اقدامات نابجا به حاشیه نبرند.

2

تک خوانی زن امری غیرقانونی و غیرشرعی است چه به اسم شاهنامه خوانی برگزار شود چه به اسم کنسرت! هر دو ایراد دارد و همین اقدام نابجا باعث می شود تا فعالیت های خوب چندماه اخیر اداره ارشاد را متأسفانه تحت الشعاع قرار بگیرد. چند سؤال بسیار مهم می بایست از دستگاههای فرهنگی شهرمان پرسیده شود:

مشکلات و معضلات فرهنگی شهر با شاهنامه خوانی زن حل می شود یا زیاد تر می شود؟ آیا این اقدام به نوعی حریم شکنی نیست؟ آیا شاهنامه خوانی زن، مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان است یا همراهی؟ تهاجم فرهنگی که ارزش های اسلامی و ملی را نشانه گرفته است! شاهنامه خوانی زن چه دردی از دردهای فرهنگی شهر را دوا می کند در حالیکه روابط محرم – نامحرم و غیرت مردان و عفاف و حجاب زنان جامعه با امپراطوری رسانه های دشمن به محاق می رود! آیا توصیه رهبر حکیم انقلاب و مراجع بزرگوار این است؟

3

امید است مسئولین محترم شهرستان بتوانند جلوی اینگونه اقداماتی را که به نوعی شروع ابتذال در شهرستان محسوب می شوند را بگیرند.

دولت اعتدال در دوسال اخیر نه تنها مانع اقدام ضدفرهنگی نشده است که متأسفانه گاهاً در قالب برنامه های مصوب که شکل قانونی نیز به خود بگیرند از برخی برنامه های ضدفرهنگی حمایت نیز کرده است. در دوسال اخیر هشدارهای مقام معظم رهبری و دیگر مراجع و امت حزب الله به دولت تدبیر و امید نشان از نارضایتی از دستگاههای فرهنگی است که وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی به نوعی گلوگاه امور مصرفی فرهنگ است. تولید فیلم، مستند، نوشت افزار، طراحی مد لباس، انیمیشن و دیگر برنامه های دیگر از اموری هستند که مقام معظم رهبری در دیدار با هیئت دولت تأکید کردند که این محصولات بسیار بر جامعه مؤثرند پس باید از تولید محصول مفید حمایت کرد و مانع تولید و توزیع محصولات مضر شد.

همانطور که وزارت بهداشت جهت تولید داروی مفید برای بیماران جامعه تلاش و کوشش می کند و سعی دارد با واکسن و دیگر اقدامات از فراگیر شدن میکروب ها و ویروس ها جلوگیری کند و یا دستگاههای اقتصادی و قضایی موظفند از تولید خوب حمایت کرده و مطابق با قانون در برابر مفاسد اقتصادی بایستند، دستگاههای فرهنگی نیز وظیفه دارند از محصولات مفید حمایت کرده و در برابر محصولات و اقدامات مضر فرهنگی بایستند.

قطعاً مسئولین و نخبگان شهرستان اگر امروز در برابر شاهنامه خوانی زن کوتاه بیایند فردا در برابر برنامه های مبتذل دیگر باید سر تعظیم فرود آورند!

مشی یاران ۳۱۳ ضمن نقد این اقدام نابجا، اما از اقدامات خوب و شایسته اداره ارشاد شهرستان تقدیر هم می کند کما اینکه همین آیین بزرگداشت را برنامه ای در خور و شایسته تقدیر و تشکر دانسته است.

در پایان فیلم با کیفیت این برنامه در اختیار مسئولین پایگاه خبری یاران ۳۱۳ قرار دارد که در صورت نیاز به برخی مراجع قانونی ارجاع می شود.

پایان خبر/

این خبر را به اشتراک بگذارید :