۞ امام علی (ع) می فرماید:
آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خوزستان » رامهرمز » سیاسی » ویژه ها
  • شناسه : 3029
  • 02 ژانویه 2017 - 20:03

رامهرمز محل آزمون و خطای افراد بدون کوچکترین تجربه نیست!/در ۳ سال اخیر کأنّه فرماندار نداشته ایم/علت سکوت یاران۳۱۳ نسبت به حضور یک جوان بی تجربه غیربومی در قامتِ فرمانداری رامهرمز طی ۸ ماه اخیر/فرماندار جدید تأمین امنیت اجتماعی را در صدر برنامه های خویش قرار دهد

ماجرای عزل و نصب فرماندار رامهرمز طی هفته اخیر، برای رسانه های استانی و محلی سوژه ای را ترتیب داده است. برخی رسانه های اصلاح طلب استان در اقدامی عجیب به عزل فرماندار رامهرمز واکنش نشان داده و از وی حمایت ویژه کرده اند! حال آنکه حضور این فرد در رامهرمز هیچ سودی نداشته است.

اندر ماجرای تغییر فرماندار رامهرمز:

رامهرمز محل آزمون و خطای افرادِ بی تجربه نیست!/در ۳ سال اخیر کأنّه فرماندار نداشته ایم/علت سکوت یاران۳۱۳ نسبت به حضور یک جوان بی تجربه غیربومی در قامتِ فرمانداری رامهرمز طی ۸ ماه اخیر/فرماندار جدید تأمین امنیت اجتماعی را در صدر برنامه های خویش قرار دهد

photo_2017-01-02_23-24-13

ایامی که آقای سمالی –که ادعا می کرد دکتری! دارد- به عنوان فرماندار رامهرمز انتصاب شد حقیر به همراه یکی از مسئولین انقلابی شهر جلسه ای را خدمت ایشان در فرمانداری رسیدم. به یاد دارم که جناب سمالی گفت: “بنده هدفم از فرمانداری رامهرمز این است که یک پروژه ی عمرانی و اقتصادی برای مردم رامهرمز اجرا کنم که برای این شهر ماندگار شود”!

روزی که جناب سمالی از اتاق فرمانداری این شهر رفت تنها یادگار ایشان به عنوان فرماندار، ساختنِ درب ورودی فرمانداری و کشیدنِ حصار عجیب در این قسمت بود! دربی که ساختِ آن میلیون ها هزینه و ماه ها طول کشید! و طوری طراحی شد که مردم دیگر نتوانند به راحتی وارد فرمانداری شوند! کأنّه فرمانداری به عنوان یک مقر امنیتی در برابر حملات نظامی مجبور شده است این ورودی را بنا نهد!

و روزی که جناب علی بویری به فرمانداری رامهرمز به عنوانِ سرپرست گماشته شد عرق شرم بر پیشانی ام سرد شد و به حال این مردم افسوس خوردم که چرا؟ مگر رامهرمز “… آزمایشگاهی” است که به راحتی فردی که هیچگونه سابقه مدیریت نه در قامت بخشداری نه در قامت فرمانداری و نه در قامت ریاست یک اداره و سازمان و یا حتی ریاست یک فروشگاه تعاونی روستایی را نداشته است به عنوان رئیس شورای تأمین امنیت آن انتخاب می کنند؟! و مردم شهرم بدون هیچگونه اطلاعاتی فرمانبر این فرماندار باید باشند! برخی که مدعی زیست بوم گرایی اند و اساساً نمی دانند زیست بوم گرایی یعنی چه؟ و سعی می کنند تعاریف و اصطلاحات علمی و سیاسی را برای این زیست بوم گرایی انتخاب کنند در استان  می گویند چرا نگذاشتند این جوان غیربومی فرماندار بماند؟!

ماجرای عزل و نصب فرماندار رامهرمز طی هفته اخیر، برای رسانه های استانی و محلی سوژه ای را ترتیب داده است. برخی رسانه های اصلاح طلب استان در اقدامی عجیب به عزل فرماندار رامهرمز واکنش نشان داده و از وی حمایت ویژه کرده اند! حال آنکه حضور این فرد در رامهرمز هیچ سودی نداشته است. طی یکی دو ماه اخیر، سه چهار نفر به عنوان لیدرهای اصلاحات رامهرمز که در یک پراید جا می شوند با جنجال و هوچی گری و جلساتی با معاون سیاسی استانداری و برخی افراد دیگر، سعی داشتند به قول خودشان، آقای علی بویری به عنوانِ سرپرست فرماندار رامهرمز را که جوانی است بدون هیچگونه تجربه، در قامت فرماندار شهرستان حفظ کنند و از بی تجربه گی و ناکارآمدی و روحیه هیجانیِ جناحیِ سیاسیِ وی که مخصوص تشکل های دانشجویی است، نهایت بهره را ببرند و سود آن را در انتخابات شورای شهر به جیب بزنند!

این سه چهار نفر که یکی شان بارها به نظام، امام، شهدا، ارزش های انقلاب و قانون اساسی فحش و ناسزا گفته و از سفره آزادی بیان و آزادی قلم در این انقلاب، خود و خانواده اش شکمی سیر خورده اند، طی چندسال اخیر توهم خود بزرگ بینی و لیدربینی پیدا کرده است و خود را سرکرده ی اصلاح طلبان شهرستان می داند! هرچند بنده بارها با برخی از اصلاح طلبان شهرستان که انسان های محترم و با اخلاقی هستند بارها شنیده ام که این شخص بخاطر منافع خود و خانواده سعی می کند از دوستان اصلاح طلب شهرستان سواری بگیرد و اکثریت قاطع افراد این جناح، احساس می کنند اصلاح طلبی در رامهرمز سند شش دانگ این خانواده است!

در سال های ۸۸ تا ۹۳ تنها رسانه های مکتوب رسمیِ صاحب مجوزِ شهرستان رسانه های پلاک، ویژه نامه رسانه جنوب، سیمای زندگی و فرهنگ بوده که همه گی بدست نیروهای انقلابی شهرستان مدیریت می شده است اما در اقدامی عجیب توسط دولت تدبیر توقیف شده و دو نشریه وابسته به دولت که تنها روابط عمومی ادارات می باشند با رانت مجوز گرفته و هیچ دردی از مردم منعکس نمی کنند بجز انتشار گزارش کار حضرات مسئول که این افراد در قبال آن پول هم دریافت می کنند! در جلسه تودیع و معارفه فرماندار نیز به رسانه های ریشه دار و جریان سازِ منتقد اجازه ورود نمی دهند و این فردِ هتاک به انقلاب و ارزش ها به دروغ خود را نماینده رسانه ها قلمداد می کند! ایشان بهتر است همان نقش روابط عمومی ادارات را بازی کند و ماهانه میلیون ها پول بی زبان را به جیب بزند برای انتشار اخبار مرده و بی روح!

2348bfc04ed56d6882afc474038cee98_resized

باید اشاره کرد هیچ کس با جوان گرایی مخالف نیست! اتفاقاً این جناح فرسوده اصلاح طلب درکشور است که با پیرترین کابینه تاریخ، برای جوانان مدیر و کاردان این مملکت هیچ تره ای خُرد نکرد اما ما با رانتِ سیاسیِ جناحی مخالفیم که یک جوان صد درصد بی تجربه را به عنوانِ فرمانداری یکی از امنیتی ترین شهرهای استان انتخاب می کنند! اگر بناست جوان بگذارند پس جوان با حداقلِ تجربه بگمارند. اگر مدعی استفاده از ظرفیت های محلی و بومی اند رامهرمز چند صد جوان لایق دارد! اما حالا که قرار است غیربومی نیز باشد پس مدیر با تجربه ای بگذارند.

در طول ماه های اخیر مراجعات فراوانی از سوی برخی مردم و شخصیت ها به یاران۳۱۳ همین مسئله بود که چرا شما به این موضوع انتقاد نمی کنید! اما علتِ سکوت یاران۳۱۳ در طی این مدت ۸ ماه، این مسئله مهم بود که هرگونه اعلام موضع و نقد این فرماندار جوانِ بی تجربه باعث می شد تا این فرد بزرگ و مهم جلوه کند و مسئولین استانی و جریان اصلاح طلب استان، از آن به عنوانِ سندی استفاده کنند تا ایشان را به عنوان فرماندار نگه دارند! یاران۳۱۳ با اطلاع دقیق از این موضوع، هوشمندانه هیچ انتقادی را مطرح نکرد تا روند عزل ایشان به راحتی از طریق مخصوص پیگیری شود. کوچکترین بی تدبیری و کوتاهی باعث می شد تا بی تدبیری دولت اعتدال در شهرستان ادامه پیدا کند!

حال هم که فرماندار جدید جناب آقای عبدالرضا احسانی نیا به این سمت انتصاب شدند امیدواریم حداقل کاری برای رامهرمز انجام داده و تأمین امنیت شهرستان و حومه را در صدر برنامه های خویش قرار داده و مسائل و مشکلات شهرستان را پیگیری و به مقامات بالا گزارش دهند و بتوانند هماهنگ با نهادهای انقلابی از جریان انقلاب شهرستان حمایت نمایند و بدانند که این مرکب چموش به هیچ کس وفا نکرده و نمی کند و امیدواریم روزی برسد که مردم پشت سر وی دعای خیر نمایند.

#داود_مدرسی_یان

نوشته های مشابه

جوابیه مطلب «سردستگی نزاع خیابانی توسط یکی از مدیران فرهنگی رامهرمز!»
رایزنی عجیب ایزدپناه برای استخدام برادرش در شبکه‌ی بهداشت و درمان رامهرمز!
بزرگترین چالش رامهرمز آب شرب است/نماینده حتی وعده‌ی جایزه به قبولی های کنکور را هم‌ محقق نکرد/ نماینده یک هرارتومنی هم کمک آموزش و پرورش نکرد!
با چهار سطل زباله جمع کردن، نمی‌توان نماینده‌ای موفق بود/برخی تا دیروز پدرشان یک کپر نداشت اما امروز میلیاردر شدند، از کجا آورده اید؟
حسین قاسمی در نشست با اصحاب رسانه:  🔴 اعتماد مردم رامهرمز باید بازگردد/به نفع هیچ کسی کناره گیری نخواهم کرد/ کسی که آب رامهرمز را نخورده درد رامهرمز را نمیداند!
نجف جشنی‌نژاد، مدیر عامل شرکت بین المللی سپاهان گستر: انتخاب های قومی طایفه ای سودی برای مردم نداشت/اگر طی ۴۰ گذشته، هر ۴ سال فقط برای ۲۰۰ نفر شغل پایدار ایجاد می کردند امروز رامهرمهز ۲ هزار شغل مستقیم و چندده هزار شغل غیرمستقیم داشت/به نفع کسی کنار نمی کشم

۴ دیدگاه

  1. درود بر آقای مدرسی یان
    خدا خیرت بده واقعیت ها را گفته

  2. واقعا متاسفم برای کسایی که از یک طرف میگفتم ما مسئول بومی میخوایم از یک طرف بحث مسائل سیاسی که شد گفتن نیروی جوان

  3. خب الحمدالله الان دیگه امنیت داریم و جنگ دو طایفه دیگه تمام شده و همه خوشحال و خندانیم و از این حرفا

  4. مطمئنم که گرایش سیاسی آقای بویری به مذاقتون خوش نیومده، وگرنه دهه شصت خیلی از فرماندهان و مسئولان رده بالا همگی کمتر از آقای بویری تحصیلات و دانش و تجربه داشتند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.