نامه جمعی از مردم رامهرمز خطاب به وزارت کشور و مجلس:

درد دل مردم رامهرمز را بشنوید/رامهرمز شهر سلمان فارسی است/حوادث سه سال اخیر وجهه شهر ما را بد کرده است/گزارش وضعیت را از مردم هم جویا شوید/امنیت را به شهر برگردانید/برای رامهرمز کمیته ویژه کشوری اعزام شود/شورای تأمین باید قاطع تر ورود کند

 

 

سرویس اجتماعی- یاران ۳۱۳: جمعی از مردم رامهرمز در نامه ای خطاب به وزارت کشور، کمیسیون امنیت ملی مجلس و دیگر مسئولین مربوطه درخواست کردند که برای بررسی حوادث سه سال اخیر رامهرمز فکری اساسی شود.

به گزارش خبرنگار یاران ۳۱۳ ؛ جمعی از مردم رامهرمز در نامه ای خطاب به دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور و دکتر بروجردی رئیس کمیته امنیت ملی مجلس و برخی دیگر مسئولین مربوطه، از وضعیت دوسه سال اخیر رامهرمز اظهار نارضایتی کرده و از آنان درخواست کرده اند که جهت بررسی پرونده های سه سال اخیر رامهرمز کمیته ویژه کشوری تشکیل شده و هرچه سریعتر جهت رفع این معضلات اقدام شود.

در این نامه، در کنار حوادث سه سال اخیر، به درگیری اخیر دو طایفه از روستای پتک(از توابع باغملک) اشاره کرده و از کشانده شدن تبعات این درگیری به رامهرمز اظهار نارضایتی شدید شده است. شنیده ها حاکی است دو طایفه بزرگ محمدموسایی و محمدی خود نیز از حاشیه سازی برخی عناصر خودسر وابسته به دو طایفه بسیار اظهار نارضایتی کرده اند.

متن کامل این نامه در زیر آمده است:

جهت تأیید و پیوستن به این طومار، نام و نام خانوادگی خود را به سامانه ۵۰۰۰۱۲۱۹۳۰۷۸۹۹ ارسال کنید.

بسمه تعالی

حضور محترم:

وزیر محترم کشور جناب آقای دکتر رحمانی فضلی

ریاست کمیسیون امنیت مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر بروجردی

سلام علیکم

با صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ص) و عرض ادب و احترام؛

این مرقومه درد دل مردم رامهرمز است. رامهرمزی که نام آن بیانگر قدمت آن است و رامهرمزی که زینت بخش آن نام سلمان فارسی صحابی فرهنگ مدار پیامبر اعظم اسلام است، رامهرمزی که خاک آن به خود می بالد که ده ها شهید از فرزندان این مرز و بوم را در آغوش گرفته، رامهرمزی که ندای فرهیختگان آن به گوش فلک می رسد، رامهرمزی که افتخار بیست سال میزبانی مرجعی از سلاله حضرت زهرا، آیت الله میرسیدعلی بهبهانی را در شناسنامه خود دارد و ده ها سند افتخار دیگر از این سنخ همگی شاهد و گواه بر قدمت، فرهیختگی و عظمت شأن این شهر و مردم آن است و بالاتر از همه اینها مردم رامهرمز در صحنه های مختلف انقلاب و جنگ و بعد از آن نشان دادند که سر بر آستان ولایت و نظام اسلامی دارند.

مسئولین محترم

چند سالی است این شهر کهن بوم و بر درگیر برخی مسائل و معضلات اجتماعی و فرهنگی و و اختلال در نظم عمومی گردیده که کم کم در حال تبدیل شدن به مسأله ای امنیتی می باشد. چنانچه مستحضر هستید در سال ۹۲ درگیری در شهر صورت گرفت و ۷ نفر کشته گردیدند بعد از این جریان که مستمسکی برای رسانه های بیگانه جهت تبلیغ بر ضد نظام ایجاد کرد چندین حادثه دیگر اعم از قتل، درگیری پراکنده، نزاع دسته جمعی و قومیتی در شهر اتفاق افتاد که تا کنون وضعیت پرونده هیچ کدام از جریانات مشخص نیست و تا به امروز هیچ گونه برخورد در خور شأن با هیچ کدام از این قضایا صورت نگرفته تا این که در شهریور امسال نادانی “برخی” افراد خودسر و قانون گریز موجبات بدنامی دو طائفه بزرگ و اصیل که دارای افتخارات و بزرگان فرهیخته بسیاری می باشند را فراهم آورد و تا کنون که این نامه به محضر شما ارسال می گردد خودسری و قانون شکنی و ناامنی این افراد برای مردم شهر ملموس و مشهود است به طوری که احساس امنیت و آرامش را از مردم سلب کرده و هر روز خبر و شایعه ای بر دلهره مردم می افزاید و دلیل این امر را عدم برخورد قاطع و قانونی با جریان اول وحشت ساز در شهر می دانیم. هرچند محل اصلی درگیری این دو طایفه در حوزه استحفاظی شهرستان باغملک است اما بخش مهمی از تبعات این درگیری به سطح شهرستان رامهرمز و حومه کشیده شده است به طوریکه در این چند ماه چندین بار درگیری مسلحانه را در نقاطی از شهر شاهد بوده ایم. چندین خانه و ماشین آتش زده شده و چندین مغازه در سطح شهر شکسته شده است. اینکه گزارش این حوادث ریز و درشت چقدر به سمع و بصر شما مسئولین کشوری رسیده است الله أعلم.

ما جمعی از مردم رامهرمز معتقدیم اگر مسئولین قضایی، انتظامی، اطلاعاتی و امنیتی در همان بدو امر پرونده آن ۷ قتل را به طور صریح و شفاف و خارج از نوبت رسیدگی می کردند و مقصران در این فاجعه را در هر پست و لباسی معرفی و مجازات می کردند مطمئنا درس عبرتی برای تمام قانون شکنان می گردید اما متأسفانه چنین نشد و ما از دلیل آن بی اطلاعیم. لذا ما امضاکنندگان ذیل این طومار ضمن هشدار نسبت به عواقب بی توجهی به این مسأله اعلام می کنیم که اگر این جریان در نطفه خفه نشود تبدیل به یک معضل بزرگ و ملی خواهد شد و قطعاً برای انتخابات اسفندماه نگران کننده خواهد بود.

خواسته های خود را به شرح ذیل به سمع و نظر شما بزرگواران می رسانیم :

  1. از شما بزرگواران تقاضامندیم برای بررسی ابعاد قضیه و پایان دادن به حوادث سه سال اخیر رامهرمز کمیته ویژه ی کشوری اعم از قوه قضائیه، وزارت کشور، وزارت دادگستری، وزارت اطلاعات و کمیسیون امنیت ملی مجلس را برای رسیدگی به شهر اعزام فرمائید.
  2. از قوه محترم قضائیه مصرانه خواهانیم که پرونده های حوادث و معضلات امنیت اجتماعی این سه سال اخیر را بصورت ویژه و خارج از نوبت رسیدگی و عاملان این فجایع و قانون شکنان را به مردم معرفی و به اشد مجازات برسانید.
  3. از نیروی محترم و زحمت کش دستگاههای اطلاعاتی و انتظامی خواهشمندیم در خصوص شناسائی و برخورد با عوامل ایجاد درگیری و ناامنی های مکرر در شهر اقدام سریع و قاطع را انجام دهند و جهت اقدام تأمینی قبل از وقوع حوادث، با کارِ دقیق محل احتمالی حوادث را پیش بینی و امنیت آنجا را فراهم نمایند.
  4. شورای تأمین امنیت شهرستان در این زمینه قاطع تر ورود کرده و از همه ی ظرفیت های داخلی و محلی و حتی بیرونی استفاده کرده و برای تأمین امنیت شهرستان تصمیمات محکم تری اتخاذ نماید.

در پایان شایان ذکر است هرگونه سرعت عمل و دقت نظر شما مسئولان در حل این معضل مطمئنا التیامی است بر درد دل مردم این شهر و نیز پاسخ محکم و کوبنده به یاوه گویانی است که مدعی ناکارآمدی نظام اسلامی در بر خورد با چنین معضلات می باشد.

و ما ضمن آرزوی توفیق برای تمام خدمتگزاران به نظام اسلامی عرض می داریم که فرزندان امام و رهبری و آحاد مردم در شهر آمادگی خود را برای هر گونه همکاری و یاری به شما در جهت ایجاد نظم و امنیت اعلام می کنند چرا که نمی پسندیم شهرمان مصداق کلام حضرت امیر علیه السلام گردد که فرمودند بدترین وطنها آن است که اقامت کنندگان در آن ایمن نباشند. شرح غرر الحکم ج ۴ ص ۱۷۱

والسلام علی من اتبع الهدی

جمعی از شهروندان شهرستان رامهرمز

آذر ماه۹۴

جهت تأیید و پیوستن به این طومار، نام و نام خانوادگی خود را به سامانه ۵۰۰۰۱۲۱۹۳۰۷۸۹۹ ارسال کنید.

این خبر را به اشتراک بگذارید :