۞ امام علی (ع) می فرماید:
آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » ویژه ها » یادداشت
 • شناسه : 719
 • 31 آگوست 2015 - 23:32

آیا سیدناصر موسوی تأیید صلاحیت خواهد شد؟

اندر انتخابات مجلس ۹۴ رامهرمز و رامشیر آیا سیدناصر موسوی تأیید صلاحیت خواهد شد؟ نقدی کلی بر عملکرد نماینده سابق یادداشت// جایگاه مجلس شورای اسلامی در نظام اسلامی، بسیار با اهمیت و اساسی است تا جائیکه امام خمینی(ره) می فرمایند:”مجلس در رأس امور است”. رهبر حکیم انقلاب نیز بارها و بارها از تأثیر بسیار بالای […]

اندر انتخابات مجلس ۹۴ رامهرمز و رامشیر

آیا سیدناصر موسوی تأیید صلاحیت خواهد شد؟

نقدی کلی بر عملکرد نماینده سابق

IMG-20150828-WA0026

یادداشت//

 1. جایگاه مجلس شورای اسلامی در نظام اسلامی، بسیار با اهمیت و اساسی است تا جائیکه امام خمینی(ره) می فرمایند:”مجلس در رأس امور است”. رهبر حکیم انقلاب نیز بارها و بارها از تأثیر بسیار بالای مجلس تعریف و تمجید کرده اند. قانون اساسی نیز جایگاهی بسیار مهم برای این نهاد در نظر گرفته است. مجلس شورای اسلامی بالاترین دستگاه قانون گذاری و بالاترین دستگاه نظارتی است که می تواند در تمامی امور کشور از صفر تا صد دخالت کرده و قانون گذاری کند. مجلس می بایست به وزرای دولت رأی اعتماد دهد و یا این اعتماد را سلب کرده و وزرا را عزل کند. مجلس شورای اسلامی می تواند به رئیس جمهور رأی عدم کفایت سیاسی دهد تا رهبری بتواند رئیس جمهور را عزل کند.
 2. هر کدام از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز می توانند به ایفای نقش بپردازند. نمایندگان علاوه بر قانون گذاری می بایست بر عملکرد دولت و دستگاههای اجرایی نظارت داشته باشند. هر نماینده در قبالِ حوزه ی انتخابیه خود وظایف اساسی بر عهده دارد. پیگیری حقوق وکلای خود یعنی مردمی که به او رأی دادند و یا ندادند و پیگیری مشکلات و ارائه طرح های مختلف به دولت و مجلس و همچنین نظارت بر عملکرد دستگاههای اجرایی حوزه ی انتخابیه جزو وظایف اساسی نمایندگان است.
 3. حجت الاسلام و المسلمین سیدناصر موسوی، سه دوره ی پیاپی نمایندگی مجلس شورای اسلامی را بر عهده داشته است و مردم شریف رامهرمز ۱۲ سال به ایشان فرصت دادند تا تمامِ توان خود را در جهت تغییر و تحول شهر به کار برده و وضعیت اقتصادی، عمرانی، سیاسی، فرهنگی، ورزشی و غیره را در شهرستان های رامهرمز و رامشیر اعتلا بخشد.
 4. نقد عملکرد ایشان بصورت منصفانه حق هر شهروند عادی است و کسی نمی تواند به علتِ نقد مسئولین، مردم را مؤاخذه کند. جناب آقای موسوی نقاط قوت و ضعفی داشته است و که ورود دقیق و مفصل به نقد ایشان فرصت دیگری را می طلبد. اما آنچه در این مطلب به آن اشاره می شود بررسی عملکرد کلی ایشان و همچنین پاسخ به این سؤال است که آیا آقای موسوی تأیید صلاحیت خوهند شد یا نه؟
 5. دوره ۱۲ ساله ی نمایندگی سیدناصر موسوی به دو دوره ی ۶ ساله تقسیم می شود. ۶ سال همزمان با دولت اصلاحات و ۶ سال همراه با دولت اصولگرا. قطعاً ضعف و قوت دو دولت در بررسی عملکرد نماینده سابق دخیل خواهند بود. آنچه که مایه ناراحتی و دلسردی مردم عزیزمان همواره بوده است که متأسفانه حضرات نماینده، چه نماینده های قبلی و چه نماینده فعلی، عملکرد تمامی ادارت و سازمان های شهرستان را به عنوان عملکرد خویش مطرح می کنند. به طور مثال نماینده ای پیدا می شود و آسفالت فلان خیابان یا نصب چند پایه برق در فلان روستای دور افتاده را جزو عملکرد خویش لیست می کند و به عنوان کارنامه ارائه می کند. به عقیده ی نگارنده اگر نماینده ای عملکرد مؤثر و متحول کننده داشته باشد برای مردم ملموس خواهد بود و آمارها صرفاً برای کسانی است که در این شهرستان حضور ندارند. رهبر حکیم انقلاب در دیدار با هیئت دولت محترم هم اشاره کردند آمارها، آمارهای خوبی است اما باید آمارهایی را ارائه داد که برای مردم ملموس باشد. بررسی عملکرد نماینده سابق رامهرمز و رامشیر نیز باید برای مردم ملموس باشد.
 6. شعارهایی که عمدتاً از سوی نمایندگان محترم سابق و فعلی عنوان می شد بدین ترتیب اند: اشتغال، عمران و آبادی، عدالت، رفع بیکاری، آب شرب، احیای کشاورزی، تأسیس شرکت های نفتی و پتروشیمی، گرفتن حق رامهرمز محروم، مبارزه با عناصر فرصت طلب و غیره. خب؛ مردم ما حق دارند با نگاه به این شعارها کارنامه ی حضرات را بررسی کنند و به عملکرد آنان نمره دهند. هرچند برخی از این شعارها بیشتر طبلی توخالی بود و اساساً از عهده ی یک نماینده بر نمی آید اما باید گفت چرا حضرات شعار دادند؟
 7. حال با در نظر گرفتنِ این شعارها و شاخص ها چندین سؤال اساسی باید از آقای موسوی که مردم به ایشان ۱۴۴ ماه فرصت مانور دادند پرسید. باشد که جواب بگیریم.
  • آیا مشکل آب شرب رامهرمز را بعد از ۱۲ سال حل کرده اید؟
  • شهررامهرمز با اینکه فاصله ای ۸۰ کیلومتری با کلانشهر اهواز دارد و سرشار از منابع نفت و گاز است چرا نتوانستید هیچ دولتی را متقاعد کنید که شاخه ای از نفت و پتروشیمی یا کارخانه ای مادر را برای حل مشکل بیکاری جوانان شهر و درامدزایی برای سایر مردم این شهر تاسیس کنند؟
  • در رامهرمزی که روزی با باغ های انگور و زیتون و زردآلویش شناخته می شد و اکنون هم یکی از تنهاترین منابع درامدزایی مردمش ، صنعت کشاورزی است ، با توجه به وجود سطح انبوه زمین های حاصلخیز در این شهرستان اکنون می بایست قطب کشاورزی استان می شد. ولی متاسفانه اگر از میوه ها صرف نظر کنیم می بینیم مردم مجبورند خیلی از خوراک های دامی(مانند علوفه و ذرت و..) و نهاده هایی که خود روزی میکاشتند، بدلیل کمبود آب و تغییر کاربری بهترین وحاصلخیزترین زمین ها ، از شهرهایی مثل دزفول و شوشتر و بهبهان وارد کنند. آیا کشاورزی شهرستان های رامهرمز و رامشیر را احیا کردید؟
  • مطمئنا خبرِ افتتاح بیمارستان مادر را که ۱۷ سال نیمه کاره رها شده بود را شنیده اید. آقای موسوی ۱۲ سال یک عمر است. در ۱۲ سال مسئولیت شما چرا این بیمارستان تکمیل و افتتاح نشد؟ هرچند که در اوایل دوره ی نماینده ی فعلی و در پایان دوره دولت دکتر احمدی نژاد نیز با کمترین تجهیزات افتتاح شد و بهتر است بگوئیم که تجهیزات و پرسنلِ بیمارستان امام(ره) رامهرمز-بیمارستان اصلی و قدیمی- به دو قسمت نامساوی تقسیم شد و بیمارستان جدیدی ما نداریم. اکثر تجهیزات و اکثر مطلقِ پرسنلِ بیمارستان مادر همان تجهیزات و پرسنل بیمارستان امام هستند!! اما جناب آقای موسوی شما نتوانستید در ۱۲ سال تحولی در حوزه ی بهداشت و سلامت شهرستان ایجاد کنید!
  • در حوزه دانشگاهی با تشکر از شما بابت کمک برای تاسیس هرچه بهتر دانشگاه های آزاد اسلامی و پیام نور (که البته بخش عمده ای از درامدشان شهریه های جوانان این منطقه است) از شما گله مند هستیم. چرا رامهرمز با اینکه با اهواز یک ساعت فاصله دارد و تردد اساتید هم امکان پذیر است نباید دانشکده یا شاخه ای از دانشگاه های دولتی در اینجا تأسیس می شد؟ چرا نتوانستید وزارت خانه های علوم و بهداشت را مجاب به ساخت واحد هایی برای رشته های زیرشاخه پزشکی و فنی مهندسی کنید؟
  • پروژه مسکن مهر نیز در زمان شما کلید خورد. مسکن مهر یکی از با برکت ترین پروژه های دولت سابق بود که با عنایت دولت فعلی به ورطه ی نابودی کشانده شد. اما در دوران مسئولیت حضرتعالی، آیا نباید این پروژه عظیم در رامهرمز و رامشیر به بهترین و مناسب ترین وجه اجرا می شد؟ انتخاب محل پروژه و مدیریت و پیمانکاری آن که مردم رامهرمز را بسیار بسیار ناراحت کرده است در زمان شما اتفاق افتاده است. اگر شما دخالتی در انتخاب محل و انتخاب پیمانکار و غیره نداشته اید -که بعید می دانیم – چرا جلوی آن روند را نگرفته اید؟ مردم مظلوم و بی مسکن رامهرمز که به امیدِ لطفِ دولت سابق می توانستند صاحب خانه شوند با بی مسئولیتی برخی مسئولین وقت نه تنها صاحب خانه نشدند که پول و سرمایه آنان به یغما رفته است. هرچند دولت فعلی مسکن مهر را به موزه های تاریخ سپرد و نماینده فعلی هم نتوانست قدم مهمی برای احیای این پروژه بردارد اما آیا مقصر اصلی این پرونده شما نبوده اید؟
  • شهرهای دزفول و بهبهان اگر پیشرفت کرده اند بدین خاطر بود که آموزش و پرورش قوی داشتند و دانش آموزان شان از امکانات آموزشی خوبی برخوردار بودند. دوران تحصیل بنده و امثال بنده تماما یا بخش قابل توجه آن در دوران شما بود اما دریغ از یک آموزش و پرورش قوی و بابرنامه در زمان شما! افسوس از عدمِ کلاس های کنکور و آموزش مناسب. البته ما منکر ساختِ ده ها مدرسه در دوران ۸ ساله ی دولت آقای احمدی نژاد نیستیم اما شما چقدر در ارتقاء جایگاه آموزش و پرورش شهرستان در کل استان و در کل کشور تلاش کردید؟ رامهرمزی که اگر امکانات مناسب در اختیار فرزندانش قرار داده می شد الان اکثر اساتید و مسئولین دانشگاه ها و سایر دستگاه های استان رامهرمزی بودند. هرچند در حال حاضر کم نیستند ولی به عقیده بنده ظرفیت رامهرمز چندین برابر وضع موجود است.که اگرتیم شما و نماینده قبل از شما همتی درخور می کردند الان مسئولین کشور، خوزستان را بنام مخبردزفولی ها و ضرغامی ها و رضایی ها نمی شناختند.
  • به شما حدود ۴۳۸۰ شبانه روز فرصت داده شده بود تا برای مردم کار کنید و تحولی اساسی در شاخص های توسعه شهرستان های رامهرمز و رامشیر بوجود بیاورید. اما شما هم به لیست کردنِ فعالیت های روزمره ادارات و دستگاه های اجرایی اقدام کردید حال آنکه نتوانستید تحول بوجود بیاورید! از حضورتان در محافل خانگی و مراسمات فاتحه (که ان شاءلله من باب صله رحم است و بس) شائبه آن می رود که شاید برای انتخابات آتی نام نویسی کنید. اگر این شائبه صحیح است آیا حرف و برنامه ی تازه ای دارید یا جذابیت این کرسی، شما را از خالی کردن میدان برای نیروهای متعهد و متخصص مانع می سازد.
 8. قطعاً سؤالات اساسی دیگری در اذهان مردم است که احتمالاً آقای موسوی جواب هایی هم به آنها خواهند داد. ایشان مطابق با قانون و اخلاق می توانند و مختارند به این سؤالات جواب دهند.
 9. در انتخاباتِ قبل شاهد بودیم که نظام صلاحیت ایشان را برای حضور در انتخابات احراز نکرده بود و به نوعی نظام به ایشان نه گفت و روز آخر قبل از انتخابات، صلاحیت ایشان را تایید کرده بود و هر طور که بود در انتخابات حاضر شد و مردم هم به ایشان نه گفته بودند. اگر شورای نگهبان نهایت نتوانست به ایشان نه بگوید اما مردم رامهرمز در صحنه ی رقابت به ایشان نه گفتند. اما اینکه چرا صلاحیت شان دیر احراز شده بود خود جای تأمل است که صلاحیتِ پرداختن به آن در اختیار شورای نگهبان است. اما امیدواریم این صحبت حضرت آیت الله جنتی این مرد شجاع و انقلابی درخطبه های اولین نماز جمعه ی بعد از آن انتخابات که فرمودند:ˮخدا را شکر می کنیم که آنهایی که در آخرین روز با فشار مجبور به تایید صلاحیتشان شده بودیم مردم در روز انتخابات و در صحنه ی رقابت به آنها نه گفتندˮ، درباره آقای موسوی نبوده باشد. هرچند مردم به او نه گفتند. نه به ایشان، نه به تیم و تشکیلات ایشان، نه به عملکرد و کارنامه ایشان.
 10. اما اگر صلاحیت جناب آقای موسوی نماینده سابق رامهرمز و رامشیر، در دوره ی قبل، انتخابات سال ۹۰، با فشار احراز شده باشد بعید می دانیم نظامی که در انتخابات دو سال پیش حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی را رد صلاحیت کرده است زیر فشار دیگری بشکند و مجددا به مصالحی مجبور به تایید صلاحیتِ کس دیگری شود که نه سابقه ای به اندازه ی هاشمی دارد و نه هم نفوذی به اندازه ی هاشمی. مطمئنیم خدمات ایشان بیشتر از هاشمی نبوده است. همین تحلیل است که احراز صلاحیت سیدناصر موسوی را با مقاومت جدی نهادهای قانونی مواجه خواهدکرد.
 11. لذا با کمال احترام و تشکر از ایشان، بابت زحماتی که برای این شهر کشیده بودند (که البته به عقیده ما و بخش زیادی از مردم، برای این مردم کافی نبوده است) از ایشان می خواهیم دیگر سراغی از انتخابات مجلس برای مردمِ شهر مظلوم و کم امکانات من، نگیرند چون عملکردشان باعث پیشرفت و تعالی درخور این مردم نشده است. هر چند هرکسی، خود بهتر صلاح خود را می داند.
 12. پایگاه یاران ۳۱۳ مطابق با قانون مطبوعات، درج جوابیه ی آقای سیدناصر موسوی را حق قانونی ایشان می داند و نماینده سابق رامهرمز و رامشیر می تواند با ارسال جوابیه ای به ایمیل یاران ۳۱۳؛  info@yaran313.ir به سؤالات و به این مطلب پاسخ دهد. همچنین پایگاه خبری یاران ۳۱۳ به زودی مطلبی راجع عملکرد آقای شمس الله بهمئی نماینده محترم شهرستان های رامهرمز و رامشیر و دیگر کاندیداهای احتمالی مجلس شورای اسلامی منتشر خواهد کرد.

والسلام

محمدمتین نجف زاده

۱۹ دیدگاه

 1. آقای نجف زاده چرا بی دلیل حاشیه سازی میکنید ما در کل استان نماینده ای به فعال بودن و کار آمد بود آقای موسوی داشتیم و نخواهیم داشت و در مورد صلاحیت ایشون آقایون لطف کردن و با پول بیت المال رشوه دادن و مسیولین رو خریدن که اجازه شرکت در انتخابات رو به این سید بزرگوار ندهند ولی از آنجایی که خداوند مبین بر حق میباشند این سید بزرگوار با اقتدار وارد صحنه انتخابات شدن و در ۲۴ ساعت ۲۴ هزار رای پاک و سالم رو از آن خود کردند شما ظاهرا در خواب خرگوشی به سر میبرید ایشان در نظام جایگاه ویژه ای دارند و به امید خدا و به یاری مردم بار دیگر وکیل مردم رامهرمز و رامشیر میشود حقا که رامهرمز را سید نامدار کرد نه کسانی که فقط برای منافع شخصی خود قدم در صحنه سیاست گذاشتن . درود خدا تو ای سلاله زهرا

 2. بسم الله الرحمن الرحیم

  به کوری چشم افراد مغرض و مفسد این دور سیدناصر موسوی را به مجلس میفرستیم.

  تمام.
  از طرف ۴۵۰۰۰ نفر از مردم فهیم رامهرمز و رامشیر

 3. اول سلام
  دوم
  جناب آقای نجف زاده کمی آرام تر بتاز تا واقعیات را در مسیر انتقاداتت ببینی.
  جناب موسوی هر روز را برای آبادانی این دیار قدم برداشتند.
  انصافت کجا رفته؟!
  در قلم زدن خدا راهم ببین.
  سه دوره تلاش کردند به طوری که از سلامت و جان خود در این راه گذاشتند و گذشتند.
  راستش را بگویید! چه بر سر ما آمده که خادمان و کارکنان واقعی را نمیبینیم ولی دروغگویان و چاپلوسان زمان را متبرک میدانیم.؟؟
  چه بر سر چشمان منتقدان مغرضی من جمله جنابعالی آمده که این همه کار انجام شده را نمیبینی.؟؟
  در کدام اداره یا ارگان کار میکنید تا خدمات جناب موسوی را بطور مستند در آن اداره بیان کنم.
  چرا بیراهه روی را پیشه گرفتیم؟!!
  مگر در شهر رامهرمز زندگی نمیکنی؟
  مگر آن همه مدرسه و دانشگاه و جاده و بیمارستان و مراکز بهداشتی روستایی و مخابرات و وووو را در شهر و روستاها نمیبینید.؟؟!
  شما یا چشم دلت کور است یا چشم سرت.
  یا هم اهل استرلال و منطق نمیباشی.
  برادر من ،منتقد مغرض

  چراا دنیایت را به آخرت میفروشی و هر چه بر زبانت میاورند ببر روی قلم میاوری.

  میدانی یا نمیدانی مهم نیست ولی بدان که این ره که تو میروی به ترکستان است.

  قبل از شما افراد زیادی این سید تلاش کر را تخریب میکردند ولی تتایجش را نیز دیدند.

  زنده باد آبادانی
  زنده باد سه دوره تلاش صادقانه

 4. بسم الله الرحمن الرحیم
  باعرض سلام خدمت دوستان گرامی
  جناب آقای نجف زاده بسیار سپاس گزار هستیم که این سایت را تشکیل دادید ولی باید عرض کنم خدمتتان که شهرستان رامهرمز واقعا مظلوم واقع شده است وهرنماینده مجلسی که می آید فقط فقط بفکر منافع شخصی خود هستن وگرنه تا حالا چه قدم مثبتی برای این شهر که بسیار قدمت دارد برداشتن؟
  خیانتی که شمس اللع بهمئی در حق شهرستان ومردم رامهرمز کردن که هیچ نماینده ایی در حق این مردم نکردن.
  و مردم رامهرمز باید چشم وگوششان را باز کنن و با هوشیاری و درایت کامل در انتخاب نمایندع دقت نمایند که بتوان مشکلات مردم وشهرستان خصوصا بی نظمی بیکاری و ……. را بتواند برطرف کند.

 5. آقای محمد۶۳ آقای نجف زاده داره آب خنک میخوره نمیتونه جواب تشکر و سپاسگزاری تو رو بده. من که بهشون گفته بودم یواش بتز ولی گوش نکرد. حالا باید بفهمه با کی طرفه. البته از خودش سؤال کنید بهتون میگه چکارش کردند. ما حامیان حاج اقبال محمدیان هیچگونه اجازه سیاه نمایی نه به طرفداران کمایی میدهیم و نه دکتر بهمنی.
  زنده باد حاج اقبال محمدیان.

 6. ای کاش در شهر ما ( مسجد سلیمان ) هم شخصی با درایت و فعالی سید بزرگوار وجود داشت که مشکلی از مشکلات شهر و حتی استان حل میکرد با آرزوی موفقیت برای تمام مردان توانمند علی الخصوص سید ناصر عزیز

 7. با سلام
  من ی شهروند از شهرستان آبادان هستم،و آرزو داشتم یک شخص دلسوز مثل حاج سید ناصر موسوی به عنوان نماینده این شهر بود.

 8. سلام
  اصلا شما صلاحیت اینو دارید که ی مرد دینی رو مورد انتقاد قرار بدید من ی روستایی هستم سید برعکس تماتم نماینده های رامهرمز و رامشیر که انتخابات به انتخابات دیده نمیشن تو مراسمات ما تو عذای ما تو شادی ما شرکت میکنن سید اجازه نداد مدرسه های روستایی که ی دانش آموز دارن تعطیل بشن،نماینده فعلی رو کی دید؟؟آیا ی درخت تو ی جا کاشت یا فقط مشغول پر کردن جیبش بود؟؟امسال به کوری چشم دشمنا سید رو دوباره میفرسیم مجلس اون دوره هم حق سید بود اما سید از نوادگان انبیاست و ترجیح داد مثل امام علی سکوت کنه شما برو شایعت رو بنویس تا بیای نوه پیامبر رو نقد بکنی
  من ا…التوفیق

 9. دلسوز …
  نوادگان انبیا….
  خخخخخخخخخخ
  دنیا و شمس الله بهمئی مرد درستکار و با سواد و صادق

 10. آقای سید ناصر موسوی با سواستفاده از لباس وموقعیت در پروژه ایکه بنام کوثر در سعادت آباد بدون پرداخت هزسنه سه آپارتمان ودر پروژه آفتاب ۲۲ در بزدگراه ۀزادگاه ۲ آپارتمان گرفته وبخاطد ندادن هزینه که هرکدام را بنام همسر وپسرش کرده نپرداخته ولی با مقاومت هیئت امنای پروژه کوثر مواجه شده است علیه آنها انواع تهمت وافترا بسته وقریب ۲ سال است با سوء استفاده از موقعیت خود سعی در رانتخواری می کند.
  البته نامبرده بدون پرداختن هزینه کامل آن واستفاده از موقعیت یک آپارتمان در سعادت آبادخیابان علامه طباطبلیی ۲۵۰متری به ارزش ۴ میلیارد از شهرداری گرفته واین کارها ادامه
  هرکس خولست از خلاف کاریهای نامبرده وسوءاستفاده هایش مطلع شوداز مسئولین پروژه کوثر تهران کوهکن نماینده سابق لنجان وندیمی نماینده لاهیجان وبرزگر نماینده سابق بستان آباد سوال کند

 11. لعنت خدا بر تو که به نا حق به سید تهمت میزنی امیدوارم در پیشگاه خداوند رو سیاه شوی آیا فقط سید از خانه های مجلس استفاده کرده بی وجدان چشمان نابینایت را باز کن و ببین در آن مجتمع ۴۲ نماینده زندگی میکنن خدا تو را به زمین گرم بزند که این همه برای سلاله زهرا کار شکنی میکنی

 12. جناب آقای محمد
  آقای سید ناصر موسوی که این همه برایش خودت را می کشی کسانی که می توانند از امور مالی مجلس آقای غیاثوندسوال کنند ایشان زمانی که نماینده بودند به بهانه چک کردن مشکل فلبی در انگلستان چندباروچه مقدار دلار مجلس را سرکیسه کردند وحتی بعنوان هزینه دکتر کشف شد هزینه جراحی زیبایی همسرشان بوده که البته به زور از ایشان بعد از مدنها پس گرفتند
  دقت کن افرادرا با اسامی کد می دهم

 13. اقایان هرکسی را با عملکرد خودش تعریف و تمجید یا نقد کنید . نه با نسبت دادن به پیامبر(ص) یا سلاله حضرت زهرا(س) و … داستان پسر نوح(ع) فراموش نشود

 14. باسلام خدمت برادرانم.عزیزان شما توجه داشته باشید وقتی شخی از نظر شورای نگهبان دو دفعه رد صلاحیت میشوند در دو دوره پشت سر هم بدانید که مشکلی بسیار حاد وجود دارد متاسفانه اگر مردم بصیرت کافی می داشتند هرگز شورای نگهبان مجبور به تایید مجدد این شخص نمیشدند.

  • با سلام من یکی از روستا نشینان رامهرمزم در دوره سید ناصر موسوی بود که بیشتر روستاها جدول کشی و راههای انها اسفالت شد وبه تمامی روستاها گاز شهری منتقل شد پارک کوهستان و پارک شقایق و ۲بانده شدن جاده رامهرمز اهواز در دوره سید صورت گرفت

  • امیدوارم آقای محمدیان بتونه به شعارهایی که داده عمل کنه ولی در کل آقای موسوی نسبت به نمایندهای قبلی رامهرمز عملکرد بهتری داشت .

 15. اقایی که اسم میر قاسم را میاری میر قاسم شرف داره تا اون خاین ها اقای محترم میرقاسم شرفش ناموسش غیرتش گذاشت و تو رو همه ایستاد و این همه دوندگی کرد اخرش ادمهای سودجو اقای راشدی زدن زمین و تهمت ننگ خیانت را به میر قاسم انداختن دست همه رو شده جواب همه را با رو دهنی محکم میدیم

 16. سلام.چقدر ساده اند کسانی که فکر میکنند کار آباد ساختن شهر و روستا کار نماینده مجلس هست.پس قوه مجریه چکار میکنه؟پس نماینده وظیفه اش را در مجلس کی انجام میده.کمی مطالعه کنید لطفا

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.